Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O k....! :sad:

To znaczy, że nie mogę podłączyć dodatkowo np. kablówki (z kanałami ogólnodostępnymi z naziemnej)???

Czyli jestem skazany tylko i wyłącznie na to co mam z satelity???

Dotychczas tak mam (nc+ - zwykły dekoder)... :sad:

Evobox PVR to dekoder telewizji satelitarnej. Masz stary dekoder ITI-2850STz DVB-T , którego NC+ już nie oferuje.

Jeśli to dla Ciebie problem, zostań przy obecnym rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta Cyfrowego Polsatu dotyczy odbioru z satelity HotBird. Możliwość odbioru innych satelitów to bonus, którego możliwości zostały już opisane. Większość abonentów platform cyfrowych nie jest zainteresowana odbiorem kanałów FTA z innych satelitów, eskalowanie tego tematu nie ma sensu. Telewizję z Torunia można już od jakiegoś czasu odbierać naziemnie, w całym kraju :)

 

Dla mnie to niestety nie kwestia tv z Torunia ale np. lokalnej TVP3. Warszawska mi do niczego nie jest potrzebna a lokalna a i owszem...

Evobox PVR to dekoder telewizji satelitarnej. Masz stary dekoder ITI-2850STz DVB-T , którego NC+ już nie oferuje.

Jeśli to dla Ciebie problem, zostań przy obecnym rozwiązaniu.

 

Kwestia kasy. Uważam, że nc+ przegina z podwyżką.

Z naziemna też sobie poradzę... Podepnę kabel antenowy (naziemnej a dokładnie kablówki) bezpośrednio do telewizora. Trzeba będzie przełączać na telewizor ale... co tam... to i tak tylko od czasu do czasu... :-)

Dekoder dzisiaj otrzymałem , opuściłem NC+ z ostatnią umową i udało mi się go dostać w jednym z punktów (było ciężko, ale jak się dobrze poszuka to znajdzie się, ponieważ infolinia jeszcze nie sprzedaje, a mała ilość dopiero trafiła do punktów).

 

Ogóle wrażenia bardzo dobre, oczywiście nie używam unicable z dwóch powodów: nie mam ochoty nagrywać kilku pozycji oraz unicable nie działa z astrą, więc zostawiłem starą instalacje.

 

Minusy (moim zdaniem kosmetyczne zawsze się znajdą): obraz jest mniej ostry niż na PACE czy Sagemcom od NC+ i widać nieco mniej szczegółów ponieważ jest bardziej zamazany (można podregulować nieco ostrość w TV i będzie podobnie). Ogólnie moim zdaniem obraz jest taki jak na Fergusonach, kolory mniej żywe niż na Sagemcom czy Pace. Pierwsze uruchomienie było tragiczne (wile zwiech, nie widział Astry na diseq, zawiesił się i zresetował na wyszukiwaniu kanałów), ale tutaj wiadomo że to oprogramowanie jedne z pierwszych więc można powiedzieć że BETA. Astra była w menu do wyboru dopiero widoczna po zakończeniu pierwszego uruchamiania i później już mogłem zestanować kanały. Tryb 1080P nie działa u mnie w ogóle (zero obrazu lub zamazane dziwne kolory na różnych kablach), ale 1080I działa , moim zdaniem beta soft :) Włączyłem dźwięk cyfrowy i wyłączyłem regulacje głośności, ale ona nadal działa :) Przy digital nie powinna działać. Soft ogólnie dosyć stabilny, ale widać że to jeszcze pierwsza wersja :) Przełacznie kanałów szybkie, menu ekranowe i grafika bardzo ładna, pilot poręczny, lista kanałów strasznie licha jeżeli Polsat Film SD jest bliżej niż HD (muszą wywalić odpowiedniki SD oraz zoptymalizować listę kanałów, bo przy takim odbiorniku nie wypada odpowiedników SD dawać przed HD), sporo kanałów sportowych i DiscoPolo na pierwszych pozycjach jest przegięciem :). Sprzęt fajny, wygląda trochę jak biały dekoder Nki :) Ogólnie biały kolor moim zdaniem nie jest dobrym wyborem, zasilacz bardzo duży jak na dekoder i mały kabel ale w moim przypadku starczył. EPG super, intuicyjne MENU, nagrywanie OK.

Ogólnie najlepszy dekoder Polsatu na miarę NC+, ale jakość obrazu jest lepsza na PACE czy SAGEMCOM. Może na tym 1080P były by lepiej lub gdyby byłby tryb RGB i YUV do wyboru (na takim SAGECOM I83 od NC+ miałem do wyboru, a tutaj na lepszym EVOBOX nie mam), ogólnie trochę mało opcji w MENU. Teraz można czekać tylko na poprawki firmware, a z pewnością będzie ich wiele... Zakończyła się era słabego menu i grafiki fergusonowej w dekoderach Polsatu :) Szkoda tylko , że obraz nie jest taki jak na Sagemcomach czy Pace (mniejsza ostrość, mniej żywe kolory, bardziej zamazany obraz), ale cóż , oszczędności nie zawsze są dobre i made in Poland :) Czekam na nowe wersje tego sprzętu.....

 

Czy możesz potwierdzić, że odłączyłeś dekoder nc+, podłączyłeś przedmiotowy dekoder CP i... działa...? :-)

 

 

Po pierwszym zachwycie zaczynam lekutko pękać... :-(

Ale teraz tak sobie pomyślałem, że może trochę przyspieszyć umowę z CP. Podłączyć dekoder, zobaczyć i zdecydować co dalej... Jak oke'y to pozostawić a jak nie okey to oddać (jest zdaje się taka możliwość w ciągu pierwszych 14 dni) i pozostać (z bólem) w nc+...

Edytowane przez Koprywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jakoś nie zauważyłem w specyfikacji możliwości odbioru DVB-T więc jak odebrać tą telewizję z Torunia za pośrednictwem Evoboxa ?Astra jako bonus nie działa.Tunera DVB-T brak. :D

Nie jest więc tak różowo z tym tunerkiem jak się go maluje ;)

Równie dobrze mogę stwierdzić że większość abonentów platform cyfrowych nie jest zainteresowana możliwością nagrywania trzech programów jednocześnie.Tym samym promowania na siłę unicable to nic innego jak wydojenie dodatkowej kasy od abonentów.

Z czym masz problem?

Dekoder obsługuje odbiór satelity Astra w konfiguracji z DiSEqC. W tej konfiguracji można nagrywać trzy kanały i oglądać czwarty. Każdy operator skupia się na swojej ofercie a ta w przypadku Cyfrowego Polsatu jest na HotBird, to wszystko.

 

Tryb 1080P nie działa u mnie w ogóle (zero obrazu lub zamazane dziwne kolory na różnych kablach), ale 1080I działa , moim zdaniem beta soft :) Włączyłem dźwięk cyfrowy i wyłączyłem regulacje głośności, ale ona nadal działa :) Przy digital nie powinna działać. Soft ogólnie dosyć stabilny, ale widać że to jeszcze pierwsza wersja :) Przełacznie kanałów szybkie,

Próbowałeś zmienić kabel HDMi?

Podaj model tv.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jakoś nie zauważyłem w specyfikacji możliwości odbioru DVB-T więc jak odebrać tą telewizję z Torunia za pośrednictwem Evoboxa ?Astra jako bonus nie działa.Tunera DVB-T brak. :D

Bonusem jest właśnie brak możliwości oglądania tego toruńskiego badziewia  :mrgreen: 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z czym masz problem?

 

Dekoder obsługuje odbiór satelity Astra w konfiguracji z DiSEqC. W tej konfiguracji można nagrywać trzy kanały i oglądać czwarty. Każdy operator skupia się na swojej ofercie a ta w przypadku Cyfrowego Polsatu jest na HotBird, to wszystko

 

Ja nie mam problemu.To Ty alergicznie reagujesz na każdą uwagę odnośnie dekodera ;)

 

@ Czerstwy tylko antyczne dekodery enki posiadały coś takiego prehistorycznego jak wbudowany tuner DVB-T

Evobox ma za to 8 tunerów sat :D

Edytowane przez Pawel
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma taką funkcje, działa normalnie, czyli płynnie.

 

Użytkownicy zazwyczaj wybierają dekodery pod względem możliwości programowych i użytkowych. Przy obecnych standardach OSD wyświetlacz pełni wyłącznie funkcje diagnostyczną. Jedna z największych platform SKY, w swoich najnowszych stb nie ma wyświetlaczy.

2E8E5B1E00000578-3322331-In_a_bid_to_kee

 

W naszych realiach wyświetlacz dla 90% użytkowników pełni wyłącznie funkcje zegarka w nocy.

 

Żaden z dekoderów Sky (czy to w UK&ROI, Deutschland&Österreich czy Italy) nie ma wyświetlaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

lista kanałów strasznie licha jeżeli Polsat Film SD jest bliżej niż HD (muszą wywalić odpowiedniki SD oraz zoptymalizować listę kanałów, bo przy takim odbiorniku nie wypada odpowiedników SD dawać przed HD), sporo kanałów sportowych i DiscoPolo na pierwszych pozycjach jest przegięciem

 

To akurat dość dawny problem Polsatu. Ciesz się, że nie przeszedłeś do nich 3 miesiące wcześniej, bo miałbyś na 1 Polsat SD, na 2 TV4 SD itd. Dopiero w październiku ogarnęli i zamienili pierwsze dziesięć pozycji na kanały HD. Do czasu przepakietyzowania oferty, to zapewne będzie ich problem.

 

Na szczęście jest na to rada. Tworzysz listę ulubionych, kanały ustawiasz w takiej kolejności jak chcesz. Pół godzinki roboty, ale masz kanały dokładnie w takiej kolejności jak Ci się podoba :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to lista dla dziadków. Moi rodzice w podeszłym już wieku mają szczerze gdzieś, że są kanały HD własne Polsatu. Dla nich liczy się 1,2,3,4,5 itp. A HD dla nich nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zmienić kabel HDMi?

Podaj model tv.

 

Udało się na 4tym kablu :) aż dziwne ale działa mi już 1080P, jest lepiej z jakością nieco, ale jeszcze nie to co Sagemcomy. Nie wiem dlaczego EVOBOX jest tak czuły na kabel HDMI dla 1080P podczas gdy inne dekodery działały mi na każdym kablu..... Myśle nadal, że to kwestia firmware..

 

Czy możesz potwierdzić, że odłączyłeś dekoder nc+, podłączyłeś przedmiotowy dekoder CP i... działa...? :-)

 

 

Po pierwszym zachwycie zaczynam lekutko pękać... :sad:

Ale teraz tak sobie pomyślałem, że może trochę przyspieszyć umowę z CP. Podłączyć dekoder, zobaczyć i zdecydować co dalej... Jak oke'y to pozostawić a jak nie okey to oddać (jest zdaje się taka możliwość w ciągu pierwszych 14 dni) i pozostać (z bólem) w nc+...

 

Tak, a dlaczego ma nie działać, ten dekoder działa na zwykłych konwerterach, obsluguje diseqc oraz działa także na unicable. Może być stara instalacja, unicable stosujesz jeżeli chcesz nagrywać do 4-ch kanałów jednocześnie, mi to nie potrzebne więc zostawiłem starą czaszę i konwerter zwykły z diseqc (hotbird + astra)...

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz dokładnie w ten obraz, bo coś mi się wierzyć nie chce, że w tym dekoderze nie jest taki jak ma być.

Ja jestem wyczulony na jakość obrazu, ale twierdzę, że mój turbodekoder po N ma obraz naprawdę super. Jeżeli Evobox ma od niego odstawać to jest się czym przejąć.

Może inni użytkownicy tego dekodera coś napiszą o jakości obrazu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś ferdka kiedyś ? Obraz na ferdkach jest trochę tandetny tzn. mniejsza ostrość, nieco rozmazany i kolory mniej żywe (nieco wyblakłe) w porównaniu do zachodnich dekoderów znanych firmy jak PACE lub Sagemcom, po prostu jakościowo PACE i Sagemcom ma bardziej podrasowany obraz. To jest dla mnie zauważalne, ponieważ ja przerabiałem masę dekoderów. Po pierwsze podstawowa sprawa to wybór RGB i YUV w trybach kolorów czego Evobox nie ma i to jest duża wada (takie opcje mają nawet najtańsze dekodery od NC+), a druga sprawa to moim zdaniem sprzęt lub kodeki słabsze niż w Sagemcom-ach i to tyle. Nie miałem długo tubodekodera więc do niego nie mogę porównać. Ogólnie to jest to mała różnica, zwykły człowiek w ogóle tego nie zauważy....

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem fredka za czasów dekodowania CP samym softem :) Teraz jest  rok 2016 i cyfrowy przekaz sygnału przez HDMI. To co obrobi tuner- dekoder to pokazuje tv. Samo łącze dekoder- tv powinno być całkowicie "przezroczyste". HDMI już w najstarszych wersjach "przenosi" kodowanie kolorów sRGB i YCbCr. Tak więc wypatruj wprawnym okiem różnice obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja nie mówie o ferdkach na euro, tylko tych nowszych na HDMI :) Teoretycznie digital powinno być zawsze takie same na wysokim poziomie, ale zobacz sobie prosty przykład na komputerach karty NVIDIA mają bardziej lukierkowy obraz niz RADEON i tutaj mi chodzi dokładnie o to samo, po prostu obraz na każdym SAGEMCOMie jest bardziej podrasowany , wynika to z tego ze Sagemcom po prostu ma ładniejszy obraz, nie wiem czy robią to programowo, nie wiem czy mają lepszy filtry w firmware, nie wiem, ale to widać. Przerabiałem różne telewizory i dekodery , nadal moim zdaniem najlepszy obraz ma Sagemcom (każdy) i Pace PVR od NC+.... Różnica nie jest duża, ale jest dla mnie widzialna.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swoje uwagi  do Evoboksa.

Może tą drogą dotrą do supportu :)

 

  1. Wyświetlacz - jest zbyt jasny, brak mu opcji wyłączenia całkowitego w trybie czuwania/uśpienia. Nie potrzebuję/nie chcę zegarka na wyświetlaczu.
  2. Opcja INNE EMISJE - dobór informacji jest zbyt skromny. Na liście poza datą powinien być numer odcinka serialu. Często nagrywam kilkuodcinkowe seriale np. na BBC Earth. W tej sytuacji nie wiem, co programować.
  3. Czcionki w niektórych momentach są zbyt szare i małe. Szczególnie opisy/info (tv 32 cale z odległości 2-2,5 m.).
  4. Dysk twardy - burczy i mruczy, słychać go w nocy. Układa się w tunerze, formatuje, indeksuje?
    Mam w domu mediaboksa od konkurencji i ten jest cichutki jak przysłowiowa mysz kościelna.
    Do serwisu zgłaszać wymianę z powodu dysku, czy ten "typ" tak ma?
  5. Samoczynne wyłączenie, przejście w stan czuwania/uśpienia po okresie bezczynności. Brakuje mi opcji 1 godzina. IMO była optymalna. Korzystałem z niej w poprzednim tunerze. 3 godziny to za dużo.

 

Pytanie luźne. Dokupiłem drugi tuner do multiroomu. Czy ten cudny, nowy konwerter pozwoli mi na takie działanie, że w 1 kabel dam Evoboksowi a drugi podepnę do tego "zależnego" tunerka?
Na razie leży sobie w pudełku i czeka na lepszą pogodę. Korzystam ze starego konwertera po NC+ (taki z dwoma kablami w konwerterze i dwoma w mediaboksie).

 

Poza moimi uwagami czysto użytkowymi to całkiem przyjemny dekoder. Ale ja się za bardzo nie znam, bo miałem w życiu raptem  2 i to od konkurencji.

Edytowane przez joshua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. w ustawieniach masz regulację jasności wyświetlacza: niska, średnia, wysoka. Jak ustawisz oszczędzanie energii na czuwanie, to wyświetlacz będzie wyłączony całkowicie.

Ad 3. potwierdzam.

Ad 4. u mnie dysk jest cichy. Ale to każdy ocenia subiektywnie.


Udało się na 4tym kablu :) aż dziwne ale działa mi już 1080P, jest lepiej z jakością nieco, ale jeszcze nie to co Sagemcomy. Nie wiem dlaczego EVOBOX jest tak czuły na kabel HDMI dla 1080P podczas gdy inne dekodery działały mi na każdym kablu..... Myśle nadal, że to kwestia firmware..

Z ciekawości sparwdziłem obraz na 3 kablach hdmi. Na wszystkich jest bardzo dobry, lepszy niż na mydelniczce ADB od nc+. Problem raczej leży po stronie Twojego sprzętu.

Edytowane przez tomekb1976
Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakość obrazu jest tylko odrobinę gorsza, ( jak się człowiek dobrze przypatrzy) niż na ESI-88, czy różnica jest od razu zauważalna? Miałem kiedyś analogowego FERGUSSONA i obraz był katastrofalny (zamglony, wyblakłe kolory), bez porównania z ECHOSTAREM? 

I jak z analogowym dźwiękiem podłączonym do wzmacniacza stereo, porównywalnie z ESI-88, czy gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu jest lepsza na Evobox mimo iż pozornie obraz wydaje się mniej ostry. Obraz jest bardziej "wygładzony" co przy gorszej emisji HD (jaka często się zdarza), daje lepszy efekt szczególnie na tv UHD.

Dzięki za szybką odpowiedź. Przy UHD to może być zaletą, ale zastanawiam się tylko, czy przy HD ready nie będzie zbyt zamglony.

A kolory jeśli dobrze rozumiem nie są wyblakłe czy jakieś nienaturalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolory jeśli dobrze rozumiem nie są wyblakłe czy jakieś nienaturalne?

W stosunku do sprzętu high end jak np. VU+ kolory są nawet lekko przesycone więc nie ma mowy o zbyt małym nasyceniu.

Trzeba mieć dostępny ten sam materiał emisyjny na obydwu dekoderach aby porównywać obraz, inaczej porównanie nie ma sensu.

Dynamiczny obraz, jakość HD materiału plus jakość emisji samego kanału ma znaczenie dla ostatecznego efektu. Do tego dochodzą jeszcze efekty tzw. „naprawiaczy obrazu” wbudowanych w oprogramowanie telewizora.

Chyba po kilka na "lewo" i "prawo", jak np. 9E czy 28,2E.

Założenie powinno być takie, że są to pozycje, które mogą być odebrane na antenie do 80cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...