Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Co za [beep]... :/ Czyli co wtedy? Druga antena obok na ASTRĘ czy jak?

 

A bo ja wiem. Takie były tylko słuchy, jak i też ich marki zostały już zarejestrowane ;)

 

Druga antena nic nie da.Przecież wyraźnie napisano że w przypadku wybrania trybu Unicable wejścia SAT2 zostaje wyłączone a przy Unicable niemożliwe jest sterowanie diseqc. Do odbioru Astry konieczne będzie użycie drugiego odbiornika dlatego osobiście jestem zdania ze najbardziej optymalna opcja to korzystanie ze zwykłych twinów.Co z tego że przy unicable mogę nagrywać trzy programy jak jestem ograniczony do Hot Birda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga antena nic nie da.Przecież wyraźnie napisano że w przypadku wybrania trybu Unicable wejścia SAT2 zostaje wyłączone a przy Unicable niemożliwe jest sterowanie diseqc. Do odbioru Astry konieczne będzie użycie drugiego odbiornika dlatego osobiście jestem zdania ze najbardziej optymalna opcja to korzystanie ze zwykłych twinów.Co z tego że przy unicable mogę nagrywać trzy programy jak jestem ograniczony do Hot Birda.

Oferta Cyfrowego Polsatu dotyczy odbioru z satelity HotBird. Możliwość odbioru innych satelitów to bonus, którego możliwości zostały już opisane. Większość abonentów platform cyfrowych nie jest zainteresowana odbiorem kanałów FTA z innych satelitów, eskalowanie tego tematu nie ma sensu. Telewizję z Torunia można już od jakiegoś czasu odbierać naziemnie, w całym kraju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma taką funkcje, działa normalnie, czyli płynnie.


Ogromny minus za brak nazwy kanału na wyświetlaczu.. mogli bardziej się postarać. :D

 

Użytkownicy zazwyczaj wybierają dekodery pod względem możliwości programowych i użytkowych. Przy obecnych standardach OSD wyświetlacz pełni wyłącznie funkcje diagnostyczną. Jedna z największych platform SKY, w swoich najnowszych stb nie ma wyświetlaczy.

2E8E5B1E00000578-3322331-In_a_bid_to_kee

 

W naszych realiach wyświetlacz dla 90% użytkowników pełni wyłącznie funkcje zegarka w nocy.

Edytowane przez support458
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też mam pytanie: czy jest opcja wybrania minuty nagrania, jak to ma miejsce w turbodekoderze?

Włączasz nagranie, wklepujesz z klawiatury 39 i automatyczne przeskakuje do 39 minuty nagrania.

Pytam, bo bardzo często z tego korzystam, oglądając nagrane seriale z reklamami (Fox ma reklamy ca 5 minut).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj teraz jeżeli są wykonywane nowe instalacje sat stosuje się już anteny 80 czy 90, jeżeli miałbym montować antenę nie wiem czy inwestował bym w tanią 70... Szkoda kasy po prostu ;)

Proponuje abyś zerknął na ten materiał https://www.youtube.com/watch?v=FfUbHYHQcqA

Antena 80cm jest bardziej uniwersalna i zapewni zapas sygnału szczególnie w rejonach bliżej wschodniej granicy kraju. Antena 70cm przy wschodniej granicy wymaga precyzyjnego ustawienia aby osiągnąć stabilny odbiór przy zmiennych warunkach pogodowych.

Pod klawiszem i(opis), po drugim kliknięciu, gdy pojawia się opis białą czcionką.

Ok, jakiej wielkości masz telewizor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta Cyfrowego Polsatu dotyczy odbioru z satelity HotBird. Możliwość odbioru innych satelitów to bonus, którego możliwości zostały już opisane. Większość abonentów platform cyfrowych nie jest zainteresowana odbiorem kanałów FTA z innych satelitów, eskalowanie tego tematu nie ma sensu. Telewizję z Torunia można już od jakiegoś czasu odbierać naziemnie, w całym kraju :)

 

Hmm jakoś nie zauważyłem w specyfikacji możliwości odbioru DVB-T więc jak odebrać tą telewizję z Torunia za pośrednictwem Evoboxa ?Astra jako bonus nie działa.Tunera DVB-T brak. :D

Nie jest więc tak różowo z tym tunerkiem jak się go maluje ;)

Równie dobrze mogę stwierdzić że większość abonentów platform cyfrowych nie jest zainteresowana możliwością nagrywania trzech programów jednocześnie.Tym samym promowania na siłę unicable to nic innego jak wydojenie dodatkowej kasy od abonentów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder dzisiaj otrzymałem , opuściłem NC+ z ostatnią umową i udało mi się go dostać w jednym z punktów (było ciężko, ale jak się dobrze poszuka to znajdzie się, ponieważ infolinia jeszcze nie sprzedaje, a mała ilość dopiero trafiła do punktów).

 

Ogóle wrażenia bardzo dobre, oczywiście nie używam unicable z dwóch powodów: nie mam ochoty nagrywać kilku pozycji oraz unicable nie działa z astrą, więc zostawiłem starą instalacje.

 

Minusy (moim zdaniem kosmetyczne zawsze się znajdą): obraz jest mniej ostry niż na PACE czy Sagemcom od NC+ i widać nieco mniej szczegółów ponieważ jest bardziej zamazany (można podregulować nieco ostrość w TV i będzie podobnie). Ogólnie moim zdaniem obraz jest taki jak na Fergusonach, kolory mniej żywe niż na Sagemcom czy Pace. Pierwsze uruchomienie było tragiczne (wile zwiech, nie widział Astry na diseq, zawiesił się i zresetował na wyszukiwaniu kanałów), ale tutaj wiadomo że to oprogramowanie jedne z pierwszych więc można powiedzieć że BETA. Astra była w menu do wyboru dopiero widoczna po zakończeniu pierwszego uruchamiania i później już mogłem zestanować kanały. Tryb 1080P nie działa u mnie w ogóle (zero obrazu lub zamazane dziwne kolory na różnych kablach), ale 1080I działa , moim zdaniem beta soft :) Włączyłem dźwięk cyfrowy i wyłączyłem regulacje głośności, ale ona nadal działa :) Przy digital nie powinna działać. Soft ogólnie dosyć stabilny, ale widać że to jeszcze pierwsza wersja :) Przełacznie kanałów szybkie, menu ekranowe i grafika bardzo ładna, pilot poręczny, lista kanałów strasznie licha jeżeli Polsat Film SD jest bliżej niż HD (muszą wywalić odpowiedniki SD oraz zoptymalizować listę kanałów, bo przy takim odbiorniku nie wypada odpowiedników SD dawać przed HD), sporo kanałów sportowych i DiscoPolo na pierwszych pozycjach jest przegięciem :). Sprzęt fajny, wygląda trochę jak biały dekoder Nki :) Ogólnie biały kolor moim zdaniem nie jest dobrym wyborem, zasilacz bardzo duży jak na dekoder i mały kabel ale w moim przypadku starczył. EPG super, intuicyjne MENU, nagrywanie OK.

Ogólnie najlepszy dekoder Polsatu na miarę NC+, ale jakość obrazu jest lepsza na PACE czy SAGEMCOM. Może na tym 1080P były by lepiej lub gdyby byłby tryb RGB i YUV do wyboru (na takim SAGECOM I83 od NC+ miałem do wyboru, a tutaj na lepszym EVOBOX nie mam), ogólnie trochę mało opcji w MENU. Teraz można czekać tylko na poprawki firmware, a z pewnością będzie ich wiele... Zakończyła się era słabego menu i grafiki fergusonowej w dekoderach Polsatu :) Szkoda tylko , że obraz nie jest taki jak na Sagemcomach czy Pace (mniejsza ostrość, mniej żywe kolory, bardziej zamazany obraz), ale cóż , oszczędności nie zawsze są dobre i made in Poland :) Czekam na nowe wersje tego sprzętu.....

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...