Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni jestem uzytkownikiem dekodera Philips HD PVR 7201/91

Zastanawia mnie jedna kwestia - czy to normalne, ze nie mozna zaplanowac 2 nagran z 2 roznych kanalow w tym samym czasie?

Kiedy dzis tak probowalem zrobic, pojawilo mi sie okno wyboru - czy chce anulowac wczesniej zaplanowane nagranie czy to, ktore teraz chce zaplanowac - wyglada na to, ze nie da sie jednoczesnie nagrywac 2 roznych programow. Czy tak powinno byc? Do dekodera oczywiscie mam podlaczone 2 kable i konwerter TWIN.

 

Z gory dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna kwestia - czy to normalne, ze nie mozna zaplanowac 2 nagran z 2 roznych kanalow w tym samym czasie?

Nie, to nie jest normalne

wyglada na to, ze nie da sie jednoczesnie nagrywac 2 roznych programow. Czy tak powinno byc?

Da się. Hint: nagrywanie z timeshiftu. Mogłoby być lepiej (jw. opisane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zgłupiałem. Dzisiaj wymieniłem dekoder na nowy (z powodu zbyt częstych restartów). Po podłączeniu i uruchomieniu wszystkiego jest ok, ale znowu przy każdorazowym wyłączeniu dekodera następuje restart (znika godzina, zapalają się dwie czerwone lampki, dwie żółte, potem wszystko znika i się odpala na nowo). Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem z VOD na tym dekoderze - uzywam go juz od 4 dni, podlaczony jest do konwertera TWIN, a w CYFRA+ VOD pobraly sie dopiero 2 filmy. Na noc wylaczam go do standby wiec nie jest zajety niczym innym. Sygnal jest na mierniku w menu dekodera - zielony na ok. 4,5 / 5 wiec chyba bardzo dobry. Ktos moze wie w czym lezy problem albo jak 'zachecic' dekoder do zainteresowania sie VOD? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zgłupiałem. Dzisiaj wymieniłem dekoder na nowy (z powodu zbyt częstych restartów). Po podłączeniu i uruchomieniu wszystkiego jest ok, ale znowu przy każdorazowym wyłączeniu dekodera następuje restart (znika godzina, zapalają się dwie czerwone lampki, dwie żółte, potem wszystko znika i się odpala na nowo). Też tak macie?

 

ja też tak mam. używam 3 rok już ten dekoder. nie sądzę że to jest jakaś wada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zgłupiałem. Dzisiaj wymieniłem dekoder na nowy (z powodu zbyt częstych restartów). Po podłączeniu i uruchomieniu wszystkiego jest ok, ale znowu przy każdorazowym wyłączeniu dekodera następuje restart (znika godzina, zapalają się dwie czerwone lampki, dwie żółte, potem wszystko znika i się odpala na nowo). Też tak macie?

Tak, już było pisane, że ten dekoder nie wyłącza się jak zwykły dekoder tylko jak komputer, który po swojemu wyłącza się. :smile:

Mam maly problem z VOD na tym dekoderze - uzywam go juz od 4 dni, podlaczony jest do konwertera TWIN, a w CYFRA+ VOD pobraly sie dopiero 2 filmy. Na noc wylaczam go do standby wiec nie jest zajety niczym innym. Sygnal jest na mierniku w menu dekodera - zielony na ok. 4,5 / 5 wiec chyba bardzo dobry. Ktos moze wie w czym lezy problem albo jak 'zachecic' dekoder do zainteresowania sie VOD? ;)

Spokojnie należy poczekać, VOD nawet ściąga się tydzień. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mzona cos zrobic zeby Cinemax HD pojawiał się w EPG (nie chodzi o funkcje "pilot" ale o programowanie nagra n) czy to zalezy od (nie)chciejstwa Cyfry+ ?

Chodzi Ci zapewne o Program Cinemaxów na 7 dni... Niestety to bubel Cyfry, trzeba ustawiać nagrania wg programu TV na kanałach 268,269 i po zaplanowaniu nagrania edytować je podmieniając kanały na 41,42 by mieć nagranie HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeden wielki problem z tym dekoderem... Nie dość, że muli niemiłosiernie to mimo iz w menu pokazuje sile sygnału na zielono i 80% to na wiekszosci kanałów mam, że słaby sygnał. A Canal+ Gol HD Weekend HD i 3D w ogóle nie łapie. Ustawienia konwertera zmienilem twin na pojedyncze więc nie mam pojęcia co jest grane :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też być potrzebna większa antena. Nie wiemy jaka jest aktualnie.

Mam maly problem z VOD na tym dekoderze - uzywam go juz od 4 dni, podlaczony jest do konwertera TWIN, a w CYFRA+ VOD pobraly sie dopiero 2 filmy. Na noc wylaczam go do standby wiec nie jest zajety niczym innym. Sygnal jest na mierniku w menu dekodera - zielony na ok. 4,5 / 5 wiec chyba bardzo dobry. Ktos moze wie w czym lezy problem albo jak 'zachecic' dekoder do zainteresowania sie VOD? ;)

Spokojnie należy poczekać, VOD nawet ściąga się tydzień. :wink:

Albo nawet dwa, albo i cztery. Cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeden wielki problem z tym dekoderem... Nie dość, że muli niemiłosiernie to mimo iz w menu pokazuje sile sygnału na zielono i 80% to na wiekszosci kanałów mam, że słaby sygnał. A Canal+ Gol HD Weekend HD i 3D w ogóle nie łapie. Ustawienia konwertera zmienilem twin na pojedyncze więc nie mam pojęcia co jest grane :x

 

Sugerowanie się miernikiem w dekoderze, to jak szacowanie prędkości samochodu przez obserwowanie jak szybko się przemieszcza.

 

1) Jak duża czasza?

2) ustaw porządnie antenę i zadbaj o skręt konwentera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...