Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pobrałem, rozpakowałem i wydaje mi się że to jest jakiś alternatywny soft. Jest tam dużo plików no i najważniejsze - w pliku tekstowym o ile się nie mylę to pisze żeby zrobić factory reset, czyli reset do ustawień fabrycznych a tu już potrzebny kabel itd.

 

http://hv-softwares.net/

wydaje mi się ze strona jest strona producenta

zastanawia mnie jedynie, czemu plik jest prawie dwa razy większy. później spróbuje i zobaczymy co będzie, napisze.

co do ustawień fabrycznych to jest opcja w menu tunera, nie potrzeba kabla i komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem kompletnym noobem w temacie TV,

stąd banalne pytanie czy oprogramowanie z linku wystarczy rozpakować, skopiować na pendrive'a i podłączyć pod tuner ? zakładając, że mam teraz ostatni oryginalny soft ze strony fergusona...

jeżeli tak jaka jest procedurka dalej, coś czytałem o wgraniu listy kanałów itd., ale dokładnie nie ogarniam wszystkiego, jeżeli jakoś inaczej się to robi proszę o jakąś instrukcje lub link :) ?

 

czy można w ten sposób uwalić tuner ? czy zawsze będzie możliwość powrotu do oryginalnego softu ?

 

mam tuner ferguson HF8900 i cyfre+ :)

mam nadzieje, że nie zadałem zbyt prostych pytań, proszę potraktujecie mnie przynajmniej na początku z wyrozumiałością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz wyczyścić stary soft czyścikiem, a dopiero później wgrać nowy soft. Jak już będziesz miał soft hiviona to później możesz wgrywać nowsze bez czyszczenia. O czyszczeniu z softu fergusona chyba gdzieś jest na tym forum, albo poszukaj w necie. Mi robił to ktoś inny więc nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam c+ i tnk sd w module i dzialaja wszystkie kanaly z nowym softem (1.44.4F)

 

co do wgrywania czyscika, to trzeba miec troche cierpliwosci, bo operacja wymaga wylaczenia tunera w odpowiednim momencie. potrzebujesz odpowiedniego programu i czyscik.bin. operacja jest opisana tu na forum. potrzebny tez kabel rs.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia:

 

Opis wgrania czyścika pod Hiviona;

 

-wyłączamy tuner

-uruchamiamy Upgrade i wybieramy plik-czyścik

-naciskamy start

-włączamy tuner i w momencie kiedy na wyswietlaczu tunera pojawi sie napis PLEASE WAIT! wyłączamy tuner !!!

-dajemy stop w Upgrade i wyłączamy Upgrade.

-sprawdzamy czy po włączeniu tunera w id ,wersji hw i sw mamy same fffffff.

jezeli tak to wgrywamy soft Hiviona

jezeli nie, to powtarzamy operacje z czyscikiem.

 

Ile razy próbowałeś ? Mnie udało się wgrać może za 10-15 razem. Powoli traciłem cierpliwość ale udało się.

 

Jestem z Sosnowca. Mogę ewentualnie pomóc ale w domu bywam dopiero wieczorem. Musiałbyś podrzucić tuner do mnie do pracy i odebrać go na drugi dzień. Próbuj jeszcze bo nie ma dobrej recepty na to w którym momencie wyłączyć tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No nie wiem... Chyba mi coś umknęło ale instalacja softu Heviona zawiera zwrot... "jezeli tak to wgrywamy soft Hiviona".

 

Może dla was to banalne ale ja mam problem.

Użyłem czyścika, po włączeniu na pierwszym ekranie mam te FFFFF, potem tuner pisze "Please wait' trwa to jakiś czas a potem pisze No Software for (06F2A247).

Czy coś zrobiłem źle, czy czegoś nie zrobiłem, czy coś poszło nie tak? Liczę na Waszą pomoc..

K

 

EDIT: OK. Już doszedłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno go wgrywałem ale pamiętam że też tak miałem. Bardzo ważne aby tuner zaraz wyłączyć tak jak napisał @Krispl kilka postów niżej. Jak już Ci się uda to proponuję wgrać 11.44.2F. Sam mam 11.44.5F i u mnie działa ale na innym forum userzy się skarżą (mogą mieć inne wersje loaderów np.).

Hmmm... a jeśli ACTA zaczną obowiązywać to nie będzie można legalnie ściągać softu Hiviona bo jest przecież nie do końca legalny z polskim prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jeszcze a propos wgrywania softu że tuner należy wyłączyć razem z momentem pojawienia się napisu "Please wait" Kiedy się pojawi jest już za późno. Czyli musimy mniej więcej wyliczyć czas kiedy się pojawia i w tym momencie wyłączyć. Dlatego to takie trudne, bo decydują ułamki sekundy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...