Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żadna nie zadziała. Przejściówki nie działają z kablem nullmodem. Czy tak trudno to zrozumieć? Przejściówka działa z dekoderami które korzystają z kabli prostych. Przejściówki Prolific i FTDI z pełną emulacją RS232 są bardzo dobre i pozwalają podpiąć programatory i sprzęt diagnostyczny ale nie wspierają nullmodemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się.

Wielu użytkowników fergusonów, opticumów i innego sprzętu programuje swoje dekodery - zmienia softy, listy kanałów po rs za pomocą takich przejściówek i jest to FAKT sprawdzony wielokrotnie.

Nie ma żadnego powodu by przejściówka, która na wyjściu jest już portem rs nie współpracowała z kablem null modem, w którym po prostu na drodze już tylko elektrycznej są zamienione piny.

Czy do takiej przejściówki podepniesz prosty kabel, czy skrzyżowany nie ma to najmniejszego znaczenia dla pojawiających się na wyjściu sygnałów - będą w jednym i drugim przypadku.

Jedyne co może powodować brak współpracy to różne prędkości transmisji i ograniczenia samej przejściówki w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tych które działają z kablami o prostej zamianie pinów 2 i 3. Jeśli we wtyczce są połączone piny 1 i 6 to przejściówka nie zadziała. A piny muszą być połączone jeśli jedno z urządzeń nie ma pełnego sterowania przepływem. Czyli wielu użytkowników dekoderów nie zaprogramuje sprzętu.

 

Ja niestety wiele szczęścia do nullmodemów nie miałem i nie trafiłem na taki dekoder w którym kabel z zamienionymi tylko dwoma pinami by zadziałał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa słowa w dyskusji o przejściówce usb>com port. Mam przejściówkę usb>com kupioną 3 lata temu i z fergusonem 8900 i 8800 nie współpracuje. Dzwoniłem ok. 2 lata temu do serwisu i młody człowiek poinformował mnie, że z tymi modelami fergusonów żadna przejściówka nie działa( mówię o tamtych latach), bo coś tam...coś tam. Natomiast ta sama przejściówka działała ze starym Humaxem 2000 i z opticum 9500 hd. Dlatego nie wchodząc w dalszą dyskusję niech użytkownik, któremu udało się zmusić laptopa z przejściówką usb.com do zmiany oprogramowania w fergusonach 8800 i 8900 niech napisze z jakiej przejściówki usb>com tego dokonał. Ja zachowałem starego dobrego PC-ta (monitora już nie trzeba bo z TV dobrze PC-ty współpracują ) i w ten sposób mam dostęp do portu com, który jak widać jeszcze się przydaje.

Te dwa modele fergusona mogą mieć po prostu taką konstrukcję RSS, która uniemożliwia korzystanie z przejściówek usb>com port.

Oprogramowanie Hiviona na 8900 działa poprawnie, szkoda że na 8800 nie ma odpowiednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejściówki na prolificu softy wchodzą, więc w serwisie piszą/pisali bzdury.

 

Zgadzam sie w 200%, i potwierdzam, że te przejściówki działają. Miałem Fergusona 8800HD od samego początku jego dysrybucji i nigdy nie miałem problemu z wgrywaniem do niego softu. Na 8900HD z wgrywaniem przychodziło z pomocą wejście USB. Tak więc jeżeli w serwisie udzielili Tobie takiej informacji to człowiek tam pracujący powinien zasilić szeregi bezrobotnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie czekam na swojego ferdka 8900 i zastanawiam się jaki soft wgrać do cyfry + zaznacze , że nie mam modułu i nie chcę przestawiać daty, z tego co audib6 napisał wynika, że na orginalnym sofcie działa karta cyfry bezpośrednio w czytniku??? Dzwoniłem do fergusona i powiedzieli, że zadziała z cofnięciem daty. Więc już nie wiem czy zostaje tyo hivion ??? (jaki konkretnie 11.42.0f czy 11.44.0f??) czy ferdkowy też zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działają wszystkie kanały płynnie bez zacinania i szatkowania, jest to pewnie kwestia ustawienia i wielkości talerza. nie ma problemu z trans. 11411 ani z innymi.

Jedyny mankament to brak epg na większości kanałów.

Proszę o linka z namiarem na soft, spróbuje wgrać jeszcze raz, skoro epg działa na wszystkich kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje spostrzeżenia na temat epg. tak naprawdę to epg jest w fergusonie, ale nie działa tak dobrze jak w innych tunerach. widziałem jak to działa na tunerze od c+ (niestety nie znam nazwy modelu) i jest dosyć znaczna różnica. epg na fergusonie nie działa np na rebeltv, sportklubie i Universal(nie wiem właściwie czy maja epg), na comedy central i nsport pojawia sie, ale sporadycznie. o wspomnianym wcześniej tutaj hbo nie wiem, bo nie mam i skasowałem ze swojej listy kanałów. co do reszty kanałów to raczej jest(c+, tvp, polsaty, tvny, national geog. itp), ale nie działa tak jak chyba powinien. jest aktualny program i na kilka do kilkunastu godzin do przodu. a powinien być chyba do 7 dni w zależności od systemu nadawanego epg. w momencie jak zrestartuje się urządzenie (wyłączy z prądu) pojawienie się epg na wszystkich kanałach trochę trwa.

 

co do transpondera 11,411 wg mnie soft nie ma żadnego znaczenia. wszystko zależne jest od ustawienia anteny i/lub jakości instalacji (lnb, wielkość talerza, jakość kabla). mnie trochę zajęło ustawienie odpowiednie anteny. zwrócić należy uwagę że ma być ustawione na DVB-S2/8PSK.

 

w osobnym poście problemy

problem z nagrywaniem. dwa ostatnie dni ustawiłem nagrywanie dwóch programów na dwóch rożnych kanałach. pierwszy około 1h drugi około 3h. pierwszego dnia pierwszy program nagrał się z błędem a drugi ok a drugiego dnia odwrotnie. błąd nagrania polega na tym, ze po próbie odtworzenia pojawia się czarny obraz a sekundy lecą po kilka na raz, wielkość i czas nagrana wygląda prawidłowo.przy nagrywaniu 3h wszystkie trzy pliki nie dawało się odtworzyć. przy ustawieniu tylko jednego programu do nagrania podobny problem tez się pojawiał. sprawdzone na programach sd i hd. nie potrafię określić sytuacji w jakiej się to dzieje. nie dzieje się to zawsze. czy ktoś może znalazł jakąś prawidłowość?

 

problem z time shiftem. wciskam pauzę, po chwili oglądam dalej, pojawiają się reklamy to je przewijam. tworzy się nagranie które ma powiedzmy ok 1,5h ( w zależności od jakości kanału, jeden plik nie może przekroczyć 4GB), bo time shift używa tylko jednego pliku. w momencie jak plik dochodzi do rozmiaru maksymalnego początek pliku jest usuwany a dane są dopisywane na końcu (mogę się mylić, to jest moja obserwacja). problem pojawia się własnie z przewijaniem. jak plik 'zjada' własny ogon przewijanie traci swoją pozycje i znajduje się o stałą wartość czasu w innym miejscu co jest dosyć irytujące. nie wiem czy ktoś coś podobnego zauważył.

 

działam z twardym dyskiem Seagate FreeAgent Pro z pierwsza partycja 200GB i softem hiviona 11.44.0F. z innymi softami te same problemy się pojawiały(tez softem fergusona).

 

czy ktoś próbował pisać może do hiviona i mając fergusona żalić się że kiepski soft robią? trochę bezczelne, ale jak nie można inaczej :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epg działa tak jak opisałeś, ja miałem problem z powody listy kanałów jaką mi wgrano. Wgrałem jeszcze raz soft i wyszukałem kanały. Od tego momentu epg działa dobrze. Odnośnie nagrywania na tym sofcie jeszcze nie testowałem. Możliwe, że hivion już rozwiązał ten problem nowym oprogramowaniem co znalazłem na stronie:

http://www.sat-television.com/showthrea ... ion/page31

Na razie nie instalowałem bo jest one większe od poprzedniego, ale widać, że pojawiły się nowe wersje. Oczywiście patrzę na wersję HD 9090X ulitima bo z tego co znalazłem to niby ten sam tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ma już ktoś ten najnowszy soft Hiviona na kompie? Żeby go ściągnąć muszę się zarejestrować a nie chcę tego robić. I drugie pytanko, mam już na ferdku HF8990 soft 11.41.2F Czy teraz jak będę chciał wgrać nowszy soft Hiviona to będę musiał znowu używać kabla czyścika itd. czy wystarczy z USB tak jak wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Zrobię ostatni raz aktualizację tego tunera, jak dalej będzie fiksował z Clonem to się go pozbędę. Mam już go dość. Chętnie bym wrócił do firmowego tunera Cyfry np. Pace PVR HD tylko są rozbieżne informacje czy one współpracują ze spliterem Clone+, jedni mówią że tak a inni że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...