Jump to content
Egzystencjalny Paw

Polskie kluby w europejskich pucharach

Recommended Posts

Chwilę temu w radiu RMF FM podano informację, że trener Adam Nawałka odmówił objęcia funkcji trenera Legii Warszawa. Szkoda..

Ja się z Górnika nie śmieje, śmieje się tylko z tego, że oni twierdzą, że to była zaplanowana strategia a to był przypadek.

@Arkon, stać nas na niego, problem jest inny on woli wyjechać i czeka bo dla 3-4 klubów z Ligue 1 i Serie A jest 4-5 wyborem nawet nie 2. Jego problem a wcale na tym zachodzie więcej niż w Legii nie zarobi.

Nie nie, ja Lecha krytykuje za coś innego, tam promują zawodników bezpośrednio pod handel co mi się nie podoba, ta sytuacja Robak - Kownacki, gdzie robili to kosztem wyniku. Tam jak w młodym widzą hajs gra niezależnie od wszystkiego a to potem ma koszt, młodym trzeba dawać szansę ale nie można rzucać od razu na nie wiadomo jaką głęboką wodę bo trzeba pamiętać o wyniku. Widziałeś kiedyś w Legii aby młody dostał szansę w 80 czy 85 minucie jak wygrywamy 2 czy 3:0 ? Nie każdy tą szansę wykorzysta, tylko Magiera tak robił nawet w LM.  Nie każdy z tych chłopaków to wykorzysta ale tędy jest droga dla Legii, Lech robi to inaczej co ma swoje konsekwencje w wynikach.  PZPN i ESA powinni zrobić jedną rzecz, wydłużyć ławkę jak w Seria A do 12. 

@shark ja pisałem o tym, on chce swój sztab, Legia nie chce zwolnić Chorwatów.

Edited by mad85

Urban stawiał na młodych, ale znowu brakowało sukcesów w Europie, bo cały czas chciał grać radosny, otwarty futbol. Nie ma jednej, słusznej koncepcji. Czasem ryzykowne decyzje Leśnego dawały dobre rezultaty, czasem przesadzał jak z pensjami Jędzy czy Chukwu. Tak samo jak nie rozumiem pożegnania Jodły, Czerwińskiego czy Dąbrowskiego, do tego na tak niekorzystnych warunkach. Zobacz jak dwaj pierwsi fajnie grają w Piaście(coś czuję, że Fornalik zrobi tam wynik jak z Ruchem), na pewno są pewniejsi niż choćby przereklamowany Antolić.

Rzeczywiście wygląda na to, że nie będzie Nawałki w Legii. Jakoś nie bardzo żałuję. Może jednak Ojrzyński?

Tylko, że Legia Urbana to jeszcze była taki Lechem to dopiero zaczynało funkcjonować, Urban najwięcej stawiał jak byliśmy słabi . Oczywiście, że nie ma i wiadomo, że będą nieudane transfery, problemem jest brak spójności. 

Obawiam, że to będzie obcokrajowiec. 

Z piłkarzami takimi jak Antolic jest jeden problem, to dobry piłkarz, w LM grał fajną piłę ale on chyba zasiedział się w tym Dinamo i dziś gra na pół gwizdka. Wychodzi na to, że nie warto brać takich piłkarzy których ktoś daje pół darmo bo mają jakiś defekt. 

Problem polega na tym, że Legia musi brać graczy z defektem jak Vadis, Prijo czy Niko. Raz się uda, drugim razem nie. Mnie akurat Antolić nie przekonuje, gra na alibi. Do tej pory nie rozumiem dlaczego Mąka zszedł z boiska, a nie on.

Mecze Legii Warszawa w ligi Europy będę TVP pisał na Twitterze Marek Szkolnikowski

Bo TVP to kibic tylko Legii.

Ludogorec odpadł to w sumie większa niespodzianka niż Legia, najwyżej rozstawiona drużyna w 2 rundzie.  Co lepsze możemy znowu grać z Trnavą heh Dziwnie to wykminili. 

IV runda eliminacyjna - mistrzowska - 23 i 30 sierpnia 

Drużyny rozstawione 

Celtic FC / AÉK (Ateny) (przegrany) 

FC Salzburg / FK Škendija 79 (Tetovo) (przegrany) 

FK Astana / GNK Dinamo (Zagrzeb) (przegrany) 

FK Crvena zvezda (Belgrad) / FC Spartak Trnava (przegrany) 

Qarabağ Ağdam / BATE Borysów (przegrany) 

Malmö FF / Videoton FC Fehérvár (przegrany) 

Drużyny nierozstawione 

FC Midtjylland / The New Saints FC / Lincoln Red Imps FC 

Hapoel Beer Szewa / APÓEL (Nikozja) / FC Flora Tallin 

Rosenborg BK / Cork City FC 

HJK / NK Olimpija (Lublana) / Crusaders FC 

Łudogorec Razgrad / HŠK Zrinjski (Mostar) / Valletta FC 

FK Kukësi / Torpedo Kutaisi / Víkingur 

CFR Cluj / FK Sutjeska (Nikšić) / Alaszkert Erewan 

Sheriff Tiraspol / FC Santa Coloma / Valur (Reykjavík) 

Legia Warszawa / Football 1991 Dudelange / Drita Gnjilane 

Sūduva Marijampolė / Spartaks Jūrmala / SP La Fiorita

Źródło: 90minut.pl

Tak się prezentują potencjalni rywale Legii w fazie play-off Ligi Europy. ;) Kilka par jest bardzo przeciętnych, więc nadzieja jest. Co bardzo istotne sześć par stworzą drużyny rozstawione z nierozstawionymi, a dwie pary drużyny nierozstawione z nierozstawionymi. Tak więc na każdego z tego grona można trafić. ;)

Edited by ezequiel93

Brawo Gornik, brawo polska klubowa!

To jest istna kpina ...

No ale przeciez to sie dzieje od dawien dawna, wiec Ja sie nie dziwie i mam wywalone. Szkoda nerwow, po prostu trzeba popatrzec jak odpadaja z jakimis smiesznymi zespolami.

Edited by Umkwatata

Górnik lepiej, że odpadnie z tymi Słowakami niż jak miałby się kompromitować wynikami po 0:5 z Feyenoordem. :)

Oni przecież ledwo wyeliminowali ostatnią drużynę ligi mołdawskiej. :/

Legia out, Górnik out, Lech pewnie awansuje, Jagiellonia wątpię. Mówiłem,że z tym zagranicznym szrotem nic się nie ugra już rok temu,ale zostałem zakrzyczany. 

Trencin 3:0 - to jest po prostu zaoranie Gornika Zabrze.

Ciezko patrzec na livescore - masakra, dewastacja, dezintegracja.

-- ohh przeoraszam - juz tylko 3:1n Gornik odpowiedzial bramka.

Edited by Umkwatata

Jak to jest? Budżet legii, to całość budżetu ligi słowackiej! Może trzeba przeciąć pępowinę pieniężna dla naszych miernych kopaczy i postawić na młodych zdolnych, nawet z nigerii...

Edited by flot

Najlepsze jest to, że inny słowacki zespół dostaje dzisiaj drugi raz oklep od Dinamo Mińsk, a Slovan Bratysława będzie dzisiaj odrabiał straty po porażce w pierwszym meczu z Maltańczykami. :D Circus. D

A na pokazywanie meczów w 4K HDR bardziej zasługuje liga w Armenii niż nasza. :D

No i będzie coraz gorzej, bo Kurzawa woli siedzieć bez klubu niż w naszej lidze, a Kądzior woli ligę chorwacką...takiego czegoś jeszcze nie było...

Widzę, że większość w szoku. Nie wiem czego wy się spodziewaliście. Jakbyście pierwszy raz śledzili występy polskich zespołów w europejskich pucharach.

Gdzie dzisiaj obejrzeć Jagiellonię?

Tylko portugalski kanal Sport TV 1 wiec de facto zostaja streamy.

Edited by aboutreka