Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na marginesie, w umowie nigdzie nie mogę znaleźć, gdzie w umowie jest napisane, że liczy się data rejestracji wypowiedzenia w CP. Umowa mówi, jedynie, że liczy się data wpływu w odniesieniu do płatności.

A w paragrafie w którym mowa o oświadczeniu o nie przedłużaniu umowy poza termin podstawowy mowa jest, że to mi przysługuje takie uprawnienie, jeżeli to zrobię przed upływem zakończenia 21 okresu rozliczeniowego. I ja to zrobiłem przed tym terminem.

Tak gwoli wyjaśnienia do wcześniejszych wypowiedzi, że w CP liczy się data wpływu pisma. Tylko, gdzie to jest napisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małego zonka... dzisiaj wprowadziłem polecenia płatności na 3 ostatnie miesiące (umowa podpisana 2007-10-23, wypowiedzenie wyslane poczatkiem października, juz zarejestrowane w polsacie), ale coś mnie tknęło i zerknąłem do COK via Internet i co się okazało? Płatność za listopad (do 23 paź) wynosi 42,80zł :woot: Wiem, że czasami po zakończeniu czasu określonego kwota może być wyższa, ale... nic o tym w umowie nie ma ani nigdzie takowa kwota za familijny nie widznieje :evil: ergo -- co do :censored: ?! Ktoś sie z czymś takim spotkał?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukaszw1992 A gdzie tak słyszałeś :?::roll:

 

@Iwiczek Tym, że w iCOK widnieje kwota 42,80 zł, to się nie przejmuj, bo to jest cena za pakiet Familijny w ofercie pre-paid, czyli po tym jak umowa z CP już "wygaśnie", a abonament za ostatnie 3 miesiące opłaciłeś dobrze, zgodnie z umową (a więc i kwota się zgadza :wink:), która jeszcze nie jest rozwiązana, więc teraz o podwyżce mowy nie ma. A to, że kwota ta (42,80 zł) widnieje już teraz, to skutek tego, że wypowiedzenie jest już zarejestrowane i system informatyczny już to wprowadził do twojego konta na iCOK mimo, że umowa jeszcze trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to wedlug prawa liczy sie data nadania i mało tego, jeżeli jesteśmy jeszcze w okresie zobowiazania to mamy miesieczny okres wypowiedzenia, a CP stosuje trzymiesieczny.
Wskaż to prawo albo przestań pisać bzdurki.

Po pierwsze, wypowiedzenie jest oświadczeniem woli. Sprawdź w kodeksie cywilnym, kiedy oświadczenie woli ma skutek. Podpowiedź: w dniu, w którym strona, której wolę oświadczasz, ma możliwość zapoznania się z jej treścią. Regulamin wymaga formy pisemnej (co jest zgodne z prawem), więc to Twój problem, żeby CP dowiedział się odpowiednio wcześnie, że umowy nie przedłużasz. Możesz złożyć takie oświadczenie osobiście w siedzibie CP i wtedy będzie liczyć się data jego złożenia, a nie "zarejestrowania w systemie". Zdając się na pocztę bierzesz na siebie ryzyko terminu dostarczenia listu do siedziby CP.

Termin "nadania" przesyłki ma czasem zastosowanie w urzędach - prawo skarbowe na przykład uznaje termin nadania a nie termin wpłynięcia do urzędu skarbowego. Ale to wyjątki prawne, regulowane specjalnymi przepisami.

Po drugie, żadne prawo nie reguluje okresu wypowiedzenia. Jest to kwestia umowy, którą podpisujesz (i ewentualnie regulaminu, który jest CZĘŚCIĄ umowy, bo podpisując umowę oświadczasz, że znasz regulamin i zobowiązujesz się do jego przestrzegania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako, że jestem tutaj nowy, witam wszystkich forumowiczów :)

 

Szukałem przez wyszukiwarkę i w temacie, ale ciężko szło więc postanowiłem zapytać. Czy jest możliwość rezygnacji z Cyfrowego Polsatu przez małżonka? Sytuacja wygląda mniej więcej tak, iż mamy umowę na czas nieokreślony, a mamy już dosyć szopki z HD w Polsacie i przejść na Cyfrę i przygotowywaną przez nią promocję. Problem polega na tym, że tata (podpisał umowę) jest teraz 4 miesiące poza domem. Czy umowę w jego imieniu może zerwać z 3 miesięcznym wyprzedzeniem mama? Jeśli tak, to w jaki sposób?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem przez wyszukiwarkę i w temacie, ale ciężko szło więc postanowiłem zapytać. Czy jest możliwość rezygnacji z Cyfrowego Polsatu przez małżonka? Sytuacja wygląda mniej więcej tak, iż mamy umowę na czas nieokreślony, a mamy już dosyć szopki z HD w Polsacie i przejść na Cyfrę i przygotowywaną przez nią promocję. Problem polega na tym, że tata (podpisał umowę) jest teraz 4 miesiące poza domem. Czy umowę w jego imieniu może zerwać z 3 miesięcznym wyprzedzeniem mama? Jeśli tak, to w jaki sposób?

 

Wypowiedzenie musi być pisemne, wysłane listownie i podpisane przez osobę która zawarła umowę. Krótko mówiąc Twoja mama nie może tego zrobić (no chyba że ma pisemne upoważnienie Twojego taty), ale może zrobić to Twój tata z miejsca w którym obecnie przebywa (o ile to oczywiście możliwe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie wlasnie skonczyła mi sie umowa z c.polsatem co sie stanie jesli jej nie wypowiem a nie zapłace abonamentu na listopad? sami wyłączą czy nalicza jeszcze kare jakas?

Z tego co wiem nie skończyła się umowa tylko została automatycznie przedłużona.

Trzeba pilnować terminów i czytać umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypowe pytanie. Nie dotyczy ono rezygnacji z abonamentu czy coś.

 

Po prostu jak wypisać się z bazy CP. CP przy kupnie np modułu CI prepaid wpisuje mój PESEL do swojej bazy danych. Po 4 miechach, np ginie mi moduł, więc nie chce, żebym dalej widniał w bazie CP i żeby przysyłali mi ulotki itp. Czy da się wypisać z tego? A co z kartą? Bo one chyba jest własnością CP, trzeba ją zwracać?

Wiem, że mogę olać wszystko i widnieć w bazie na zawsze, będą przysyłać karty, jak wymienią system itp. Ale ja nie lubie być bez sensu gdzieś zapisany.

Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z polityką ochrony danych osobowych, każdej osobie przysługuje prawo kontroli przetwarzania swoich danych, jeżeli na skutek różnego rodzaju zdarzeń rozwiązana zostanie między Tobą a firmą umowa na dany dekoder lub moduł to nie widzę przeszkód żebyś nie mógł zażądać usunięcia swoich danych. Oczywiście w danych może pozostać sam numer PESEL z adnotacją że osoba o takim numerze PESEL zgłosiła takie żądanie. Poza tym na samej karcie dane nie są zapisane, po prostu karta przypisana jest do danych w bazie firmy. Karta oczywiście zawsze jest własnością firmy, ale ze względu na sparowanie karty z dekoderem/modułem dostępu, jeżeli kupiłeś go na własność to po rozwiązaniu umowy jest jasne, że nikt Ci karty nie zabierze, bo dekoder stałby się bezużyteczny. Poza tym jeżeli zgłosisz kradzież to jak najbardziej będzie konieczność kontynuowania umowy, więc od płacenia się nie uwolnisz, po prostu na specjalnych warunkach jakie ci zaproponują możesz kupić dekoder lub moduł, dzięki któremu będziesz mógł kontynuować umowę, a poprzednia karta zostanie dezaktywowana.

 

Tu zostawiam linka do informacji na temat ochrony danych:

LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj swoją umowe. Tam masz wszystko napisane.

Wzór wypowiedzenia masz na forum i pamietaj żeby wysłać listem poleconym z potwierdzeniem odbioru.

 

dzieki wielkie za pomoc bo nie wiedzialem jak uciec z tej platformy:)) apropo wzoru wypowiedzenia jakos go nie moge znalezc,zaznaczam ze jestem tu nowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM Z JAKI MDNIEM ROZWIAZAC UMOWE NA CZAS NIE-OKREŚLONY

 

Ostatnia wpłata: 2009-10-08 - 67,80 zł

Termin następnej płatności: 2009-11-17

Kwota następnej płatności: 51,93 zł

Wolne środki: 15,87 zł

 

Pamiętaj! Liczy się data wpływu na nasze konto. Wpłać kilka dni wcześniej!

Banki i poczta często opóźniają płatności.

Opłacone pakiety

pakiet opłacony do

Pakiet Familijny 2009-11-17

Pakiet Relax Mix Film 2009-11-17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...