Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przy okazji jeśli jesteśmy w temacie nagrywania to nagrałem film HD z Canal+ Film i tuner go rozbił na dwa zbiory. Nagrywałem na pamięci flash 16 GB. Jeden zbiór miał ok 4 GB a drugi ok. 2 GB . Czy F 8900 dzieli sam zbiory czy są to jakieś ograniczenia FAT 32 ? Potem wrzuciłem oba kawałki filmu do DVR Studio HD i program je połączył (nie sprawdzałem czy bezprzerwowo) przekszałcając je w zbiór typu ts. Testując nagrywanie HD nagrałem też fragment filmu z Filmbox HD i nieźle się zdziwiłem kiedy uruchomołem ten film pod DVR Studio i usłyszałem czeski a może słowacki dubbing filmu (?). Czyżby ten kanał był też nadawany dla czechów ? Ile zajmuje typowo 2 godzinny film HD nadawany przez satelitę ? Da się go nagrać na DVD dwuwarstwowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

N0 więc tak; dvr musisz przy konwertowaniu wybrać ścieżkę:) Filmbox nadaje w Czechach i nie tylko:) Odnośnie podziału po 3,99 gb owszem fat32 ma to do siebie że plik nie może mieć więcej rozmiaru. 1godzina materiału w Hd zajmie średnio 23giga tak bynajmniej mi pokazywał tuner:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Rzeczywiście FAT 32 ma ograniczenie na rozmiar pliku max 4 GB (znalazłem w necie) i to jest jego wada jeśli chodzi o HD. 23 GB film :shock: ... a jaki to był film tak z ciekawości pytam ? Strasznie dużo. Jeśli ja nagrałem film 2 godzinny i ma niecałe 7 GB a a mecz ok 2 godzinny ponad 12 GB to wydaje się że wszystko zależy od rodzaju filmu i możliwego w danym filmie stopnia kompresji obrazu. Płyty Blu-Ray mają 25 GB i generują obraz 1920x1080x 24 klatki (kinowe filmy). Nie wiem ile średnio zajmuje 2 godzinny film BLU-RAY. Pewne filmy można będzie wrzucić na dyski Blu-ray 7,5 GB - 8 cm mini. Cena 10 zł takiego dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dokonam niedługo fixa na softy dla 8900 i uwaga dla 8800 cierpliwosci. Są to nowe softy testowe producenta poprawka epg i takie inne drobne zmiany kosmetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krispol- Wielkość nagrania zależy od przepływności strumienia, nagrałem 4 filmy i to było od 7 do 8GB.

Tuner nagrywa wszystkie ścieżki audio oraz napisy i chwała mu za to.

Nawet instrukcja podaje, że nagranie dzielone jest na kawałki 4GB i nie może ich być więcej niż 9!

Mecz miał 12GB czyli miał wysoki bitrate (przepływność).

Nie wiem czy zauważyłeś, ale w momencie przejścia z jednego pliku na drugi brakuje ok 1s nagrania- niestety.

 

Kaspeed- jakie fixy przygotowujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukazały się kolejne wersje oprogramowania do 8800 i 8900.

 

Do HF8800 pobrać można stąd:

http://dvb-upload.com/index.php?acti...oad&pid=258785

 

a stąd do HF8900 (z USB):

http://dvb-upload.com/index.php?acti...oad&pid=258786

 

- dodano skrócone wybieranie kanałów w ramach Multifeed

jeżeli kanał jest nadawany jako portal (Multifeed) – pomiędzy kanałami Multifeed można przełączać się (oprócz przełączania przez menu pod przyciskiem OPT) przy pomocy kolorowych przycisków pilota – przyciski czerwony i zielony (MF + / MF - ),

 

- poprawiono rozpoznawanie systemów kodowania,

Po wgraniu okazało się, że to nie żółty służy zmianie kanału w portalu multifeed, tylko czerwony, więc informacja w pliku info.txt jest błędna.

 

Z moich obserwacji dodatkowo mogę napisać, że:

- poprawiono podgląd w EPG kanału HD nadawanego w 1080i- teraz obraz nie jest poszarpany.

 

Mało tutaj się pisze o tych tunerach, a od nowego roku zdecydowanie deweloperzy wzięli się do pracy (zresztą nie tylko przy tych urządzeniach) i wprowadzono szereg ważnych i drobnych nowinek i zmian, które czynią te tunery lepszymi w codziennym użytkowaniu.

Od wersji 1.15.0A wyeliminowano problem nie nagrywania dotyczący modelu 8900- tuner lepiej wykrywa i wybudza dyski z uśpienia po dłuższym nieużywaniu. Mogą nie działać niektóre stare dyski IDE ATA, wtedy zaleca się poprzestać przy wersji 1.15.0A zamiast wyższej.

 

Na przestrzeni kilku ostatnich wersji dodatkowo wprowadzono takie zmiany:

- Timeshift nareszcie jest dostępny bezpośrednio pod przyciskiem PAUZA,

- dodano możliwość wyszukiwania kanałów po nazwach,

- od wersji wersji 1.18.2A dodano obsługę DiseqC 1.1

- poprawiono działanie z modułami CI,

- dodatkowa funkcjonalność czytnika kart – NDS (trzeba znać box key karty),

- sleep-timer wyłącza tuner po zakończeniu nagrywania, a nie przed,

- freeze dla telegazety (przycisk pause lub opt),

- zwiększono przezroczystość napisów txt,

- skrócone wybieranie kanałów portalu multifeed (np Premiere Sport Portal) dzięki kolorowym klawiszom: czerwony i zielony (multifeed kanał +/-).

 

Pełny opis zmian i aktualizacja do instrukcji obsługi jest dostępna na stronie fergusona w archiwum .zip razem z ostatnią wersją oprogramowania tunera.

 

Edycja: 1-04-2009

Dzisiaj na stronie producenta pojawiły się kolejne wersje oprogramowania do 8800 i 8900: 1.19.2A.

W przypadku HF8800 naprawiono problem ściągania listy po RS, który pojawił się w ostatnich wersjach.

Oprócz tego aktualizacja instrukcji obsługi jest możliwa do pobrania jako samodzielny plik .pdf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam wgraną najnowszą wersję softu tj. 1.19.2A . Z tego co pamiętam to wcześniej nie było takich efektów wizualnych w EPG. Nie mogę powiedzieć w której wersji było OK bo mam tuner od wersji 1.07. Potrzebna jest moim zdaniem kolejna poprawka w sofcie. A co oznacza zmiana kanału w danej grupie ? Ja wchodzę z listy ulubionych i przeglądam po kolei EPG kanałów z listy ulubionych. Nie sprawdzałem jak to jest na liście wszystkich kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co oznacza zmiana kanału w danej grupie ? Ja wchodzę z listy ulubionych i przeglądam po kolei EPG kanałów z listy ulubionych. Nie sprawdzałem jak to jest na liście wszystkich kanałów.

 

Jestem np w grupie Polsat i zmieniając kanały nie mam tego problemu, nie wychodząc z EPG zmieniam grupę na HD (w niej mam kanały HD) i jak wybiorę z niej kanał, to już mam obraz na całości, a nie tylko w okienku.

Od 1.19.1a poprawiono podgląd dla kanałów HD 1080i, może wtedy coś się popsuło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem soft 1.19.2A. Niestety mam problemy z odtwarzaniem nagranych filmów z Canal+ :/ . Odtwarzają się poprawnie tylko z oryginalną ścieżką dźwiękową ale bez napisów (ani dvb ani txt). Po zmianie audio na język polski film się odtwarza ale na przyspieszeniu do przodu (licznik czasu przeskakuje o ok. 6-7 s). Jak można włączyć normalną prędkość? Czy to może wina softu?

 

Zauważyłem też, że na niektórych filmach napisy działają tylko z teletekstu, nie można wyświetlić dvb. To normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. U mnie nie działają żadne napisy - na ostatniej wersji softu mam tylko komunikat "Serwis niedostepny" po niciśnięciu klawiszy kolorowych na pilocie. Nie można wybrać na Canal + napisów, ścieżki audio ani też formatu obrazu. Czyżby kolejny błąd w oprogramowaniu czy rzeczywiście jakieś experymenty C+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno (nie mam, jestem abonentem polsatu) filmy na cyfrze raz mają napisy z telegazety, innym razem nie.

Zauważ, że instrukcja nie podaje, że kolorowe przyciski służą do zmiany napisów lub dźwięku- to że tak było wynikało z tego, że po prostu te funkcje były zdublowane na pilocie. W nowym sofcie pod kolorowe przyciski dodano obsługę pod-kanałów portalu typu multifeed- wejdź na Premiere Sport Portal to się przekonasz, że działa (do oglądania trzeba mieć kartę Premiere, ale bez niej widać w menu OPT, że zmieniają się kanały portalu). Do zmiany napisów i dźwięku są osobne, nadal działające przyciski:

- użyj OPT, z menu, które się pokaże, możesz przełączać dźwięk i napisy itd.

- do zmiany formatu obrazu służy A/V +

 

Zauważyłem też, że na niektórych filmach napisy działają tylko z teletekstu, nie można wyświetlić dvb. To normalne?

Niestety tak- nie zawsze są obecne napisy dvb.

Co do obsługi napisów przez HF8900- wejdźcie na kanał TV5 Monde (jest i na Hot Birdzie, i na Astrze)- nadają tam aż kilka wersji napisów i działają one na tym tunerze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...