Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

CPNews, wejdź w ustawienia Evoboxa -> Diagnostyka -> Status połączenia sieciowego. Odczytaj adres IP. Na komputerze wejdź w Start -> wpisz cmd -> wpisz polecenie

 

EVOBOX nie odpowida na PING. Należy zweryfikować stan sieci w menu DIAGNOSTYKA

Witam. Jak zmienić, aby przy odtwarzaniu nagrania dekoder na wyświetlaczu pokazywał, jak w starej wersji oprogramowania, czas pozostały do końca nagrania, a nie czas jaki upłynął? Bo nie mogę znaleźć stosownej opcji.

Sposób prezentacji czasu na wyświetlaczu został zmieniony na stałe, na życzenie użytkowników.

Czas pozostały do końca jest prezentowany na info banerze klawisz RC ‘i’ (Opis).

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze! Zarówno moim rodzicom, jak i mi, nie podobało się to, że podczas odtwarzania nagrania z dysku, czas nagrania leciał "do tyłu", a nie do przodu, jak to w każdym typu sprzęcie jest...

Chodziło o to, że teraz bez skomplikowanego liczenia można skoczyć do danego miejsca w nagraniu wpisując minutę z pilota np. dodać do stanu wyświetlacza 15 minut na blok reklamowy :wink:

Wszystko jest OK. Dekoder połączony z siecią Wi-Fi. 

 

Masz jakiś serwer DLNA w sieci lokalnej?

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to, że teraz bez skomplikowanego liczenia można skoczyć do danego miejsca w nagraniu wpisując minutę z pilota np. dodać do stanu wyświetlacza 15 minut na blok reklamowy :wink:

 

Nawet nie wiesz, jak mnie to raduje ;)

Chociaż przez stary system obczaiłem, że Fox daje reklamy w tym samym czasie (+/- 1 minuta). Teraz oglądanie filmów z reklamami będzie jeszcze łatwiejsze.

 

mspanc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W końcu po wielu próbach udało mi się skonfigurować serwer DLNA na windows 10. Wszystko ładnie się odtwarza tylko mam jedno pytanie odnośnie napisów, w jakim formacie/kodowaniu/nazwie powinny one być żeby się otwierały razem z filmem ? (jeśli w ogóle jest taka możliwość), obecnie napisy się nie wyświetlają czy to za pośrednictwem DLNA czy z USB. Próbowałem napisy o takiej samej nazwie jak film (txt, srt).

 

Z góry dziękuję :)

Edytowane przez masterhak2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to, że teraz bez skomplikowanego liczenia można skoczyć do danego miejsca w nagraniu wpisując minutę z pilota np. dodać do stanu wyświetlacza 15 minut na blok reklamowy :wink:

 

 

Idealny bylby skok czasowy z zakresu 1-5 min. z wykorzystaniem np. przyciskow txt na pilocie.Pykniecie 3x zielony i jestesmy 15 min. do przodu, itp.

 

 

Wszystko ładnie się odtwarza tylko mam jedno pytanie odnośnie napisów, w jakim formacie/kodowaniu/nazwie powinny one być żeby się otwierały razem z filmem ? (jeśli w ogóle jest taka możliwość), obecnie napisy się nie wyświetlają czy to za pośrednictwem DLNA czy z USB. Próbowałem napisy o takiej samej nazwie jak film (txt, srt).

 

Z góry dziękuję :)

 

To bylaby porazka, ewidentnie do poprawy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego zależy czy przy danym programie jest widoczna opcja nagrania sezonu? Obecnie na przykład mogę zaplanować nagrywanie sezonu Family Guya na FOX Comedy, a Współczesnej Rodziny na tym samym kanale już nie (nie ma takiej opcji). Oba seriale mają w tytule numer sezonu oraz odcinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarła do mnie aktualizacja. Tak na gorąco:

- widać poprawę szybkości działania (na zwykłym konwerterze i dwóch kablach)

- doprecyzowałem ustawienia anteny i teraz prawie wszystkie kanały powyżej 14dB

- HBO Go wreszcie mi śmiga po WiFi, dotychczas bez kabla ani rusz

- moje pliki czyta zarówno z dysku jak i po sieci z innych urządzeń

Teraz moje minusy:

- dekoder nie widzi plików .mpg, a używam tego formatu do robienia prezentacji w wysokiej rozdzielczości, no ale PS3 tez tego nie trybi :(

- długie wczytywanie zawartości dysku, nie doczekałem się na całość 500GB

- kanciaste menu Moje Pliki, dla mnie mogłaby być to lista z mniejszymi ikonami, bo to przewijanie lewo prawo wielkich ikon męczy

- tak samo nadal kanciaste menu Nagrania, jak wyżej, ciężko tam coś znaleźć i lista byłaby praktyczniejsze tak jak to było na Sagem Esi88

Ogólnie bardzo na plus mimo tych paru uwag. EvoBox staje się jak dla mnie bardzo praktycznym i intuicyjnym urządzeniem. Z czasem zapewne wszystkie niedociągnięcia zostaną uzupełnione. Jak na razie jest bardzo dobrze :D

Edytowane przez TomPure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się zgodzę lista nagrań mogłaby wyglądać inaczej. Przy 20-30 nagraniach to przewijanie w bok jest już uciążliwe. Opcjonalny widok listy byłby super

 

Odkryłem co oznaczają strzałki w EPG w formie listy: program jest dostępny w VOD lub HBO GO. Mała rzecz a cieszy :D

Edytowane przez pesymik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W końcu po wielu próbach udało mi się skonfigurować serwer DLNA na windows 10. Wszystko ładnie się odtwarza tylko mam jedno pytanie odnośnie napisów, w jakim formacie/kodowaniu/nazwie powinny one być żeby się otwierały razem z filmem ? (jeśli w ogóle jest taka możliwość), obecnie napisy się nie wyświetlają czy to za pośrednictwem DLNA czy z USB. Próbowałem napisy o takiej samej nazwie jak film (txt, srt).

 

Z góry dziękuję :)

 

Napisy w formacie *.srt, *.txt oraz wbudowane w film są wspierane . Napisy wybiera się z klawisza Opcje.

Odtwarzanie napisów z plików *.srt, *.txt jest możliwe tylko z usb.

Ogólnie bardzo na plus mimo tych paru uwag. EvoBox staje się jak dla mnie bardzo praktycznym i intuicyjnym urządzeniem. Z czasem zapewne wszystkie niedociągnięcia zostaną uzupełnione. Jak na razie jest bardzo dobrze :D

 

Na pocieszenie  :wink:  w temacie widoków list będą jeszcze zmiany...

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie przełączanie pomiędzy listami klawiszami OK i lewo, prawo a nie tak jak jest teraz, że OK i lewo,prawo przełącza na jednej liście o 10 kanałów wstecz i w przód. Zmiana list klawiszami lewo, prawo byłaby o wiele bardziej przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś mógł by łopatologicznie wytłumaczyć jak zmusić do współpracy evobox z laptopem? Próbowałem uruchamiać ps3 media server oraz serviio, ale evobox nie widzi żadnego serwera DLNA. Zarówno laptop jak i evobox podłączone są za pomocą wi-fi do tej samej sieci.

Z góry dziękuję za pomoc.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu KANAŁY TV nie ma polecanych.

Polecane pozycje programowe są w menu PROGRAM TV oraz odpowiednio dla VOD w menu Vod i dla HBO GO w menu HBO Go.


Witam. Czy ktoś mógł by łopatologicznie wytłumaczyć jak zmusić do współpracy evobox z laptopem? Próbowałem uruchamiać ps3 media server oraz serviio, ale evobox nie widzi żadnego serwera DLNA. Zarówno laptop jak i evobox podłączone są za pomocą wi-fi do tej samej sieci.

Z góry dziękuję za pomoc.  

Firewall trzeba odblokować najlepiej na chwilę wyłącz całkowicie. Ponadto od momentu uruchomienia serwera trzeba chwilę odczekać aż serwer będzie widoczny w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firewalla nie mam, chyba że liczyć windows defender. Pojawił się na liście serviio, jednak jak go nacisnąłem to zaczął mielić i po jakimś czasie zniknął i znowu pisze, że nie ma żadnego serwera DLNA... Wyłączenie ochrony w czasie rzeczywistym w windows defender też nic nie daje. Aha, w serviio na liście podłączonych urządzeń jest ip evoboxa, ale na evoboxie pustka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacji jeszcze nie mam, a pojawił się nowy problem. Jakiś czas temu dekoder kilka razy się zrestartował, co opisywałem tu na forum. Dzisiaj miałem trochę inne zdarzenie. Dekoder był w trybie uśpienia, włączyłem TV, włączyłem dekoder i cisza. Na panelu dioda nie podświetlała się na żaden kolor, czarny ekran i żadnej reakcji na pilota.

 

Pomogło dopiero naciśnięcie przycisku włącz/wyłącz na panelu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...