Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

EVO po pierwszym dniu użytkowania robi wrażenie.

Bogactwo funkcji podpowiedzi, przeglądania i informacji o programach, poszukiwania, nagrywania... po prostu SZOK!

Inne emisje, nagraj całą serię - GENIALNE!

Trochę udziwnione funkcje np. zmiany kolejności kanałów jak już się uda je dodać do ulubionych, chodzi o to czekanie na wyświetlenie kolejnego okna dialogowego, ale nie robimy tego pewnie codziennie i można się przyzwyczaić. Inna rzecz, że trzeba się wczytać w to forum, żeby poszukać odpowiednich instrukcji.

Inną rzeczą to pilot, ten to na pewno CP chluby nie przynosi. Konstrukcja bliźniaczo podobna do tego jaki ma PVR 7000 tylko, że pierwowzór mam od 2014 roku i np. klapka od baterii lepiej spasowana jest i mimo upływu czasu nie klekocze, jak w tym od nowości. Tutaj nie dosyć, że przy każdym użyciu robi hałas, to mam wrażenie, że za chwilę odpadnie. Bez tego rozklekotanego pilota, korzystając tylko z pilota TV, nie można użytkować wszystkich funkcji dekodera.

Ponieważ na pilocie z zestawu, (chyba) nie są używane, czy też przypisane do niczego te trzy przyciski z kółeczkami czerwonym, zielonym i żółtym pytanie do twórców oprogramowania. Czy nie można by wprowadzić w ustawieniach takich funkcji, żeby użytkownik sam mógł sobie zdefiniować funkcje którym mają odpowiadać nie używane przyciski? W moim przypadku spowodowało by to schowanie "klekota" do szuflady i używanie tylko jednego pilota do wszystkiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klapka jest luźna, to sprawdzonym sposobem jest włożenie kawałka folii lub sztywnego papierka pomiędzy baterie a klapkę, na wysokości zamknięcia. Po zamknięciu klapki z lekkim dociskiem nie powinna już latać.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy polsatowski konwerter da się ustawić bez pomocy specjalistycznego sprzętu? Tylko na podstawie wskazań z dekodera Evobox?

Dla ESI-88 sama ustawiałam antenę, ale miałam pożyczony miernik sygnału. Słyszałam, że z konwerterami unicable wiele tanich mierników nie działa.

 

Trochę szkoda mi płacić 69zł za montera z CP, jeśli wystarczy tylko wymienić konwerter i pokręcić trochę anteną. No, może jeszcze na nowo zarobić złączki przy kablu.

 

I pytanie z innej beczki: czy lepsza antena, która ma 90cm, ale prawie 20 lat (z czego w warunkach atmosferycznych była używana może 2 lata na początku i 5 lat ostatnio z ESI-88), czy też nowa antena 70cm z zestawu od CP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień w antenie tylko konwerter, zostaw 90cm. Jeśli cenisz sobie komfort, zamów montera z APS CP. Jest taka promocja na instalacje samego konwertera, było już o niej pisane w tym wątku. Monter wyciśnie z zestawu 90cm lepsze parametry niż Ty nie mając doświadczenia.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś możliwość zatrzymania odtwarzania nagrania, aby kiedyś odtworzyć od momentu zatrzymania. Ja wyłączam powerem i potem mogę oglądać nie od początku, a od wyłączenia.

Kiedy CP sporządzi jakąś instrukcję użytkowania, bo to co dodają do dekodera to kpina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evobox, konwerter standardowy, 2 kable do dekodera.
Po pierwsze. Nigdy nie udało mi się nic nagrać z kanałów 200-209. Nagrywa, a po zakończeniu film ładuje w nieudanych nagraniach. Zaznaczę, iż w tym czasie nic innego nie nagrywa, a nawet nie oglądam.
Po drugie, czy przy instalacji dwukablowej nie powinno być możliwości nagrywania dwóch różnych kanałów (oczywiście nic wtedy nie oglądając)?
Po trzecie. Dziwnie działa opcja nagraj serie. Nagrywa bowiem wszystko, także to co już jest nagrane (często nagrywam seriale i nagrywa powtórki, powinien nagrywać odcinki po kolei)
Po czwarte, brak komunikatu o konflikcie nagrań o tej samej godzinie dwóch pozycji. Rozumiem, iż w unicable można nagrywać trzy naraz, ale w konwerterze uniwersalnym już jest kłopot.
Piąte. Lista nagrań, kafelki są okropne, przydałaby się widok listy.
Gdzie można oficjalnie zgłaszać zauważone błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Nigdy nie udało mi się nic nagrać z kanałów 200-209. Nagrywa, a po zakończeniu film ładuje w nieudanych nagraniach. Zaznaczę, iż w tym czasie nic innego nie nagrywa, a nawet nie oglądam.

 

Z tego, co mi powiedział ICOK, filmów z VOD nie nagrasz. Musisz oglądać wtedy, kiedy lecą akurat, więc jak dla mnie porażka, porównując z VOD w nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evobox, konwerter standardowy, 2 kable do dekodera.

Po pierwsze. Nigdy nie udało mi się nic nagrać z kanałów 200-209. Nagrywa, a po zakończeniu film ładuje w nieudanych nagraniach. Zaznaczę, iż w tym czasie nic innego nie nagrywa, a nawet nie oglądam.

Po drugie, czy przy instalacji dwukablowej nie powinno być możliwości nagrywania dwóch różnych kanałów (oczywiście nic wtedy nie oglądając)?

Po trzecie. Dziwnie działa opcja nagraj serie. Nagrywa bowiem wszystko, także to co już jest nagrane (często nagrywam seriale i nagrywa powtórki, powinien nagrywać odcinki po kolei)

Po czwarte, brak komunikatu o konflikcie nagrań o tej samej godzinie dwóch pozycji. Rozumiem, iż w unicable można nagrywać trzy naraz, ale w konwerterze uniwersalnym już jest kłopot.

Piąte. Lista nagrań, kafelki są okropne, przydałaby się widok listy.

Gdzie można oficjalnie zgłaszać zauważone błędy?

 

Ile masz ustawionych w MENU używanych wejść antenowych? Jeśli "1", to nie nagrasz (z małymi wyjątkami opisywanymi wielokrotnie w tym temacie) nic innego, niż to co oglądasz.

Filmy na kanałach VOD w zdecydowanej większości wypadków są zablokowane do nagrywania (nie chodzi o EVOBOX-a, tylko o system zabezpieczeń CP).

"Nagraj serię" ma właśnie tak działać. Nagrywa wszystkie odcinki serialu widniejące w EPG (premiery i powtórki odcinka). Trzeba poczekać na aktualizację. W wycofanej 8 czerwca 2016r. aktualizacji była opcja "Nagraj sezon", więc jest nadzieja. ;)

Możesz tutaj pisać. @support458, to człowiek z CP związany z projektem EVOBOX, więc Twoje uwagi dotrą do właściwych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was w HBO Go na Evo jest mniejszy wybór filmów, niż na aplikacji w telefonie? Np. w dziale "Disney" na mobilnej aplikacji jest około 50% więcej treści.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Evo jak mu ustawiłem nagraj serię, to faktycznie nagrywa tylko odcinki premierowe.

Ustawiane było wczoraj, jak podpięty był jeszcze pod 2 kable i konwerter uniwersalny, teraz już jest tylko jeden UNICABLE, ale w ustawieniach nagrywania nic się nie zmieniło.

Na marginesie po wizycie instalatora z CP i wymianie konwertera, mam niezmiennie 100 % jeśli chodzi o moc i jakość sygnału, to pod uwagę jak by się ktoś zastanawiał czy warto wydać 69 zł na wizytę fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam pytanie. Czy wiadomo, kiedy dojdzie do zmiany softu w Evobox, bo wkurza mnie ciagle przelaczanie na liste ulubionych.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą, a kończymy odpowiednim znakiem przystankowym. Stosujemy też poprawnie znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie były w sofcie takie "byki", które uniemożliwiły jego eksploatację, a że były poważne to właśnie świadczy to, że mordują się z tym już prawie dwa miechy.

Spokojnie kolego. Jeśli Twoim problemem jest tylko wchodzenie do ulubionych to skorzystaj z opcji "wszystkie". :) Ja z układaniem list to rozstałem się już kilka lat temu. Znam (i rodzina też) listę CP praktycznie na pamięć i "ulubione" wcale mnie już nie rajcują, choć z dostępnych w więcej niż 30% nie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to można korzystać z listy "wszystkie", tylko niech Polsat poukłada te kanały w logiczny sposób, bez dubli. Z tak dziwnie poukładaną listą to dawno się nie spotkałem. I pomyśleć, że narzekałem na NC+. Czy to stanowi aż tak wielki problem dla techników Polsatu? A może mają swoich abonentów gdzieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na marginesie po wizycie instalatora z CP i wymianie konwertera, mam niezmiennie 100 % jeśli chodzi o moc i jakość sygnału, to pod uwagę jak by się ktoś zastanawiał czy warto wydać 69 zł na wizytę fachowca.

Ja wymieniłem sam i mam 100/97 i jakby nie patrzeć 69 zeta w kieszeni  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, skąd co poniektórzy mają problem z listami własnych programów na "Evoboxe"? Bez żadnych problemów mam ułożoną własną listę pod swoim imieniem tzn. ogólną najczęściej oglądanych programów oraz listę pod nazwą "Filmoteka". Zajęło mi to ok. 1 godz i po prob[beep]e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...