Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jak to jest z tym odświeżaniem 120 Hz. Mam ten dekoder i telewizor Samsunga QE43QN91BAT ale w ustawieniach dekodera pokazuje mi rozdzielczość 4K 50 Hz. Czy to nie jest tak że matryca ma odświeżenie 120 Hz a tylko pokazuje wartość 50 Hz. Dodam że kabel HDMI mam w standarcie 2.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bunio Bunio napisał(a):

 co się mogło wydarzyć ?

Może zasilacz padł. Podłącz  pod inny jak masz taką możliwość. Oczywiście o takich samych parametrach typu napięcie wyjściowe, moc.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby pomóc w sprawie poprawnej konfiguracji pilota uniwersalnego LG magic remote (do tv LG CX) tak, aby poprawnie współpracował z dekoderem Ultrabox+?  Niby prawie wszystko jest ok, działa zmiana kanałów, pauzowanie itd, ale jest jedną bardzo irytująca rzecz - gdy korzystam z dekodera i chciałbym podglądnąć EPG, naciskam na pilocie GUIDE i zamiast EPG z dekodera, włącza się EPG z telewizji naziemnej...  Próbowałem niż różnych opcji, ale za żadne skarby nie potrafię osiągnąć tego, żeby naciśnięcie przycisku GUIDE na pilocie LG dawało taki sam rezultat jak naciśnięcie EPG na pilocie do dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy różnymi markami nie ma zgodności co od obsługi nie standardowych kodów obsługi innych urządzeń. 

CEC zwykle jest kompatybilne w pełni pomiędzy urządzeniami jednego producenta albo działa w pełni tylko w obrębie określonych marek. 

 

W pewnych granicach można to zmienić wgrywając różne konfiguracje urządzeń obsługiwanych przez TV jeśli masz taką możliwość zmiany w ustawieniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cavalier napisał(a):

Czy ktoś mógłby pomóc w sprawie poprawnej konfiguracji pilota uniwersalnego LG magic remote (do tv LG CX) tak, aby poprawnie współpracował z dekoderem Ultrabox+?  Niby prawie wszystko jest ok, działa zmiana kanałów, pauzowanie itd, ale jest jedną bardzo irytująca rzecz - gdy korzystam z dekodera i chciałbym podglądnąć EPG, naciskam na pilocie GUIDE i zamiast EPG z dekodera, włącza się EPG z telewizji naziemnej...  Próbowałem niż różnych opcji, ale za żadne skarby nie potrafię osiągnąć tego, żeby naciśnięcie przycisku GUIDE na pilocie LG dawało taki sam rezultat jak naciśnięcie EPG na pilocie do dekodera.

Raczej nic z tym nie zrobisz. Przed aktualizacją softu o ile pamietam działało to poprzez klawisz z kropkami "...." i następnie Przewodnik. Teraz ta komenda uruchamia baner info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pawel napisał(a):

Klawisz OPT na pilocie i możesz wyłączasz napisy.

 

8 godzin temu, lakiman napisał(a):

 

Tak bezproblemowo to to działało gdy miałem turboboxa. Na ultraboxie to jest jakaś masakra.

 

Wczoraj na Seksmisji na TVP HD wielkich kolorowych napisów nie dało się niczym wyłączyć. W opcji napisy było tylko zaptaszkowane POLSKI, opcji WYŁĄCZONY w ogóle nie było, niezależnie od ustawienia ścieżki dźwiękowej.

 

Taki problem występuje bardzo często na wielu kanałach. 

 

A jak wybieram ORYGINALNĄ wersję AUDIO (a taką z reguły dla polsko i anglojęzycznych filmów wybieram), to już praktycznie zawsze pojawiają się napisy. Po co? Jak się tego pozbyć? Na turboboxie nigdy nie było tego problemu.
 

 

 

Poza tym mechanizm przełączania ścieżek dźwiękowych działa fatalnie w ultraboxie. Włączcie sobie z Reply Killera z 10:50 na Ale kino. I pobawcie się przełączaniem audio i napisów. Włączając dźwięk oryginalny znika opcja wyłączania  napisów. O.K. Teraz przełączam dźwięk na Polski DD. O.K. działa z napisami. Ale jak wyłączam napisy, to automatycznie dźwięk przełącza się na Polski (bez DD). Programista softu do ultraboxów chyba kompletnie nie panuje nad tymi opcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jacek3 napisał(a):

 

 

Tak bezproblemowo to to działało gdy miałem turboboxa. Na ultraboxie to jest jakaś masakra.

 

J jak wybieram ORYGINALNĄ wersję AUDIO (a taką z reguły dla polsko i anglojęzycznych filmów wybieram), to już praktycznie zawsze pojawiają się napisy. Po co? Jak się tego pozbyć? Na turboboxie nigdy nie było tego problemu.

 

Turobox to był dekoder poenkowy, dlatego nie było problemów z napisami. Opcja braku możliwości wyłączenia napisów na oryginalnej ścieżce została zapoczątkowana w Mediasatach ówczesnej Cyfry+. Kierownictwo tłumaczyło to jakimiś bajkami o licencjach z tego co pamiętam. Niestety to koszmarne rozwiązanie zaimplementowano w obecnych dekoderach. Nic z tym nie zrobisz. To nie błąd, tylko celowe działanie.

 

Ale kolorowe napisy to bardziej z opcję poprzez TXT mi się kojarzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...