Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Rosja 2018 - turniej finałowy


Pepek94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość breaking

Teraz właśnie widać dokładnie jakim idiotyzmem są te rankingi Fifa, albowiem Chorwacja przed mundialem zajmowała bodajże 20 miejsce. Teraz będzie grać o finał. @wislok co do zanizania rangi MŚ zgadzam się z Twoją oceną. Nawet czytałem tutaj deklaracje krytyków, że nie będą w ogóle oglądać MŚ bo ich nie interesuje, bo w ich ocenie najbardziej wartościowe to mecze ligowe. Ale z treści postów wynika, że znawcy jednak mundial oglądają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość breaking

Dzięki rankingowi Fifa teraz mogę sobie porównać grę drużyn Chorwacji i Polski. Dochodzę do wniosku, że ranking Fifa niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Pamiętam doskonale jak Nawałka podkreślał że ranking odzwierciedla siłę Naszej kadry ;)

Generalnie według tego Pana byliśmy optymalnie przygotowani do MŚ w defensywie i ofensywie hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna szkoda, że ta druga część drabinki ułożyła się tak a nie inaczej. Ani Chorwacja ani Anglia nie powinny zagrać w tym finale. Coś jak Portugalia na Euro 2016, która nawet z grupy w normalnych okolicznościach by nie wyszła. 

Obie ekipy są słabe, więcej tam szczęścia niż umiejętności. Mam nadzieję, że Francja się nie spali w finale, załaduje im z trzy gole w regulaminowym czasie bo tak żenujący Mistrz Świata jak Chorwacja nie będzie wyglądał dobrze. 

 

Myślę,że tłumaczenie,że Messiemu, Ronaldo czy Neymarowi nie zależało na sukcesie na MŚ i je odpuścili jest dużym uproszczeniem

To nie jest uproszczenie tylko głupota  :lol2:  Messi i Ronaldo grają w takich a nie innych reprezentacjach i odpadły z lepszymi od siebie przeciwnikami a Brazylia to miała strasznego pecha z Belgią. W dodatku Neymar po kontuzji nie był w najwyższej formie co też miało przełożenie na grę Brazylii. Jeśli ktoś uważa, że jakikolwiek piłkarz z czołówki odpuścił najważniejszą impreze piłkarską w swoim życiu to jest kompletnym ignorantem. Tacy jak Ronaldo i Messi w piłce klubowej wygrali wszystko co tylko mogli, wygrać LM można co rok, jak nie teraz to spróbujemy w kolejnym sezonie, na Mistrzostwo Świata szansa jest tylko raz na cztery lata. Po drugie nawet w Argentynie ciągle ujmuje się sporo Messiemu w porównaniu do Maradony właśnie przez mundial. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie się z Tobą zgadzam, ale nie uważam, że Chorwacja jest słaba piłkarsko i nie ma szans z Francją. Największą satysfakcję mają fani Liverpoolu, bo tak krytykowany Lovren jest w finale i gra naprawdę świetnie.

Nie napisałem, że Chorwacja nie ma szans, tylko chciałbym, żeby Francja ich rozgromiła. Życzyłbym sobie tego, chociaż obstawiam, że tam skończy się  na jednej bramce różnicy. 

Chorwacja ma ciekawy skład ale wczoraj do momentu bramki na 1-1 ich środek pola grał żenująco a nazwiska mają tam naprawdę świetne. Anglia za to mnie zawiodła po stracie gola na 1-1, zabrakło jej lidera, który dźwignąłby tę drużynę w trudnym momencie. Kane w fazie pucharowej taki sam zawód jak Griezmann.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze bardziej od Lovrena podoba się gra Domagoja Vidy. Pamiętam, że bodaj 2 lata temu na EURO 2016 był jednym z najgorszych obrońców turnieju. Chyba nawet sam umieściłem go wówczas w jedenastce flopów. Teraz jest jednym z najlepszych i pewnie gdyby nie jego przynależność klubowa to dziś byłaby ogólnoświatowa podjarka tym piłkarzem, ale że obok jego nazwiska widnieje tylko 'Besiktas' to nikomu nawet przez myśl nie przejdzie żeby chłopaka pochwalić, a gra świetnie. Niewiarygodny postęp i nauka na przyszłość żeby nikogo zbyt wcześnie nie skreślać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo ta Francja to faktycznie pokazała rewelacyjny futbol... Przecież oni nie zagrali żadnego meczu, po którym mógłbym powiedzieć że tutaj gra drużyna na Mistrzostwo Świata. Męczarnia z Australią, bardzo mizerny poziom w meczu z Peru, żałosny mecz z Danią. Potem ich najlepszy mecz z Argentyną, ale z drugiej strony Albicelestes wbili im aż trzy bramki. Co mamy następnie? Niezły mecz z mocno osłabionym Urugwajem i bardzo "niewidoczny" mecz z Belgią.

Francja ma najlepszą pakę na tym turnieju, każda formacja wygląda rewelacyjnie, ale ich gra moim zdaniem jest mocno przeciętna. Przy takim składzie to aż się prosi dominować w każdym spotkaniu.

Chorwacja oczywiście też nie jest zespołem, który mnie zachwyca, bo wiele z ich spotkań to długi okres męczarni i chwilowe zrywy, ale nie mówcie że Francja jest zespołem dużo ciekawszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...