Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość filolog

Potwierdzam spostrzeżenia w poprzednim poście. Jak się ogląda nagranie z napisami i włączy pauzę to po wznowieniu traci się prawie 10s napisów. Pojawiają się dopiero później.

 

Ten post też do kosza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Was wszystkich bardzo proszę o panowanie nad swoimi emocjami! Rzeczowo proszę pisać, bo od tego jest to forum. Nie ma znaczenia, czy chwalicie, czy krytykujecie. Ma być rzeczowo! Poprzednio nie potrafiliście rzeczowo dyskutować, więc tylko do KOSZA musiałem przenieść wszystko.

 

PS. @filolog - ostatnie ostrzeżenie. Następny CAŁY Twój wpis poleci do KOSZA przez takie uwagi, jak Twoje ostatnie zdanie. Nie będzie edytowania, kolorowania. Będzie po prostu KOSZ.

 

Ten wpis nie jest zaproszeniem do dalszej dyskusji, tylko zachetą do przypomnienia sobie regulaminu forum!

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Was wszystkich bardzo proszę o panowanie nad swoimi emocjami! Rzeczowo proszę pisać, bo od tego jest to forum. Nie ma znaczenia, czy chwalicie, czy krytykujecie. Ma być rzeczowo! Poprzednio nie potrafiliście rzeczowo dyskutować, więc tylko do KOSZA musiałem przenieść wszystko.

 

PS. @filolog - ostatnie ostrzeżenie. Następny CAŁY Twój wpis poleci do KOSZA przez takie uwagi, jak Twoje ostatnie zdanie. Nie będzie edytowania, kolorowania. Będzie po prostu KOSZ.

 

Ten wpis nie jest zaproszeniem do dalszej dyskusji, tylko zachetą do przypomnienia sobie regulaminu forum!

 

Ze swojej strony mogę ponownie dodać, że pomoc Wam to czysty wolontariat, więc trochę szacunku, tu nikt nie jest w pracy.

Wam również nikt nie musi odpowiadać na pytania, proszę to zapamiętać.

Inaczej będziecie dyskutować sami ze sobą, bez efektów na przyszłość :(

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewijanie poklatkowe (albo np. prędkość 1/4 czy 1/8) - przydałoby się. Może osobnymi klawiszami (kolorowe leżą odłogiem ;-))

 

Co do ruszania z pauzy z timeshift - ciągle jest tak, że ginie trochę dźwięku.

Czyli jak zapauzuje w trakcie zdania - to 1-2 słowa zginą. W turbo o ile pamiętam nawet trochę cofało dźwięk przy pauzie (więc w najgorszym razie to samo słowo było przed i po pauzie).

Efekt jest taki, że na evo albo celuje z pauzą w miejsce bez rozmów albo przed odpauzowaniem klikam przewiń wstecz.

Więc do tego, że czasem obraz cofany jest o kilka klatek trzeba by dołożyć cofnięcie dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewijanie poklatkowe (albo np. prędkość 1/4 czy 1/8) - przydałoby się. Może osobnymi klawiszami (kolorowe leżą odłogiem :wink:)

Najchętniej aby były przynajmniej te opcje, które od lat były w nboxach: 1/2, 1/4, 1/8 i 1/16. Jak audycja jest zapauzowana, to do ustalania prędkości poklatkowego jej odtwarzania mogłyby służyć klawisze lewej i prawej strzałki, te obok klawisza O.K.

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

evo dojechał ,a ja mam pytań kilka :

dekoder podłączyłem do routera za pomocą kabla - po wejściu do aplikacji hbogo dostaję informację ,że moje połączenie jest za wolne ...tylko ,że mam połączenie 60 mega(w każdym net teście pokazuje 60-62 z orange ( na papierze jest do 80mega). próbowałem też połączenia przez wifi ,ale jest podobnie mimo ,że router jest w tym samym pomieszczeniu w odległości ok. 2 metrów ... co jest grane ?

Druga sprawa : mam pełny pakiet - premium max, natomiast w hbogo dostaję info : " nie posiadasz uprawnień ..."   co jest grane ?

Na komputerze hbogo śmiga , a na evo ma focha ...

no i na koniec pytanie o dźwięk : mam dekoder podłaczony po optyku do ampli onkyo. problem w tym ,że niektóre kanały są emitowane z dźwiękiem bardzo głośnym w stosunku do innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

od przedwczoraj mam evoboxa i mam problem z odtwarzaniem hbo go i ipli. Gdy łączę sie po wifi z moją siecią domową to filmy nie wczytują mi się mimo tego, że przy teście łącza wszystko wygląda dobrze. Natomiast kiedy udostępnie internet mobilny z iPada wszystko działa jak należy. Gadałem z infolinią Polsatu - kazali mi wymienić dekoder i wymieniłem. Od wczoraj kontaktuje się z dostawcą internetu, starał się zdalnie ustawiać porty itp itd i mimo wszystko nic dalej nie działa jak powinno. Stąd moje pytanie- macie może jakiekolwiek pojęcie co może być przyczyną że filmy/seriale się nie buforują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help!

Od dziś mam Evoboxa :) Proszę o łopatologiczne uświadomienie mnie jak w tymże wspaniałym dekoderze mogę posegregować kanały po swojemu na liście Ulubione?

Wciskam "Kolejność" zaznaczam OK dany kanał i co dalej? Jest to strasznie nieintuicyjne. Załóżmy że chcę ułożyć całą listę po swojemu zaczynając od TVP1 na 1 itd

Dzięki z góry za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółeczka nie ma, ale działa podobnie - zaznaczasz kanał OK, który chcesz przenieść, czekasz moment - po lewej pojawi się możliwość potwierdzenia - dajesz to i od tego momentu możesz przesuwać kanał. Gdy ustawisz gdzie ma być - zaznaczasz OK - rozwinie się po lewej potwierdzenie i potwierdzasz. Na razie jest tak, ale jak widać będzie prościej w przyszłości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra , udało się odpalić hbogo - w teście jest wszystko ok ,ale jest problem z odtwarzaniem filmów/seriali .

Wchodzę np. w 1 sezon GOT , wchodzę do 2 odcinka , naciskam "odtwarzaj" ... i tyle !  nic nie odtwarza w aplikacji hbogo mój evobox.

 

Nie otwiera się nawet kategoria : "bez abonamentu".

 

Co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest jakiś problem z hbo go. U mnie tnie się niemiłosiernie przy prędkości 18Mbit w speedtest. Ma to miejsce głównie w godzinach wieczornych. Z evoboxa do hbo go prędkość skacze od 1 do 10 Mbit.Podejrzewałem przeciążone serwery, ale dziś spróbowałem pooglądać z laptopa i o dziwo: żadnego zacięcia. Jutro sprubuję jeszcze na hd5000. Infolinia bezradna. Odpowiedzą w ciągu 30 dni.

Edytowane przez martinelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem też zauważyłem problemy z hbo go. Wyglądało to tak: evobox po wi-fi test prędkości w hbo go pokazywał około 10 Mbit, podczas oglądania filmu przycinanie, a raz nawet całkowite wy[beep]e z serwisu. Po przełączeniu na kabel ethernet prędkość w teście wzrosła do około 15 Mbit i zero problemów. Tylko jest jedno ale, laptop ustawiony dosłownie 30 cm od evoboxa pokazuje w speedteście, po wi-fi 42 Mbit, a podłączony do tego samego kabla co evobox 48 Mbit. Mam internet z Netii do 50 Mbit. Albo HBO przycina prędkość na wyjściu z serwerów, albo coś jest nie tak z ustawieniami kart sieciowych w evo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam czy wy też macie podobny problem.

 

Mianowicie czasami gdy włączę TV i dekoder telewizor zachowuje się jak by po kablu HDMI w ogóle nie dostawał sygnału. Nie pomaga jego wyłączenie czy zmiana źródła. Pomaga dopiero odłączenie i podłączenie kabla HDMI lub odłączenie dekodera z prądu.

 

TV Samsung H6500 najnowsze oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsunga serii H6410 i wszystko działa poprawnie. Nie ma żadnych podobnych objawów.

 

Natomiast zauważyłem, że często w nagraniach zaplanowanych albo w trakcie nagrywania nie ma żadnych informacji EPG. Wszystko jest wykasowane- nie ma info, nie ma nawet nazwy programu. Dzieje się tak zawsze na nagraniach z kanałów TVN (Style, Turbo). Na kanałach tych nie ma również rozszerzonego menu kontekstowego. Zdaje się, że tutaj powodem może być zwykła konkurencja Polsatu i TVN. Jeśli tak, to jest to co najmniej dziwne.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest na kanałach w wersjach HD czy SD?

Na kanałach SD z numerami 5xx CP nie nadaje EPG, więc jego brak to tylko wina nadawcy tych kanałów.


A ja zapytam czy wy też macie podobny problem.

 

Mianowicie czasami gdy włączę TV i dekoder telewizor zachowuje się jak by po kablu HDMI w ogóle nie dostawał sygnału. Nie pomaga jego wyłączenie czy zmiana źródła. Pomaga dopiero odłączenie i podłączenie kabla HDMI lub odłączenie dekodera z prądu.

 

TV Samsung H6500 najnowsze oprogramowanie.

 

Na początek zmień gniazdo HDMi w TV, podłącz do dedykowanego dla STB.

Jak nie pomoże, wymień kabel HDMi.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to na kanałach HD i EPG dla nich działa normalnie. Dziury (brak nazwy programu i info) pojawiają się z poziomu zaplanowanych nagrań albo nagrań trwających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...