Skocz do zawartości

TVN HD / TVN HD +1


nkor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli przy 90cm tylko 50% w najlepszym wypadku to wskakuj na dach - trzeba nieco skorygować ustawienie anteny (ale zacznij od skręcenia konwertera - większość osób to lekceważy, a niekiedy - w zależności od konwertera - może to sporo pomóc).

 

Na wstępie polecam patrzeć podczas zabawy na sygnał właśnie na TVN HD, a nie na innych kanałach, bo tam jest on na tyle silny, że nie zauważysz różnicy.

 

PS: Jakby co skręcenie konwertera = pokręć konwerterem w obejmie, bez ruszania całej anteny. Zobacz, czy podczas tej operacji następuje poprawa - jeśli tak - dobierz najlepszy efekt i skręć konwerter na sztywno i ew. jeśli nadal będzie słaby sygnał - zabierz się za samą antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz siła sygnału na tym kanale wynosi od 85 do 90% a jakość sygnału to 60%, przed założeniem zeza było lepiej, jakość była wyższa. Chociaż, że nie odbiorę tego kanału to pokombinuję trochę z konwerterem jak będę zakładał nowy, ten ma już kilka lat i może być słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
U mnie teraz siła sygnału na tym kanale wynosi od 85 do 90% a jakość sygnału to 60%, przed założeniem zeza było lepiej, jakość była wyższa. Chociaż, że nie odbiorę tego kanału to pokombinuję trochę z konwerterem jak będę zakładał nowy, ten ma już kilka lat i może być słaby.

 

Może faktycznie konwerter już Ci delikatnie siada i coś tam się z sygnałem dzieje. U mnie na czaszy 85cm jakość sygnału dla tvnHD wynosi 99%, a siła między 85-89%, jednak zazwyczaj jest bliżej 85%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz zeza? Ja mam a to podobno osłabia jakoś sygnał, bo przed założeniem był lepszy. Na wiosnę ktoś "pobawi" się z satelitą i zobaczy czy da się dokładniej ustawić ją, możliwe, że już się trochę przestawiła, a konwerter też nie nowy, więc ma jakieś tam prawo nie działać poprawnie, teraz kupiłem nowy i zostanie on podłączony już w przyszłym roku i mam nadzieję, że coś się poprawi. Jak podłączę kabel to karty to zobaczę jak na nich wypada z tym sygnałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Mam zeza. Aktualnie mam główny konwerter ustawiony na HotBirda. Zezujący to Astra1. Wcześniej miałem główny na Astrę1 i dwa zezy HB i Astra2/Eurobird :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie od kilku dni jakość sygnału TVN HD jest wyższa niż wcześniej, czy Wy też tak macie? Wcześniej miałem siła: ~70% jakość: 35-49% a teraz siła taka jaka była a jakość 65%. Czy Wy też coś takiego macie?

 

Sorry, jeśli ktoś to uzna za coś nie ważnego, ale musiałem zadać to pytanie to chyba był najlepszy temat, jeśli nie to proszę o przeniesienie posta tam gdzie powinien się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Teraz gdy TVN HD można nadaje DVB-T można bardzie przeanalizować obraz, patrzcie na to ;p:

http://rbhost.pl/tvnhd/

Moja teoria się sprawdziła, obraz nie zależnie czy ma 4:3 jest nadawany natywne 16:9, pasy po bokach są nadawane przez nadajnik ;p bo nie mogą puścić HD 4:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shadowriver. Dlaczego i po co tworzysz teorie dla rzeczy już dawno zbadanych, opisanych i sprawdzonych?

Od połowy lat osiemdziesiątych wiadomo, że nie istnieje coś takiego jak HDTV w formacie 4/3. W HDTV nie ma formatu 4/3 czy anamorphic widescreen stosowany w SD . Jest obraz przesyłany w rozdzielczości 1280x720 lub 1920x1080. Takie ilości pikseli "wrzucone" na odbiornik mają proporcje 16 do 9.I tyle. Koniec i kropka. Kto się nadal dziwi ten ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shadowriver. Dlaczego i po co tworzysz teorie dla rzeczy już dawno zbadanych, opisanych i sprawdzonych?

Od połowy lat osiemdziesiątych wiadomo, że nie istnieje coś takiego jak HDTV w formacie 4/3. W HDTV nie ma formatu 4/3 czy anamorphic widescreen stosowany w SD . Jest obraz przesyłany w rozdzielczości 1280x720 lub 1920x1080. Takie ilości pikseli "wrzucone" na odbiornik mają proporcje 16 do 9.I tyle. Koniec i kropka. Kto się nadal dziwi ten ...

 

Było kiedyś HDTV ale odrzucono. Francuzi testowali system 819linii który dawał obraz o rozdzielczości 1024x768. HDTV w formacie 4:3 też jest, ale jest rozciągane do 16:9. 1440x1080. Jest po to aby zaoszczędzić trochę przepustowość.

 

W 1440x1080 mógłby nadawać TVN, ponieważ rozdzielczość ta zapewnia dobrą jakość obrazu przy przepustowości 7.5Mbps (tyle ile ma dzielony transponder z którego nadają). Stacje 1920x1080 potrzebują już 10Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ITI rzeczywiście chce dać TVN HD do DVB-T to wsadzenie do Cyfry+ nie będzie miało sensu, szkoda będzie miejsca na trasponderze ;p

 

Wątpie, że TVN HD będzie w ramach POT-u, w takim wypadku Polsat pewnie też chciałby tam wcisnąć swój kanał, a multipleks nie jest z gumy, raczej będą chcieli upchać jak najwięcej kanałów SD. O innych platformach nie ma oczywiście mowy, na starcie było już mówione, że TVN HD będzie wyłącznie w N i ma w przyszłości przyciągać nowych abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież może być więcej niż jeden multipleks, więc nie trzeba wsadzać na ten sam. U nas nie brakuje miejsca w DVB-T. To tak nawiasem. Kiedyś i tak TVN HD będzie w Cyfrze czy CP, bo kanały stopniowo będą będą przechodziły na HD, ale zanim to się stanie to minie dużo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...