Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie jest lekarstwo na coraz więcej dziur w epg?? Brakuje u mnie chyba tak 1/4 epg. Im bardziej do przodu tym więcej dziur. Reset wtyczkowy nic nie daje. Dekoder używany prawidłowo, konwerter unicable. Sygnał wszędzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nawet tak za bardzo się nie zacina - może jedna dwie przycinki na cały film, ale to całe menu mnie do szewskiej pasji doprowadza, dlaczego nie można było tego zrobić tak prosto jak w innych dekoderach cp - niebieski przycisk ulubione czerwony kasuj itp., a tu nie żeby skasować to trzeba tyle się naklikać a i tak na koniec wielki zielony ekran z napisem czy na pewno - czasem wydaje mi się że ten dekoder ma mnie za idiotę, a w trakcie oglądania naciśnijcie exit to w [beep]u wyjdziecie do oglądania kanałów i znów zabawa żeby znaleźć nagranie. Nawet moja żona stwierdziła ostatnio - po co te obrazki - owszem to ładnie wygląda może , ale nic nie wnosi ,a tylko zaciemnia cały ogląd sytuacji - na ekranie za wiele informacji naraz się wyświetla. EPG - ładne ale czemu nie można było zrobić opisu na cały ekran - ja mam duży telewizor ale z odległości 6,5 metra trochę słabo to widać, jakby opis był na cały ekran i do tego czcionka o połowę większą to byłoby idealnie i darować sobie te obrazki ( jak również przy przewijaniu nagrań - lepiej za to dać skok do określonej minuty filmu albo skok np o 5 min do przodu ) do tego dochodzi jeszcze fatalne przewijanie w dół przyciskiem zamiast strzałkami i ostatnie zdanie opisu pookrywa się z pierwszym następnego - źle się to czyta, gdyby opis był na cały ekran nie trzeba było by przewijać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że jest znany, tylko coś za długo się próbują uporać z tym problemem.

Ja ze swojej strony ktoś kto się przymierza do brania tego dekodera chcąc go głównie do nagrywania to odradzam z powodu zacinek w nagraniach. Bo na aktualizacje to nie warto czekać.

Co Ty możesz wiedzieć człowieku o nagrywaniu :?: co ty chcesz od dekodera :?:

 

@support458 pisał, że nowy soft ma zostać udostępniony w tym tygodniu, więc to już kwestia godzin. :)

I tak zaraz to w koszu wyląduje,ale powiem Ci tyle że @support458 raczej dobrze oceniał termin,ale w międzyczasie powstał pomysł by na tym dekoderze zaprezentować Graphyne2 stworzony przez ADB na Sat Krak'16.

Nie wiem jaka część tego softu dostanie się w nasze ręce,ale gdyby się okazało że mimo poprawek nadal będą jakieś babole w programie to splendor i nagrody poszły by ... no powiedzmy kulturalnie "w siną dal"

A tak za kilka dni-puchary,szampany,gratulacje... tryumf pójdzie w świat i wtedy dopiero nadejdzie pora by można myśleć o nowym sofcie dla Evobox-a :)

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mieli możliwość downgrade softu--- i nic by za to nie płacili---- to polecam---CARBO ---CARBO---- najlepszy jak dotąd soft od ADB !! I bardzo przyjazny użytkownikowi-- i bardzo przewidywalny--- i bardzo szybki------ i pod guzikami-- lewo-prawo i OK mamy to co w milionach różnych urządzeń elektronicznych a NIE JAKIEŚ CUDA

TAKA PRAWDA.

To mówiłem ja....... ;)

 

 

Poza tym: nie wiem jak wy, ale ja do dziś nie załapałem bezwzrokowego używania pilota.... nie daje się wyczuć guzików, który jest który bez patrzenia. W turbo od nc nie było żadnych problemów, pilot mógł być używany bezwzrokowo.

Edytowane przez filolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten pilot to hit nie jest. HDMI CEC żeby sterować to tez porażka. Połowa tv tego nie obsługuje do końca prawidłowo. NC miało dobry pomysł z tym przyuczeniem pilota do TV a'la uniwersalny pilot. To był hit. I faktycznie można było bezwzrokowo a tutaj po pół roku nadal nic. Pozdrawiam.

Edytowane przez Qba_72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nawet tak za bardzo się nie zacina - może jedna dwie przycinki na cały film, ale to całe menu mnie do szewskiej pasji doprowadza, dlaczego nie można było tego zrobić tak prosto jak w innych dekoderach cp - niebieski przycisk ulubione czerwony kasuj itp., a tu nie żeby skasować to trzeba tyle się naklikać a i tak na koniec wielki zielony ekran z napisem czy na pewno - czasem wydaje mi się że ten dekoder ma mnie za idiotę, a w trakcie oglądania naciśnijcie exit to w [beep]u wyjdziecie do oglądania kanałów i znów zabawa żeby znaleźć nagranie. Nawet moja żona stwierdziła ostatnio - po co te obrazki - owszem to ładnie wygląda może , ale nic nie wnosi ,a tylko zaciemnia cały ogląd sytuacji - na ekranie za wiele informacji naraz się wyświetla. EPG - ładne ale czemu nie można było zrobić opisu na cały ekran - ja mam duży telewizor ale z odległości 6,5 metra trochę słabo to widać, jakby opis był na cały ekran i do tego czcionka o połowę większą to byłoby idealnie i darować sobie te obrazki ( jak również przy przewijaniu nagrań - lepiej za to dać skok do określonej minuty filmu albo skok np o 5 min do przodu ) do tego dochodzi jeszcze fatalne przewijanie w dół przyciskiem zamiast strzałkami i ostatnie zdanie opisu pookrywa się z pierwszym następnego - źle się to czyta, gdyby opis był na cały ekran nie trzeba było by przewijać. 

 

 

Chciałbym wierzyć, że powyższy wpis miał zobrazować, to o czym piszesz, ale prawda jest chyba jednak inna. Ale masz rację. Źle się to czytało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym: nie wiem jak wy, ale ja do dziś nie załapałem bezwzrokowego używania pilota.... nie daje się wyczuć guzików, który jest który bez patrzenia. W turbo od nc nie było żadnych problemów, pilot mógł być używany bezwzrokowo.

No ja z bezwzrokową obsługą sobie poradziłem dość szybko bo zastosowałem moją starą metodę,którą stosowałem już w poprzednikach-zrobiłem dwa maleńkie nacięcia na pilocie,dosłownie praktycznie niewidoczne ale wyczuwalne pod palcem -jeden koło guzika "1" drugi koło "wstecz" i to pozwala mi mieć pkt.orientacyjne na pilocie,które umożliwiają mi absolutnie bezwzrokową obsługę.

 

Pod względem łatwości w umiejscowieniu funkcji najlepszy był stary(pierwszy) pilot od ESI-88 gdzie klawiatura numeryczna była nad OK. a obsługa dysku tuż pod,te wszystkie nowe tak jak i ten od Evobox-a mają bardzo niewygodny układ bo przy wpisywaniu nr.kanału trudno kciukiem sięgnąć zwłaszcza klawiszy 8,9,0(jak się jest praworęcznym) bez pomocy drugiej ręki-w starym takich problemów nie było.

Ps.i jeszcze jedno pilot leży na ławie i chcę mu wcisnąć jakiś skrajny klawisz np.4 czy "i" naciskam i..pilot robi bocznego fikołka bo jakiemuś artyście przyszło do głowy by zaprojektować to dość wąskie,wysokie i na dodatek ze śliskimi nóżkami-jak mnie

to wk :censored:  :/

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was i mam pytanie jak daną pozycję która leci aktualnie np: Malanowski i partnerzy oglądać na VOD bo ni jak nie widzę tej opcji na tym dekoderze , na Hd 7000 była naciskało się czerwony i odpalało , a tu jak to zrobić pytam się was?.

Vod-> Kategorie -> Serial-> Alfabetycznie -> M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba o odnośniki w seriali Polsatowskich do VOD. W dekoderach HDxxxx jest przy EPG napis i VOD i jak się naciśnie czerwony przy danej pozycji w EPG to od razu kieruję do tego samego w CP Go. I podobnie jest w HBO do HBO GO.
I takie coś w Evoboksie jest, ale tylko do HBO GO. Gdy wejdziesz na HBO to odnośniki do HBO GO masz wchodząc w menu zadań i jest tam ,,otwórz w HBO GO". Albo strzałką w lewo ia masz tam napis HBO GO przy panelach do nagrywaniach.
Do CPGo w Evoboksie jak na razie takich odnośników nie ma, ale z tego co widzę na ostatnim Videoteście taki odnośnik jest. Przypomnę, że tam oni mają nowszą wersję oprogramowania czyli 1,8,5. Czyli wniosek nasuwa się sam. Odnośniki do CPGo będą w nowszej wersji softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mój Evobox zaczął świrować. Co rusz wyskakuje informacja o sieci, że została przerwana czy coś tam. Połączony od początku (2 miesiące) przez wifi. Na routerze (Netia Spot) nic nie było zmieniane, w dekoderze również. Resetowałem router i dekoder, ale nic to nie dało. Sieć niby jest cały czas, ale te powiadomienia są u[beep]liwe i przeszkadzają w oglądaniu tv. Można jakoś to ustrojstwo (powiadomienia) wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej przypadłości. Na pewno w moim egzemplarzu. To jak nowy soft to usunie u jednych to przejdzie to na mój evo.? Jest to pewnie wina sprzętu a nie oprogramowania. Wcześniej pisałem, ze jedyna wada to jest to, że jak włączam wi-fi to jest komunikat " połączenie wi-fi zostało utracone", ale mnie to nie przeszkadza. Od połowy marca mam połączenie wyłącznie przez wi-fi i działa idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat o utracie połączenia wi-fi jest nadmiarowy. Nie ma związku z jakością połączenia, a z zachowaniem się konkretnego modelu access point'a, który przy bezczynności klienta wi-fi odłącza go (takie Eco). Dekoder wznawia połączenia, ponieważ okresowo aktualizuje dane. Ten problem jest wyeliminowany w najbliższej wersji oprogramowania.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...