Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po co śmigać? Wykonałem 2 telefony i wziąłem jakiś czas temu technicolora właśnie przez procesor MStar w JADA używany w tanich chińskich sprzętach.

Ma on natomiast problem ze współpracą z połączeniem przez mój ampli Onkyo, dlatego podpytuje czy rzeczywiście widać różnicę w jakości obrazu, responsywności itd, bo nie wiem czy wymieniać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, red_fork napisał:

Po co śmigać? Wykonałem 2 telefony i wziąłem jakiś czas temu technicolora właśnie przez procesor MStar w JADA używany w tanich chińskich sprzętach.

Ma on natomiast problem ze współpracą z połączeniem przez mój ampli Onkyo, dlatego podpytuje czy rzeczywiście widać różnicę w jakości obrazu, responsywności itd, bo nie wiem czy wymieniać. 

 

A to Technicolor nie ma przypadkiem procesora Broadcom BCM7252S? Czy chodzi Ci o to że wziąłeś Technicolora właśnie żeby nie mieć w tym od ADB JADy? Nie wiem jak zrozumieć to co napisałeś. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem Technicolora z uwagi na Broadcom'a (podobno inna połka niż MStar w JADA).
Natomiast mam wspomniany problem z kompatybilnością z połączeniu ultrabox->ampli Onkyo->TV Samsung. Przy wybudzaniu z max oszczędania energii ultrabox bez końca przełąca rozdzielczości nie podając finalnie obrazu. Obszedłem to częściowo włączeniem HDMI passthrough na ampli, ale nie działa w każdym przypadku.
Korci mnie, żeby przetestować JADA, tylko pytanie czy rzeczywiście widać różnicę w jakość obrazu, szybkości działania, itd.
Może poczkać na nowy soft do ITCA - możliwe, że problem sam sie rozwiąże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, red_fork napisał:

Korci mnie, żeby przetestować JADA, tylko pytanie czy rzeczywiście widać różnicę w jakość obrazu, szybkości działania, itd.
Może poczkać na nowy soft do ITCA - możliwe, że problem sam sie rozwiąże?

To niby do JADA panuje opinia że tamten procesor generuje lepszą jakość obrazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał może problem ze współpracą tego dekodera z amplitunerem serii AVR Denona?

Sprawdziłem już 3 przewody HDMI, różne ustawienia i jestem głupi.

Po podpięciu bezpośrednio do telewizora wszystko działa, podpinając dekoder do amplitunera, ten jakby nie mógł załapać sygnału źródłowego.

Dekoder ma na wejściach tylko HDMI 1.4, ale to nie powinno robić różnicy.

Może ktoś się spotkał z podobnym problemem i go jakoś rozwiązał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sal napisał:

Dekoder ma na wejściach tylko HDMI 1.4, ale to nie powinno robić różnicy.

 

Dekoder nie ma wejść HDMI. Ma wyjście. I musi to być wyjście HDMI 2.0 z HDCP 2.2, inaczej nie mógłby odtwarzać 4k 50Hz. 
Czy ten Denon ma HDMI 2.0 z obsługą szyfrowania HDCP 2.2?

 

Jeśli Denon ma wejście HDMI 1.4, to zmniejsz rozdzielczość w ustawieniach telewizora dekodera do 1080p i powinny się dogadać. Z tym, że w takim wypadku jedyne rozsądne rozwiązanie, to ustawienie wyjścia  dekodera na 2160p i podłączenie dekodera do Denona kablem optycznym. 

 

 

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2022 o 14:59, sal napisał:

Czy ktoś z Was miał może problem ze współpracą tego dekodera z amplitunerem serii AVR Denona?

Sprawdziłem już 3 przewody HDMI, różne ustawienia i jestem głupi.

Po podpięciu bezpośrednio do telewizora wszystko działa, podpinając dekoder do amplitunera, ten jakby nie mógł załapać sygnału źródłowego.

Dekoder ma na wejściach tylko HDMI 1.4, ale to nie powinno robić różnicy.

Może ktoś się spotkał z podobnym problemem i go jakoś rozwiązał?

U mnie podobna konfiguracja tylko Ampli Onkyo. Po uruchomieniu nie mógł załapać sygnału - przełączał odświeżania 50hz i 60hz na przemian i tyle. Pomogło włączenie HDMI passthrough w Ampli. Najprawdopodobniej bez tego box przy starcie nie komunikuje się z TV w kwestii obsługiwanych rozdzielczości i głupieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, majkel1201 napisał:

Widzę że niektórzy czekają na aktualizacje jak dzieci na prezenty, a dwa dni po niej będą płaczę i narzekania 

A przeczytałeś mój post uważnie czy tylko po łebkach?

Jak ma aktualizacja tak wyglądać  jak wygląda może to być nawet przyszły rok.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2022 o 16:42, red_fork napisał:

Czyli sprzętowo który z tych dekoderów jest lepszy? Co osoba to opinia :)


Myślę, że nie ma sensu się powtarzać. Tym bardziej, że brałeś udział w tych dyskusjach na bieżąco. Przy komputerowych kartach/stickach DVB jak się źle dobierze kodeki lub procesor obrazu to też jest efekt zamrażania obrazu. Ten sam efekt był w tanich Opticumach, które po paru miesiącach nadawały się do naprawy, bo już nie dało się ich odwiesić.

 

Jeżeli chodzi o niepoprawną współpracę z amplitunerem, to zadzwoń w tej sprawie do C+. Paradoksalnie w tej sprawie mogą coś zadziałać. Jak zapytają o jaki konkretnie model amplitunera chodzi to jest szansa, że uwzględnią to w poprawkach do oprogramowania. Mi się tak udało jedną poprawkę w oprogramowaniu do JADA zgłosić, gdy go jeszcze miałem.

 

U mnie chyba nie chciał się pojawić obraz po uruchomieniu z "marszu" jak obraz przechodził przez amplituner. Albo musiał być bezpośrednio podpięty do telewizora albo trzeba było zdaje się resetować amplituner za każdym razem.

 

---

 

W kontekście wypowiedzi niektórych szanownych Polaków, w całej tej dyskusji nie chodzi o to kto ma lepszy sprzęt, bo nie żyjemy w piaskownicy, tylko o to, żeby cała społeczność stawiała się operatorowi, że nie zgadza się na takie podejście do użytkowników. Żeby nie wygrywała zasada, że kupimy w Chinach tanie komponenty i na chybcika złożymy z tego coś podobnego, bo i tak 99% nie zauważy różnicy. A na końcu i tak będzie 2 mln klientów i tak, a na sprzęcie parę baniek zaoszczędzone.

 

Wiem, że nie żyjemy w Japonii gdzie ludzie potrafią przez 70 lat doskonalić się w rzeźbieniu w drewnie albo gdzie szef kolei może podać się do dymisji, bo pociąg spóźnił się o dwie minuty. Zależy mi żebyśmy choć trochę się zmobilizowali i doszlusowali standardami do reszty Europy. Bo zaczynamy odstawać od świata co raz bardziej.

 

Zresztą tu nie chodzi o sam sprzęt, ale w ogóle o całokształt działalności w naszym kraju bohatera tego działu. Tak nas traktują, bo wiedzą, że na to pozwolimy.

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak w 2017 wypuszczali jako nowość 4k technicolora i była tu dyskusja, że znów po taniości, najsłabszy procek broadcoma dali i że lipa bo to będzie źle działać. Później ten sam proc trafił do vu+ i już nie był taki zły mimo, że miał dokładnie te same problemy np. z HDRem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informuje ze webmart pisze nieprawde, nie ma tego dekodera, nie widzial go od 3 lat, a zawarte w jego poscie stwierdzenia to bzdury wynikajace z braku elementarnej wiedzy.

 

jedynym dostawca czesci do dekoderow na calym swiecie sa dzis chiny. broadcoma praktycznie nie ma. procesory mediateka sa uzywane w sprzecie z wolnego rynku i u operatorow na calym swiecie i sa od dawna bardzo dopracowane.

zadnego zamrazania nie ma na tym boxie, jedyna sytuacja to moze byc efekt jesli przy zmianie kanalu wideo wejdzie szybciej niz na itca i wtedy synchronizuje av. na technicolorze jest wtedy czarny ekran. i to jest zupelnie normalne, nie oznacza zadnej wady ani awarii, tylko zalete, bo po prostu jest nieco szybszy i tyle. na koniec obydwa dekodery graja kanaly rowno.

kto naprawde ma ten dekoder i naprawde mial go okazje porownac obok siebie z itca, wie ze sprzety sa abolutnie rownorzedne. reszta cos majaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...