Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zapomniałem dodać, że antena jest ta sama przez około 2 lata i były na niej 3 różne instalacje do dekoderów n-ki i nigdy nie miałem problemów z odbiorem jakiegokolwiek kanału. Wygląda to tak, jakby po modernizacji coś się posypało bo wcześniej wszystko było ok. Martwi mnie fakt, że owszem nie działają niektóre kanały z określonego transpondera, ale z drugiej strony pozostałe są w porządku i pokazują jakość 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ze stacjami TVN ogólnie jest jakiś problem tzn potrzebują większej siły niż u niż inne by odbierać. Jeszcze poszczególne stacje TVN też mają zróznicowanią potrzebę większej siły np TVN religia potrzebuje większą siłę niż TVN.Mam pytanie czy HB w Polsce jest gorzej odbierany niż Astra19 bo tak mi pokazuje tuner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To rydzyk i częściowo TVP ,ale to za farłała dobrze mysleli by ulokować polskie kanały na astrze by Polacy nie mieli problemów z odbiorem. A wszystko inne wali się na HB. Aktualnie mam niedoładowaną kartę TNK wiadomo( n-sport będzie nas teraz raczył powtórkami sportu a to dla kibica żenada),i Tvn religia przy pogodzie takiej sobie niestety odwala pixele czasami tvn 7 to samo robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gdy ma się poprawnie ustawioną antenę z prawidłową instalacją to nic nie odwala. Mam cyfrową satelitę od 2004 roku i nigdy żadnych problemów. Zamiast narzekać nieustannie, że to nie działa albo tamto czas uderzyć się w piersi i przyjrzeć się swojemu majdanowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mieszkam we wschodniej Polsce zatem mam teoretycznie gorsze warunki odbioru. Na dodatek odbieram Hot Birda na zezie i nie ma najmniejszych problemów, chyba, że jest oberwanie chmury ale to normalne. Zdecydowana większość problemów jest związana z ustawianiem anteny na odwal, oszczędnościach na sprzęcie, pseudointalatorach itp. Zgadzam się z Tobą, że sygnał na Astrze jest silniejszy niż na Hot Birdzie ale nie jest on w Polsce na tyle słaby by powodować jakiekolwiek problemy z odbiorem. Na plus Hot Birdowi trzeba zaliczyć to, że wiązka pokrywa dużo większy region świata niż Astra - to jednak argument bardziej dla Polonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, mam problem z dekoderem DREAMBOX 800 SE HD i odbiorem cyfry plus. Otóż posiadam w domu drugi odbiornik(jakiś standardowy z cyfry, który odbiera wszystkie kanały, lecz gdy podłączam DB i wkładam kartę niestety łapie tylko kanały disco czy jakieś radia.. Dodam iż bez karty również odbiera te kanały. Nawet 1 i 2 nie łapie. Dodam, że widzi ich dostępność w postaci siły sygnału itp itd. lecz jak włączę to czarny ekran.

Dołączone inf o dekoderze:

"IMG ICVS GP3

YOUTUBE

TORRENTY

PICONY NA WYśWIETLACZ I SKÓRKĘ

MOJA SKÓRKA

[beep] 2.2.1 (przygotowany pod karty)

NEWCS 1.67 (przygotowany pod karty)

MGCAMD 1.38

OSCAM

AUTOMATICVOLUME (indywidulane ustawienie głośnosci dla każdego kanału z osobna)

STARTUPTOSTANDBY (przechodzenie tunera w tryb czuwania po restarcie)

KLIENT POCZTY EMAIL

TSPANEL

DREAMNETCAST (radio internetowe)

NAJNOWSZA LISTA Z 12 SATELITAMI "

 

Macie może jakieś pomysły? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jarek HB nie ma zapasu na złe warunki pogodowe .nie sądzę że mam żle ustawioną antenę ,ustawiał ją fachowiec .na moim fergusonie odbieram 4 satelity .mieszkam w zachodniej Polsce są 2 wskażniki jakość i siła . Siła na wszystkich 4 satelitach jest w granicach 95-99% , natomiast jakością sygnału już się różnią i tak syriusz ok 90% , astra 19- 86% , astra 28- 70% i HB- 75% (ale to jest max przy takiej pogodzie jak dziś)i nie ma problemu z odbiorem oprócz TVN religii .Ale jak jest gorsza pogoda to procenty z jakości idą w dół o jakieś 10%-15% na każdym satelicie i wtedy na HB spada do 63% i jest to graniczna dla niektórych programów np z TVN ( chyba mają większe wymagania co do jakości sygnału).Dodam że HB jest ustawione centralnie a antena ma 80-85 cm pozostałe zezują.Na HB ustawiłem sobie konwenter TWin i odcinanie czy zamienianie jednego kabla nic nie daje .Nie daje też nic podłączanie tylko samego HB do tunera tzn nie poprawia jakości w %.Jedynie co poprawia to przesuwanie konwentera bliżej dalej talerza i w boki ale tutaj max dla HB to 75% i więcej nie da się rady wyciągnąć., jak przychodzi gorsza pogoda to zakłócane są niektóre programy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to że ustawiał ją fachowiec nie znaczy ze antena nie mogła ci się minimalnie przestawić, zważywszy że ostatnio były silne wichury. Jeżeli masz problem zTVN-ami to niestety kłania się ponowne dostrojenie anteny - chciał nie chciał musisz ja wyregulować. Czasami wystarczą milimetry i już wszystko wskakuje.

Ja u siebie mam 80-tkę to nawet jak są załamania pogody wszystkie kanały odbieram - no chyba że jakieś problemy mają nadawcy jak to było w tym roku latem (oberwanie chmury nad W-wą)

Wracając do twojego ostatnie zdania ewidentnie trzeba antenę poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich serdecznie!

Piszę do Was o wszelkie sugestie, porady, bo już wymiękłem. Otóż po ostatniej wichurze (piątkowej) nie mogę złapać sygnału na swojej antenie (mam Polsat cyfrowy). Sprawdziłem już chyba wszystko - tuner, przejście po kablu oraz konwerter i wszystko jest ok. (wszystkie elementy sprawdzałem na innym pracującym zestawie i jest ok!), a sygnału ni diabła nie mogę złapać. Zarówno Moc sygnału jak i Jakość sygnału tuner (mam bodajże model F-300, czy coś w tym stylu) pokazuje na zero. Do tej pory też sądziłem, że Moc sygnału wskazuje nam na połączenie tunera z konwerterem i gdyby nawet konwerter leżał u mnie na dywanie -oczywiście połączony kablem z tunerem to powinno coś pokazywać, a tu nic i tego też nie rozumiem... Ale zostawiając to na boku, to w zasadzie pozostaje mi czasza i wysięgnik, na którym montowany jest konwerter i tak się zastanawiam, czy nie doszło przypadkiem (w wyniku tych mocnych podmuchów) do jakieś "deformacji" geometrii, czy coś w tym stylu - oczywiście nie widocznej gołym okiem i to powoduje, że sygnału nie da się złapać.

A co Wy o tym sądziecie? Będę dzwięczny za pomoc!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To już ostateczność, ale zawsze ustawiałem sobie sam tę antenę i nie było problemów. Poza tym mam dokładnie zaznaczone pozycje w którym odbiór jest ok., a teraz nic, totalne ZERO, dlatego skłaniam się jednak ku deformacji, czy utracie geometrii jak to zwać przez czasze i/lub wysięgnik na którym jest konwerter. Dodam tyle, ze czasza jest już leciwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a nasz możliwość sprawdzenia tego na innym dekoderze bo mogło dojść do uszkodzenia tunera. Kwestia dodatkową może wtyki się poluzowały i spróbuj je zrobić od nowa. Uszkodzenie anteny mało prawdopodobne chyba żeby to była antena o dużych wymiarach powyżej 100cm. Może sprawdź kat elewacji mógł się przestawić i tu może być kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tuner, przejście od tunera do konwertera i sam konwerter są na 100% sprawne, bo sprawdzałem każdy z tych elementów na innym działającym zestawie podmieniając je po kolei i to tam chodziło. Pozostaje więc mi prostą metodą eliminacji sama antena. Wiem, wydaje się to na początku zabawy najmniej prawdopodobne, ale chyba możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

czesc mam lekkie przycinki podczas odbioru programow na cyfrze. zauwazylem ze czesciej sie to zdarza gdy sa relacje na zywo. sygnal mam w normie okolo 80%. antena ustawiona przy pomocy sat findera za 13zl i nie wiem co dalej robic. czy wymiana konwertera na jakis markowy pomoze?? bedzie silniejszy sygnal itp?? teraz mam komplet comsatowski antena i konwerter (single). mam juz ten zestaw z 10 lat moze powoli nawala??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no wiem wiem ze to nie cud techniki ale musialem go zakupic. wczesniej ustawialem wg tunera na N-ce ale teraz trafil mi sie taki na cyfrze ze nic sie nie rusza nawet jak zmienial ustawienie anteny i polozenie konwertera.

takze wczoraj wszystko poustawialem na zycher raczej i delikatna poprawe zaobserwowalem. to nie sa jakies wielkie przycinki ale jak leci np mecz to latwo rozpoznac czy obraz jest plynny czy przeskakuje. trwa to zazwyczej kilka sekund i potem smiga dobrze. i tak co jakis czas.. myslalem o zmianie konwertera bo wyczytalem ze niektore powoduja wzmocnienie sygnalu i moze akurat to pomoze. myslalem o tym KONWERTER INVERTO SINGLE BLACK ULTRA 0.2dB HD

lub ewentualnie tanszy KONWERTER Single 0,2dB GOLDEN INTERSTAR GI-201 HD

ktory lepszy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@lubelak

 

Sprawdź też skręcenie konwertera. Ja takim satfinderem za kilkanaście zł ustawiałem antenę i mam całkiem dobry sygnał na antenie 70 cm, kanały SD i HD od Cyfry śmigają bez najmniejszych problemów. Czasem jest tak, że z jednego (silnego) transpondera sygnał jest bardzo dobry, a z innego (słabszego) na granicy odbioru. Świadczy to o mało dokładnie ustawionej antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...