Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i w końcu zaczął padać śnieg.Kolejny test wypadł pomyślnie-Serwis Niedostępny.Żaden z pasków sygnału nie pokazuje 0% więc antena chyba jest dobrze ustawiona)np PVR Cyfry pokazuje 4,5 na 5,Smasung Cp 75%).Wiem na pewno że gdy pada śnieg to SERWIS NIEDOSTĘPNY murowany.Pytanie czy mam sprzęt wysyłać do serwisu czy może lepiej zmienić antenę (obecna 60 C+).A może coś nie tak z konwerterem twin Inverto?Pytam bo serwis może zakwestionować moją reklamację

Krispl:ja mam HD Ready i oglądam tylko na 720p,wg mnie najlepszy wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest dać uniwersalne lekarstwo na takie przypadki. Ja bym jednak zaczął od anteny - niestety 60cm to jest minimum. Wymiana na 80cm droga nie jest, a co ważne - nawet jeśli problemu nie rozwiąże, to zakup nie będzie spisany na straty, bo zawsze większa czasza = zabezpieczenie na gorsze warunki atmosferyczne.

 

Tak naprawdę, żeby mieć pewność co do sygnału - trzebaby porównywać paski z każdego tunera na tej samej częstotliwości, na której Ferguson pokazał SERWIS NIEDOSTĘPNY, bo ogólny podgląd na pasek z jakiejkolwiek częstotliwości nie oddaje sytuacji.

 

Czy komunikat pokazuje się tylko na kanałach kodowanych, czy na FTA "serwis niedostępny" też się zdarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat wszelkie testy wypadają na kanałach kodowanych.Było to przy przełączania na :TVP2,TVP Info oraz wczoraj na TV4.Nie testowałem na FTA.Tak na marginesie po wczorajszych obfitych opadach w godzinach popoludniowych Fergsuon działał natomiast "SZUKAŁ SYGNAŁU" Samsung HD CP.Musiałem odśnieżyć antenę.Wtedy zaczął działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markar, po prostu wyymień antenę na porządną, najlepiej 115 triaxa, korzystanie z 60 po wizji to w dzisiejszych czasach jest smieszne. Wiekszosć twoich prolemow zniknie jak ręką odjął... A brak sygnału przy opadach śniegu, czy słaby sygnał przy zachmurzeniu nie jest niczym dziwnym,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ten tuner u mnie w momencie dużego opadu śniegu również ma objawy brak sygnału po podpięciu 2818se kanały wsyskie działają a na Fredku mam zanik sygnału:)Ten typ tak ma ma bardzo czułą głowice i dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam jeszcze jeden problem - chwilowo podłączyłem Fergusona do LCD Panasonic TX-32LE8PA kablem HDMI. Na Canal+ Film HD i Canal+ Sport HD, którego karta jest w czytniku nie mogę uruchomić napisów - tuner w wyborze wersji językowej pokazuje, że są dostępne ale ich nie wyświetla. Przy ręcznym włączeniu teletekstu pojawia się tylko górna belka (strona, godzina, data, itp.) Na telewizorze nie można wywołać teletekstu. Soft 1.15.0A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na cyfrze HD napisy uruchomisz wywolujac telegazete i wpusujac strone 778, albo 777 *chyba), napisy TXT na cyfrze nie wybierzesz przez menu napisow. Tak jest na wielu tunerach. A dlaczego to tylko cyfra wie.... Napisy DVB na kanał HD nie są nadawane..

 

samej telegazety na C+ HD tez brak... tylko napisy są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Markar obecnie testuję jeszcze nowszy soft niż jest na stronie producenta i musze powiedzieć że ten co obecnie jest oficjalnie dostepny jest o niebo lepszy;) a co do Anteny ja na60 tez miewam problemy;) ale już fredka fta działa ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś inny problem.Zgasły uprawnienia dla TNK i nie ma sygnału dla Nsport oraz TVP Sport.Dwukrotnie przy przełączenie na kanał nsport pojawaił sie komunikat TSD CONAX:NO AXCESS i tuner 2 razy się zrestartował.Nigdy wcześniej to mu się nie zdarzało.Co mogło być powodem??

Późnie próbowałem wielokroetnie i na razie nie wystąpiło.Jak to można wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś używa tej wersji programu ( ew. nowszej 17.9A )- czy działa jak należy i czy nie ma na niej sławetnych problemów z nagrywaniem na dysk zewnętrzny. Najdziwniejsze, że firma zupełnie odcina się od tego programu, bo napisali,że nie będą uznawać reklamacji i gwarancji na tuner, jeżeli się coś skopie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Uwaga!! Kolejny soft producenta HF8900HD_1.17.7A_beta relase dla tunera 8900 Poprawiono timeshift

 

Teraz wystarczy nacisnąć 2x przycisk pause.

Dodatkowo w sofcie dodano możliwość wyboru rozmiaru timeshift.

 

Jak by nie było to soft tylko z numerkiem wyżej niż podałem:) W przyklejonych.Do Wieczora będzie poprawione;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...