Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie, nie rozumiesz :) Ja np. juz 4x wymienialem dekoder, ze wzgledu na glosny dysk. Wkrotce wybieram sie wymienic ponownie... i nie mam zamiaru po raz piaty (a potem pewnie szosty, siodmy, osmy...) ustawiac tej listy, a na pewno nie w obecny, dosc uciazliwy sposob.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja np juz 4x wymienialem dekoder, ze wzgledu na glosny dysk. Wkrotce wybieram sie wymienic ponownie

A tak z ciekawości to po jakim czasie dyski zaczynają "chrobotać" bo ja właśnie musiałem wyłączyć głos w TV i przyłożyć ucho do dekodera i udało mi się "coś tam,coś tam" ;) usłyszeć :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, skąd co poniektórzy mają problem z listami własnych programów na "Evoboxe"? Bez żadnych problemów mam ułożoną własną listę pod swoim imieniem tzn. ogólną najczęściej oglądanych programów oraz listę pod nazwą "Filmoteka". Zajęło mi to ok. 1 godz i po prob[beep]e.

 

Może da ciebie kolego nie ma problemu z układaniem listy, a poświecenie 1 godzinki tylko na to żeby powachlować kanałami nie stanowi problemu. Jak dla mnie jest to bardzo wkurzające ustawianie listy, nie wspomnę o usuwaniu nagranych programów z dysku. Tu trzeba potwierdzić 3 razy czy aby na pewno jestem świadomy tego że chce coś usunąć. Biorąc tuner podobno najlepszy na rynku miałem nadzieje że obsługa tego tunera będzie banalnie prosta, a tworzenie własnej listy kanałów będzie intuicyjne, a tu jak zwykle "myśmy chcieli ale się nie udało zrobić odpowiedniego softu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po kilku miesiącach pracy coś się stało z siecią. Evo wykrywa moją sieć, ale po wpisaniu hasła wyświetla komunikat w stylu podaj prawidłowe hasło albo zmień sieć. Dokonałem resetu, ale to nie pomaga. Próbowałem oczywiście dużymi i małymi literami. Hasło na pewno jest poprawne, bo sprawdzałem na wszystkich domowych komputerach na których się poprawnie łączy. Nie mam pojęcia co się stało. Jakieś propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dziś wymienię antenę i konwerter więc zacząłem się interesować co muszę osiągnąć,poszukałem w temacie i znalazłem takie coś

 

  • 101 BBC Brith - SNR min. 14dB
  • 115 TVN HD - SNR min. 14dB
  • 149 Paramount Channel HD - SNR min. 14dB
  • 25 CI Polsat - SNR min. 12dB (transponder DVB-S)

Ogólnie to na obecnym zestawie parametry nie są złe(siła ok98% jakość70-75% dBok12,5) po za jednym wyjątkiem z tych w/w otóż

na kanale 25- CI Polsat mam takie dno że sam nie wiem jak to w ogóle chodzi,mało tego nie ma nawet minimalnych zacięć czy pikselozy :!: tam miernik pokazuje siła 90-93% ale jakość 27-30%,dB8,6  :!::shock:

Wychodzi na to że Evobox wcale nie potrzebuje wyśrubowanych parametrów jak się ogólnie mówi by działał prawidłowo,ciekawe co mi pokaże na tym kanale po wymianie osprzętu.

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne parametry na zestawie dedykowanym przez CP (talerz 70 i Unicable) i też się dziwię,że odbiera w miarę dobrze. Wolałbym jednak parametry zalecane. Jak zmieniasz antenę to zalecam większą niż 70 cm, może będzie łatwiej o właściwe wartości dla poszczególnych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne parametry na zestawie dedykowanym przez CP (talerz 70 i Unicable) i też się dziwię,że odbiera w miarę dobrze. Wolałbym jednak parametry zalecane. Jak zmieniasz antenę to zalecam większą niż 70 cm, może będzie łatwiej o właściwe wartości dla poszczególnych kanałów.

Gdyby nie to że ta stara 60-tka (ponad 10 lat) jest już pordzewiała to bym w ogóle nie zmieniał,ale skoro na niej to chodzi to na 70-ce powinno być tylko lepiej.

 

 

Może to jakiś błąd w oprogramowaniu? 

Też tak pomyślałem,ale na jednej częstotliwości :?:  trochę to dziwne :crazy:

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem większość kanałów na EVO i oprócz 25 wszędzie jest lepiej niż dobrze, oprócz 25. Na marginesie mam nowy talerz TIRXA TD110, ustawiany 2 tygodnie temu i jeszcze poprawiana w poniedziałek po wymianie konwentera przez serwisanta z APS-u.  Przyszło mi jeszcze do głowy, że być może Polsat obniżył jakoś siłę sygnału z tym akurat programem, więc poszedłem do drugiego pokoju i włączyłem kanał 25 na PVR 7000. Ta sama antena, ten sam konwenter i tam pokazuje moc sygnału 95 % a jakoś 75%. Na EVO wszystkim nam pokazuje, że jest kiepsko, więc chyba nie chodzi o ustawienie anteny, tylko o coś co tkwi w dekoderze... tak na logikę :wink:

Edytowane przez Arturbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to że ta stara 60-tka (ponad 10 lat) jest już pordzewiała to bym w ogóle nie zmieniał,ale skoro na niej to chodzi to na 70-ce powinno być tylko lepiej.

 

 

Też tak pomyślałem,ale na jednej częstotliwości :?:  trochę to dziwne :crazy:

Też mi chodziło na 60-ce, a na 70 tak jak pisałem?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odjechał monter CP i jestem załamana wskazaniami dekodera.

101 BBC Brit: Siła sygnału 100%, jakość 45%, snr 10 db
115 TVN HD: Siła sygnału 98%, jakość, 61%, snr 11,6 db
149 Paramount: siła sygnału 88%, jakość 27%, snr 8,3
25 CI Polsat (dramat) Siła sygnału ok: 90%, jakosc 23%, snr 8,2 db

 

Powiedział mi że to dlatego, że moja stara antena 80 cm jest zwichrowana. Czy nie powinien wobec tego wymienić na tę nową z Polsatu, a nie zostawiać taką fuszerkę? No, ale mówił, że śpieszy się do kolejnego klienta. Pieniądze wyrzucone w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem większość kanałów na EVO i oprócz 25 wszędzie jest lepiej niż dobrze, oprócz 25. Na marginesie mam nowy talerz TIRXA TD110, ustawiany 2 tygodnie temu i jeszcze poprawiana w poniedziałek po wymianie konwentera przez serwisanta z APS-u.  Przyszło mi jeszcze do głowy, że być może Polsat obniżył jakoś siłę sygnału z tym akurat programem, więc poszedłem do drugiego pokoju i włączyłem kanał 25 na PVR 7000. Ta sama antena, ten sam konwenter i tam pokazuje moc sygnału 95 % a jakoś 75%. Na EVO wszystkim nam pokazuje, że jest kiepsko, więc chyba nie chodzi o ustawienie anteny, tylko o coś co tkwi w dekoderze... tak na logikę :wink:

 

Na antenie o rozmiarze powyżej 90 cm przy dobrych warunkach pogodowych (czyste niebo) SNR powinien być na kanałach z DVB-S2 powyżej 15 dB. Na kanale 25 SNR powinien być powyżej 12 dB.

EVOBOX ma dokładnie wyskalowany miernik. PVR 7000 pokazuje wskazania orientacyjne.

Szczegóły na temat odwzorowania wskazań SNR w EVOBOX vs MER w profesjonalnym mierniku są przedstawione w tym poście https://forum.satkurier.pl/topic/15308-dekoder-evobox-pvr-test-z-instalacji/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na antenie o rozmiarze powyżej 90 cm przy dobrych warunkach pogodowych (czyste niebo) SNR powinien być na kanałach z DVB-S2 powyżej 15 dB. Na kanale 25 SNR powinien być powyżej 12 dB.

 

Tak, zaważyłem tą prawidłowość, że na kanałach DVB-S2 sygnał jest mocniejszy i faktycznie SNR bardzo rzadko pokazuje mi poniżej 15 dB, ale to nie może być przypadek, że na różnych dekoderach EVO, różnych antenach, konwenterach i w różnych częściach kraju raju, kanał 25 pokazuje poniżej parametrów odbioru, a jednocześnie nikt nie ma problemu z jego odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...