Skocz do zawartości

TVP 1 i TVP 2 maja odbicia????


koksik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, o tej sprawie na satkurierze trwają dyskusje od dawna, przekaz TVP1 i TVP2 pochodzi z anteny naziemnej, po rekompresji traci na jakości, a odbicia to wskutek połączenia przez zwykłą antenę siatkową, sygnał ten jest potem przetwarzany na postać cyfrową i kompresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam informacje, że to nie Cyfrowy Polsat w tej sprawie jest winny tylko PKiN wysyła taką sieczkę w eter od ponad 3 miesięcy, pytałem znajomego z Legionowa, który odbiera analogowo z Warszawy i ma tak samo (myślał że to coś z anteną u niego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co z satelity jak i tak nie mają miesjca na TP i lepszej jakości nie uzyskają, tzn lepszą tylko trochę, ale na prawdę, żeby w tych czasach brać sygnał z nadajnika naziemnego to jest coś nie tak z nimi, w wywiadzie z dnia 10 marca 2005 roku prezes CP mówi, że będzie brany syngał cyfrowy jak zostanie podpisana umowa, a coś od tamtej pory nic nie roszyło a minęło już full czasu, tam jest wywiad :arrow:TUTAJ. Naszukałem się go i wkońcu znalałem, no cóż minęło dużo czasu a w sprawie kanałów TVP (ich jakości) nic się nie ruszyło, mieli brac sygnał z satelity Eutelsat W3A 7W a jakoś do tej pory tego nie ma. A tak wogóle to kiedyś kilka osób pisało, ze Cyfra też bierze sygnał z nadajnika naziemnego a nie przez satelite czy światłowód i wmawiało nam i innym te brednie.

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym byc zlym prorokiem, ale wydaje mi sie, ze prawdziwie cyfrowego sygnalu TVP na polsacie raczej sie nie doczekamy. Po pierwsze trzeba by cos odpalic dla TVP (polsat to nie przelknie) po drugie trzeba by zainwestowac w nowy sprzet do przekazu i testowac przekaz. A tu juz jest, sprawdzony, dzialajacy przekaz o zadawalajacej (dla polsatu) jakosci. Pewnie kilkadziesiat tys abonentow jest zdegustowana przesunieciami koloru i pikselami pozostaly milion jest zachwycony, bo z ich domowej siatki obraz byl jeszcze gorszy. U mnie w domu tylko ja zwracam uwage na kiepska jakosc TVP, cala reszta rodziny nie bardzo wie o co mi chodzi - przeciez obraz jest super!

Jeszcze raz powtorze: dla polsatu jakosc cyfrowa jest wtedy, gdy nie ma odbic i sniezenia. Nic wiecej. Taniosc = slaba jakosc. Prawa rynku. Jedyna, wedlug mnie, szansa dla pelni cyfrowego przekazu bedzie wtedy, gdy polsat bedzie wprowadzal TVP sport i TVP historia. Wtedy bedzie szansa, aby "przy okazji" uregulowac sprawe z TVP1, 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie bezprawnie! Jakis czas temu sprawa byla w sadzie, ale nie wiem jak sie skonczyla. TVP1, 2 to zbyt wazne kanaly, aby jakakolwiek platforma mogla sie bez nich obejsc. Tym bardziej dziwi ta sytuacja. Zdaje sie, ze i TVP i Polsatowi ta sytuacja na razie odpowiada (Polsat nie placi, ale ma kanaly w jakosci analogowej) i te niby "trwajace rozmowy" nigdy sie nie skoncza.

A wracajac do tematu, to u mnie zadnych odbic nie widac. Da sie tez przezyc pikseloze przynajmniej na TV 29". Za to irytujace jest przesuniecie kolorow w prawo 2-5 mm, co przy drobnych detalach jest nie do zniesienia. Wyraznie to widac np. podczas meczow. Do tego kiepska ostrosc. Wszystko to swiadczy o kiepskiej jakosci przetworniku analog-cyfra, ktory uzywa polsat. Kurcze, juz przetwornik w mojej nagrywarce przedstawia lepsza jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat zaslania sie tym, ze TVP jest stacja publiczna i powinna byc bezplatnie dostepna wszystkim. Przyklaskuje jej tez KRRiTV z tym zastrzezeniem, ze jednak musi byc zgoda wlasciciela kanalu i umowa. A TVP udzieli zgody jak sie jej zaplaci...

Pamietacie jakie larum sie podnioslo jak TVP wymyslila sobie, ze bedzie rowniez pobierac oplaty od kablowek, ktore sa obligatoryjnie zobowiazane do umieszczenia wszystkich kanalow naziemnych w swojej ofercie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, bo ktos to obsluguje, konserwuje. Ktos musi wystawic tablice "brak odbioru nie z winy Polsatu" gdy warszawski nadajnik w konserwacji :wink: Jakby doszly oplaty dla TVP to placilibysmy wiecej :roll:

 

Wszystko to jest na zasadzie: jest jak jest. Pasuje albo nie. Nikt nie przymusza. Choc oczywiscie wszyscy kusza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...