Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

58 minutes ago, lakiman said:

Brak jakiejkolwiek zwiechy. W moim odczuciu lepiej pracuje dekoder. Zamrażanie obrazu na ułamek sekundy po przełączeniu na inny kanał absolutnie nie przeszkadza.

A u mnie właśnie zupełnie odwrotnie- po przesiadce na ITCA dekoder działa płynniej, kanały przeskakują szybciej. No i te mikro przycięcia na jada były mega irytujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DeveloperMasz możliwość wymiany to wymieniaj i się nie zastanawiaj. Z Technicolorem od początku wprowadzenia na rynek nie ma większych problemów w przeciwieństwie do JADA. Kluczowym powinien być fakt braku pikselozy na unicable. Stopklatka po zmianie kanału dla mnie równiez jest irytująca.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Bardzo dziękuję Wam za pomoc. Tak jak doradzaliście, wymieniłem przed weekendem Ultrabox+4K (JADA, ADB) na Ultrabox+4K (ITCA, Technicolor), no i dzięki temu mogłem "na świeżo" wyłapać pewne różnice między nimi :)

 

PLUSY Ultrabox+4K (ITCA, Technicolor) względem Ultrabox+4K (JADA, ADB):

- szybsze i płynniejsze przełączanie kanałów (brak zamrażania obrazu przy przełączaniu),

- szybsze uruchamianie dekodera (co prawda, JADA poprawili ostatnią aktualizacją, ale mimo wszystko szybciej uruchamia się ITCA),

- idealne zgranie dźwięku z obrazem w Viaplay (w JADA do tej pory mi się rozjeżdżało),

- bardzo płynne przewijanie na podglądzie nagrań i time shift. Na ITCA wiele szybko zmieniających się klatek, podczas gdy JADA strasznie mulił i nie nadążał za przewijaniem w pokazywaniu klatek,

- może to subiektywne, ale mam wrażenie większej głębi i ostrości obrazu na Canal+4K,

- w ITCA MENU/VOD pokrywa cały ekran, a w JADA przy rozdzielczości 4K było widać cienki pasek z prawej strony ekranu, przez który przebijał się aktualnie nadawany program,

- brak pikselozy na ITCA, z którą miałem do czynienia po ostatnich aktualizacjach na JADA,

- ogólne wrażenie większej płynności w działaniu ITCA i w reakcji na działanie pilota.

 

MINUSY Ultrabox+4K (ITCA, Technicolor) względem Ultrabox+4K (JADA, ADB):

- mniej ostre kolory. Szczególnie jest to widoczne w MENU, gdzie obraz jest wyraźnie rozjaśniony,

- gorsza jakość zdjęć przypisanych do programów w MENU/VOD. W JADA były one bardziej wyostrzone, a w ITCA są takie trochę rozmazane, jakby "za mgłą". Trochę tak, jak się nieraz powiększa jakieś zdjęcie/obrazek i przez to traci on na ostrości. Takie mam wrażenie na ITCA.

 

Ogólnie jestem, jednak, bardzo zadowolony i absolutnie nie żałuję tej zmiany :)

Najbardziej szkoda mi nagrań, bo dysk zostawili mi dotychczasowy, ale niestety nie dało się ich odtworzyć na ITCA i musiałem je wykasować. Mieliście też rację a propos różnej czułości głowic, ponieważ, o ile w JADA miałem sygnał i jakość 100%, o tyle w ITCA mam sygnał i jakość 97%, ale są to tak marginalne różnice, że nawet nie ma sensu się nad tym pochylać ;)

 

Na pewno będę się trzymał tego dekodera, bo, jak ktoś ostatnio na forum napisał, dla nowych abonentów wydają już tylko Dualbox+4K, który, mimo, że nowszy, jest pod wieloma względami uboższy od obu Ultraboxów. Nie sądzę też, by CANAL+ miał ambicję w przebiciu Ultraboxa+4K (ITCA, Technicolor) w kolejnych modelach dekoderów. Po pierwsze dlatego, że już od paru lat widać, że idą po kosztach (czyt. Ultrabox+4K JADA i Dualbox+4K). Nie bez znaczenia jest też ta cała gadka o zmniejszaniu śladu węglowego w kontekście Dualboxa+4K i zapowiadanego na przyszłość Global One. Po drugie, telewizja satelitarna coraz bardziej ustępuje miejsca hybrydzie (satelita+streaming), a być może w odleglejszej przyszłości streaming zyska jeszcze bardziej na znaczeniu - raz, że jest prostszy i coraz popularniejszy, a dwa, że z perspektywy operatora jest tańszy w utrzymaniu i rozwijaniu.

 

Jeszcze raz dzięki za wszystkie porady i sugestie ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to generalnie lepszy dekoder jeśli się ma dobrze ustawioną antenę ,u mnie niestety  na najsłabszym transponderze z 64% jakości w jada zrobiło się 54 na  ITCA czy to ma jakiś realny wpływ na "długość utrzymania sygnału" przy gorszych warunkach atmosferycznych nie wiem ale tu już trzeba by było robić laboratoryjne testy..... osobiście bardzo czekam na global one i możliwość demontażu anteny sat z zachowaniem ceny tak jak ma to miejsce u konkurencji. 
Nie oszukujmy się iptv to lepsza i tańsza w dystrybucji alternatywa.  sat zostanie dla ludzi bez dostępu do internetu 5G lub światłowodu. 

Co do zostawiania tego dekodera to niestety wszystko jest w rękach c+ bo wystarczy że przestaną go aktualizować lub wypuszczą taką aktualizacje która go zepsuje (patrz JADA) i już wszyscy będą go wymieniać. 

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, zauważyłem ciekawą zależność w moim ITCA; jak jest offline to działa bardzo płynnie. Jak jest podłączony do internetu, to responsywność na pilota sięga nawet (!) 20-30 sekund 😳🤦🏻‍♂️
 

Czy wy też tak macie? Ta nowa aktualizacja to też ma naprawić, czy muszę się pogodzić z trybem offline?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, na starym sofcie działał tip-top. Dlatego z resztą znalazłem to forum, bo myślałem, że może znajdę tu jakąś podpowiedź 😬
 

No cóż, po przejrzeniu 40 stron wstecz dochodzę do wniosku, że lepiej siedzieć cicho, bo co najwyżej mogą mi wymienić dekoder na gorszy model 🤦🏻‍♂️🤷🏻‍♂️😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.05.2023 o 00:38, Developer napisał(a):

Cześć! Bardzo dziękuję Wam za pomoc. Tak jak doradzaliście, wymieniłem przed weekendem Ultrabox+4K (JADA, ADB) na Ultrabox+4K (ITCA, Technicolor), no i dzięki temu mogłem "na świeżo" wyłapać pewne różnice między nimi :)

 

PLUSY Ultrabox+4K (ITCA, Technicolor) względem Ultrabox+4K (JADA, ADB):

- szybsze i płynniejsze przełączanie kanałów (brak zamrażania obrazu przy przełączaniu),

- szybsze uruchamianie dekodera (co prawda, JADA poprawili ostatnią aktualizacją, ale mimo wszystko szybciej uruchamia się ITCA),

- idealne zgranie dźwięku z obrazem w Viaplay (w JADA do tej pory mi się rozjeżdżało),

- bardzo płynne przewijanie na podglądzie nagrań i time shift. Na ITCA wiele szybko zmieniających się klatek, podczas gdy JADA strasznie mulił i nie nadążał za przewijaniem w pokazywaniu klatek,

- może to subiektywne, ale mam wrażenie większej głębi i ostrości obrazu na Canal+4K,

- w ITCA MENU/VOD pokrywa cały ekran, a w JADA przy rozdzielczości 4K było widać cienki pasek z prawej strony ekranu, przez który przebijał się aktualnie nadawany program,

- brak pikselozy na ITCA, z którą miałem do czynienia po ostatnich aktualizacjach na JADA,

- ogólne wrażenie większej płynności w działaniu ITCA i w reakcji na działanie pilota.

 

MINUSY Ultrabox+4K (ITCA, Technicolor) względem Ultrabox+4K (JADA, ADB):

- mniej ostre kolory. Szczególnie jest to widoczne w MENU, gdzie obraz jest wyraźnie rozjaśniony,

- gorsza jakość zdjęć przypisanych do programów w MENU/VOD. W JADA były one bardziej wyostrzone, a w ITCA są takie trochę rozmazane, jakby "za mgłą". Trochę tak, jak się nieraz powiększa jakieś zdjęcie/obrazek i przez to traci on na ostrości. Takie mam wrażenie na ITCA.

 

 

 

a nie zawiesza sie tobie obraz na 2-3 sek podczas ogladania kanalu canal plus 4K lub filmy VOD w kolekcje canal plus 4K ?

nie moge  tego sie pozbyc a internet swiatlowod mam dosc szybki (970/270)

kiedys tego nie mialem a internet byl duzo wolniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni nie mogę na programach wrócić do początku programu bo za każdym razem wyświetla komunikat o braku licencji DRM do odtwarzania. Dzieje się to na wszystkich kanałach, które to umożliwiają. Kabli nie zmieniałem jak również instalacji. Kabel HDMI 2.1. Jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...