Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Pawel napisał:

Nie zapiszesz konfiguracji dwu kablowej na jednym kablu. 

Co ty za pierdoły opowiadasz to mała bania. Pewnie że zapiszesz. 

Masz ten dekoder?  Czy wypowiadasz się bez wiedzy? 

 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pawel napisał:

na starym sofcie nie było takiej możliwości.

umożliwiała:

 

dekoder standardowo jest ustawiony jako 2 kablowy

 

Dekoder jest fabrycznie skonfigurowany do pracy z dwoma sygnałami antenowymi (np. do pracy z konwerterem typu Twin) – nie są wymagane żadne zmiany w ustawieniach dekodera. 

 

W przypadku korzystania z jednoprzewodowej instalacji satelitarnej, sygnał z anteny należy doprowadzić do wejścia oznaczonego SAT 1/V i dokonać odpowiednich zmian w konfiguracji, wybierając opcję KONFIGURACJA MINIMALNA (1 ANTENA).

 

 

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/54785ea94d950c69

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, aro napisał:

Taki problem wczoraj mi się pojawił na dekoderze.Dodam, że dzień wcześniej tego nie było.

https://zapodaj.net/765f4e5f82a97.jpg.html

Miałem taki sam komunikat mimo że mam instalację 2 kablową i co ciekawe komunikat pojawił się też na meczu tak jak u aro, zbieg okoliczności czy co.  Po przełączeniu się z TVP1 na TVP sport nic się już nie działo, również zauważyłem że na TVP1 obraz momentami był gorszy jakby miał mniejszą rozdzielczość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ostatnio pojawił się ni stąd ni zowąd komunikat o braku sygnału na wejściu SAT 2, co jest oczywiście bzdurą bo pogoda była dobra a sygnał stabilny. Nie było to podczas meczu. Trwało kilka minut na kanałach tvn. Jakość wtedy pokazywało na poziomie 90%.

Instalacja dwukablowa, skonfigurowana poprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaś Fasola napisał:

Często to występuje, to raczej błąd po stronie dekodera. Przecież jedna antena ten sam sygnał, ant1 działa ant2 nie, więc nie może być inaczej.

A czy potrafisz sobie wyobrazić, że jak oglądasz TVN24 to drugi tuner zwany ANT2 wstraja się do fast zappingu na kolejny kanał czyli Polsat, a poziom sygnału pomiędzy transponderami może być różny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PawelTSW napisał:

Podczas pierwszego podłączenia dekoder ustawiony jest jako 2 kablowy i możesz to zmienić na 1 kablowy. 

Mając 1 kabel i tak przejdzie na 2 kablowy.

 

Kolega wziął go z salonu i zapewne przeoczył zmianę przy instalacji dekodera. Stąd brak sygnału na SAT2 

Czy ja to negowałem ? Napisałem, że nie zapiszesz konfiguracji dwuantenowej na podłączonym jednym konwerterze. Zarzuciłeś mi niewiedzę a ja napisałem prawdę. Nawet z ciekawości przed chwilą sprawdziłem, czy coś się zmieniło po aktualizacji i jest bez zmian. Taka konfiguracja nie przechodzi testu poprawności.

 

Komunikaty o braku sygnału na wejściu SAT2 pojawiały się już dawno temu. Przez pierwszy rok użytkowałem dekoder na konwerterze twin i je pamietam. Potem prawdopodobnie jakąś łatą naprawili usterkę. Teraz z racji nowego softu problem powrócił.

 

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aro napisał:

Tak masz racje była 2 kablowa ustawiona.Teraz już jest dobrze zrobione.

@Pawel dopiero co pisał, że się nie da 🤣

10 godzin temu, Pawel napisał:

Napisałem, że nie zapiszesz konfiguracji dwuantenowej na podłączonym jednym konwerterze

Przy pierwszym podłączeniu dekodera normalnie przechodzi na ustawieniu 2 kablowym mimo jednego kabla. Ty dalej swoje. 

Kolega wyżej to potwierdził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ircios napisał:

W Aplikacjach. Tam gdzie Netflix jest. Jeśli Cisię nie wyświetla,  to wylącz dekoder z sieci na 2 min.

Mam abonament satelitarny. Wyłączałem dekoder na ponad 2 minuty i w aplikacjach nie mam BBC player. Coś jeszcze mogę zrobić, żeby się to pojawiło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelTSW napisał:

@Pawel dopiero co pisał, że się nie da 🤣

Przy pierwszym podłączeniu dekodera normalnie przechodzi na ustawieniu 2 kablowym mimo jednego kabla. Ty dalej swoje. 

Kolega wyżej to potwierdził. 

Nic nie przechodzi. Podejrzewam, że wcale nie wchodził w ustawienia anteny, bo dekoder był wcześniej skonfigurowany pod dwa kable lub dekoder na domyślnych ustawieniach nie testuje konfiguracji. Gdyby wszedł w opcje anteny nie zapisałby konfiguracji dwukablowej na jednym kablu. Weź pilota do ręki i sprawdź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...