Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dekoder Evobox nie obsługuje i nie obsługiwał formatu dźwięku DTS, konieczny jest zestaw audio z dekoderem DTS.

Dżwięk cyfrowy DTS w przypadku ustawienia dźwięku przestrzennego, jest przesyłany pass through do urządzenia zewnętrznego audio DTS.

Podłączyłem do zestawu audio z dekoderem DTS przez wyjście optyczne i lipa, oczywiście zmieniłem w ustawieniach na dźwięk przestrzenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pobraniu nowego softu. Już nie przycina nagrań, po wciśnięciu przycisku "wyjdź" z listy nagrań, wraca do ostatnio odtwarzanej listy programów, w moim przypadku "ulubione" , czyli działa tak jak powinno być. Dla mnie ważniejszym, nie licząc jakości obrazu, elementem w odróżnieniu od konkurencji jest to, że mogę sobie tworzyć listy ulubionych programów.

 

Dzięki @support458 za pracę, pomoc na forum, mam nadzieję, że będziesz dalej miał stalowe nerwy i odpowiadał nawet zagorzałym malkontentom  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki format plików wideo obsługuje ten soft? Podłączyłem się do NAS-a z obsługa DLNA - o ile zdjęcie/muzykę obsługuje ok, to filmów nie obsluguje zadnych, ani mkv/mts czy filmow DVD o BR ISO nie wspomnę, pokazuje katalogi ale 0 zawartosci - pusta lista...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wicher66

Dekoder nie obsługuje DTS tzn. że nie rozkoduje formatu, nie przepuści go w trybie pass through (podłączenie go do urządzenia z DTS'em nic nie da). Musisz w taki przypadku użyć innego sprzętu lub brać materiały, które mają nie mają DTS lub mają dwie ścieżki.

Edytowane przez Januszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki format plików wideo obsługuje ten soft? Podłączyłem się do NAS-a z obsługa DLNA - o ile zdjęcie/muzykę obsługuje ok, to filmów nie obsluguje zadnych, ani mkv/mts czy filmow DVD o BR ISO nie wspomnę, pokazuje katalogi ale 0 zawartosci - pusta lista...

Pamiętaj, że przed wybraniem urządzenia w menu Moje Pliki np. serwera NAS musisz wybrać wcześniej jaką zawartość chcesz wyświetlić np. Wideo.

Powodem takiego problemu jest próba wyświetlenia z folderu plików np. typu Zdjęcia będąc w folderze, który na serwerze jest znaczony, że zawiera Wideo i odwrotnie.

BTW jaki to jest model NAS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię tak jak trzeba -> Moje pliki - > Wideo -> (serwer NAS) - > video -> (katalogi z filmami) - i wszedzie mam 'brak plikow'...

Serwer to Synology DS216

 

Też mam Synology i przy poprawnej konfiguracji po stronie serwera wszystko działa.

W ustawieniach serwera multimediów w Synology odznacz opcje 'Włącz dostosowane typy MIME'.

 

I wszystko jasne. Szkoda. :(

Divx to aktualnie mało popularny kodek, XviD króluje. Łatwo można przekodować, bezpłatnym i prostym Xmedia recode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych zmian w obrazie nie było, to wyłącznie subiektywne wrażenia.

Skoro tak to szkoda, że pozostano przy tym co jest.

Liczyłem co najmniej na "wyostrzenie" obrazu. Marzenie maksimum dać użytkownikowi możliwość wyboru stopnia ostrości obrazu. Np. 2-4 profile do wyboru o różnym stopniu wyostrzania.

 

Liczyłem na uzupełnienie szybkości przewijania w przód x8 ale najbardziej mi szkoda, że nie ma nadal możliwości pamiętania przez EVOBOX wyboru użytkownika ustawień sortowania w nagraniach. Wybór fabryczny mi nie pasi. Chciałbym nie ustawiać za każdym razem po wejściu do nagrań sortowania po nazwie. Ktoś inny preferuje pewnie inne. Więc skoro użytkownik może inne opcje ustawić na stałe wg własnych upodobań to dlaczego tego nie?

 

Część klawiszy na pilocie nadal jest martwa funkcyjnie (marnotrawstwo możliwości pilota) chyba, że nie zauważyłem zmian.

Edytowane przez Zolmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, w moim APS-ie powiedzieli, że nie wymienia dekodera mimo jego glosnej pracy.

Jesli chce reklamowac to telefonicznie w CP. I tam wymieniac...

 

Mam dokładnie takie same, cykliczne piski, jak Ty, + głośny dysk. Ponieważ miałem sporo nagrań, czyszczę backlog (już prawie koniec) i idę tak samo do APS.

Raz też miałem zwis dekodera, po opisie w tutejszym wątku padła diagnoza, że to najprawdopodobniej wina dysku (ale było to incydentalne zdarzenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezposrednio z USB plik jest widoczny i odtwarzany.

Dodatkowe pytanie, czy EVO obsluguje pliki z napisami? Jesli tak to w jakim formacie?

 

Obsługuje pliki z napisami wbudowanymi w kontener oraz zewnętrzne *.srt, *.txt, *.sub.

Czy evoboxem można odtwarzać zdjęcia z komórki?

 

 Tak o ile komórka potrafi je udostępnić przez DLNA.

A ja może z innej beczki czy można tak ustawić ten tuner aby jak włączamy TV to od razu przełączył się na to wejście HDMI. I czy te ustawienia robimy w TV czy na dekoderze?

 

To jest funkcja protokołu HDMi i jego oprogramowania po stronie telewizora.

...najbardziej mi szkoda, że nie ma nadal możliwości pamiętania przez EVOBOX wyboru użytkownika ustawień sortowania w nagraniach. Wybór fabryczny mi nie pasi. Chciałbym nie ustawiać za każdym razem po wejściu do nagrań sortowania po nazwie. Ktoś inny preferuje pewnie inne. Więc skoro użytkownik może inne opcje ustawić na stałe wg własnych upodobań to dlaczego tego nie?

 

W Nagraniach została dodana opcja 'Znajdź podobne', która zdecydowanie pomaga w znalezieniu np. kolejnych odcinków audycji i serialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  Po aktualizacji oprogramowania nie działa regulacja dźwięku gdy jest ustawiona na przestrzenny, po zmianie na stereo problem znika. Mam podłączony dekoder do amplitunera niektóre filmy lubię oglądać DD ale gdy chcę film oglądać DD muszę wchodzić w ustawienia i zmieniać ze stereo na przestrzenny i jest to uciążliwe z uwagi na różnicę głośności jak i wygody. Wcześniej wystarczyło na pilocie wcisnąć przycisk opcje (język) i bez problemu można było zmienić rodzaj dźwięku a przy ustawieniu na przestrzenny działała regulacja głośności. Mam pytanie do support458 czy jest możliwość zmiany ustawień aby regulacja dźwięku działa jak w poprzednim oprogramowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...