Skocz do zawartości

TVN HD / TVN HD +1


nkor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro Polacy chcą być tacy 'brytyjscy', to czekam na napisy na każdym kanale, łącznie z transmisjami na żywo, dla niewidomych. Albo 16:9 na każdym kanale, a nie zabawa w przycinanko. Nie róbcie z nas zacofanego kraju.. Tylko patrzeć, aż inne tępe stacje pójdą w ślady TVNu i TVSu i się [beep] na hotbirdzie zrobi jeszcze większy, niż jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W erze dekoderów z nagrywarkami to rozwiązanie jest bez sensu, zwłaszcza, że TVN HD +1 to - w przeciwieństwie do takiej brytyjskiej ITV nie jest kanałem dostępnym w Freeview czy w naziemnej cyfrówce i nie ma własnej platformy satelitarnej.

Ot, doskonała zagrywka marketingowa, tylko czemu znowu zapychają transpondery robiąc "HD". Wystarczyłby zwykły SD.

Dla mnie to taki sam kant jak te "VOD" aka PPV od Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, TVN HD +1 to kolejny kanał do odstrzału po TVN Lingua, TVN Med, O.TV i nTalk. I tak pewnie będzie, jak n-ce będzie nagle potrzebne miejsce na nowy kanał w HD, np. History HD albo Kino Polska HD, a kolejny "genialny pomysł" znowu się nie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem waszego problemu. Czy kanał z poślizgiem to naprawdę taki zły pomysł? I dlaczego wszystko musi być według Was ściągane po Brytyjczykach? Tam co drugi kanał posiada swoją wersję +1 (m.in. ITV, Bravo czy kanały UKTV), u nas pojawiły się raptem dwa - z czego jeden tylko w sieci kablowej, a Wy już się ryjecie jaka to moda nastała. Dobra - to po co nam 16/9, HD czy Dolby Digital...? W końcu Zachód miał je pierwszy, nie ściągajmy!

 

I bez owijania w bawełnę. Przydałoby się jeszcze kilka takich kanałów, np. AXN +1, Canal+ Sport +1 czy Polsat Sport +1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK kanały +1 to czas kiedy dekodery PVR nie były tak powszechne. Zauważ że w UK nie uświadczysz żadnego kanału HD +1. Po prostu w erze dekoderów PVR nie ma sensu robić takich kanałów. Dodatkowo w Polsce mamy do czynienia z zapchanymi transponderami na HB. Ten pomysł byłby i dobry... ale z 10 lat temu. Teraz jest to zwykłe marnowanie miejsca. No, ale czego się nie robi aby mieć "największą ilość kanałów HD w ofercie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co ani TVN ani TVS nie promują swoich kanałów +1 jako dodatkowe kanały w wysokiej rozdzielczości. W ogóle nie ma sensu promować tego typu projektów, ale fakt faktem - to też jest nam potrzebne. A z 10 lat temu dopiero byłby płacz o brak miejsca na transponderach, bo z czego co pamiętam to CP i C+ miały ich raptem po dwa, pozajmowane swoimi super kanałami tematycznymi. Dopiero chciałbym wtedy zobaczyć Muzyczny Relaks +1 albo Marco Polo +1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co ani TVN ani TVS nie promują swoich kanałów +1 jako dodatkowe kanały w wysokiej rozdzielczości.

Jak to nie? Przecież ITI od razu promuje że ma aż 5 kanałów HD w podstawowym pakiecie (TVN HD, TVN HD+1, TVP HD, BBC HD i FOXlife HD). Do liczby kanałów HD w platformie N, też doliczany jest TVN HD+1. Tak, wiec jak zaktualizują stronę o Cinemax HD to będą się chwalili 18 kanałami HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonały pomysł? To mnie teraz rozbawiłeś :) To może od razu wszystkie kanały TVNu niech zrobią w HD, wszystko upscallowane by było, ale co z tego, przecież to nie ma znaczenia. Do tego od razu wersje +1, pomyślcie ile wtedy enka miała by kanałów 'HD', pozazdrościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem waszego problemu. Czy kanał z poślizgiem to naprawdę taki zły pomysł? I dlaczego wszystko musi być według Was ściągane po Brytyjczykach?

Nasz kraj zajmuje tak małą powierzchnię w Europie, że mamy tylko jedną strefę czasową. Kanały z poślizgiem sprawdzają się np. w Rosji, gdzie kanał +7 czy nawet +21 nie jest niczym wyjątkowym. I tam rzeczywiście nie da się tego zastąpić dekoderem PVR. Ale w Polsce? I to w dodatku tylko +1h! Dla mnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku TVN, gdyby stworzyli TVN SD+1 z myślą o np. analogowych kablówkach to jeszcze miałoby to jakiś sens. A tutaj? Promują dekodery PVR w Nce, a jednocześnie dodają kanał +1. Ale jak dla mnie to tylko po to aby mieć pretekst: dodaliśmy 3 kanały HD do IiR stąd podwyżka abonamentu za ten pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj o pokaźnym gronie posiadaczy białych nbox'ów. Poza tym na całym świecie są kanały +1, więc nie ma o co spierać się.

Owszem są. Kanały SD+1 !

 

Nikt nie tworzy kanałów HD +1 bo szkoda na to miejsca na transponderze w dobie coraz popularniejszych dekoderów PVR.

 

Jak mówię, zrozumiałbym kanał TVN SD+1, który poleciałby do wielu kablówek i pewnie pozostałych platform. Ale tworzenie TVN HD+1 tylko i wyłącznie dla Nki, gdzie platforma ta promuje m.in. dekodery PVR to jak dla mnie sztuczne nabijanie ilości kanałów HD.

 

Osobiście wisiałoby mi to jak kilo kitu u sufitu. TVN nie oglądam (jak i innych ogólnodostępnych stacji), a przynajmniej dostałem BBC HD i FOXlife HD i znakomitą promocję.

Ale wiem, że kanał ten zajmuje cenne miejsce na transponderze, które można by przeznaczyć pod coś bardziej wartościowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanały +1 sa na ogół tam gdzie zmienia sie strefa czasowa

Nonsens.

 

Nikt nie tworzy kanałów HD +1 bo szkoda na to miejsca na transponderze w dobie coraz popularniejszych dekoderów PVR

Pomyśl o tym, że dość duży odsetek ludzi nie bierze prądożernego HDPVR z powodów finansowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...