Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym HBO mam to samo.Też pojawia się Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie ale tylko na chwile. A jak u Ciebie jest z kanałami Cyfrowego Polsatu? Ile musisz czekać na pojawienie się obrazu? Ja tez mam Cyfre+ i moduł Polsatu.Na pojawienie się obrazu z paczki Cyfrowego Polsatu muszę czekać 5 a nawet 6 sekund. A jak wyjmę kartę Cyfry+ to kanały wskakują od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie regularnie co dwa dni przy przełączaniu kanałów wyskakuje informacja Serwis niedostępny na każdym kanale nawet na niekodowanym. Pomaga jedynie wyłączenie tunera z gniazdka.Co może być przyczyną? Czy u was też tak jest? Może to wina softu? Mam wersję 1.15.0A

tuner nadaje się do wysłania do Kościana.Mój 1 egzemplarz miał podobnie .Zwróciłem sprzedawcy i wziąłem inny.Teraz igła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

1. Czy tuner stoi w miejscu przewiewnym? Jeśli nie to zapewnij mu w miarę dobry dostęp powietrza.

2. Jaki masz soft? U mnie na sofcie 1.15.0 po wciśnięciu przycisków OK i następnie kanał w górę tuner się resetuje (na innych starszych softach tego nie ma)

3. Jak nie masz pomysłu, a tuner na gwarancji, to serwis. Choć oni też często nie wiedzą z czym się bawią :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner stoi w dużym pokoju pod LCD (kilka cm) i obok Samsunga CP.Trudno to nazwać pomieszczeniem przewiewnym.Ale kłębi się tam wiele różnych sprzętów:nagrywarka,dysk,kino więc jest ciepło.Mam wersję 15.0 (choć podobno jest już 17.4).Nie ma efektu typu "po wciśnięciu przycisków OK i następnie kanał w górę tuner się resetuje "

Może tak związek z odtwarzaniem akurat Canal Film HD ,jakieś uprawnienia etc..?? Serwis raczej mi powie:obserwować i używać.Po Twoich doświadczeniach z 8800 strach go tam wysyłać... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ja bym jeszcze spróbował reaktywować kartę przez ICA na kanale TVP Info. Ewentualnie przeszukaj jeszcze raz częstotliwość 11,278V. Jak to nie pomoże, wyjmuj tuner i ustaw w przewiewnym miejscu. Dziwi mnie, fakt iż się wyłącza a nie resetuje. Hmmm. :/

 

A co do mojego HF8800, to wystarczyło w nim usunąć rezystor 620, czy jakoś tak :P Sam to zrobiłem i tuner działa, aż miło. Tragedia z tymi serwisami. Przez 5 kolejnych wysłek nie potrafili usterki tak oczywistej usunąć.

 

Lekiem na wiele bolączek tego sprzętu jest twarde przywrócenie ustwień fabrycznych, tzw. czyścik 8) Zanim jednak go wgrasz, to zabezpiecz plik z listą, zgraj na kompa lub pena :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą pojawiał się 2 razy SERWIS NIEDOSTĘPNY.Za każdym razem pomogło wejście do Listy Nagrań,odtworzenie czegokolwiek z dysku i sygnał powracał.Kolejny dzień gdzie Ferdek zaczyna się dziwnie zachowywać.Do tej pory był idealny.Albo się z nim coś zaczyna dziać albo Cyfra coś kombinuje z kodowaniem i emulacja Ferdka głupieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg dość obficie zaczął padać więc może mial kłopot z sygnałem i dlatego wyskoczył SERWIS.. Ale żeby odtwarzanie z dysku pomagało przywrócić sygnał to bardzo dziwne...

 

EDIT:na innym forum potwierdzają że jest możliwe wyjście z sytuacji SERWIS NIEDOSTĘPNY poprzez krótkie odtworzenie materiału z dysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie o moduł polsatu: czy ktoś ma konfiguracje karta TnK w czytniku, karta C+ w Astonie i moduł CP? Wyczytałem, że z kartą cyfry w czytniku kanały polsatu przełączają się pow. 5 sek. a bez niej chodzą błyskawicznie. Jako, że myślę o zakupie modułu CP to zastanawiam się czy powyższa konfiguracja modułów i kart sprawowała by się lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykład u mnie:soft 11.15A CZYTNIK kart tu CYFRA +,MODUŁ 1 CYFROWY POLSAT,MODUŁ 2 CONAX TNK,czas przełączania jest już krótszy do 2sek.na kanałach Polsatu oczywiście,, po wyciągnięciu karty CYFRY+ PRZEŁĄCZA płynnie. wiec zrób jak ci lepiej pasuje np.moduł cyfra+ i Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Najlepiej wyłączyć tuner przyciskiem ON/OFF na tylnej obudowie. Powinno pomóc. Serwis niedostępny często pojawia się przy uładaniu listy kanałów, przełączaniu kanałów lub po wyszukaniu kanałów np. jednocześnie z czterech satelitów.

 

Osobiście nie znalazłem na to lekarstwa. Jednak tak, jak pisałem wcześniej wgraj czyścik (przywróć ustawienia fabryczne w ten sposóB) - wcześniej zgraj sobie listę żeby nie zostać bez ulubionego układu kanałów. Załaduj soft i następnie wcześniej ściągnięta z tunera listę. W razie czego możesz też przed wgraniem listy użyć opcji ustawienia fabryczne (to czasem działa, jak w pamięci pozostanie lista).

 

I tyle.

 

Jak te rady nie pomogą, to serwis, choć możesz cierpliwości nie mieć na utarczki z nimi :mrgreen: U mnie kiedyś, coś tam wymienili jak Serwis Niedostępny był uciążliwy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Orbito akurat tutaj nie działają paski sygnału xD :) ten tuner ma skopane paski zero konkretu:( Polecam miernik i ustawić porządnie antenę albo użyć tunera fta np ferdka 2818se do ustawienia porządnie anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze wejsc na strych i zmierzyc sygnal miernikiem bezpośrednio od anteny.Do instalacji jest wpięty wzmacniacz więc on trochę może przekłamywać dlatego chyba trzeba to sprawdzić przed wzmacniaczem.Inaczej-zmiana anteny na Triax78 powinna rozwiązac ten problem?

EDIT:wzmacniacz jest akurat na drugim kablu doprowadzonym do CP.C+ idzie bez wzmocnienia.Po zamianie kabli nie działa FILMBOX HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka testów obrazu z tunera HF8900HD na telewizorze plazmowym Full HD i mam wrażenie że tuner gorzej sobie radzi przy przeskalowywaniu obrazu z SD 575i na 1080i. Mam wrażenie że dużo lepszy obraz tuner generuje w trybie 720p (telewizor przeskalowywuje na 1080). W trybie 1080 generowanym przez tuner obraz jest bledszy i dźwięk ma niższy poziom (przez złącze HDMI). Z kolei w trybie 720p obraz ma nasycone kolory i jest jak się wydaje "ostrzejszy". Przyjemnie się go ogląda. Tryby zmieniałem pilotem od tunera przyciskiem "HDMI". Czy może ktoś ma podobne odczucia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...