Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cuda się dzieją. Mam amplituner i kino domowe. Wszystko działa ok na Netfliksie, PS4, DVD, DVBT. Odpalam tv przez Ultraboxa i niby jest DD ale mi nie gra głośnik centralny :D  i uwaga... oprócz kanału nr 9 czyli CanalPlus - tam jest wszystko ok. Pozostałe kanały jak włączam to centralny jest cichy...  Wydaje mi się, że to od tej aktualizacji (rzadko ostatnimi czasy oglądałem satelitarną to też nie zwróciłem uwagi). A może coś nie tak z dekoderem (ale jakim cudem na tym jednym kanale jest ok?) ?   Miał ktoś podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, wymieniam dekoder na ultrabox i po przeczytaniu kilkunastu stron z obu wątków o ultraboxach dalej nie wiem który wybrać, a dostępne są oba u mnie w punkcie.

Z tego co ustaliłem: ITCA dużo lepszy sprzętowo, dioda mniej wali po oczach, brak problemów z timeshiftem, ale model 2 lata starszy, teraz pewnie dostępne tylko odnowione egzemplarze, dodatkowo soft pojawia się z opóźnieniem

JADA wersja bardziej budżetowa, dioda choinka, ale model nowszy i z tego co czytam ma chyba naprawione bolączki wieku dziecięcego związane z przycinaniem itd, duża szansa na sztukę fabrycznie nowa (jeżeli ma to jakieś znaczenie przy nowym dysku)

 

Czy jest coś więcej co powinno się wziąć pod uwagę przy wyborze?

Edytowane przez red_fork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Ultrabox w domu i chciałem zapytać 2 rzeczy:

Jak wygląda jakość scalera i deinterlacera w Technicolorze? Odkąd pamiętam, zawsze najlepiej było wysłać na TV obraz w rozdzielczości źródłowej i TV mając dużo lepszej jakości układy skalujące brał na siebie skalowanie i usuwanie przeplotu. Tutaj też mi się wydaje, że ustawienie 1920x1080i wygląda lepiej (mniej "mydła"), niż tryb progresywny, z uwagi na to, że kanały FHD nadawane jest z przeplotem. Dodatkowo ten wynalazek nie pozwala na przesyłanie oryginalnej rozdzielczości, więc przy ustawieniu 2160p na TV 4k, 99% materiału jest skalowane przez dekoder zamiast przez układy TV. Powoduje to teoretycznie spadek jakości obrazu. Pytanie czy rzeczywiście scaler ultraboxa tak odstaje czy moje oczy mnie okłamują?

 

I drugie pytanie związane z ustawieniem 1920x1080i i włączonym max oszczędzaniem energii. Zauważyłem, że po uśpieniu przy próbie włączenia cały czas przełącza pomiędzy 1920x1080i i p finalnie nie pokazując obrazu- efekt podobny jak przy słabym kablu HDMI. Pomaga tylko restart dekodera przez wyjęcie wtyczki. Natomiast przy normalnym ustawieniu oszczędzania energii nie ma problemu z obydwoma ustawieniami, więc kwestia kabla odpada (certyfikowany do 4k60Hz). Miał ktoś podobny problem?

Edytowane przez red_fork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu obraz jest jednak przyjemniejszy - bardziej wygłodzony i kolory są troszkę lepsze  przy 1080i/p.

Telewizor lepiej oddaje wtedy obraz na kanałach HD/ SD.

Gdy właczam dekoder to najczęściej by obejrzec coś na C+4K i Eleven ( 4K) dlatego mam ustawioną najwyższą rozdzielczość.

Nawet do sportu wystarczy mi obecnie aplikacja.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafus napisał:

Ja mam ustawione na stałe w deku 2160p i nie narzekam. Odpada cała procedura z przełączaniem jak bym chciał oglądać kanał 4K.

Dlatego brakuje opcji Auto dla rozdzielczości. W takim FireTvSticku mam takie ustawienie i każdy materiał negocjuje z TV rozdzielczość jak i framrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje.

Nie ukrywam, że jest to jeden z powodów mojej chęci zejscia do pakietu C+ i Optimum+ lub całkowitej rezygnacji z oferty Canal+ a umowa kończy mi się w grudniu.

Bardziej podoba mi się jakość z kabla, gdy telewizor reguluje automatycznie rozdzielczość.

Chociaż w Play Boxie 2 przy UHD wrażenie z jakości i nasycenia kolorów wyglada porządniej..na HD niż przez Ultraboxa przy takim samym ustawieniu.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, red_fork napisał:

...

Jak wygląda jakość scalera i deinterlacera w Technicolorze? Odkąd pamiętam, zawsze najlepiej było wysłać na TV obraz w rozdzielczości źródłowej i TV mając dużo lepszej jakości układy skalujące brał na siebie skalowanie i usuwanie przeplotu.....

W tej kwestii raczej nie ma reguły. Trudno założyć, że każdy podpięty telewizor będzie miał dużo lepsze układy skalujące. Dzisiaj można kupić TV 4K za niewiele ponad tysiaka jak 10 razy droższego dlatego nie wrzucałbym wszystkich telewizorów do jednego wora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy spotkał się ktoś z opisywanymi wyżej problemami włączenia dekodera po głębokim stanie uśpienia w rozdzielczości FHD?

Połączenie: ultrabox -> amplituner onkyo tx-nr686 -> TV samsung FHD

Połączenie dobrym kablem HDMI (choć w przypadku takiej rozdziałki, na każdym drucie powinien pójść :))

Problem - jeżeli ultrabox w międzyczasie był w stanie głębokiego uśpienia (nie świeci dioda) to przy próbie włączenia, przełącza cały czas tryby pomiędzy 1080 50HZ i 60Hz podaje poszarpany dzwięk i nie podaje obrazu. Po zresetowaniu (5 sec przycisk zasilania) wszystko wraca do normy i można spokojnie wszystko oglądać.

 

Możliwe przyczyny, które po kolei będę próbował wyeliminować:

- uszkodzony lub jednak słaby kabel HDMI (możliwe że 1080p60Hz nie przepuszcza, ale 50HZ już tak) - z drugiej strony działał na nim mibox w 1080@60Hz bez problemów podłączony taką samą ścieżką

- problem z wejściem HDMI w ampli

- nie włączony HDMI passthrough w ampli i box się gubi w trakcie startu przy wyłączonym apli i tv

- oszczędzanie max energii w ITCA ma problem i należy dać sobie spokój i używać opcji normal

- problem z samym dekoderem i wymiana

 

Może ktoś miał podobny problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy u kogolwiek występują problemy z timeshift? 

U mnie regularnie od kilku tygodni raz na tydzień nie działa w trybie na żywo pauza, przewijanie i nagrywanie. Wejście w nagrania działa, można odtworzyć materiały video. Wszystko wraca do normy dopiero po wyjęciu wtyczki.. Trochę mnie to martwi czy to nie początek  końca.. Mój dek ma już chyba 3-4 lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o wczorajszy mecz West [beep] - Liverpool. Za nic nie mogłem ustawić telewizora na przyzwoity obraz - było mydło, mgła i nienaturalne kolory. U Was też tak?
TV LG 65NANO836, ultrabox 4K ITCA. Generalnie nie potrafię ustawić dobrze obrazu na transmisjach sportowych w 4K (choć do wczoraj jeszcze dawało radę), na kanałach HD jest ok, na filmach w 4K również.
Czy ewentualna zamiana dekodera na CAM wyeliminuje takie problemy? Albo ktoś może podpowie ustawienia tego tv, które dadzą dobry obraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pacik napisał:

Mam to samo ale w tv Hisense 65  8QF. W tv nie mam opcji hdmi passthrought . Jest jakieś inne wyjście?

HDMI passthrough to opcja w amplitunerze, żeby przepuszczał sygnał do TV nawet kiedy Ampli jest w stanie czuwania, dlatego nie masz tej opcji w TV.

Czy kiedy dekoder się wybudza TV jest w stanie czuwania czy w ogóle jest wyłączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, problem z ultrabox 4K od ADB, od roku, problem z połączeniem z wifi, nie odnajduje żadnych sieci, po przywróceniu ustawień fabrycznych lub wyłączeniu i ponownym włączeniu do prądu nagle widzi sieci wifi i bez problemu łączy. `Niestety po około godzinie wywala go z internetu i znów nie widzi żadnych sieci, miał ktoś podobny problem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...