Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety problemy. Dekoder podłączony do tv LG oled 55B7V przez ampli Denon 2300. Rozdzielczość w dekoderze ustawiona na optymalne czyli 2160p. Co widzę i słyszę? Ostrość jakby taka rozmyta w porównaniu do mediaboxa, dźwięk co chwilę przerywa. Na próbę zmieniałem na 1080i i p niestety nic nie pomaga. Proszę o pomoc w ustawieniach ewentualnie podłączeniach żeby grało to cudo bez problemowo.

Edytowane przez zibi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam amplituner z wyjściem HDMI ale chyba ten model ma menu i może tam coś jest źle ustawione ?? Teraz wszystko idzie przez Amplituner Denon czyli obraz i dźwięk po HDMI  także zobacz czy tam masz wszystko dobrze po ustawiane

 

 Ogólnie jesteś zadowolony z tego LG bo to jest mój drugi po Panasonicu tv do kupienia ???

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam amplituner z wyjściem HDMI ale chyba ten model ma menu i może tam coś jest źle ustawione ?? Teraz wszystko idzie przez Amplituner Denon czyli obraz i dźwięk po HDMI  także zobacz czy tam masz wszystko dobrze po ustawiane

 

 Ogólnie jesteś zadowolony z tego LG bo to jest mój drugi po Panasonicu tv do kupienia ???

Oled LG mam od ok 3 m-cy. Na razie wszystko jest ok. Sprawdzałem już kilka razy na obrazach 5, 10, 20 %. Powidoków i wypaleń nie ma, matryca równomiernie podświetlona. Trochę jest zafarbu po prawej stronie ale mało widoczne i nie przeszkadza w oglądaniu.

Co do ustawień to muszę kilka prób porobić i ewentualna wymiana dekodera na inny egz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Neural X to robi ampli więc dla niego bez różnicy skąd weźmie dźwięk, DD i DTS 5.1 po optyku też lecą, a lepiej nikt nie nadaje na satelicie dźwięku.

 

Chociaż ja sugerowałem podłączenie celem sprawdzenia i powrót do podłączenia przez HDMI do ampli, tylko znalezienia odpowiednich ustawień.

 

Skoro nie masz kabla 2.0 to może apli faktycznie skaluje Ci obraz w dół. Jestes pewnien że na wyjściu z dekodera masz 2160p i na wejściu do TV też 2160p.

 

Szybciej sam znajdziesz rozwiązanie, przeprowadzając różne kombinacje niż my tutaj na forum na odległość pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję może będzie ok mam nadzieję, tylko w tedy dźwięku DTS i Neural X po optyka nie będzie ale spróbuję a i jeszcze może kabelek HDMI na 2.0 wymienić????

Za tv w znanym sklepie na znanym portalu 6,8K. 

 

Nie wiedziałem że podłączasz kablem innym niż 2.0 i tu może być problem i stąd jakieś zakłócenia bo nie wiadomo jaki kabel jaka jakość jakościowo.Kup sobie tej firmy lub innej ale żeby spełniał te wymagania. Jak pisał dziabolek7  podłącz najpierw pod tv a później inne kombinacje

 

http://www.sklep.hcx.com.pl/purelink-prospeed-ps3000-018-kabel-hdmi-4kuhd-hdr-18gbps-18m-p3423

 

 

https://www.denon.pl/pl/product/homecinema/avreceiver/avrx2300w

 

Tu pisze że ten Amplituner ma tylko jedno wyjścia z HDCP 2.2 

 

 

 

Kompatybilność z najnowszymi standardami HDMI 2.0a i HDCP 2.2; certyfikat IFS

 

AVR X2300W wyposażony jest w 8 wejść HDMI, w tym jedno umieszczone dla wygody na przednim panelu, oraz dwa wyjścia; wszystkie gniazda obsługują najnowsze standardy HDMI, jak 4K Ultra HD 60H, 4:4:4 Pure Color sub-sampling, High Dynamic Range (HDR) i obraz formatu 21:9, 3D i wsparcie BT.2020 pass-through dla każdego wejścia.

Sekcja wideo obsługuje standard HDCP 2.2 wymagany do obsługi zabezpieczonych przed kopiowaniem treści 4K Ultra HD, dzięki czemu AVR X2300W jest gotowy do obsługi urządzeń nowej generacji, takich jak odtwarzacze BlueRay, dekodery oraz innych źródeł sygnału 4K Ultra HD. HD. Dodatkowo, procesor wideo jest w stanie przetworzyć cyfrowy sygnał SD oraz HD by podnieść rozdzielczość do standardu 4K Ultra HD.

AVR X2300W posiada certyfikację Imaging Science Foundation i cały zestaw narzędzi kalibracyjnych obrazu (do użytku przez technika ISF), wraz z trybami obrazu ISF Day/Night.

 

 

8 wejść HDMI (jedno z przodu) z pełnym wsparciem HDCP 2.2, 2 wyjścia HDMI: Duża ilość wejść do podłączenia urządzeń cyfrowych, możliwość równoczesnego podłączenia telewizora i projektora

 

Może nie w to miejsce podłączasz ??

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączone bezpośrednio do tv kablem 2.0 i problemy zniknęły  :wink:  Muszę dokupić drugi 2.0. Miałem tak: jednym kablem 2.0 połączyłem ampli z tv na arc a dekoder z ampli zwykłym 1,4 i tu chyba był problem. Kabelek 2.0 już zamówiony pojutrze będzie, podłączę i powinno zagrać cacy.
Dzięki za pomoc i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. W jakiej rozdzielczości nagra się niedzielny mecz nadawany w 4k, jeżeli w dekoderze mamy ustawioną rozdzielczość inną niż 2160? Czy nagra się w takiej jaka jest nadawana, czy w takiej na jaką jest ustawiony dekoder?

 

 

Na dekoderze VU Uno 4K - mając ustawioną rozdzielczość HD ( taki ma tv w domu ) nagranie na dysku jest w rozdzielczości 4K UHD.

Dekoder Vu Uno 4K nagrywa to co idzie prosto z satelity czysty stream.

Nie ma problemu z odtwarzaniem na komputerze i telewizorze.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...