Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.07.2022 o 10:39, Jerzykowski napisał:

Ktoś to specjalnie sabotuje po to żeby zniechęcić abonentów do tego dekodera i wymianę na najnowsze jeszcze gorsze 4K.

Celowo psują ostatni dekoder kartowy i z HDD, po to by nigdy nie wypuścić HDD do 4K, a powody sami wymyślają. Brakowało jeszcze "braku półprzewodników".

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło również i dziś. Aktualizacja programu TV nic nie daje, prócz usunięcia resztek przewodnika telewizyjnego od C+/Orange.

Od czwartku będziemy mieli utrudnione nagrywanie i rozsypane EPG od C+, bez tego Polsatowskiego. Wspaniały postęp i witamy w jakimś 2006.

 

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wyjazdem ktory mialem w niedziele ogladalem tv. U mnie pvr u dzieci evo lite.

Zaczely zbierac sie geste chmury na deszcz i nagle wywlilo ...

“Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie”;

“Nieobsługiwany format Video”.

Wrociwszy dzisiaj i po wlaczeniu pradu tv dzialal przez 15 minit i nadal 

“Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie”;

“Nieobsługiwany format Video”.

U dzieci dziala przez telefon dziala a bialas wisi z bledami.

Czyzby padl ?

Przepinanie kabli na konwerterze nie dziala, reset bez usuwania nagran rowniez nie.

Dekoder ma 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozłączcie dekoder EVOBOX PVR z siecią internetową. W moim dekoderze po rozłączeniu EPG działa poprawnie i po włączeniu dekodera brak listy kanałów ostatnio oglądanych. Na razi nie było restartów dekodera. Dajcie odpowiedź czy to pomogło. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2022 o 10:50, BW134 napisał:

Celowo psują ostatni dekoder kartowy i z HDD, po to by nigdy nie wypuścić HDD do 4K, a powody sami wymyślają.

 

My, abonenci, nie jesteśmy bez wyjścia. Canal+ ma w ofercie "świeży" dekoder 4k z dyskiem (i to 1 TB). Gdyby nastąpiło "masowe" przejście do konkurencji, to możliwe że i Polsat przemyślałby swoją strategię.

Tym bardziej, że dekoder 4k Polsatu (zgodnie z instrukcją) ma miejsce na dysk. 

 

Pytaniem otwartym pozostaje ilu tak naprawdę jest użytkowników, dla których HDD, a raczej możliwość nagrywania wszystkiego jak leci, jest kluczową funkcjonalnością.

 

Znając życie jednak, abonenci ponarzekają a ostatecznie wraz z nową umową, przesiądą się na inny, w ich mniemaniu, gorszy dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie ma mowy o zmianie. I nie chodzi o mnie, ale żona nagrywa seriale, a potem w wolnej chwili ogląda hurtem bez reklam, więc musi mieć dysk. Poza tym uważam, że evobox pvr to obecnie najlepszy i najstabilniejszy dekoder Polsatu box. Mam nadzieję, że go sami nie "uszkodzą" jakimś upgradem.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2022 o 09:05, BW134 napisał:

I ponownie brak EPG na 7 dni, od czwartku zamroziło się na nocy 7/8.07. Do tego dziurawe jak ser szwajcarski.

A kiedy soft poprawiający działanie EPG, bo gdy wejdziemy w duble powyżej 200 pozycji, to zawsze zaczną się dziać zjawiska paranormalne

Tak jest problem z EPG, nawet połączenie z internetem nie pomaga, kiedyś po internecie EPG było na maksymalną ilość dni, teraz jest na 7 albo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OlafS napisał:

Bywa gorzej- ostatnio w ubiegłym tygodniu na TV4 i kilka innych jak zauważyłem EPG dopiero w środę odpaliło na czwartek i kolejne dni.

Tak. Ostatnio to "normalne" że na części kanałów w ogóle nie ma EPG, albo są dziury jak w szwajcarskim serze albo jest ale przegląda się EPG i nagle znika dla całego kanału/kanałów. Jestem poza domem, więc dokładnie teraz nie podam, ale nawet z podłączonym internetem EPG u mnie jest na max 6 dni, wliczając dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2022 o 19:09, Mati06 napisał:

Blisko 5 letni dekoder to świeży, jak kto woli 😂🤣

 

 

Zastosowałem cudzysłów (odnośnie dekodera 4K od C+). Zresztą pomimo tego i tak jest to najnowszy i najbardziej zaawansowany dekoder z HDD (czy raczej funkcją nagrywania wszystkiego co się chce). Podzespoły w nim zastosowane starczą jeszcze na lata (pod względem szybkości działania itd.). Nie widzę potrzeby dla której C+ czy Polsat miałby wydawać nowy sprzęt co roku. To nie smartfon.

 

Dla porządku warto dodać, że jest jeszcze nowszy (ale czy mocniejszy to szczerze nie wiem) dekoder 4K z HDD od Jamboxa, ale nie jest to telewizja "dla każdego" jak Polsat Box czy Canal+.

 

Edycja: Eh, zapomniałem że jeszcze Orange ma przecież dekoder 4K z dyskiem. Wprowadzony gdzieś na początku 2017.

 

W dniu 11.07.2022 o 19:54, OlafS napisał:

Ja bym dawno zmienił, ale dopóki nie będzie dysku w tym pudełku to ja tego nie wezmę.

 

To jest ciekawa sprawa ogólnie. Konstrukcja dekodera Polsat Box 4K (pełnego, nie lite), to że miejsce na dysk jest niejako wbudowane w dekoder, może sugerować że konstruktor podczas opracowywania go, miał na uwadze że dekoder będzie działał właśnie z HDD. 

Nawet sam fakt, że wydano dwie wersje: normalny i lite, też jest logiczne i też by mogło wskazywać, że początkowo zakładano, że normalny 4K będzie działał z dyskiem, a lite będzie go pozbawiony (dla tych, którzy tej funkcjonalności nie potrzebują i np. nie chcą dodatkowo dopłacać).

 

W dniu 12.07.2022 o 06:21, kfm877 napisał:

U mnie też nie ma mowy o zmianie. I nie chodzi o mnie, ale żona nagrywa seriale, a potem w wolnej chwili ogląda hurtem bez reklam, więc musi mieć dysk.

 

 

Pełna zgoda. Także nie wyobrażam sobie dekodera bez możliwości nagrania tego co chcę i obejrzenia kiedy chcę (w ramach trwania umowy oczywiście, bo dyski w dekoderach są "szyfrowane"). A jak przeglądałem ostatnio co oferują obecne dekodery u nadawców (bo jestem w trakcie zmiany umowy) i przykładowo w UPC nie zawsze można przewinąć reklamy (w nagranej już audycji...) to totalnie rozłożyłem ręce.

 

Edytowane przez abonent111
Skleroza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, czytnik napisał:

Żona zaprogramowała sobie serial za pomocą "nagraj sezon" , nagrywa ale wszystkie odcinki jakie lecą czyli ma już 1 odcinek , następnie ma dwa odcinki te same (2/2) i dwa odcinki (3/3) .

Jak dalej tak będzie nagrywał to chyba braknie dysku.

Założę się że w przypadku zdublowanego odcinka to wcześniej nagrany, został nagrany w 99 procentach i podany powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, support458 napisał:

Od dziś dystrybuowane jest partiami dekoderów nowe oprogramowanie 4.2.1, które rozwiązuje między innymi problem odświeżania EPG.

Właśnie dostałem 👍😄

Jakich jeszcze zmian można się spodziewać? 

21 godzin temu, abonent111 napisał:

 i przykładowo w UPC nie zawsze można przewinąć reklamy (w nagranej już audycji...) to totalnie rozłożyłem ręce.

 

A mnie znacznie bardziej dziwi, że w polsacie nadal można te reklamy przewijać. Reklama to pieniądze dla operatora - prędzej czy później pewnie dojdzie do tego, że albo będziemy oglądali reklamy obligatoryjnie, albo będziemy płacić dodatkowo za oglądanie bez reklam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, czytnik napisał:

Żona zaprogramowała sobie serial za pomocą "nagraj sezon" , nagrywa ale wszystkie odcinki jakie lecą czyli ma już 1 odcinek , następnie ma dwa odcinki te same (2/2) i dwa odcinki (3/3) .

Jak dalej tak będzie nagrywał to chyba braknie dysku.

Sprawdź czy ten sam serial nie jest zaznaczony na dwóch pozycjach na liście, choć i bez tego sporadycznie potrafi takie błędy robić.

3 godziny temu, support458 napisał:

Od dziś dystrybuowane jest partiami dekoderów nowe oprogramowanie 4.2.1, które rozwiązuje między innymi problem odświeżania EPG.

Byłoby fajne gdyby to naprawili, ale bardziej mnie martwi co fachowce przy okazji sp:censored: bo że tak będzie to już od wielu razy udowadniają :(

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...