Skocz do zawartości

TVN HD / TVN HD +1


nkor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bierze czy nie bierze to jest nie istotne. Nie po to platforma promuje takie dekodery, żeby teraz robić specjalnie kanał z myślą o tych, którzy mają białasa.

 

Tak jak pisałem wcześniej, stworzenie TVN HD+1 a nie TVN SD +1, który mogli by upchnąć do analogowych kablówek czy innych platform, to dla mnie jasny sygnał że po prostu chcieli sztucznie powiększyć ilość kanałów HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by stworzyli TVN +1 to by wszyscy gadali czemu SD a nie HD. Dla mnie stworzenie TVN HD+1 to dobry pomysl gdyz po 1 kazdy abonent ma dekoder HD i ma do niego dostep a po 2 nie bede przeciez nagrywal calej ramowki TVN a dzieki kanalowi +1 moge obejrzec cos o czym zapomnialem jak np w poniedzialek o szymonie i moglem go zobaczyc o 22:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też początkowo scepytycznie podchodziłem do tego pomysłu, ale go już kilkukrotnie wykorzystałem:

- w wolnej chwili obejrzałem Fakty

- nikt z rodziny nic nie oglądał to przełączyłem sobie na pogodę (przeżyję jak jej nie obejrzę, ale długo nie trwa i bez sensu nagrywać 23 min. żeby obejrzeć 3 min.)

- młoda była na podwórku (zwykle ma swoją godzinę z bajkami) to do obiadu i po obiedzie obejrzałem Rozmowy w toku, bo za późno z pracy wracam, aby je w zwykłym TVN zobaczyć (też nic zobowiązującego więc nie nagrywam)

- jako, że mój turbox ma niekiedy problemy z nagrywanie (po kilkunastu/kilkudziesięciu min. odtwarzane nagranie się zatrzymuje - teraz zanim coś z nagrań obejrzę to najpierw przewijam) nagrałem 2x serial Bezimienni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by utworzyli do tego TVN HD +2, +3 i +4, to ludzie też by z tego korzystali. Tylko co z tego? To nie usprawiedliwia utworzenia takiego kanału, bo według mnie w ogóle nie było na niego zapotrzebowania. Wszyscy wiemy jak jest z TVP Polonia - to kanał dla Polaków za granicami, ale ci w kraju też lubią go oglądać, bo jest po polsku. Gdyby iTVN udostępnił swój kanał w Polsce, to ludzie też by go oglądali! A więc to żaden argument. A jeśli chodzi o spóźnioną pogodę, to jest coś takiego jak TVN Meteo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, akurat pogoda po "Faktach" trochę się różni od "TVN Meteo" (np. prognoza 16 dniowa w niedzielę), więc czasem warto ją obejrzeć :D .

 

A w ogóle ciekawe jak na tym "TVN HD+1" emitują np. "Dzień Dobry TVN" (zaczyna się o 9:30???)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa licenji na emisję programów i filmów. Liczone to jest jako podwójna emisja film na HD a potem na HD+1?

A jak wówczas wygląda sprawa z prawami autorskimi? Też jest liczone podwójnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN HD+1 nie da się wytłumaczyć dobrem klientów, a raczej zwykłym chwytem panów z N, którzy dopiszą sobie następny HD do kolekcji tanim kosztem.

W erze DVR nadawcy odchodzą od tego systemu. Rozumiem stacje tv, które nie mają za sobą platformy satelitarnej, ale TVN, które ma N na własność. :read:

A potem narzekania czemu na transponderach nie ma miejsca :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twojego pytania. Naprawdę pytasz czy robisz sobie jaja?

 

Żadnych jaj sobie nie robiłem (Wielkanoc już dawno minęła :D ) . Naprawdę ciekawi mnie jak sobie na tym kanale radzą z "DDTVN", bo nie tak łatwo przesunąć o godzinę emisję programu, który ciągle trwa w momencie startu opóźnionej emisji (muszą to w trakcie jakoś "sklejać" przecież) i dlatego pytałem (reklamy w trakcie też powtarzają w tej samej kolejności??? :D ) .

 

Ogólnie według mnie taki kanał miałby sens gdyby był w jakości "sd" (mogliby go dać przy okazji w 16:9, skoro nie mogą póki co tego zrobić ze zwykłą wersją) i był dostępny dla wszystkich, a nie tylko w "Nce", bo chyba większość jej abonentów ma jednak "nboxy" z dyskiem, więc im ta wersja jest zbędna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ciekawi mnie jak sobie na tym kanale radzą z "DDTVN", bo nie tak łatwo przesunąć o godzinę emisję programu, który ciągle trwa w momencie startu opóźnionej emisji (muszą to w trakcie jakoś "sklejać" przecież) i dlatego pytałem (reklamy w trakcie też powtarzają w tej samej kolejności??? :D ) .

Dla nadawcy buforowanie to nic trudnego. Szczególnie gdy ma potężne serwery danych audio-video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(muszą to w trakcie jakoś "sklejać" przecież) i dlatego pytałem (reklamy w trakcie też powtarzają w tej samej kolejności??? :D ).

Nic podobnego. A gdy twoim zdaniem nadają na żywo, to też muszą coś sklejać? "Domino Day" też często transmitują z kilkunastominutowym opóźnieniem i jakoś program emitowany jest bez montażu. Opóźnienie generują jedynie komputery...

 

Ciekaw jestem, bo nie wyczytałem tego do tej pory... W TVN HD+1 lecą te same reklamy co w TVN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, lecą dokładnie te same reklamy i zwiastuny programów z godzinami ich rozpoczęcia na zwykłym TVN.

 

Po prostu ten kanał wygląda tak jakbyś na dekoderze PVR na godzinę zapauzował dany kanał i potem to zapuścił z godzinnym opóźnieniem.

 

Różnica jest tylko taka że do loga został dodany napis +1 i powtórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jest jasne i oczywiście oczywiste ( :D ), że stworzyli ten kanał po to tylko, żeby sztucznie zwiększyć ilość kanałów "hd" w "Nce"... Tak jak już pisałem według mnie lepiej by na tym wyszli (jeśli już koniecznie chcą mieć kanał "+1"), gdyby dali go w "sd" i 16:9 do wszystkich platform (mieliby załatwioną sprawę emisji głównego "TVN" w 16:9, bo chyba tak długo jak platformy będą korzystać z tego samego przekazu co nadajniki naziemne 16:9 się nie doczekamy, chyba, że ktoś "zmusi" W KOŃCU nadajniki do emisji 16:9... - naprawdę nie rozumiem w czym tu jest problem, tzn. czemu analogowe nadajniki naziemne nie mogą prowadzić emisji w 16:9, albo "przeskalowywać" obrazu w czasie rzeczywistym, bo skoro problem z przejściem na ten format mają wszystkie kanały, których dosył satelitarny jest też dosyłem dla nadajników, to właśnie z nadajnikami musi być coś nie tak???) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba, że ktoś "zmusi" W KOŃCU nadajniki do emisji 16:9... - naprawdę nie rozumiem w czym tu jest problem, tzn. czemu analogowe nadajniki naziemne nie mogą prowadzić emisji w 16:9, albo "przeskalowywać" obrazu w czasie rzeczywistym, bo skoro problem z przejściem na ten format mają wszystkie kanały, których dosył satelitarny jest też dosyłem dla nadajników, to właśnie z nadajnikami musi być coś nie tak???) ...

Wystarczy puścić odpowiedni sygnał w liniach obrazu i posiadacze telewizorów szerokoekranowych naziemnie mieliby swoje 16/9. Z kolei posiadacze normalnych telewizorów mieliby 4/3. Tak robi TV4 i jakoś korona z głowy im nie spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV 4 to akurat wszystko nadaje w 4:3 więc to nie jest dobry przykład. TVP 1 i TVP 2 nadają w 16:9 na satelicie. Z pewnością jest to dosył do części nadajników naziemnych i jakoś się da a TVN robi problem nie wiadomo z czego. Brak dobrej woli.

 

Nie wiem czemu się tak większość piekli, że powstał TVN HD +1. Jeśli jest to chyba lepiej niż by miało nie być. O miejsce to niech się ITI martwi a nie Wy.

A jak wygląda sprawa licenji na emisję programów i filmów. Liczone to jest jako podwójna emisja film na HD a potem na HD+1?

A jak wówczas wygląda sprawa z prawami autorskimi? Też jest liczone podwójnie?

Bardzo ciekawe pytania i szkoda, że nikt nie potrafił do tej pory odpowiedzieć. Też mnie to interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się podniecają, choćby w tym mitycznym liście do abonentów Nki z nowym regulaminem.

 

A nie mają czym się podniecać. W UK takie kanały istnieją od dawna i tylko w jakości SD. HD nikt nie tworzy w dobie dekoderów PVR. Zrozumiałbym TVN SD+1, który trafiłby do analogowych kablówek (gdzie dekoderów PVR nie ma) do TNK, czy do konkurencyjnych platform. Ale TVN HD+1, tylko dla abonentów N, to kpina. Z jednej strony promują dekodery z nagrywarkami, a z drugiej tworzą taki twór.

 

A miejsca na tp jak najbardziej szkoda. Pomijam już fakt znaczniej pogorszenia jakości na Discovery HD, który leci z tego samego tp.

 

Jak dla mnie było to tylko sztuczne zawyżenie ilości dodanych kanałów HD i związanej z tym podwyżki. Zawsze trzy nowe kanały HD, brzmi lepiej niż dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous
Co komu przeszkadza +1, skoro miejsce na transporderze jest to po co ma lezec puste ?

Żadnego pustego nie ma. Marnują miesjce na taki szajs, zamiast zwiększyć bitrate innych kanałów HD. Tak jak napisał PAwop tylko nabijają sobie liczbę kanałów HD w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...