Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wczorajsza oprawa była ważniejsza niż mecz, była szczególna, to było przesłanie dla świata. Piłka to piłka, raz się wygra, raz przegra, raz zremisuje ale są w życiu ważniejsze rzeczy i jedną z nich było wczorajsza wiadomość na oprawie. To nie chodzi czy byłą dobra czy zła oprawa ta oprawa to coś czego nasi politycy przez lata nie potrafią załatwić, przekaz który powiem iść zawsze.

 

Nie do końca sobie poradził bo to co była w mediach to była jedna sytuacja, były też inne, to był ciężki charakter, nie przypadkowo on zmieniał kluby bardzo często. Stasiu podobnie sobie poradził jak Conte z Costą z tą różnicą, że Włoch doskonale wiedział, że na dłuższą metę nie ma sensu ta współpraca i odstawił po sezonie Costę, my zostawiliśmy Alexa i problemy powracały.  Danie mu tak dużej podwyżki jak chciał byłoby znacznie bardziej destrukcyjne. 

Alex wcale od początku nie błyszczał.

 

VOO przyszedł na sezon się odbudować, bez tej gwarancji nie podpisałby umowy. Przekaz medialny sprawił, że niektórzy uwierzyli, że zostanie ale nie było na to szans, cudem było że zimą nie poszedł do USA. 

 

 

Co do kwestii sportowych ja na przykład nie rozumiem dlaczego Maćka Rybusa nie wzięliśmy, był do wzięcia za 1,5 mln , dogadalibyśmy się co do kasy. Maciek na każdej pozycji z przodu może grać, do tego stałe fragmenty znacznie lepsze niż Moulin.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Bo widzisz kolego, w niektórych sytuacjach są rzeczy ważniejsze niż awans i kolejne zarabiane pieniądze - w szczególności gdy drużyna gra na serio kiszkę i najzwyczajniej nie zasługuje na grę w LM. Że nawet ja jestem pod wrażeniem, mimo iż delikatnie rzecz ujmując nie pałam do Was sympatią. Udało się puścić w świat przekaz, który jest bardzo ważny, bo zauważ o czym piszą zagraniczne serwisy? O wyniku, czy o oprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsmutniejszy jest fakt, że mistrz i wicemistrz odpadają w piłkarskimi miernotami z Kazachstanu i Azerbejdżanu, a nie minęły dwa miesiące od startu ligi.

Wczoraj mieliśmy ogromną liczbę niespodzianek, poziom drużyn jest wyrównany, a najbardziej boli, że pewnie taka łatwa droga do LM się prędko nie powtórzy. Oby Legia awansowała do LE i walczyła o jak najwyższy ranking klubowy, bo nic innego nie pozostało.

Pieniądze z LM w ogóle się na poziom sportowy drużyny nie przełożyły, wszystko zainwestowali w akademię(pewnie połowę rozkradli). Jednak czy to Dinamo Zagrzeb, czy inne Bate - poziom swój mimo występów w elicie tylko obniżają z roku na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jak pisałem po wylosowaniu Astany, ze mogą przegrać i przegrali...

 

LM to był jednorazowy wyskok, a Legia @mad85 to nie jest zespół regularnie wygrywający z klubami na poziomie Olympiakosu czy Sportingu, tylko potrafiący dostać się do LM cudem, bo cudem był ten Dundalk i de facto ograli ich w mękach...

 

Pisałem, ze VOO trzeba zatrzymać, a niech siedzi na ławie, zmądrzeje to znów zacznie grać. Ponadto Legia chyba nie ma nadal napastnika...

 

 

Z oprawa to rozumiem żart? Kogo obchodzi oprawa? Chyba tylko kiboli, bo normalnego kibica interesuje wynik a oprawa i bijatyki raczej obchodzą średnio. Mogą być puste trybuny byleby awansowali.

 

Co do Lecha i Arki. Lech może przejdzie w bólach, Arka na moje oko skończy dzis 3-0 i tyle...

 

I szczerze mówiąc chciałbym, ze Legia, Lech czy Arka odpadły, bo może da to komuś do myślenia zarówno pod katem organizacji ligi czy tez płacenia takich absurdalnych kwot za nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pisałem, ze VOO trzeba zatrzymać, a niech siedzi na ławie, zmądrzeje to znów zacznie grać. Ponadto Legia chyba nie ma nadal napastnika...

 

Geniusz normalnie, ile trzymać do grudnia jak podpisze umowę z nowym klubem czy do czerwca 2018 jak odejdzie?  Ale co tam 4 mln Euro (pensja + kasa za transfer) przecież to drobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Bo widzisz kolego, w niektórych sytuacjach są rzeczy ważniejsze niż awans i kolejne zarabiane pieniądze - w szczególności gdy drużyna gra na serio kiszkę i najzwyczajniej nie zasługuje na grę w LM. Że nawet ja jestem pod wrażeniem, mimo iż delikatnie rzecz ujmując nie pałam do Was sympatią. Udało się puścić w świat przekaz, który jest bardzo ważny, bo zauważ o czym piszą zagraniczne serwisy? O wyniku, czy o oprawie?

Naprawdę nawet najlepsza oprawa jest ważniejsza od meczu? Wy tak na serio? O tym serwisy będą mówiły raz, może wspomną jeszcze, a jakby Legia grała znowu z Realem czy Barcą w LM to mówiłyby non stop, chyba żeby mecz znowu był bez kibiców, którzy pracowaliby nad nową oprawą. :) Serio wyrosłem już z takich głupot. Liczy się wynik sportowy, wszystko inne jest tylko mniej lub bardziej nieistotnym dodatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jaki jest sens trzymać piłkarza, któremu za rok kończy się kontrakt i jasno deklaruje, że nie chce tu zostać? Legia to nie jest Real Madryt, żeby pozbawiać się tych kilku milionów ot tak. 

 

Co do meczu, strasznie w oczy rzucała się ta nieporadność w ataku, zero pomysłu. Widać, że w poprzednim sezonie gra w ataku polegała na Vadisie i trener nic z tym fantem nie zdołał zrobić. Szkoda ale w LE też można trafić na mocne zespoły typu Arsenal czy Milan i oglądać piękne widowiska. 

Edytowane przez mrozio11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jesteśmy zaściankową ligą i na razie nic nie wskazuje na to, że zrobimy krok do przodu. Może naiwnie, ale liczyłem, że Euro 2012 organizowane w Polsce, powstanie pięknych stadionów pozwoli na zrobienie tego kroku. Naszym pułapem jest grupa LE, czyli tak naprawdę ochłapy. I nie mówię tylko o Legii, ale o Lechu i pozostałych drużynach. Nie ma pieniędzy, nie ma sukcesów. Szkolenie też leży i kwiczy. Ofoe czy Prijo to powinni być gracze, przy których dojrzewają takie talenty jak Nagy czy Szymański. Rado niestety młodszy nie będzie i przy kim ma się ogrywać młodzież? Przy Mączyńskim? Bez żartów. Sadiku też nie da tyle co Prijo w Europie, to nie ten typ napastnika.

Tu jeszcze fajny tekst z weszło http://weszlo.com/2017/08/03/legia-podroz-ruszyla-skarpetkach/

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nawet najlepsza oprawa jest ważniejsza od meczu? Wy tak na serio? O tym serwisy będą mówiły raz, może wspomną jeszcze, a jakby Legia grała znowu z Realem czy Barcą w LM to mówiłyby non stop, chyba żeby mecz znowu był bez kibiców, którzy pracowaliby nad nową oprawą. :) Serio wyrosłem już z takich głupot. Liczy się wynik sportowy, wszystko inne jest tylko mniej lub bardziej nieistotnym dodatkiem.

 

Ktoś inny mógłby napisać że to właśnie mecz jest  tylko dodatkiem do takiej takiej oprawy jak wczoraj.

Co do jakości naszej Ekstraklasy to wiadomo to nie od dziś ,wystarczy jeden, dwóch graczy robiących różnice  i MP pewne.W ubiegłym sezonie taki Rado praktycznie w pojedynkę zapewnił Legii MP i awans do LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im niższy poziom ligi, tym bardziej istotne są takie dodatki jak oprawy czy doping. Jak nic nie dzieje się na boisku, jak choćby podczas wczorajszego meczu, to wtedy wszyscy dyskutują o oprawach. Gdyby Legia awansowała dalej, to byłaby tylko ciekawostka. A tak gramy piach, ale za to jakich mamy kibiców i oprawy. Po raz kolejny napiszę- nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Rado, a VOO, jedyny, który miał jakieś przyśpieszenie i rywale odbijali się od niego....
Bardzo dobrą rundę miał Nagy, trochę się w tym dwumeczu na nim zawiodłem, liczyłem, że to taki nowy Duda, ale pewnie niebawem Legia na nim sporo zarobi.

Mączyński na razie nie zachwyca, a wręcz w pierwszych meczach zawodzi. Jednak czego się spodziewać po nim? Ani w Wiśle nie był, ani teraz w Legii nie będzie żadnym królem środka pola. Na zapchajdziurę się świetnie nadaje w kadrze Nawałki, nikt niczego od niego nie oczekuje, byleby czegoś nie spartolił, wtedy pokazuje co potrafi u boku świetnych graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z Tobą zgodzę, bo jesień Rado miał znakomitą, dopiero na wiosnę grał słabiej, jak się okazało z powodu urazu. Nagy czy Szymański to ogromne talenty, ale muszą mieć mentorów jak Rado czy Vadis. Co do Mączyńskiego to pełna zgoda- przeciętny zawodnik i tyle. Choć ciągle liczę, że jeszcze pokaże większe umiejętności, ale jak wszyscy potrzebuje czasu. To nie Ljuboja, który nawet jak nie trenował, to grał zjawiskowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom ligi nie jest moim zdaniem najgorszy, gdyby nasze drużyny w pucharach grały tak jak w lidze to obstawiam, że min. 2 grałyby regularnie w grupie LE. No ale skoro po lidze sprzedajemy, krótki okres przygotowawczy, nowi (jeśli w ogóle są) nie zdążą się zgrać z drużyną to mamy efekty jakie mamy.

Jeszcze mały off-top odnośnie oprawy: ja uważam się za normalnego kibica (chodzę regularnie na mecze u siebie, bardzo rzadko na wyjazdy, nie zasiadam na fanatycznej trybunie) i dla mnie ta oprawa jest ważna. Pewnie dlatego, że mamy różne podejście do pewnych spraw, a głos kibiców z trybun (nie kiboli kopiących swoich) jest zgodny z moimi poglądami. A skoro uważacie, że kibice są dodatkiem i w sumie można grać przy pustych trybunach to nie mamy o czym dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga jest za bardzo przepłacona, tyle kasy co mają nasze kluby nie mają nawet w Grecji (oprócz Olimpiacosu) Białorusi takie Bate czy Szkocji, ME u21 pokazały że nasze kluby wolą stawiać na szrot niż na młodych zawodników którzy wolą siedzieć na ławce w klubach zagranicznych. Bądź co bądź przez Legię przewinęło się kilku fajnych zawodników Vadis, Prjović, Nikolić, Ljuboja, Sa, Ojama.

Edytowane przez Globus903
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 A skoro uważacie, że kibice są dodatkiem i w sumie można grać przy pustych trybunach to nie mamy o czym dyskutować.

 

To już manipulacja z Twojej strony. Nigdzie nie napisałem, że kibice są dodatkiem, a mecze przy pustych trybunach mają sens, wręcz przeciwnie(przykład meczu z Realem). Oprawy jak najbardziej  takim dodatkiem są.

 

 Bądź co bądź przez Legię przewinęło się kilku fajnych zawodników Vadis, Prjović, Nikolić, Ljuboja, Sa, Ojama.

Serio Ojamę umieszczasz razem z w/w gwiazdami? To jedno z największych rozczarowań. Najbardziej szkoda mi Sa, który nie dogadywał się z Bergiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepłacone, to są ligi z topu i w ogóle cały futbol stał się jednym wielkim biznesem i pralnią pieniędzy.... :)

Gdyby nie kasa z telewizji liga byłaby jeszcze gorsza niż jest. U nas nie ma po prostu teraz bogatych ludzi chcących inwestować w futbol... Tak jak Cupiał na początku wieku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprawa wczoraj była znacznie ważniejsza mimo wszystko niż mecz. Cel został zrealizowany.

Co?! :D Jeden z najgłupszych komentarzy po tym meczu.

Co niby wniosła ta oprawa meczowa? Motyw powstania przez które zginęła masa ludzi, zniszczono stolicę i nie przyniosło niczego pozytywnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im niższy poziom ligi, tym bardziej istotne są takie dodatki jak oprawy czy doping. Jak nic nie dzieje się na boisku, jak choćby podczas wczorajszego meczu, to wtedy wszyscy dyskutują o oprawach. Gdyby Legia awansowała dalej, to byłaby tylko ciekawostka. A tak gramy piach, ale za to jakich mamy kibiców i oprawy. Po raz kolejny napiszę- nie tędy droga.

Wynik wczoraj był mniej ważny niż przekaz z oprawy nawet jakbyśmy wygrali. Wstyd mi, że piszesz takie słowa.  Może tobie to nie przeszkadza ale mi przeszkadza retoryka o polskich obozach itd. To jest nasza odpowiedz, to jest coś co nasi politycy zaniedbali przez lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik wczoraj był mniej ważny niż przekaz z oprawy nawet jakbyśmy wygrali. Wstyd mi, że piszesz takie słowa.  Może tobie to nie przeszkadza ale mi przeszkadza retoryka o polskich obozach itd. To jest nasza odpowiedz, to jest coś co nasi politycy zaniedbali przez lata.

Nie rozumiem niektórych, to był mecz, a nie uroczystość upamiętnienia Powstania.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niektórym polityka pomyliła się ze sportem... Oprawa ważniejsza od meczu, ten kraj ostatnio zwariował.

Masakra, nie wiesz że Powstanie Warszawskie to też nasza historia ? Nie wiem może nie znasz takich postaci jak Marian Łańko, Wacław Krzymowski, Edmund Madeński, Ryszard Łysakowski i wielu wielu innych, długo mógłbym tak wymieniać. Ta oprawa to też hołd dla nich, walka o ich dobre imię które jest szargana.  To wszystko wpisuje się w piłkę w naszą historię. 

 

 

 

Dobra ale wracając do piłki, zapewne niedługo jeszcze coś transferowego się wydarzy w klubie, mówi się że do Legii ma trafić jeszcze jeden piłkarz do środka pola ( że potrzeba jest to było widać). 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprawa super, naprawdę robiła wrażenie. Ale stwierdzenie, że oprawa jest ważniejsza niż mecz to trochę przesada. Uciekła nam znów Liga Mistrzów i to wszystko przez idiotyczne błędy w pierwszym meczu. Bo to że brak skuteczności w drugim nie miało by znaczenia gdyby nie tamte klopsy. 

Całe szczęście jest jeszcze Liga Europy. ale tam też z taką grą łatwo nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...