Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dotarło do nich moje wypowiedzenie i zadzwoniła do mnie taka bardzo mila Pani, która zaproponowała mi dekoder HD Samsung i 3 miesiące pełnego pakietu za darmo włącznie z kanałami HD. Ja niestety odmówłem. Zapytałem się przy okazji o dekoder HD PVR Echostar7400 i usłyszałem, że można o dostać tylko pzy nowej umowie po 199zł i miesięczna dzierżawa 15zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam taki problem:

 

na początku sierpnia wysłałem podpisana umowę na pakiet familijny dla dekodera samsung hd prepaid, miała ona obowiązywać od polowy sierpnia, dostali ja, ale im sie zawieruszyła i ma obowiązywać od połowy września, ja postanowiłem miedzy czasie po ciągłym nieoczekiwanym wyłączaniu się tego dekodera, zacinaniem obrazu na kanałach HD, mała swoboda konfiguracji i z tym ze nie mam jak podpisać porozumienia na polsat sport hd przed ME w siatkówce, kupić i kupiłem własny tuner sat HD + moduł CP prepaid(potem może umowa albo drugi moduł prepaid)

 

W związku z tym chciałbym rozwiązać umowę na samsunga(zrezygnować bez 3mc okresu wypowiedzenia nie mogę, bo niestety minęło 10dni od wysłania) i moje pytanie brzmi:

 

Czy mogę wysłać wypowiedzenie umowy teraz, która dopiero zacznie obowiązywać, aby licząc 3 mc od dnia w którym zacznie obowiązywać została rozwiązana w połowie grudnia?

Czy tez muszę poczekać i wysłać wypowiedzenie liczone od połowy października + 3 mc czyli rozwiązanie w styczniu?

 

Chciałbym jak najmniej im miesięcy nadpłacić za ten dekoder, ponieważ, ten samsung hd już nie jest w ogóle przeze mnie używany :)

 

Proszę o Wasze rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam juz opcji edytuj wiec pisze ciag dalszy w nowym poscie:

 

dzis dostałem list z CP nadany w tym tyg. z propozycja zawarcia umowy 12m na pakiet na dekoder Samsung czyli ten na który wysłałem w sierpniu umowe na fam(ta akurat wysłałem dla próby w załączonej kopercie CP :) ), w icoku nadal mam nastepna płatnosc 42,80 czyli jakby nadal prepaid, wyglada na to ze chyba ta umowa nie została zapisana u nich(moze ja zagubili, a miala byc od polowy wrzesnia), to nawet lepiej by bylo, bo nie bede juz go uzywal i chciałem wypowiedziec na niego umowe, ale chyba jej nie ma :woot:

 

paranoja, sam nie wiem wkońcu czy jest na ten dekoder umowa i pisac wypowiedzenie czy jest prepaid i nie myslec o nim :)

 

Co o tym myślicie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje

 

zadzwoniłem żeby sprawdzić stan pakietów i konsultant jak sprawdzał powiedział że to dekoder prepaid i ze moge przestac go oplacac jak nie potrzebuje go tylko, zostana wykorzystane te wolne srodki co sa juz na koncie na nastepny miesiac wiec jest ok i mam spokój z tym:)

 

zdarza się tak że jak się wyśle w ich opłaconej kopercie, a nie poleconym to nie dociera do nich, albo to zagubią oni?

 

Czy ta oferta modułów CP prepaid za 199 zł jest bezterminowa i za 4m tez będą dostępne?

 

Niby nie ma ograniczenia czasowego na aktywacje od daty zakupu, a konsulantant przy aktywacji pytał kiedy go kupiłem, nie wiem dlaczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja trochę z innej beczki.

Otóż zamierzam rozwiązać umowę, której okres podstawowy (p. familijny) skończył się około pół roku temu. Wg umowy mam wypowiedzenie trzymiesięczne. Pogrzebałem trochę w necie i co znalazłem?

 

Klauzula o trzymiesiecznym wypowiedzeniu umowy jest niezgodna z prawem. UOKiK określa to tak:

 

„Wypowiedzenie umowy zawartej na czas nieokreślony następuje w formie listownej, a okres wypowiedzenia dla każdej ze stron wynosi trzy miesiące lub tak jak przewiduje to szczegółowa umowa. W przypadku usług płatnych rocznie wniesiona opłata nie podlega zwrotowi”

 

Wyrokiem sądu powyższa klauzula została zakazana do stosowania w umowach od 20 lutego 2007 roku.

 

Czy to oznacza, że mogę się nie zgodzić na 3-miesięczną i rozwiązać w trybie miesięcznym? Albo natychmiastowo?

 

Zgodnie z prawem:

„Jeśli umowa, którą już podpisaliśmy, zawiera niedozwolone postanowienia to – zgodnie z definicją określoną w kodeksie cywilnym – takie klauzule nie wiążą nas z mocy prawa.”

 

Czy ktoś może mnie oświecić, jeśli źle coś z tego zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek wysłałem wypowiedzenie a już dziś dzwonił facet z CP i pytał dlaczego rezygnuję.Zadzwoni jeszcze kilka dni przed rozwiązaniem umowy ale na ten moment jeśli wycofałbym wypowiedzenie to dostałbym umowę na 24 miesiące na pakiet familijny i pół roku RELAX MIX gratis.Co dziwne jeśli chciałbym ewentualnie podpisać umowę na MINI MAX to najpierw trzeba podpisać na MINI a dopiero później można przejść na MINI MAX.Podobno takie procedury.Pewno dużo ludzi zaczyna im rezygnować w związku z kryzysem no i darmową paczką TVP z Astry.Wg mnie taki pakiet familijny nie powinien kosztować więcej jak 29 PLN skoro cała TVP jest za darmo z Astry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podpisaną umowę na pakiet mini. Umowa trwała 24 miesiące i zakończy się 16 grudnia br. wysłałem oczywiście 3 miesiące temu wypowiedzenie które do nich dotarło. Przysłali mi nowa umowę na 18 miesięcy na pakiet Mini Max na dotychczasowym dekoderze (DSb305G) z aktywacja 49zł :jupi:

Napisałem więc do nich e-mial że chce kontynuować współpracę ale na dekoderze DSB-370G (HD) i podpisać umowę po zakończeniu 1 miesiąca na pakiet Mini Max i uda się. Dostałem odpowiedź i zadzwoniłem do nich aby to potwierdzić i powiedzieli że jak najbardziej.

 

Moje odczucie jest takie iż w dobie konkurencji która jest dość mocna są w stanie być naprawde elastyczni i jeśli się chce można dostać to co się chce :D

 

Płockier: bedą to tylko kanały FTA, czyli Tele5, Polonia 1, TVS, i cala reszta w innych językach więc w sumie nic ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@płockier Z polskich kanałów, jeżeli jakieś będziesz odbierał, to tylko kanały FTA, takie, jak: TV Biznes, Viva PL, 4fun.TV, iTV, TVP Kultura, TVP Polonia, TV Puls, TVS, Tele 5, Polonia 1, Mango 24 - wszystkie z listy głównej CP oraz jeszcze stacje radiowe: Polskie Radio Euro, Polskie Radio Jedynka, Polskie Radio Dwójka, Polskie Radio Trójka, Polskie Radio Dla Zagranicy, Tok FM, Radio Jasna Góra, Planeta FM, RMF MAXXX, RMF CLASSIC, Radio ZET, Radio Złote Przeboje, Radio PIN 102FM; do tego, jeśli dekoder ma możliwość tworzenia własnych list możesz dołożyć także: Patio TV, Edusat, TVN Warszawa. Poza tymi, to już tylko zagraniczne kanały FTA.

 

Jesli umowa konczy mi sie w lutym to kiedy mam wyslac wypowiedzenie?

Bo tak czytam i kazdy wysyla inaczej :)

Przeczytaj w umowie jaki masz okres wypowiedzenia umowy - jedno- czy trzymiesięczny - i na tyle miesięcy przed końcem umowy musisz je wysłać do CP :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo że będą do mnie dzownić to umowy nie przedłużę bo:kanaly HD made in Polsat po dłuższym oglądaniu zaczynają ciąć i trzeba przełączać na inne kanały i powracać .Bo sport na Polsat HD to to samo co na Polsat Sport HD więc po co płacić na Polsat Sport HD.Bo cała TVP free z Astry.Bo Polsat i TV4 z DVB-T.Bo wkrótce Polsat2 z Digital TVP.Więc płacić za kiepski Polsat FIlm czy drętwe erotyki na Polsat Play.Bo chcą umowy na 24 m-ce.Chyba ogłupieli -na tak długo?!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja również zadam takie przyszłościowe pytanie:

 

Jeżeli mam coś takiego na stronie icok:

Data obowiązywania(początek umowy): 2007-12-13

 

Kiedy powinienem złożyć wypowiedzenie (tzn. że nie chcę przedłużać umowy) ?

Czy już teraz, czy jeszcze poczekać z tym?

Jaki jest w końcu ten czas wypowiedzenia? Miesiąc czy 3 miesiące?

 

A, i skąd wziąć wzór wypowiedzenia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data obowiązywania(początek umowy): 2007-12-13

Kiedy powinienem złożyć wypowiedzenie (tzn. że nie chcę przedłużać umowy) ?

Wypowiedzenie ma dotrzeć do operatora do 13 października. Zostanie zakończona 13 stycznia.

A, i skąd wziąć wzór wypowiedzenia? :)

Bez problemu można znaleźć na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to już przeszła na czas nieokreślony, ponieważ i tak załapie się na przynajmniej jeden miesiąc "dodatkowo". Czas na wypowiedzenie wraz z końcem okresu podstawowego już minął.

Żadne dodatkowe koszta nie wchodzą w grę, zmienia się jedynie "typ" umowy, reszta zostaje tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...