Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W ten weekend mamy dwa bardzo ważne mecze dla czołówki tabeli: Zagłębie- Legia i Lech- Lechia. Brak zwycięstwa Legionistów może postawić ich w bardzo trudnej sytuacji. Rozpędzony Lech jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa z zawodzącą na wyjazdach Lechią. Tak jak myślałem przed rozpoczęciem rundy to Kolejorz jest najgroźniejszym rywalem Legii, Jaga powoli odpada, a Lechia często ma lepsze wyniki niż grę. Bjelica na razie wykonuje świetną robotę, a już tak dobra gra w defensywie przy środkowych obrońcach Wiluszu i Nielsenie, to prawdziwe mistrzostwo świata. Mam nadzieję, że Magiera opanuje lekki kryzys w Legii, bo mimo wszystko to Wojskowi mają największy potencjał.

Ciekawie jest też na dole, ponowną szansę w ekstraklasie dostał Wdowczyk, który zastąpił w Piaście Latala. Dla mnie dwa zespoły z najmniejszym potencjałem, to właśnie Piast i Górnik Łęczna. Brak kibiców, młodych zawodników- ich będzie mi brakowało najmniej. Szkoda, gdyby spadł Ruch, bo to drużyna z tradycjami, stawiająca na młodych(Niezgoda, Mazek czy Lipski), no i świetny trener Fornalik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem kilkanaśie minut na mecz Korona-Bełchatów.Poziom tego spotkania jest po prostu tragiczny.Kibiców prawie nie ma,słychać jak piłksrze się drą,jak uderzają piłkę bo niepotrzebnie realizator daje te mikrofony tak blisko.Nie wiem jak takie coś cieszy się większym zainteresowaniem niż mecze np Realu czy Barcelony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o poziom, ale o kibicowanie konkretnej drużynie. Dla mnie każdy mecz Legii, nawet najbardziej nieatrakcyjny, jest ważniejszy nawet niż el clasico czy finał LM :).

Legia? Sam kibicuje od lat jednej z drużyny z ekstraklasy ale El Clasico nigdy bym nie nie przepuścił z takiej okazji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia? Sam kibicuje od lat jednej z drużyny z ekstraklasy ale El Clasico nigdy bym nie nie przepuścił z takiej okazji.

Chodzi mi o poziom emocji, żaden mecz nie wywołuje ich większych niż spotkanie Legii. Bywało już tak, że na żywo oglądałem Wojskowych, a z odtworzenia Real- Barca. Hierarchia musi być zachowana :).

Tak przy okazji fajna pierwsza połowa meczu Zagłębia z Legią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój poziom wiedzy o zespołach Ekstraklasy też :D

Na usprawiedliwienie @Sorek21 dodam, że mi też Górnik Łęczna kojarzy się z GKS Bełchatów  :wink: bo coś w tym rzeczywiście jest: dwa małe kluby z górniczych miasteczek, o podobnych koszulkach, barwach, a nawet stadionach. Ja np. mieszkam w innym regionie Polski i dla mnie te kluby są całkowicie neutralne, obojętne. Tym bardziej więc o pomyłkę nie trudno. Mam tu na myśli pomyłkę kiedy w głowie świta ci Górnik Łęczna, a dłoń mimochodem pisze GKS Bełchatów, choć głowa przecież chciała inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość Górniczych klubów ma w barwach zieleń i czerń (choć nie tylko i wyłącznie te kolory). ;-) Chyba nawet wszystkie mające w nazwie GKS. Łęczna to też GKS Górnik. Wyjątkiem jest GKS Piast Gliwice, ale to skrót od Gliwicki Klub Sportowy.

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość Górniczych klubów ma w barwach zieleń i czerń (choć nie tylko i wyłącznie te kolory). 

No masz, Ruch Radzionków  :wink:

 

Łezka w oku się kręci, jeden z moich ulubionych polskich klubów ever. 

 

Do dziś mam płytkę z jakiejś śląskiej gazetki z bramkami Ecika Janoszki nagranych z Canal+. Ten to miał dynkę  :twisted: 

 

Kolega ze szkolnej ławy dorastał w Bytomiu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oglądałeś wczorajszy mecz Zagłębia z Legią? Dużo walki, biegania, ale też sporo jakości czysto piłkarskiej. Naprawdę świetne widowisko. Odjidja- Ofoe to jest koleś, jak na polskie warunki, z innej planety. Po stronie przeciwników świetnie bijący stałe fragmenty gry Starzyński. Było mnóstwo sytuacji podbramkowych, interwencji bramkarzy, dwa nieuznane gole(spalone), jeden niesłusznie uznany. Emocje niemal do końca. Wyciąganie wniosków jak @Sorek, z jakiegoś meczu trzeciorzędnych zespołów, jest odrobinę bez sensu. Zresztą oczywiste jest, że mecze emitowane w Eurosporcie, to najczęściej spotkania słabszych ekip, bo taki jest podział praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ja, kibic Legii, nie do końca się z Tobą zgodzę. We wczorajszym meczu wynik do końca pozostawał otwarty, a Wojskowi wygrali odrobinę szczęśliwie. Jeszcze wielu graczy jest bez formy- Guilherme grał straszny piach, podobnie Hlousek, nawet Radović jeszcze nie osiągnął nawet 50 % swoich możliwości, podobnie Moulin. Na razie czaruje Ofoe, świetnie broni Malarz i w końcu na miarę potencjału gra Dąbrowski. Ja czekam na niedzielny mecz Lecha z Lechią. To, przynajmniej w teorii, może być świetne widowisko, bo oba zespoły preferują ofensywny styl gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hit Lech- Lechia też zawiódł. Liczyłem na fajne, ofensywne widowisko, a tu rozczarowanie. Bjelica postawił na wynik, kosztem atrakcyjności i wystawił dwóch przecinaków w drugiej linii- Tetteha i Trałkę. Z mojego punktu widzenia to szkoda, ale Lechowi się opłaciło. Walka o mistrzostwo staje się ciekawsza, Lechia ma coraz mniejszą przewagę, a jej piłkarze jakby nie wytrzymali presji(3 całkowicie zasłużone czerwone kartki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...