Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc [beep] masz na myśli Wojewódzkiego? On jest akurat w tym jury najlepszy. Okupnik to jest dopiero dno (już nie chcę wspominać o jej wykonaniu Skyfall). A Must be the Music jest świetnym programem, najlepszym talent-show jaki w tej chwili jest. A i Got to Dance jest super, ale mnie taniec mniej intersuje. Przyznam mnie również Xfactor bardzo interesował, ale druga edycja już coraz mniej, a teraz prawie nie oglądam. Ale przynajmniej Gienka Loskę wypromowali tyle dobrze. A Polsat - Eneja, Lemona, czyli zespoły, które nie schodzą z list przebojów. Przede wszystkim Enej to jest chyba największy sukces polskich talent-show.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ale potrafi równie dobrze zniszczy Star Academy, które w UK biło rekordy popularności. Ile Polsat miał dobrych programów rozrywkowych/ talent show? Idol, Jak Oni Śpiewają, MBtM. Pierwszy z nich to już klasyka - najlepszy program talent show w polskiej telewizji. Jak Oni Śpiewają był dobry może przez 2 edycje. Później to gniot. No i teraz MBtM, którego katują 2 razy w ciągu roku, bo nic lepszego nie mogą wymyślić więc kują żelazo póki gorące ( TVN jest w stanie puszczać X factor raz w roku, to samo jest/było z YCD i To Model. ). Czyli mamy 1 kapitalny program, 2 w miarę dobre. I to wszystko w ciągu 11 lat. Czy to dużo? Nie sądzę.

 

Już nie wspomnę o początkowej rywalizacji między X Factor'em a MBtM, gdzie włodarzę Polsatu zwyczajnie uciekli na inny dzień emisji, bo bali się konfrontacji, która była z góry wskazana na porażkę. 1 edycja X factor ( emisja w niedzielę ) to ponad 5 mln ludzi, MBtM oscylowało w granicy 2,5 mln ( gdyż było emitowane w sobotę ). Od 2 edycji TVN zdecydowaną na konfrontację i przesunął show na sobotę. Polsat ja pies uciekł na niedzielę. :lol2: Teraz co prawda MBtM ma lepsze wyniki, bo 1) jest emitowane w niedzielę 2) jest katowane 2 razy w ciągu roku, więc ludzie bądź co bądź się przyzwyczaili.

To jest kwestia twojej interpretacji. Bo moim zdaniem X-Factor czy "mam Talent" to słabe programy, już nie mówiąc o programie "Top Model". MBTM ma poważną konkurencję z powodu "Rancza" , z którego powodu spadł chociaż by "Taniec z Gwiazdami" emitowany tak jak teraz MBTM . I raczej to X-factor przeniósł się na sobortę z obawy o serial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel85, ale on przecież wyraźnie napisał, że TYLKO serialowy.

Nie tylko serialowy. To normalny sezon telewizyjny. Seriale rozdzielane są że najczęściej lecą od września do maja, bo robią przerwy między odcinkami. Talentshow zazwyczaj lecą tylko jesienią albo wiosną (ale raz w roku) bo lecą co tydzień, bez przerw.

 

U nas natomiast przyjęło się że jesień i wiosna to dwa osobne sezony. Ostatnio TVN i TVP starają się to zmieniać i potrafią jeden program czy serial emitować tylko w jednym z tych sezonów, raz na rok.

Polsat emituje MbTM dwa razy do roku, ale z drugiej strony co się dziwić. Jest oglądalność to lecą z tym koksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy w Polsacie w maju 2013 roku:

Furia [2010] / XXX: Następny poziom [2005] / Anioły i demony [2009] / Hancock [2008] / Nieuchwytny [2008] / Osaczeni [1999] / Z podniesionym czołem 2: Odwet [2007] / Lokator [2009] / Protektor [2009] / Zastępca [2006] / Rusłan [2009] / W stronę słońca [2005] / Grzech [2003] / Rajd ku słońcu [1996] / Ucieczka gangstera [1994] / Orient Ekspres, czyli śmierć, oszustwo i przeznaczenie [2001] / The Social Network [2010] / Sposób na blondynkę [1998] / Zawiść [2004] / Boski chillout [2008] / Sześć żon i jeden pogrzeb [2008] / Kocurek [2001] / Nie patrz wstecz [1998] / Człowiek w czerwonym bucie [1985] / Wiadomości bez cenzury [2008] / Królowie South Beach [2007] / Synalek [1993] / Mniej niż zero [1987] / Najlepszy ojciec świata [2009] / Jak Stella zdobyła miłość [1998] / Mów mi Dave [2008] / Fantastyczna czwórka [2004] / Fałszywa dwunastka 2 [2005] / Garfield [2004] / Obcy kontra Predator [2004] / Niewidzialny [2005] / Outlander [2008] / Kontakt [1997] / Troll w Nowym Jorku [1994] / Kirikou i dzikie bestie [2005] / Piaskowy Dziadek i zaginiony piasek snów [2010] / Kirikou i czarownica [1998] / Prosiaczek i przyjaciele [2003] / Kacze opowieści: Poszukiwacze zaginionej lampy [1990] / Pocahontas 2: Podróż do Nowego Świata [1998] / Kung Pow: Wejście wybrańca [2002] / Serce nie sługa [2001] / Skazani na siebie [2003] / Król Kalifornii [2007] / Królestwo niebieskie [2005] / Pan i pani Smith [2005] / Faceci w czerni [1997] / Faceci w czerni 2 [2002] / Tora! Tora! Tora! [1970] / Tajna broń [1996] / Beowulf - Droga do sprawiedliwości [2005] / Lekcja przetrwania [1997] / Nietoperze: Krwawe żniwa [2007] / Wzgórz mają oczy 2 [2006] / Przynęty: Uwiedzenie [2007] / Lustra [2008] / Franklin i skarb jeziora [2006] / Błękitna laguna [1980] / Bogate biedaki [1993] / Bajzel na kółkach [1996] / Miłość, szmaragd i krokodyl [1984] / Szklana pułapka 4.0 [2006] / Sprawca Zero [2004] / Efekt Meduzy 1 [1997] / Odwrócić przeznaczenie [2007] / Efekt Meduzy 2 [1997] / Zgon na pogrzebie [2010] / Kocham Cię, Beth Cooper [2009] / Jedz, módl się, kochaj [2010].

 

1, 3 i/lub 30 maja: Łabędzie nutki [2001] / Scooby Doo i śnieżny stwór [2007] / Karate Kid 3 [1989] / Działa Nawarony [1961] / New York Taxi [1991] / Olimpiada [2003] / Nie wkładaj palca między drzwi [1994] /Enigma [2001] / Scooby-Doo! Ahoj piraci! [2006] / Karate Kid 4: Mistrz i uczennica [1994] / Komandosi z Navarony [1978] / Resident Evil: Zaświaty [2010].

 

 

UWAGA! Mogły nie zostać uwzględnione wszystkie filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, iż filmy które najlepiej wypadły, są losowo wybierane do kolejnego nadania. W TVP niejednokrotnie leci więcej powtórek.

 

Przeniesiono. Kontynuuję dyskusję w odpowiednim wątku.

Warto zauważyć że w Polsacie PRAWDZIWE premiery są w poniedziałki (choć nie wszystkie), wtorki i środy

Prawdziwe tzn. jakie? Zmerkantylizowane ponad wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie Jedrzejewski jest ok. Tak to jest, że jednym pasuje taki styl, innym inny. A błędy się zdarzają, szczególnie jak ktoś się przestawia na coś innego, myslę że z czasem będzie ich coraz mniej. Na tym forum pojawiały się też głosy pochwalające Jędrzejewskiego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy film ''Karate Kid'' z 2010r. poleciał z lektorem (Stanisław Olejniczak) mimo że film w kinach i w telewizji HBO leciał z dubbingiem, ciekaw jestem kiedy Polsat podobnie jak kanały TVP i TVN doda dodatkową ścieżkę dźwiękową w której będzie można usłyszeć oryginalne głosy postaci filmowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy film ''Karate Kid'' z 2010r. poleciał z lektorem (Stanisław Olejniczak) mimo że film w kinach i w telewizji HBO leciał z dubbingiem, ciekaw jestem kiedy Polsat podobnie jak kanały TVP i TVN doda dodatkową ścieżkę dźwiękową w której będzie można usłyszeć oryginalne głosy postaci filmowych?

Ale przecież w TVN i TVN 7 masz możliwość wyboru oryginalnej ścieżki dźwiękowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Enej to jest chyba największy sukces polskich talent-show.

 

Tutaj muszę zabrać głos. Największy sukces polskich talent show to Monika Brodka. Rewelacyjna plyta Granda a także najnowszy singiel Varsovia stawiają ją w gronie najlepszych polskich artystek, Enej to niestety tylko komercyjna papka dla mas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa Steczkowska ten wyjec. Zapomniałem o Idolu, tutaj tylko brałem pod uwagę Mam talent, Xfactor i MBTM. Brodka jak najbardziej, Dąbrowska mniej, lecz również. Tutaj jeszcze muszę napisać o Ewelinie Lisowskiej, jak dla mnie wielki talent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ewelina Flinta? Trochę już zapomniana, bo od kilku lat nie wydała nowej płyty. Ale robiła furorę na polskim rynku! 10 lat temu wszystkie dzieciaki na podwórku śpiewały "Żałuję, że Cię znałam, żałuję, że Cię miałam".

Ciekawa sprawa, że pierwsza zwyciężczyni "Idola" Alicja Janosz nie została gwiazdą. Ostatnio próbowała swoich sił w jazzie. Na pozytywnych recenzjach zakończyło się. Rynek nie chce jej słuchać.

Amerykański Idol również nie jest lepszy w lansowaniu gwiazd. Jedyne głośne osobowości jakie się pojawiły w USA to Adam Lambert i Jennifer Hudson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sukces, to i tak żadni z powyższych nie dorównają sukcesowi Justyny Steczkowskiej po Szansie na Sukces ;)

Możliwe, ja tych czasów co prawda nie pamiętam, inna sprawa,że poza piosenką "dziewczyna szamana" nie znam absolutnie jej twórczości,a znam ją z kolejnych programów rozrywkowych jak Taniec na Lodzie, Taniec z Gwiazdami czy teraz The Voice. Może to źle świadczy o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, że pierwsza zwyciężczyni "Idola" Alicja Janosz nie została gwiazdą.

 

Nie każdy z "finałowych" uczestników brnie w komercję i papkę dla mas. Janosz dalej siedzi w muzyce, jednak nikt o niej nie słyszy, bo nie gra komercyjnej muzyki. Zwycięzca IV edycji Idola Maciek Silski również mocno odnajduję się w muzyce, jednak nikt o nim nie słyszy. Tomek Makowiecki, Hania Stach czy Szymon Wydra... to również postacie z Idola, o których słuch w mediach zaginą, a w muzyce radzą sobie całkiem nieźle ( Wydra co prawda pojawia się czasami w radio czy telewizji ). Kolejny przykład to X factor. TVN promuję Lisowską, która nawet nie była w finałowej trójce z tego co pamiętam. Jest w tym momencie "celebrytką". Gienek Loska, który wygrał I edycję gdzieś znikną z mediów. Dlaczego? Nie był medialny i nie chciał brać udziału w tym bagnie. Niestety, ale media promują osoby, które sprzedadzą się za grosz, byle by być w mediach i mieć status "celebryty". Szpak jest tego doskonałym przykładem. Już w X factorze powiadał, że zrobi wszystko, aby osiągnąc w Polsce status 'gwiazdy'. Nie znoszę takich jełopów.

 

CO do zespołu ENEJ to jest to typowy przykład wiejskiej papki dla mas. Śpiewają o d.upie marynie, a Polacy to kupują jak świeże bułeczki w piekarni. Niestety, ale nasz Naród nigdy nie miał osobowości i 'kupuje; to co mu 'sprzedadzą'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...