Skocz do zawartości

TVP 1 i TVP 2 maja odbicia????


koksik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przestańcie podawać, że za złą jakość TVP 1 i 2 głównie odpowiada odbiór z anteny naziemnej. Na te dwa programy Polsat przydziela strasznie niski bitreate, co jak wiadomo powoduje te koszmarnie widoczne macrobloki, szczególnie widoczne na murawie piłkarskiej. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP2 Video:544x576 2.02 Mb/s Audio: 160 kBit/s

TVN24 Video:544x576 2.38 Mb/s Audio: 192 kBit/s (źr. satkurier nr.7/8)

 

Parametry prawie identyczne a na TVN 24 obraz jak się patrzy. Więc jednak sygnał z anteny naziemnej ma tez wpływ na jakość obrazu. Proste porównanie przekopiuj materiał z kasety VHS na płytę DVD. Niby wszystko nagrane w jak najlepszych parametrach a i tak obraz jest do d :censored: y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, jak Ty mi powiesz, że za "przesunięcia" obrazu odpowiada bitrate i udowodnisz mi to twierdzenie to kupię ci zgrzewkę jakiego tylko piwa chcesz, ale dopiero jak mi to udowodnisz na przykładzie innych kanałów.

 

Analog sam w sobie jest byle czym, przynajmniej wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś mi powie, dlaczego Cyfrowy Polsat nie może ciągnąć sygnału TVP 1 i 2 z Cyfry+? Robią tak na nadajnikach naziemnych, mają taniego Fergusona i kartę dostępu. Nie wiem jak oni to robią, ale pewnie najzwyczajniej przez SCART. Rozwiązanie iście profesjonalne, ale na pewno jakość jest lepsza niż biorąc sygnał podwójnie (zakładając że na nadajniku w Warszawie działa to w podobny sposóB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wiele to nie da, napewno polepszy się zasięg kanałów, ale to abonentów nie obchodzi, bo oni mają dostęp do tych kanałów w całej Europie. Będą jaja, bo na jakiś czas pewnie zniknie sygnał i ludzie zaczną dzwonić i się pytać co z TVP.

 

A w dekoderach CP pojawi się napis "Czekaj cierpliwie, trwa przestawianie anteny, szukanie sygnału..." :lol2:

 

karol91: Pewnie chodzi o umowę z TVP, że jako takiej nie mają i już. Sprawa z TVP w CP jest (przynajmniej dla mnie) wielką tajemnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą jaja, bo na jakiś czas pewnie zniknie sygnał i ludzie zaczną dzwonić i się pytać co z TVP.

A w dekoderach CP pojawi się napis "Czekaj cierpliwie, trwa przestawianie anteny, szukanie sygnału..." :lol2:

Myślicie jak dzieci. Przecież przełączenie sygnału na pewno nastąpi w nocy, a nie w dzień, więc CP również bedzie miał czas przestawić anteny przez noc. Czy remonty studia TVN24 odbywały się o 12:00, czy w paśmie powtórkowym?...

 

Pewnie chodzi o umowę z TVP, że jako takiej nie mają i już. Sprawa z TVP w CP jest (przynajmniej dla mnie) wielką tajemnicą.

Nie chodzi mi o żadne umowy! Po prostu o korzystanie (na przykład) z kanałów TVP od Cyfry+ jako dosyłu. Skoro można sygnał Travel z Siriusa przekazać na Hot Birda (oczywiście ze stratą jakości), to dlaczego nie zrobić tego z TVP 1 i 2? Wykupić abonament w C+ za 19 zł/miesięcznie i mieć TVP 1 i 2 w cyfrowej jakości. Działanie nie do końca ładne, ale jak już pisałem "kto się o tym dowie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykupić abonament w C+ za 19 zł/miesięcznie i mieć TVP 1 i 2 w cyfrowej jakości. Działanie nie do końca ładne, ale jak już pisałem "kto się o tym dowie"?

Nie wiem czy zauważyłeś ale CP jest spółka giełdową, jedna chyba z większych. Oni tam muszą mieć paragon nawet na pinezki :D Tak to se pan Zdzisek może podłączyć drugi telewizor do gniazdka od kablówki, bo "kto się o tym dowie". Człowiek który wyciąłby taki numer z tunerem Cyfry i lewym podłączeniem w pięć minut straciłby pracę. I jakby zaksięgowali ten abonament?

Przestawienie anten to też nie jest tak że pan Heniek i pan Rysiek wyjdą sobie na dach i pokręcą a pani Krysia krzyknie że nie sieje :lol: i tak zostawią. To są profesjonalne instalacje antenowe, przypuszczam że jakoś zdublowane. Przyczyną odbić była właśnie lokalizacja, tak mi się wydaje, w centrum Warszawy. Po przeniesieniu na tereny "wiejskie" sygnał może być tylko lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek który wyciąłby taki numer z tunerem Cyfry i lewym podłączeniem w pięć minut straciłby pracę. I jakby zaksięgowali ten abonament?

W takim razie jakim prawem korzystają z tego nadajniki naziemne? Chyba powinni mieć raczej profesjonalny sprzęt i kartę NDS od TVP, a nie ciągnąć z Hot Birda od Cyfry+. :) A abonament można wziąć na panią Krysię. :lol:

 

To są profesjonalne instalacje antenowe, przypuszczam że jakoś zdublowane. Przyczyną odbić była właśnie lokalizacja, tak mi się wydaje, w centrum Warszawy. Po przeniesieniu na tereny "wiejskie" sygnał może być tylko lepszy.

Profesjonalne to byłoby branie sygnału bezpośrednio od źródła. Zakładając, że na nadajniku w Warszawie wycinają podobny numer jak na Solinie, to droga TVP do abonenta CP wygląda tak: Astra -> Hot Bird -> nadajnik naziemny -> Hot Bird. :D Ciekawe co by się stało, gdyby na nadajniku naziemnym, z którego korzysta Polsat brali sygnał właśnie z Cyfrowego Polsatu? Sprzężęnie zwrotne? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: Trochę Ci ta droga nie wyszła, bo nie da się bezpośrednio z jednego satelity na drugi przesłać :P Czyli: stacja nadawcza -> Astra -> stacja nadawcza/odbiorcza -> Hot Bird -> nadajnik -> Hot Bird. W takiej kolejności.

 

Dziwi mnie, że taka Cyfra, która też nie ma najlepszych stosunków z TVP ma ich kanały po światłowodzie, a n'ka, która ma zapewne o wiele lepsze stosunki musi brać sygnał z Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawienie anten to też nie jest tak że pan Heniek i pan Rysiek wyjdą sobie na dach i pokręcą a pani Krysia krzyknie że nie sieje :lol: i tak zostawią. To są profesjonalne instalacje antenowe, przypuszczam że jakoś zdublowane. Przyczyną odbić była właśnie lokalizacja, tak mi się wydaje, w centrum Warszawy. Po przeniesieniu na tereny "wiejskie" sygnał może być tylko lepszy.

 

A skąd to wiadomo? A może mają zwykłą siatkę? Przecież to też możliwe. Gdyby były to profesjonalne instalacje antenowe, to przecież można by było z tego wyciągnąć jakość prawie jak z cyfry. Faktycznie odbicia mogą być z zabudowy miejskiej, ale żeby się upewnić, to trzeba by było, żeby ktoś zobaczył te anteny. Ciekawe, gdzie je mają, może gdzieś na stacji up-link? Nie wiem jak z dostępem do niej, ale może z daleka coś by było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jakim prawem korzystają z tego nadajniki naziemne? Chyba powinni mieć raczej profesjonalny sprzęt i kartę NDS od TVP, a nie ciągnąć z Hot Birda od Cyfry+. :) A abonament można wziąć na panią Krysię. :lol:

Takim prawem że naziemnie jest ogólnodostępne. I dlatego bierze bo nie ma oficjalnej umowy pomiędzy CP a TVP. No można wziąć na panią Krysie tylko kim jest pani Krysia? :D CP musiałby z nią podpisać umowę. Tylko jaką?

 

A skąd to wiadomo? A może mają zwykłą siatkę? Przecież to też możliwe. Gdyby były to profesjonalne instalacje antenowe, to przecież można by było z tego wyciągnąć jakość prawie jak z cyfry. Faktycznie odbicia mogą być z zabudowy miejskiej, ale żeby się upewnić, to trzeba by było, żeby ktoś zobaczył te anteny. Ciekawe, gdzie je mają, może gdzieś na stacji up-link? Nie wiem jak z dostępem do niej, ale może z daleka coś by było widać.

A myślisz że kto montował te anteny? Solorz zapragnął TVP w CP, uchylił drzwi, akurat przechodził ochroniarza to dał mu 100 zł Kup pan antenę siatkową i kabel. A jak zamontujesz to jeszcze na flaszkę dostaniesz :lol: Przecież to musiała robić profesjonalna firma. Jakoś nie wydaje mi się by pomiędzy kilkumetrowymi parabolami zamontowali antenę siatkową :D No ale mogę się mylić i mógł ją montować jakiś pan złota rączka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziwi mnie, że taka Cyfra, która też nie ma najlepszych stosunków z TVP ma ich kanały po światłowodzie, a n'ka, która ma zapewne o wiele lepsze stosunki musi brać sygnał z Astry.

 

Ta Cyfra ma kanały po światłowodzie niemal od poczatku istnienia platformy.

Co do stosunków pomiędzy podmiotami to skąd wiesz że są nienajlepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branie sygnału z nadajnika naziemnego jest tak samo legalne jak z dekodera cyfry, nie wiedze żadnej różnicy (poza jakością), najważniejszy jest fakt, że kanały tvp1 i tvp2 są na platformie (nie na podstawie umowy tylko wyroku sądowego). Dekoder Cyfry mógłby byc na panią Krysię a ona dostawałaby "premię" do wynagrodzenia w wysokości 19zł, i byłaby odpowiedzialna za opłacanie abonamentu. Prawnie dekoder byłby u niej w mieszkaniu, a fizycznie w up-linku CP. W takiej sytuacji nikt nikomu nie jest w stanie udowodnić "przekrętu". Nikt nie ma prawa wejść do up-linku cp, ani do mieszkania pani Krysi, chyba ze ma nakaz, ale wtedy TVP musiałaby złożyc pozew, tylko nie za bardzo wiadomo o co. Nie wierzę w zadne "profesjonalne firmy do montażu anteny siatkowej-bzdura", owszem nie zrobił tego pan Zdzich ochroniarz, tylko grupka techników z CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dorzucić tvp info muszą podpisac z tvp umowe na ten kanał, bo o niego się nie sądzili. Umowy nie podpiszą, bo tvp przy okazji chciałaby uregulować sprawę tvp1 i 2, a cp nie ma zamiaru płacić za te kanały, na tvp sport też nie bardzo liczę. Inna sprawa że tunerki polsatu (większość) dobrze wspólpracuje z diseq i tanim kosztem można miec paczkę tvp z astry, potem tylko własna lista kanałów i już jest tak jakby tvp info było w cp :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że taka Cyfra, która też nie ma najlepszych stosunków z TVP ma ich kanały po światłowodzie, a n'ka, która ma zapewne o wiele lepsze stosunki musi brać sygnał z Astry.

A co to za różnica, sygnał i tak jest na bardzo dobrym poziomie. Jedynie podczas burzy mogą wystąpić problemy, ale proszę państwa, tniemy koszty! 8)

 

Takim prawem że naziemnie jest ogólnodostępne. I dlatego bierze bo nie ma oficjalnej umowy pomiędzy CP a TVP.

Nie czytasz uważnie, chodziło mi o to jakim prawem na nadajnikach naziemnych mogą korzystać z kart Cyfry+, a CP nie. :smile:

 

No można wziąć na panią Krysie tylko kim jest pani Krysia? :D CP musiałby z nią podpisać umowę. Tylko jaką?

Pani Krysia jest sprzątaczką. :lol:

 

A myślisz że kto montował te anteny? Solorz zapragnął TVP w CP, uchylił drzwi, akurat przechodził ochroniarza to dał mu 100 zł Kup pan antenę siatkową i kabel. A jak zamontujesz to jeszcze na flaszkę dostaniesz :lol: Przecież to musiała robić profesjonalna firma. Jakoś nie wydaje mi się by pomiędzy kilkumetrowymi parabolami zamontowali antenę siatkową :D No ale mogę się mylić i mógł ją montować jakiś pan złota rączka :lol:

Jak wg Ciebie wyglądają takie "profesjonalne anteny"? To zwykłe konsumenckie anteny, cudów tam nie mają. :)

 

CP chce dogadać się w sprawie kanałów TVP. Tylko sama TVP robi problemy nie wiedzieć czemu, tak jakby im nie zależało na poszerzeniu oglądalności swoich kanałów.

Wiadomo czemu, bo Polsat nie chce zapłacić za dostęp do kanałów TVP 1 i 2. :D A na poszerzeniu oglądalności im nie zależy, wielokrotnie już to udowadniali, a niedawno z TVP HD. Pewnie dołączy do jednej "słusznej" platformy, a resztę skażą na DVB-T i odbiorniki ze Skandynawii. A wystarczyłoby dosłać uprawnienia na Astrę w innych systemach kodowania. :]

 

Trochę Ci ta droga nie wyszła, bo nie da się bezpośrednio z jednego satelity na drugi przesłać :P

Tobie też niezbyt dobrze... Ja podawałem jedynie źródła sygnału, więc będąc szczególistą w całości wygląda(łoby) to tak: TVP wysyła sygnał na Astrę -> stacja odbiorcza odbiera sygnał z Astry i przesyła go na Hot Birda -> na nadajniku naziemnym biorą sygnał z Hot Birda i nadają naziemnie -> Cyfrowy Polsat odbiera naziemnie i wysyła sygnał na Hot Birda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branie sygnału z nadajnika naziemnego jest tak samo legalne jak z dekodera cyfry, nie wiedze żadnej różnicy (poza jakością)

W sumie gdybyś poszedł do kibelka do sąsiada niżej zamiast do siebie też nie byłoby różnicy. Ten sam pion, ta sama kanalizacja, ta sama woda :D No może inny komfort, u siebie zawsze to jakoś przytulniej :lol: Może głupie porównanie ale chyba dobrze oddaje stosunki własnościowe :D

 

Nie czytasz uważnie, chodziło mi o to jakim prawem na nadajnikach naziemnych mogą korzystać z kart Cyfry+, a CP nie. :smile:

A korzystają z kart C+? A przypadkiem na nadajnikach naziemnych i w kablówkach nie korzystają z kart NDS dostarczanych przez TVP?

 

Jak wg Ciebie wyglądają takie "profesjonalne anteny"? To zwykłe konsumenckie anteny, cudów tam nie mają. :)

No nie wiem, może są to anteny kierunkowe, z płytką na konkretny kanał, zamontowane na solidnym maszcie, z doprowadzonym jakimś "solidnym" kablem, z wykonaną instalacja odgromową. Reszta jest taka sama jak w instalacjach domowych :D No i ustawiona miernikiem a nie na oko :D

 

A przy okazji kart Cyfry w Cyfrowym Polsacie. Jeśli będziecie mieć okazję oglądać Polsat News wieczorową porą, kiedy serwisy są prowadzone z newsroomu to zwróćcie uwagę na telewizorki w tle. Zauważycie że na jednym leci Canal+ Sport :D Czyli mają dostęp do oferty Cyfry+. Co w sumie nie powinno dziwić bo czasem telewizje prezentują jakieś materiały z dopiskiem "zdjęcia dzięki uprzejmości telewizji X". Raczej nikt z Polsatu nie dzwoni do C+ i prosi o podesłanie fragmentów meczu tylko sami nagrywają, montują i puszczają na wizję. Gdzieś czytałem o kartach demo Cyfry+, chyba dla dystrybutorów do prezentacji w punkcie. Przypuszczam że wszystkie telewizje informacyjne dostały takie karty z każdej platformy. A przynajmniej te najważniejsze telewizje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to spisałeś - gratuluję :lol:

 

W sumie gdybyś poszedł do kibelka do sąsiada niżej zamiast do siebie też nie byłoby różnicy. Ten sam pion, ta sama kanalizacja, ta sama woda :D No może inny komfort, u siebie zawsze to jakoś przytulniej :lol: Może głupie porównanie ale chyba dobrze oddaje stosunki własnościowe :D

Ale coś w tym jest, kiedy słucham np. radia, to zapowiadają:

 

"Tu Program Pierwszy można nas odbierać na falach takich a takich oraz na platformie Cyfra+"

 

A przecież są również w Cyfrowym Polsacie - n-ki nie sprawdzałem, bo po co?

 

Tak jak ktoś tu wcześniej napisał: radio służy do słuchania a telewizor do oglądania programów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...