Skocz do zawartości

TVP 1 i TVP 2 maja odbicia????


koksik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 to wieksze anteny nadawcze uplinkowe i korygowanie (zwiekszanie) mocy stacji uplinkowej podczas ulewy.

Jeżeli droga satelita - antena jest zablokowana poprzez bardzo grubą chmurę to żadna antena nie pomoże!

2 to druga, zapasowan stacja uplinkowa w innym miejscu, ktora jest uruchamiana w trakcie ulewy.

Może od razu 10 zapasowych stacji, skąd pewność że przy tej drugiej będą idealne warunki? A co jeśli padnie dosył, dajmy na to z toru F1 czy stadionu? To też będzie wina nadawcy platformy cyfrowej? Zejdź na Ziemię.

Podobne problemy nigdy nie dotycza profesjonalnych stacji telewizyjnych - jak BBC czy programy niemieckie.

Hehe, świetne, jesteś tego taki pewien? Zapewniam Ciebie, że jesteś w bardzo dużym błędzie :)

 

Koniec Off Topiku, przypominam że rozmawiamy o TVP na platformie CP.

Kolegę viperx1, jeśli chce, zapraszam na dalszą dyskusję via e-mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Pitter skoro nie chcesz drazyc tematu to nie, pisac na priv nie mam po co jak Ty chcesz szerszych wyjasnien to sam pisz do mnie zapewniam Cie ze sa metody pozwalajace na profesjonalna emisje sateliatrna bez zadnych padow, przerw i wylaczen transmisji. Mowisz ze chcesz tu dyskusji tylko o TVP wiec ok - moze da Ci do myslenia fakt dlaczego nie bylo jeszcze w Polsce padu calej sieci naziemnej TVP a Polsatu tak?

TVP dziala duzo profesjonalniej niz Polsat szkoda ze nie maja wlasnej platformy satelitarnej na pewno nie zgodziliby sie na odbieranie naziemne Polsatu i puszczanie go przez platforme satelitarna : albo Polsat zapewnilby dobry sygnal albo by go nie bylo na platformie TVP. Mojego zdania o "profesjonalizmie" platformy CP nie zmienie i wiem ze to nie wina ekipy technicznej tylko wina finansistow ktorzy rzadza ta spolka i ktorzy na koncu wydatkow maja wydatki na technike daleko poza dziennikarzami, teleturniejami, showami i innymi tego typu du.perelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ogólnopolskiego padu TVP nie było, ale oni także korzystają z dosyłu satelitarnego - mam blisko przykład, Krynice, było widać ciemność przy nieciekawych warunkach atmosferycznych. Fakt niezaprzeczalny, że mają jeszcze inne możliwości - światełko i radiolinie (czy cuś takiego), ale nie do każdego obiektu nadawczego. Najgorzej jest chyba z TVP3, czasem się słyszy o różnych problemach.

 

Tutaj sprawa jest zagmatwana, TVP uważa, że nie musi być na platformie CP, a CP uważa, że TVP, jako nadawca publiczny, musi być dostępny wszędzie, także na ich platformie. Dogadać się nie mogą.

Jakby TVP miała własną platformę, a Polsat nie zgodziłby się na obecność na niej, to by go nie było, także nawet przekazu naziemnego nie mogła by dołączyć do oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy już wspomnieli o tym trochę wcześniej tutaj :arrow:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=2151&start=720

 

Pozwolę sobie w tym temacie zacytować posta usera @zaq13 :wink:

Ta jasne to nie technicy tylko pogoda sie poprawiła.

Jest chwilowa poprawa propagacji wiec nie ma odbić!!!

 

od Środy zmienia sie pogoda i wszystko wróci do normy.

Dokładnie tak jest. Bardzo ładnie niż zwykle odbierają mi kanały z Białorusi 8) Ale to nie temat o tym :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Cyfrze tez nie jest ideał ale to co jest w polsacie to jest kpina.Wczoraj podczas meczu siatkówki kobiet specjalnie porównywałem obraz TVP2 z Polsatu i Cyfry.Ten pierwszy był tragiczny.Odbicia,przesuniete kolory i widoczna niska rozdzielczość.Zamiast trybun to była wielka plama pikseli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no w to akurat nie wierze, bo jedynka nadaje z br. około 1.5 Mbps a dwójka 2 Mbps a wiesz ile ma Polsat czy TVN :?: Polsat około 7 Mbps no od 5 do 7 Mbps a TVN od około 5 do 6 Mbps więc różnica jest wielka i jeszcze różnica w jakości dźwięku.

 

Dane zaciągnąłem z satcodx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to moze jestem głuchy i ślepy bo nie widze różnicy :lol:

 

Może po prostu nie zwracasz uwagi? Przecież różnica jest kolosalna, nawet na TV 21 cali.

Znam ludzi, którzy nie odróżniają streamu internetowego 32 kbit od WAV.

Ja natomiast słyszę różnicę pomiędzy MP3 192 kb i Wav (może jakiś dziwny jestem :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...