Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zajrzałem z ciekawości na stronę popularnego polskiego bukmachera, kurs na awans Astany wynosi tylko 1,32 (na awans Legii 3,15). Słabo, słabo nas cenią bukmacherzy. Ja wierzę w awans mimo wszystko, chociaż to co widziałem w pierwszym meczu i w meczach ligowych Legii podpowiada co innego. 

Na plus na pewno postawa Lecha w tym tygodniu, w lidze dzisiaj pewna wygrana z Piastem, a kilku graczy grających w Utrechcie w ogóle nie zagrało, albo weszło z ławki, Lech musi awansować, daje im 85% szans na awans.

Awans Arki będzie dla mnie wielką niespodzianką, chociaż już raz Arka porządnie zaskoczyła kilka dni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz Midtjylland - Arka na sport.tvp.pl

źródło: http://www.90minut.pl/news/279/news2796765-eLE-Mecz-Midtjylland-Arka-na-sport-tvp-pl.html

 

Czyli zainteresowanie meczem przez TVP było....szkoda, że wcześniej tego nie ustalili i nie spróbowali ustawić meczów tak żeby się nie nakładały

 

e: teraz to już w ogóle się wkurzyłem

Na TVP Sport będzie transmisja łączona z obydwu meczów. To już mogli retransmisję puścić po meczu Lecha i nie podawać wyniku.

Po co takie coś?

Edytowane przez fizyk123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak porażka jest winą tego, że sztab nie przygotował dobrze zawodników do gry na takiej nawierzchni. Kazachowie bili nas motorycznie.

A obowiązkiem sztabu szkoleniowego wraz z pierwszym trenerem jest przygotowanie zawodników do gry w danych warunkach, o wczoraj można mieć wiele zastrzeżeń choćby takich jak lot dopiero we wtorek czy zła taktyka.

 

 

Nie martw się o nas , na 100% awansujmy.

100%. Nawet nie było wystarczająco sytuacji, a co mówić o jakiejś wielkiej przewadze u siebie. Nie ma amatorów do ogrania to i nie ma LM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia i zazenowanie - Legia odpada z mistrzem Kazachstanu. Bez stylu, bez umiejetnosci, bez pomyslu na gre - nawet chyba bez woli walki ... Nic totalnie dzis niegrali. W Kazachstanie to samo bylo.

 

Te bramki w doliczonych minutach z Astany zawazyly, szczegolnie ta z 90+ ...

 

Ja jestem zalamany - te wszystkie rankingi itd. traca na znaczeniu - to sa po prostu zbyt slabe sklady polskich druzyn. Tylko czlowiek sie denerwuje caly czas ...

 

Odnosnie Legii - Gdzie sa pieniadze za poprzednia LM? Jakies porzadne transfery? Nic a nic ...

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety stało się to, czego się obawiałem, fatalny występ w Astanie się zemścił. Szkoda Legii, wystarczyło zachować koncentrację w doliczonych czasach gry na wyjeździe i mielibyśmy jeden krok do raju - na dodatek znowu z rozstawieniem.

W poprzednim roku trafiło się ślepej kurze ziarno i mieliśmy awans do Champions League. Dzisiaj trzeba spojrzeć na fakty. Nawet taki Łudogorec stać na Góralskiego, a Legię nie... Vadis odchodzi do Olympiakosu, który też w tych eliminacjach walczy... Trudno nam dzisiaj z kimkolwiek w Europie realnie powalczyć.

Nie porównywałbym Astany do Karabachu z czasów Wisły, czy Irtysza..... Astana, to solidna drużyna, która była spokojnie do ogrania, ale nie byli to kelnerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety najbardziej żal głupio straconej bramki na wyjeździe. Brakowało kreatywnych zawodników- sprzedanego Ofoe i niestety kontuzjowanego Rado. Na plus na pewno Szymański i Czerwiński. Najbardziej zawiedli Guilherme i Moulin. Trochę nie rozumiem zdjęcia z boiska Sadiku, który jednak do sytuacji bramkowych dochodził. Szkoda szansy.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogłem patrzeć co wyprawia Moulin, ile strat, niedokładnych piłek, jego próby reżyserowania gry kompletnie nie wyszły. Ciekawe jak się potoczą najbliższe miesiące dla Legii, wyczytać w mediach można, że potrzebują kasy, możliwe, że jeszcze ktoś ważny odejdzie w wyniku dzisiejszej klęski.

Mam nadzieję, że jutro Lech nie zawiedzie, a może i Arka sprawi miłą niespodziankę. :)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakowało kreatywnych zawodników- sprzedanego Ofoe i niestety kontuzjowanego Rado. 

Rado by wykreował pewnie jakiegoś karnego z kapelusza :wink: . Najsmutniejsze jest to, że nie przeszła drużyna nawet dobra, tylko zwykły średniak. Astana u siebie nie zagrała jakoś super, tylko konsekwentnie, a Legia po [beep]sku. Wczoraj Kazachowie poza konsekwentną obroną nie pokazali zupełnie nic, z przodu dno - laga do przodu i może ktoś dojdzie. A mimo to Legia nie tworzyła sytuacji tylko kopała bez większego sensu. Prostopadłych piłek nie naliczyłem zbyt wiele.
Ciekawe na kogo trafią w el. LE.
Już odchodząc od tego że Legii nie lubię, to za oprawę na prawdę szacun. Poszło w świat i bardzo dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100%. Nawet nie było wystarczająco sytuacji, a co mówić o jakiejś wielkiej przewadze u siebie. Nie ma amatorów do ogrania to i nie ma LM. 

Odpadliśmy z amatorami, najśmieszniejsze jest to, że gdybyśmy w Astanie zagrali tak jak wczoraj to awans by był a lekko mówiąc wczoraj dobrze nie zagraliśmy.

 

Nawet taki Łudogorec stać na Góralskiego, a Legię nie... Vadis odchodzi do Olympiakosu, który też w tych eliminacjach walczy... Trudno nam dzisiaj z kimkolwiek w Europie realnie powalczyć.

 

 

Wbrew pozorom Ludogorec ma mniejszy budżet od nas tyle, że mają bogatych właścicieli i działają trochę jak Józek na kurniku i Góralski wcale najdroższym transferem nie był. Co pokazuje dziwność sytuacji.

 

Niestety najbardziej żal głupio straconej bramki na wyjeździe. Brakowało kreatywnych zawodników- sprzedanego Ofoe i niestety kontuzjowanego Rado. Na plus na pewno Szymański i Czerwiński. Najbardziej zawiedli Guilherme i Moulin. Trochę nie rozumiem zdjęcia z boiska Sadiku, który jednak do sytuacji bramkowych dochodził. Szkoda szansy.

Wcale nie brakowało VOO ale brakowało indywidualności, rok temu eliminacje wcale nie były lepsze ale zawsze ktoś był czy Niko który robił 2 gole z jednej sytuacji bramkowej, czy Alex robił strzał życia, czy potem Rado  czy VOO. W tej drużynie nie ma takich piłkarzy, kogoś kto weźmie na siebie odpowiedzialność.

Ja nie mogłem patrzeć co wyprawia Moulin, ile strat, niedokładnych piłek, jego próby reżyserowania gry kompletnie nie wyszły. Ciekawe jak się potoczą najbliższe miesiące dla Legii, wyczytać w mediach można, że potrzebują kasy, możliwe, że jeszcze ktoś ważny odejdzie w wyniku dzisiejszej klęski.

 

Straty to raz ale jego stałe fragmenty gry to była jakaś masakra.

To nie tak, awans do fazy grupowej LE jest po prostu wpisany do budżetu. 

 

Oprawa wczoraj mistrzostwo świata poszła w świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w Legii brak indywidualności, czyli sprzedanych za grosze Vadisa, Niko czy Prijo. W taki sposób na następny awans polskiego zespołu do LM poczekamy kolejne ćwierć wieku. Oprawa super, ale naprawdę wolałbym dobrą grę na boisku. Nowo kupieni zawodnicy może będą gotowi za miesiąc, a być może dopiero za pół roku albo i później(Chukwu, Jodła, Dąbrowski czy Brzyski). Cały czas nie mam przekonania do Mączyńskiego- ani w ofensywie nie przekonuje,a w defensywie nawet Kopa jest od niego skuteczniejszy, że już straty po której padła 3 bramka dla Astany nie wspomnę. Sadiku nie ma sił, Berto nie jest przygotowany, Pasquao nawet nie powąchał murawy, o Mące już napisałem. Wzmocnienia jak na mistrza Polski przystało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieli odejść to odeszli, VOO nie było szans zatrzymać i na tym wyszliśmy dobrze bo odbudowaliśmy kogoś przez rok i zarobiliśmy. On tu przychodził tylko na rok. Alexa też nie było sensu zatrzymywać bo to nie 1 wyskok, ale z Niko na pewno byśmy się dogadali odpowiednia rozmowa + podwyżka na pewno wpłynęły by na jego decyzję. 

 

Obawiam się, że wśród nowych nie ma takich zawodników, umiejętności oni mają ale żaden nie wygląda aby mógłby być liderem na boisku. Na pewno po wczoraj odpuściłby definitywnie Guilherme. 

 

 

Oprawa wczoraj była znacznie ważniejsza mimo wszystko niż mecz. Cel został zrealizowany.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprawa ważniejsza niż mecz!? Czegoś tu nie rozumiem. Oprawa jest tylko dodatkiem, najważniejszy jest mecz i awans. Gui już powinien odejść, on już dawno nic ciekawego nie pokazuje. Legia go przerasta. Co do Prijo- jakoś Czerczesow potrafił go okiełznać. Taki wojownik z dużymi umiejętnościami to skarb. Niko niestety w pucharach zawodził. Napiszę raz jeszcze- dopóki polskich klubów nie będzie stać na zatrzymanie takich graczy jak Vadis czy Prijo, dopóty nie będziemy się liczyć w Europie. Ale na pocieszenie będziemy mieć najlepsze oprawy na świecie. Absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...