Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ok udało sie

ale jest trudno chyba za setnym razem tylko trzeba miec podpiety zwykly telewizor nie przez hdmi i zanim pojawi sie plis wait na tunerze strzelac(wylaczc tyner)--wtedy na telewizorze zaczyna sie cos pojawiac i wtedy wylaczac tuner---trzeba wyczuc telewizor pierwszy obraz po właczeniu tunera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia jak jest podpiety tv. wystarczy patrzyc na tuner - tam tez pojawiaja sie informacje na wyswietlaczu.

 

przeczytawszy oswiadczenia obu firm nie skreslam jednoznacznie fergusona. dla mnie jest slowo jednych przeciwko drugim. fakt: ktos klamie. zastanawia mnie jedna sprawa - jak ktos mi wisi gruba kase to staram sie ja odzyskac. ferguson sie nie ukrywa i mozna do sadu z nim w kazdym momencie pojsc. z drugiej strony ferguson bylby w stanie stworzyc wlasny soft dla swoich klientow i uniezaleznic sie od homecast, chyba ze homecast ma 'prawa autorskie' czy jakos tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej chodzi właśnie o prawa autorskie, a dokładniej licencję i dostępność oprogramowania SDK.

 

Odnośnie grożenia sądem..

Jeżeli nie było formalnych umów między tymi firmami (jakby były, to Ferguson już dawno by przegrał proces) - Ferguson wiedząc że nic mu nie grozi może napisać oświadczenie typu 'no to skierujcie sprawę do sądu - nie boimy się was'. Dowodów nie będzie (bo jak udowodnić jakieś nieformalne ustalenia, albo działanie na szkodę firmy - zawsze można powiedzieć że "bomba czasowa" była wynikiem błędu w sofcie). Myślę że sprawa byłaby troszkę inna, gdyby do głosu dopuszczono posiadaczy sprzętu (nie tylko tego - całokształtu produktów oferowanych przez firmę Ferguson).

 

Czy Ferguson byłby w stanie stworzyć własny soft dla swoich klientów? Byłby, jakby dbali o klientów i zatrudnili programistów.

Miałem do czynienia z kilkunastoma odbiornikami Ferguson.. na pewno nie pisali oprogramowania dla żadnego z tych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sądu żadna ze stron nie pójdzie bo jest to biznesowo nieuzasadnione. Sąd w Korei czy w Polsce? Gigantyczne koszty dla prawników, - nie taki wymiar tej współpracy, aby pójść w tym kierunku.

Ale jesteśmy w Polsce i tutaj Ferguson ma swoją siedzibę i swoich klientów. Zupełnie nie rozumiem działania szefostwa tej firmy. Najpierw chowają głowę w piasek udając, że nie ma problemu. Potem zrzucają winą na swoich kooperantów z Dalekiego Wschodu - przekazanie adresów mailowych nie było mądrym pomysłem. :) Potem bezsensownie odpowiadają na przekazaną z drugiej ręki odpowiedź Koreańczyków. Zaczyna to wyglądać jak taka bijatyka uliczna.

 

Nie widzę ze strony Fergusona jakiegokolwiek planu wyjścia z twarzą z tego problemu. Ciągnięcie tematu dekoderów 8800/8900 na listach dyskusyjnych negatywnie wpływa na opinię o tej firmie. W końcu ludzie przestaną od nich cokolwiek kupować i garaż zostanie zamknięty. Przyjmując 50000 sprzedanych dekoderów 8800/8900 po cenie 1000 pln daje obroty w wysokości 50 mln zł. A jeszcze coś innego sprzedają przecież. Jest chyba o co walczyć. Czy nie lepiej:

- przyznać, że jest problem i przeprosić swoich klientów;

- zaoferować np. użytkownikom tego dekodera dużą zniżkę w zakupie nowego modelu, nad którym mają i będą mieć kontrolę? "Wyślij stary dekoder, dopłać xxx pln a dostaniesz nowy i bezpieczny model".

 

Patrząc na dotychczasowe działania szefostwa firmy to widzę naprawdę zerowy poziom profesjonalizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w końcu wgrałem 11.40.0F . W końcu mam EPG!! FFFFFF udało mi się za 3 razem. Następnie poprzez upgrade.exe ładuje się soft Hiviona. Potem tylko programem HEXED trzeba zmienić swoją listę pod nowy soft.Jakie różnice? Niebieski przycisk nie obsługuje zmiany formatu obrazu wyświetlania, oprócz 16:9,4:3 letter box mamy także 4:3 niedostępny w sofcie Fergusona. Do nagrań znajdującyh się na dysku doszedł przedrostek np.000 czy 100 -nagranie w jakości HD składające się z 4 części ma przedrostki :000,100,200,300, w ZAAWANSOWANE dochodzi opcja SERIAL PORT, nie ma loga Fergusona na starcie.

Przymierzałem się do Ariva TT ale po lekturze pisma od DESIGNERsów na razie poczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałbym sobie chetnie tego Hiviona, ale niestety COM'y podlaczane przez USB nie dzialaja jak trzeba:(((( Probowalem wiele razy i ciagle gubi polaczenie ( testowalem na dwoch kompach)

Nie ma jakiegos innego sposobu, zeby wyzerowac tunka?

Ew. moze ktos z okolic Wawy dalby rade ( oczywiscie odplatnie ) wykonac taka usluge?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś posiada laptopa ze złączem PCMCIA to może użyć karty PCMCIA - Serial Card. Programowałem Fergusona właśnie taką kartą. Dokładnie była to karta firmy Argosy o symbolu SP320-1P/NB Interface Card (jedno gniazdo COM, występuje jeszcze SP320-2P/NB Interface Card z 2 x COM). Wprawdzie już ich nie produkują ale czasem można jeszcze gdzieś spotkać albo szukać tanio używanej. Można jeszcze spróbować jeśli ktoś nie ma w laptopie PCMCIA użyć portu ExpressCard (bo takie teraz najczęściej występują) i taką kartę kupić. Wprawdzie takiej nie używałem ale może ktoś miał z taką doświadczenia i coś podpowie.

Niektóre laptopy posiadają złącze DB25 do podpięcia drukarki starszego typu (Centronics albo jak kto woli LPT) i często również na tym złączu wyprowadzony jest RS232, łatwo to sprawdzić wchodząc do BIOS'u i odszukując opcję ustawień portu COM (przerwanie, adresy) i ewentualnie włączyć port COM o ile jest nieaktywny lub jeszcze prościej w Windowsie przez Panel sterowania lub Zarządzanie komputerem uruchomić Menedżer urządzeń i odszukać "Porty COM i LPT" i jeśli w liście mamy port COM to oznacza że laptop jest w nie wyposażony. Albo można sprawdzić w dokumentacji od laptopa. Wystarczy wtedy poszukać przejściówki DB25 na DB9 i zastosować zwykły kabel Null Modem albo kupić lub zrobić samemu kabel z jednej strony z wtyczką DB25 a z drugiej DB9 i gotowe. Jeśli ktoś używa karty o których pisałem wcześniej to może się zdarzyć że porty COM mają numery większe niż 1 i 2, wtedy nie da się zastosować programiku ze strony Fergusona (ten od HF8800), ale wystarczy poszukać w necie H D Upgrader 2.25 - wersja ta obsługuje numery COM'ów od 1 do 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki cytrynek. Smutne wieści. Brak EPG i przedstawianie daty, albo podstawka pod kwiatek.

 

Tak z ciekawości zajrzałem na allegro. Ktoś sprzedaje nowe 8800 z czerwonym migającym tytułem Hit! Hit! Hit! za tylko 599PLN. Pewnie i tak ktoś się nabierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają dostępu do kodów źródłowych. Żeby napisać soft od podstaw - zabawa od zera na dobre kilka lat. Nie ma sensu. Wiązanie z obcymi firmami ma bardzo konkretne podłoże - finansowe i użytkowe. Po prostu z jednej strony taniej jest wprowadzić na rynek gotowy tuner z gotowym oprogramowaniem i własnym logo niż zatrudnić sztab inżynierów i programistów, żeby najpierw tuner zaprojektowali (co nie jest łatwe - nie jedna firma sobie na tym już zjadła zęby), a następnie napisali pod niego soft.

 

Paradoksalnie bazując na gotowych rozwiązaniach można uzyskać... wyższą jakość produktu końcowego i to przy niższej cenie niż rozwiązania konkurencyjne. Także ze względów ekonomicznych. Jeśli od załóżmy Hiviona tunery kupi wiele firm z całej Europy - będzie ich stać na R&D i ciągły rozwój produktu, oprogramowania, poprawki. Robota w pojedynkę oznacza odkrywanie koła na nowo - przecieranie szlaków, które już inni przetarli i stworzyli gotowy produkt. Dlatego ogólnie wbrew pozorom tak jest lepiej. Oczywiście o ile współpraca się z jakichś przyczyn nie załamie. Tu tak pechowo się zdarzyło, ale to rzadkość. W tej chwili z tego co wiem wszyscy w Polsce korzystają z gotowych rozwiązań. Nie znam żadnej firmy, która sama tu na miejscu produkuje tunery cyfrowe z pełną linią montażową SMD itp. (no może nie licząc Cyfrowy Polsat Technology ;) ). No najwyżej jeśli ktoś produkcję traktuje jako przykręcanie śrubkami gotowej płyty głównej do gotowej obudowy :>

 

8800/8900 mimo wpadek były naprawdę dość udanymi modelami - jeśli tylko nie wysypał się czytnik (R620 na 8800) lub jakieś inne kwestie serwisowe się nie trafiły, to tunery były jak czołg, nie do zajechania. Gdyby teraz nie ten nieszczęsny temat softu, to by nie było na co narzekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...