Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że trzeba się już pożegnać z myślą o sofcie od Fergusona.Ja tak zrobiłem i nie żałuję. Wystarczy laptop i docking station z portem RS , kabel null modem oraz soft Hiviona. Przy dużym szczęściu nie trzeba nawet listy modyfikować (programem HEXED) - raz mi się tak udało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że trzeba się już pożegnać z myślą o sofcie od Fergusona.Ja tak zrobiłem i nie żałuję. Wystarczy laptop i docking station z portem RS , kabel null modem oraz soft Hiviona. Przy dużym szczęściu nie trzeba nawet listy modyfikować (programem HEXED) - raz mi się tak udało .

 

Po wgraniu softu Hiviona lista pozostaje nienaruszona. i nie trzeba nić robić. Praktycznie nie zauważyłem zmiany sofu. Odniosłem wrażenie że nowy soft działa jakby szybciej. Ale może to tylko złudzenie. Poza tym to ciekawe kto wypuszaczał poprawki sofu między grudniem 2010 a czerwcem 2011 r. skoro mędzy firmami jest konflikt ...

 

~Krispl daj znać czy poradziłeś sobie z problemem WD MyBook. Mam podobną konfigurację i byłbym zainteresowany czy radzi sobie z tym dyskiem ... (

 

Zrobiłem kilka formatów (po wcześniejszym zgraniu programów nagranych na sofcie Fergusono do PC) i na koniec dysk był już poprawnie rozpoznawany przez soft Hiviona. Windows XP nie formatuje dużych dysków na FAT32 i dlatego mój dysk był pierwotnie utworzony i sformatowany programem Paragona Partition Magic. Jednak dopiero sformatowanie fabryczne programem WD Formater a właściwie późniejsze sofrmatowanie już przy pomocy tunera pomogło czyt. uspokoiło sytuację. Wgrałem spowrotem nagrane programy z PC-ta i odczytują się bez zastrzeżeń. Taki trochę dziwny przypadek. Mogę tylko dodać że tuner należy wyłączać z sieci aby dysk był poprawnie rozpoznany. Samo włączenie do USB (Hot plug) nawet na czuwaniu tunera a następnie jego włączenie nie daje rozpoznania dysku. Takiego efektu nie ma natomiast na Pendrivie 32 GB. Pendrive można włożyć do slotu usb na czuwaniu i jest rozpoznawany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche z innej beczki i a propos restratowania przy przegladaniu EPG. zauwazylem pewna prawidlowosc, ze retstartuje sie raczej w momencie jak ustawiony jest kontrast OSD na wysoki, przy mniejszym na razie nie zanotowalem takiego felera. nie pamietam jednak czy zawsze jak sie restartowal tuner to byl ustawiony na wysoki kontrast. jakby ktos to mogl potwierdzic, badz zaprzeczyc, bede wdzieczny :)

 

MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tuner się restartował dość regularnie na kanale BBC News z Astry 2, na sofcie Fergusona. Na sofcie Hiviona jeszcze nie obserwowałem ale sprawdzę przy okazji. Co ciekawe i nie za bardzo zrozumiałe resetuje się tylko i wyłącznie na tym kanale :shock: Możę ktoś ma koncepcję co nadaje ten kanał że wprowadza tuner w stan reset :?:

 

Poza tym poprawka: tunera nie trzeba już wyłączać żeby widział dysk. Wystarczy właczyć zasilanie dysku na czuwaniu i po włączeniu tunera ze stanu standby dysk jest rozpoznawany. Więc wszystko jak na razie w normie :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tuner się restartował dość regularnie na kanale BBC News z Astry 2, na sofcie Fergusona.

 

Miałem to samo na częstotliwości 10,796 V 27500 HotBird: HBO Comedy HD, Filmbox itp. Sprawdź czy tylko jeden kanał, czy cały transporder. Mój trafił do serwisu wymienili 2 układy za 60pln i działa. Zero grzania i restartów.

 

edyny mankament to brak kanałów HD (Cyfry, HBO I Eurosportu )

 

Zobacz czy nie masz poprzestawiane Code Rate przypadkiem na 1/2 Wyszukaj jeszcze raz ręcznie. Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam mały problem z podłączeniem 8900 do komputera za pomocą kabla RS232 Null-Modem, w celu wsadzenia softu od Hiviona. Otóż taki kabelek wykonałem sam wg. schematu na stronie Fergusona. Sprawdziłem wszystko miernikiem i jest cacy zgodne z schematem. Problem jest taki że żaden komputer nie chce widzieć/podłączyć się do niego. Czy to może być wina kabla (choć wątpię)? Czy to mam w ferdku uwalony COM port? Dekoder sam w sobie chodzi "normalnie", pomijając problemy z oprogramowaniem (Cyfra+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche z innej beczki i a propos restratowania przy przegladaniu EPG. zauwazylem pewna prawidlowosc, ze retstartuje sie raczej w momencie jak ustawiony jest kontrast OSD na wysoki, przy mniejszym na razie nie zanotowalem takiego felera. nie pamietam jednak czy zawsze jak sie restartowal tuner to byl ustawiony na wysoki kontrast. jakby ktos to mogl potwierdzic, badz zaprzeczyc, bede wdzieczny :)

MJ

Ja nie manipuluję kontastem a i tak miewam restarty. Może to wina braku pamięci? Czytając instrukcję ferdka o układaniu listy znalazłem ostrzeżenie, żeby zbyt dużo kanałów jednocześnie nie zmieniać, bo może zabraknąć pamięci (!) i tuner się zrestartuje. Restarty są głównie przy włączonym EPG, bardzo żadko (ale też bywa) po zmianie kanału i bez wchodzenia w EPG.

 

W niedzielę znowu podczas nagrywania formuły1 coś się s^#%$@!o i na ekranie zrobiła się sieczka po czym obraz zniknął a głos był. Mimo czekania nie naprawiło się samo i musiałem przerwać nagranie (do którego i tak feler się przeniósł), zmienić kanał i powrócić. Tuner prawie PVR HD za ponad 1tys zł!!! Nigdy więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie manipuluję kontastem a i tak miewam restarty. Może to wina braku pamięci? Czytając instrukcję ferdka o układaniu listy znalazłem ostrzeżenie, żeby zbyt dużo kanałów jednocześnie nie zmieniać, bo może zabraknąć pamięci (!) i tuner się zrestartuje. Restarty są głównie przy włączonym EPG, bardzo żadko (ale też bywa) po zmianie kanału i bez wchodzenia w EPG.

 

tak z ciekawosci, jak masz ustawiony ten kontrast?

 

menu->opcje->wyswietlenie OSD

 

domyslnie chyba jest sredni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maiesky: Małe sprostowanie - u mnie się to zdarzyło w sobotę, w trakcie nagrywania kwalifikacji F1 z Polsatu HD. Nie wiem dokładnie po ilu minutach nagrania się zaczęło, bo już usunąłem pliki, ale o ile dobrze pamiętam to chyba tylko Q1 byłem w stanie obejrzeć. W każdym razie dalsza część nagrania na pendriv'ie była nie do obejrzenia, obraz totalnie poszatkowany. Nagrywałem też jednocześnie na zewnętrznej nagrywarce (po eurozłączu), tam ten sam fragment nagrał się jako czarny obraz i tylko dźwięk był OK. Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło, do tej pory nagrywanie odbywało się bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wgrywania Hiviona, mi się udało tylko wersją 2,25 wcześniejsza mi się wieszała. Tuner przy napisie „please wait” przeba wyłączyć niemalże w tym samym czasie co się on pojawia. Więc paluszek trzymamy i czekamy jak na strzał kto pierwszy

Gdyby ktos był tak miły i udostępnił jakąś liste programów już pod Hiviona był bym wdzięczny bo mi się nie uchowała(po wgraniu softu przywróciłem ustawienia fabryczne a chyba nie trzeba było)

Chyba, że ktos mi powie że w taki tam sposób mogę wrócić do poprzedniego softu wgrać starą liste i znowu powtórka już bez przywracania ustawień. Ale że jestem dopiero od 2 dni w temacie to nie mam pojęcia czy to da tak rade?

 

DOBRA

już ogarnąłem program HEXED mam wszystko

 

Pytanie do zaawansowanych czy przypadkiem nie można by było przy wgrywaniu hiviona ominąć czyścika i zmienić po prostu w programie HEXED tak plik, żeby go przyjeło USB?? Może to zbyt proste rozumowanie ale było by dla wszyskich bezproblemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że ktos mi powie że w taki tam sposób mogę wrócić do poprzedniego softu wgrać starą liste i znowu powtórka już bez przywracania ustawień. Ale że jestem dopiero od 2 dni w temacie to nie mam pojęcia czy to da tak rade?

 

ja nic nie musialem manipulowac z lista, dzialaja mi 'stare' listy bez edytowania ich.

 

Pytanie do zaawansowanych czy przypadkiem nie można by było przy wgrywaniu hiviona ominąć czyścika i zmienić po prostu w programie HEXED tak plik, żeby go przyjeło USB?? Może to zbyt proste rozumowanie ale było by dla wszyskich bezproblemowe.

 

 

wlasciwie z tego powodu musialem w listopadzie kupic kabel (usb/rs232). mnie sie nie udalo znalesc sposobu na wyedytowanie softu hiviona i pozniej wgranie go przez usb. probowalem i po operacji zakonczonej pomyslnie tuner nie wstal. potrzebny byl czyscik. wg opinii kilku osob taka operacja moze uszkodzic tuner i bez serwisu sie nie obejdzie. dla mnie to troche naciagane, ale nie wiem czy tak na pewno nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajdziecie sumę kontrolną to się da, ale gdzie jest zapisana to tylko wie programista który robił soft, nawet z fergusona tego nie wiedzą, poza tym temat z edycją był wałkowany wiele razy i to całkiem niedawno, czasem warto cofnąć się o kilkanaście postów wcześniej i poczytać dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawa z softem wyglada na dzień dzisiejszy następująco. Ostatni soft fabryczny można wgrywać przez pena, ale epg jest dostępne ( posługuję się kartą cyfry+) wyłącznie jeśli korzystamy z modułu ( w moim przypadku z astona ) Jeśli chcemy korzystać z softu fabrycznego a kartę cyfry umieszczamy w slocie na karty to musimy cofnąć datę i wówczas epg nie działa bo nie ma prawa działać.

Soft Hiviona obsługuje epg, kiedy karta jest w slocie ( nie musimy zmieniać daty aby działała) natomiast jedynym sposobem jego wgrania jest port com przy wykorzystaniu czyścika. Aby powrócić z Hiviona do softu fabrycznego też należy skorzystać z czyścika, ale już bez trafiania w moment aby zatrzymać proces ładowania.

Innych metod nie znam i chyba nie ma, aby korzystać z epg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki problem po przejściu wszelkich podanych procedur ruszył mój ferdek, wszystko działa jak trzeba oprócz jednej rzeczy, mianowicie nie mam kanałów FoxlifeHD z częstotliwości 12265 i Foxlife i AXNy z częstotliwości 12188. Według mnie ustawienia w liście kanałów są odpowiednie, takie jak podane na stronie cyfry czy też wykazami parametrów kanałów na innych stronach. Na pewno te kanały powinny działać bo chodzą na sagemieHD, trudno teraz stwierdzić czy działały przed całą zabawą czyścikową.

Ma ktoś pomysł o co może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukaj ręcznie poprzez menu jeszcze raz te transpondery, zwróć uwagę na siłę/jakość sygnału na tych transponderach być może po zaktualizowaniu pidów dla kanałów z tych dwóch transponderów uzyskasz ponownie odbiór, jeśli sygnał jest słaby aktualizacja może nie dać rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeszukiwałem ręcznie i nic to nie daje, tylko przy jednych ustawieniach siła sygnału jest odpowiednia że wyszukuje kanały z tych częstotliwości. Jednak chyba z tego co pamiętam to te kanały "wyleciały" już wcześniej przed zmianą oprogramowania, a nie mogę znaleźć na forach czy te kilka miesięcy temu były jakieś zmiany w nadawaniu/oprogramowaniu. Pytanie tylko dlaczego tylko te właśnie częstotliwości nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...