Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Darek z Ozimka napisał(a):

@danielpes5 Masz rację w stu procentach, dzisiejszy Polsat nie wyróżnia się swoją ramówką z powodu paradokumentów, które nadają się do natychmiastowej likwidacji.

Nie, nie nadają się do likwidacji. To znaczy nadają się z punktu widzenia bardziej wymagającego widza, ale jednocześnie nie nadają się z perspektywy nadawcy. Kluczem do zrozumienia tego jest czysty rachunek ekonomiczny.

 

Paradoku generują mniejsze koszta niż prawa do zagranicznych seriali czy programów, nadawanych lata temu w daytime, jednocześnie przynosząc (to już moje przypuszczenia) większą oglądalność (bądź podobną, ale osiągniętą mniejszym kosztem). Dodatkowo, paradoku nie mają ciągłości fabuły, więc można emitować losowe odcinki i widz się nie pogubi. Ilość wyprodukowanego materiału (a ta w wydaniu "klasyków" pokroju „Dlaczego ja” jest naprawdę spora) powoduje natomiast, że można emitować powtórki jeszcze przez lata od zakończenia produkcji, dopóki format się nie wyczerpie (lub dopóki nadawca nie znajdzie czegoś, co da mu większe korzyści w postaci oglądalności i - co za tym idzie - skłonności do wykładania większych pieniędzy przez reklamodawców).

 

I tak, paradoku nie da się nazwać czymś jakościowym. Ale dla nadawcy jest to format bezpieczny (bo sprawdzony przez lata) i kalkulujący się lepiej niż produkcje nadawane w daytime przed wejściem paradoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sorek21 napisał(a):

TTBZ też się wyczerpała. Czas na nowe pomysły i Polsat powinien sięgnąć do swojej historii o coś reaktywować.

 

Popieram pomysł z reaktywacją sprawdzonych programów, ale zdecydowanie nie zgadzam się z tym, że format TTBZ jest już wyczerpany, bo chociaż ma swoje wady, to dla mnie może mieć nawet 100 edycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spodenki15 napisał(a):

 

I tak, paradoku nie da się nazwać czymś jakościowym. Ale dla nadawcy jest to format bezpieczny (bo sprawdzony przez lata) i kalkulujący się lepiej niż produkcje nadawane w daytime przed wejściem paradoku.

W zasadzie jedyną możliwością, żeby pozbyć się tych produkcji, byłaby zmiana przyzwyczajeń widzów, jednak wielu z nich jest mało wymagających co do telewizji i obejrzy tak naprawdę byle co, tak więc nie wiem, na ile możliwy jest obecnie scenariusz niemiecki, gdzie RTL i Sat.1, które królowały w produkcji tych rzeczy, zaczęły je ograniczać na różne sposoby, a to przedłużając "Punkt 12" (południowy magazyn RTL) do 3 godzin, a to przywracając programy sądowe czy talk-showy.

10 godzin temu, Sorek21 napisał(a):

 

Powinien wrócić format Must be the Music. 

Z jednej strony to jest dobry pomysł, ale z drugiej to wydaje mi się, że sam Polsat wcześniej przegrzał ten format, emitując kilkanaście sezonów pod rząd. Wydaje mi się, że gdyby zdecydowano się na realizację jednego sezonu w roku, to program mógłby się utrzymać nawet do teraz, bo ogólnie muzyczne talent-show dalej są popularne, co widać po Dwójce i "The Voice".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Beks napisał(a):

Na twiterze ćwierkają, że Maciej Rock ma prowadzić TTBZ wraz z Dowborem. 

Informacja już potwierdzona przez Wirtualnemedia. Mogliby jeszcze przypomnieć sobie o Agnieszce Hyży idąc tym samym tropem. Przydałaby się do śniadaniówki i wraz oboma Maćkami do programu showbiznesowego. 

55 minut temu, Kirk napisał(a):

W zasadzie jedyną możliwością, żeby pozbyć się tych produkcji, byłaby zmiana przyzwyczajeń widzów, jednak wielu z nich jest mało wymagających co do telewizji i obejrzy tak naprawdę byle co, tak więc nie wiem, na ile możliwy jest obecnie scenariusz niemiecki, gdzie RTL i Sat.1, które królowały w produkcji tych rzeczy, zaczęły je ograniczać na różne sposoby, a to przedłużając "Punkt 12" (południowy magazyn RTL) do 3 godzin, a to przywracając programy sądowe czy talk-showy.

Z jednej strony to jest dobry pomysł, ale z drugiej to wydaje mi się, że sam Polsat wcześniej przegrzał ten format, emitując kilkanaście sezonów pod rząd. Wydaje mi się, że gdyby zdecydowano się na realizację jednego sezonu w roku, to program mógłby się utrzymać nawet do teraz, bo ogólnie muzyczne talent-show dalej są popularne, co widać po Dwójce i "The Voice".

Myślę że okres długiej przerwy w emisji w jakiej byl program mógłby się programowi przysłużyć. Polsat musiałby tylko nie zrobić tego samego co z „Idolem" czyli przesadzić. W zamian można by TTBZ i TZG zrzucić z anteny a prowadzących te programy zesłać do programu porannego w między czasie szukać dla nich nowych, wieczornych formatów. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KirkTen scenariusz niemiecki o którym wspominasz powoli się dzieje się już w TVNie gdzie z paradokumentów została już jedynie „Ukryta Prawda" tylko ze we wspomnianej stacji nie ma pomysłu czym wypełnić luki w ramówce. Podobnie w Polsacie gdzie paradokumenty są ale zamiast nich lepiej sprzedaje się chyba bardziej nadprogramowe wydanie „Wydarzeń" o 12:50 co jest podobne do tego co wspomniałeś o „Punkcie 12" w RTLu. 

Myślę jednak że Miszczak skasuje wraz z wydaniem o 15:50 w zamian dając chociażby śniadaniówkę. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2023 o 11:27, Poland napisał(a):

Myślę że śniadaniówka jednak powstanie ale jej emisja tylko w weekend nie jest dobrym pomysłem. Według mnie jednak powinna być codziennie od 7:55 do mniej więcej 11:50. Poza tym Polsatowi brakuje coś pokroju „Co za Tydzień" jak i programu Kuby Wojewódzkiego. 

Gimper miał swoje ciekawe show to puścili go tylko na starej Ipli w internecie. Myślę, że jest kilku młodszych twórców, którzy mogliby prowadzić luźne talk-show. Nie trzeba wcale sięgać po Jagielskiego czy Majewskiego.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymmczasem Polsatem rządzi już Edward Miszczak ale pewnie ramówka w 100% od niego pojawi się dopiero jesienią choć pewnie jakieś pierwsze nowości od niego pojawią się wiosną. Zadanie będzie trudne bo od strony ramówki słoneczna telewizja to orka na ugorze w przeciwieństwie do TVNu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Poland napisał(a):

Tymmczasem Polsatem rządzi już Edward Miszczak ale pewnie ramówka w 100% od niego pojawi się dopiero jesienią choć pewnie jakieś pierwsze nowości od niego pojawią się wiosną. Zadanie będzie trudne bo od strony ramówki słoneczna telewizja to orka na ugorze w przeciwieństwie do TVNu. 

Ramówka jednej i drugiej stacji niewiele się różnią.  Szablon ten sam. Ja cały czas liczę na powrót dobrych teleturniejów. Swego czasu mieli przecież genialne teleturnieje i dziwie się, że nie chcą spróbować jeszcze raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Polsat za pośrednictwem własnych social mediach zapytał swoich widzów co chcieliby zobaczyć na wiosnę. Ci z kolei poza bieżącymi produkcjami wskazali na... produkcje archiwalne na które słoneczna telewizja zrobiła apetyt podczas swoich 30-tych urodzin. Po drugiej stronie barykady zdecydowanie paradokumenty. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2023 o 21:51, Poland napisał(a):

Rozpoczęły się prace na planie nowego sezonu programu "Ewa gotuje". Kulinarny show Ewy Wachowicz bez zmian będzie można oglądać w głównym Polsacie.

https://www.tvpolsat.info/news/51720/ewa-gotuje-w-wiosennej-ramowce-polsat-kiedy-emisja-przepisy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...