Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sory, że post pod postem ale nie mam możliwości edycji:

 

 

 

Mam HF-8900HD z ostatnim fabrycznym softem i pytanie mam mianowicie o współpracę tego dekodera z dwoma modułami Cyfrowego Polsatu i TNK HD. Czy jest jakaś kolejność modułów w slotach?

Moduł CP mam w pre-paid a TNK HD pakiet bez opłat i jakby się trochę gryzły razem one.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

POMOCY!!! Po długim okresie wahań i przemyśleń , będąc totalnym laikiem i mając Ferdka 8900HD i C+ z brakiem możliwości odbioru zabrałem się do dzieła. Czyścikiem udało mi się doprowadzić go do stanu ffff, wgrałem nowy soft hiviona i pojawił się problem z zauktaulizowaniem listy kanałów. Zgodnie z instrukcją przywróciłem ustawienia fabryczne ale nowa lista kanałów (z oryginalnego ostatniego softu Fergusona )nie chce się wgrać z USB (pojawia się komunikat błędny ID model). Mam tylko nieliczne kanały głównie z satelity. Przeczytałem gdzieś że należy zmienić nazwę tego pliku. JAK ??? POMOCY!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosze o pilna pomoc ktory z softow Hiviona jest najbardziej aktualny, ktory wgrac na dzien dzisiejszy?

Strona glowna z softem Hiviona, ta do ktorej sa linki na stronie Ferdka nie dziala juz od jakiegos czasu,

skad wziasc ten soft? Potrzebuje pilnej pomocy bo za chwile ktos ma przyjsc i wgrac mi ten soft.

 

I jeszcze jedno, dla mnie sa wazne podstawowe funkcje i to zeby na 8900HD dzialal spliter Clone+ oraz EPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi link na dzień dzisiejszy (17.10) działa, możesz zastosować 11400F lub wyżej, dziś pojawiła się nawet wersja 11412F tylko nie wiadomo czy jest stabilna ale z opisu wynika że poprawiona została lista satelitów, zapewne i tak korzystasz z HB i Astry więc nie ma to aż takiego znaczenia. Jeśli nie możesz się tam dostać to wpisz w :google: nazwę i numer softu a znajdziesz na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za odpowiedź. Zainstalowałem w końcu soft z 17.10.2011 w wersji 11.41.2F. Od wczoraj jak na razie śmiga z clone. Kanały przełączają się szybko. Na kanałach HD, niektórych i nie zawsze przez ułamek sekundy występuje pikseloza. Czasami oglądając np. TVN obraz i dźwięk znika na 2-3 sekundy i nie wiem czego to wina, czy clona czy tunera. I zaraz na początku podczas przełączania programów na ekranie pozostawał OSD, taki bardzo blady ale później to znikło. Sama instalacja przebiegła szybko, kilkakrotnie czyścikiem do wszystkich FFFFFF a później wgranie softu i okazało się że lista programów pozostała także nie musiałem nic kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani mam takie pytanie ..prosze o pomoc w wyjasnieniu..mam fergusona 8900hd i do dyspozycji dwa moduly do cyfry+ orginalny CAM oraz Astona 2,26 pelna oferte cyfry ..obecnie trwaja testy na nowym transporderze cyfry ...i jak to jest ze na obu modulach nie moge ogladac jednego z testowanych kanalow na tej nowej czestotliwosci ..a jesli wloze karte bezposrednio do czytnika ferdka to ten kanal oglądam..oczywiscie po cofnieciu daty na tunerze...tak na chlopski rozum to mi sie wydaje ze raczej powinno byc odwrotnie ...moduly powinny czytac ..jeśli Komus cos przychodzi do glowy prosze napisac....bo nie wyobrazam sobie zeby to tak bylo po skonczeniu testow jak ruszy transporder pelna para..serdecznie pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Musisz użyć program HEXED do modyfikacji.

Wpisujesz ID = nagłówek (11283F06F2E240) softu Hiviona taki jaki masz aktualnie w tunerze.

 

Żródło:fotka kolegi @Bruno59 z d.v.h.k:

http://i51.tinypic.com/v49lpt.jpg

 

Markar, wielkie dzieki za poradę. mam tylko mały-wielki problem. Ja naprawdę jestem ciemny w te klocki. W którym miejscu mam wpisać ten nagłówek. Mam HEXED. Otwieram programem plik o nazwie "ListaPL_HF8900_20110322.bin" który był uprzednio wgrany jako aktualizacja listy kanałów. I co dalej? Widzę stronę tekstową i stronę binarną. Nie mam pojęcia gdzie mam te dane wprowadzić. MOdel ID w tunerze to S6F2E240 , soft który zainstalowałem to 11.40.0F Hiviona.

 

W tym momencie jest jakaś lista kanałów w tunerze która ściągnęła się po recznym przeszukiwaniu z satelity. Działają tylko jakieś nieliczne i bardzo egzotyczne kanały. Reszta jest z przekreślonym S i nie wchodzi. Próbowałem też z powrotem wprowadzić starą listę kanałów poprzez USB ale podaje komunikat że błedny model.

 

Będę wdzieczny za pomoc!!!!!! Naprawdę

 

Pozdrawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Które oprogramowanie pozwala na dekodowanie w czytniku karty C+HD.Chcę oddać technikom z tej platformy bubel o nazwie moduł z oprogramowaniem 11 celem dalszej ich edukacji.Być może nie mają ich już na stanie i nie mogą usunąć błędu,który denerwuje od 2 tygodni urzytkowników tego modułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...