Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Kirk napisał(a):

Wrzucam to, mając świadomość że pochodzi to z Pomponika, jednak już były przypadki, gdy akurat na tym portalu zapowiadano coś, co potem faktycznie było w Polsacie, bo ten portal należy do grupy. 

Na Wirtualnych mediach też o tym piszą. A tak w ogóle, to wolałbym aby wrócił zonk, bo urodziłem się za późno żeby zobaczyć ten teleturniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Klopseł napisał(a):

A tak w ogóle, to wolałbym aby wrócił zonk, bo urodziłem się za późno żeby zobaczyć ten teleturniej.

Czy przypadkiem jakiś czas temu nie pisali właśnie o tym? Tylko, że teraz program miał poprowadzić młody Chajzer, ale z pomocą starszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Temat niestety przycichł w okolicy startu sezonu „Tańca z Gwiazdami" w którym to Filip brał udział. 

Moim zdaniem jeżeli „Awantura o kasę" miałaby wrócić to w parze z jej poprzednikiem czyli „Życiową Szansą' która to zresztą wyłoniła pierwszą drużynę „mistrzów" programu. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "Życiową szansą" może być trudniej, bo trzeba by było załatwić zgodę na wznowienie formatu od jego właścicieli. Z kolei "Awantura" jest polska i też z tego względu nie ma tu przeszkód. Mistrzów można przecież wyłonić i bez potrzeby reaktywacji innego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Kirk napisał(a):

Z "Życiową szansą" może być trudniej, bo trzeba by było załatwić zgodę na wznowienie formatu od jego właścicieli. Z kolei "Awantura" jest polska i też z tego względu nie ma tu przeszkód. Mistrzów można przecież wyłonić i bez potrzeby reaktywacji innego programu.

Myślę że akurat z tym nie będzie problemu. Chęć rywalizacji z “Milionerami" oraz uzupełnienie AoK mogłaby tu być dla Polsatu wystarczającym argumentem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Poland napisał(a):

Myślę że akurat z tym nie będzie problemu. Chęć rywalizacji z “Milionerami" oraz uzupełnienie AoK mogłaby tu być dla Polsatu wystarczającym argumentem. 

Ale łatwiej jest reaktywować coś własnego, niż coś, co było na obcej licencji, w dodatku nie wbiło się moim zdaniem aż tak w świadomość widzów jak "Awantura o kasę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kirk napisał(a):

Ale łatwiej jest reaktywować coś własnego, niż coś, co było na obcej licencji, w dodatku nie wbiło się moim zdaniem aż tak w świadomość widzów jak "Awantura o kasę".

Tylko że bez „Życiowej Szansy" nie byłoby „Awantury o kasę" i tak powinno być też tym razem.

W moim odczuciu jesienią Polsat powinien wznowić „Życiową Szanse" by z osób które tam wygrają najwięcej pieniędzy wyłonić „mistrzów" AoK gdyż nie wyobrażam sobie że słoneczna telewizja po prawie 20 latach będzie szukać finalistów z ostatniego wyemitowanego odcinka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu reaktywować Życiową Szansę, jeżeli Awantura o Kasę jest jej kontynuacją. 

Jeżeli ta informacja rzeczywiście się potwierdzi, a teleturniej znów będzie prowadzić Krzysztof Ibisz w tym samym lub podobnym studio z podobnymi zasadami jak wcześniej, to rzeczywiście będzie można to uznać za informację dekady. Nie ma co się przedwcześnie cieszyć. 

 

Co do reaktywacji, to różnie może być. Taki serial jak Ślad miał być podobno nową Falą Zbrodni, a wyszło jak wyszło. 

Ucieszyłoby mnie gdyby reaktywowali swoją ramówkę z 2000-2005 lub zrobili w końcu porządek ze swoimi produkcjami i pokazywali je na odpowiednio wyznaczonych do tego kanałach (czyli paradokumenty na kanał z paradokumentami, seriale do kanału z serialami itd) i uruchomili jakiś kanał z animacjami a'la Disney XD, lub wzorem RTL2 stworzyli coś jak blok Pokito w weekend (jak swego czasu chyba robił TVN?). Brakuje takich rozwiązań i takiego kanału Polsatowi. 

 

Super by też było zobaczyć reaktywację Miodowych Lat (aktorzy nie mają z tym problemu, gorzej z realizacją pomysłu) czy sequela Świata według Kiepskich z młodszymi postaciami jako bohaterami głównymi (Walduś, Janusz itd.), bo szkoda by się marnowali. 

No ale to na razie marzenia...

 

Edytowane przez Lannan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kirk napisał(a):

Nie jest jej kontynuacja, bo te programy kompletnie się różnią zasadami i specyfiką gry.

A co więcej, "Życiowa szansa" była oparta na formacie zagranicznym. "Awantura o kasę" to własny produkt ATM Grupy.

W zasadzie obydwa te programy oprócz producenta łączyły prowadzący, stacja i pasmo emisji (pierwotnie AoK leciała w poniedziałki, środy i piątki o 19:05). Reszta już totalnie się różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie Awantura o kasę powróci to będzie to jedna z lepszych rzeczy we współczesnej telewizji. Tym bardziej, że zbyt wielu co najmniej dobrych rzeczy dzisiaj już nie ma w ogóle. Zakładając oczywiście też to, że nowe odcinki będą równie dobre co kiedyś.

 

Takich Milionerów było bardzo łatwo przywrócić. Format na licencji, który wygląda globalnie praktycznie tak samo z drobnymi różnicami (koła ratunkowe, progi gwarantowane, itp.). Podobnie też zapewne z Kołem fortuny. Tutaj mamy oryginalną lokalną produkcję, która miałaby powrócić po blisko 20 latach, a była emitowana zaledwie niespełna 3 lata.

 

Mam nadzieję, że niczego nie popsują. A o to jest dość łatwo. Liczę, że scenografia będzie oddana jak najwierniej wobec oryginału bez nadużywania zielonej szmaty. Oprawa muzyczna również, która jak najbardziej dzisiaj również by pasowała. Jedynie logo oraz oprawę graficzną można by nieco odświeżyć. Rozmieszczenie ludzi w studiu też powinno być takie samo (widownia, prowadzący, gracze). Krzysztof Ibisz niech nawet się nie pojawia w innym stroju, niż w tym w stylu jak z Matriksa. Ogórek kiszony również musi być obowiązkowo obecny! W przypadku kategorii niczego bym nie zmieniał. Ba, nie miałbym nic przeciwko, aby przy polskich serialach nadal pojawiały się klipy ze starych, najlepszych i kultowych już odcinków Kiepskich. Zasady też niech pozostaną takie same. Wszystko było bardzo dobrze obmyślone, więc nie widzę powodów, aby cokolwiek przy tym zmieniać.

 

Mam tylko dodatkową nadzieję na to, że studencka odsłona nigdy już nie wróci. Nie mogłem wytrzymać tego darcia się tych ludzi z widowni. Jestem też ciekawy kogo wezmą na pierwszych mistrzów. Przejście z Życiowej szansy kilku uczestników było bardzo fajnym i takim naturalnym pomysłem, a Polsat w zasadzie nie ma obecnie żadnych teleturniejów, ani też w ostatnich paru latach niczego nie mieli, jak dobrze kojarzę. Z jednej strony mogliby zaprosić kogoś z dawniejszych mistrzów, ale z drugiej strony 20 lat to szmat czasu i wiele u tych osób mogło się pozmieniać.

 

Ale na miejscu produkcji z pewnością spróbowałbym się skontaktować z pierwszymi mistrzami czy rekordzistów i zaprosiłbym ich jako honorowych gości na widownię.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłoby najbardziej naturalne rozwiązanie, choć nie jest pewne, czy ten skład sprzed 19 lat zechciałby wystąpić ponownie w programie. Inną opcją, o której myślałem, jest wyłonienie mistrzów w pierwszym programie nowej edycji, może nawet w dwóch rundach (druga rozgrywana pomiędzy 2 najlepszymi ekipami).

Tu się objawia problem taki, że Polsat obecnie, z racji tego że nie emitował teleturniejów przez dłuższy czas, woląc inwestować w paradokumenty i inne tego typu marne twory, nie może sobie "na zawołanie" takich mistrzów zaprosić. TVP miałaby łatwiej, biorąc choćby zwycięzców z "Va Banque" oraz "Jednego z dziesięciu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...