Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tylko, że żadne inne kanały na polaryzacji H nie działają, oprócz właśnie tych dwóch, być może konwerter nie ściąga pasma powyżej/poniżej pewnego pułapu?

Dane kanałów przeorałem już na KingofSat.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szkoda czasu, wymień konwerter, może nie działa przełączanie pasm (góra/dół) 22kHz.

Wymieniłem konwerter na stary z piwnicy i ustawiłem antenę na oko jak była.

Wszystkie kanały działają jak trzeba.

Pytanie teraz, bo mnie zaintrygowałeś, dlaczego BBC Brit HD jednak ma dużo gorszą jakość?

Czy oni po prostu nadają słaby sygnał, czy znajduje się na jakiś skrajnych pasmach?

 

Nie wiem czy ulepszać coś, czy zostawić jak jest, bo niby działa OK :)

 

Dzięki!

 

2vx401g.jpg

 

15iayxi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Transponder 12476 H 29900 3/4 DVB-S2 8PSK faktycznie jest słabszy ale przy antenie 100 cm nie powinno być różnicy w sygnale.

Kwestią jest tylko prawidłowe ustawienie anteny i konwertera, dobrze jest przy tym posiadać już przyrząd do mierzenia sygnału.

Edytowane przez robsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Transponder 12476 H 29900 3/4 DVB-S2 8PSK faktycznie jest słabszy ale przy antenie 100 cm nie powinno być różnicy w sygnale.

Kwestią jest tylko prawidłowe ustawienie anteny i konwertera, dobrze jest przy tym posiadać już przyrząd do mierzenia sygnału.

Dzięki! Ustawiłbym lepiej, ale talerz jest na balkonie i ustawiony na zewnątrz, więc ni jak nie mogę sięgnąć konwertera jak jest zamontowany, żeby chociażby poprawić kąt, który tez na oko ustawiłem.

Jak będą problemy przy chmurach, bo dziś czysto to jeszcze raz zajrzę do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem na jaki konwerter wymieniłeś, ale na pewno sprawność anteny osiągnięta aktualnie, jest daleka od minimum przy antenie 100 cm. Przy opadach deszczu oraz śniegu będą problemy z odbiorem przynajmniej na części z kanałów. Wskazanie Jakość sygnału nawet na kanale BBC Brit HD powinna mieć więcej niż 60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam ten sam problem co u kolegi BBC Brit obraz jest najgorszy reszta HBO HD cały ten transporder ma słabą jakość ustawiłem że trzy razy i nic 70 na 40 tylko jak jest ładna pogoda wskakuje wysoko. Może faktycznie konwentor do wymiany bo nic innego nie przychodzi mi do głowy. U mnie jest podłączone dwu kablowo i zaobserwowałem ostatnio że jak wyjme jeden z kabli sygnał w górę a wkładam z spowrotem sygnał w dół ale na BBC Brit sygnał się nie zmienia przy wyciagnieciu przewodu z dekodera i teraz nie wiem czy nie ma jakiegoś zwarcia na kablu między konweterem a dekoderem. BBC Brit u mnie wogóle nie działa reszta na tym transporderze świeci na tym jakości 40%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem na jaki konwerter wymieniłeś, ale na pewno sprawność anteny osiągnięta aktualnie, jest daleka od minimum przy antenie 100 cm. Przy opadach deszczu oraz śniegu będą problemy z odbiorem przynajmniej na części z kanałów. Wskazanie Jakość sygnału nawet na kanale BBC Brit HD powinna mieć więcej niż 60%.

Stary chyba "Inverta" od talerza chyba Polsat jeśli dobrze pamiętam.

 

2dhttmx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A u mnie wygląda to tak na jednej antenie konfiguracja anteny jak i TVN HD ok.20% jakości więcej niż na drugiej antenie.Ale już BBC Brit HD na drugiej antenie ma jakość ok.5 % większą.Czyli to ustawianie na jednym kanale chyba nie do końca ma sens.Na tej pierwszej mam na instalacji anteny  silę 96% a jakość 74% tylko Ber strasznie skacze jest np 4.4E-7 a widziałem nawet 7,0E-7.TVN HD siła 74% a jakość 57-58% i ber stabilny 1,0-9 natomiast BBC Brit HD siła 75% jakość 38% ber taki sam jak na TVN HD.Wskazania na Wifi Premiumboxie i antenie z zestawu NC+ który obecnie oferują zamontowanej na oko w ok.Lublina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nowy, pojedynczy kosztuje grosze. Ta folia po obwodzie promiennika po co tam jest? Uszczelniacz?

Z tej perspektywy skręt ciężko ocenić. Resztę Ci @support458 napisał.

Tak, to rozwiązanie ad hoc, konwerter i tak na nowy zmienię jak wrócę do domu.

Ta taśma jest po to żeby małe pęknięcie w plastiku przykryć :)

Czy rzeczywiście konwertery Sharpa są najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam was mam pytanie: mam miernik Satlink WS-6933HD i zaobserwowałem jedną rzecz - mam na jednej antenie 85cm ustawione satelity Astra, Hot Bird i Eutelsat 28A. Każda z osobna to pomiar w granicach 93/70 procent na wskazaniu miernika. Jak chcę osobno ustawić pozycje to wskazanie jest na podobnym poziomie.

 

I tu moje pytanie - czy tylko ja tak mam czy czasza jest za mała? Dużo już anten ustawiłem i nie ścina itp. sam mam Arive 253 Combo i paski wskazują podobnie jak w Satlinku. Na testach różnych filmików w necie wskazania są prawie na całej skali trochę mnie to denerwuje ale reklamacji jeszcze nie miałem więc nie wiem co jest nie tak. Jak ktoś może, to niech da znać, czy to norma czy coś z wyskalowaniem S/Q.

Edytowane przez Mr. Orbita
Przeniesione do innego wątku, poprawa czytelności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam mam pytanie.

 

Dekoder NC+ DSI83 cpl + multiswitch.

 

Multiswitch który się znajduje na strychu kamienicy w której mieszkam odbiera sygnał z 3 satelit, Astra 19.2°, Hotbrid 13° i Eutel 16°. Wydaje mi się że, multiswitch ma wbudowanego Diseqc ponieważ z jednego kabla który schodzi z góry do mieszkania można odbierać programy z tych trzech satelit. W swoim TV LG mam wbudowany dekoder i dla testu po podłączeniu kabla do TV wyszukuje programy niekodowane z tych trzech różnych satelit. Po podłączeniu dekodera od Nc+, dekoder nie łapie sygnału z satelity Hotbrid. W opcjach dekodera również nie można zmienić nic jeśli chodzi o satelity, a o opcji Diseqc można zapomnieć. Moje pytanie brzmi: w jaki sposób rozdzielić sygnał aby mieć tylko Hotbrid a i dekoder od NC+ zaczął odbierać programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten dekoder działa tylko gdy na porcie 1 ma sygnał z HB. W menu niestety brak opcji zmiany. Więc albo dogadasz się z właścicielem kamienicy żeby w multiswitchu przełożyć kable z HB jako pierwsze, albo znaleźć jakiś generator diseqc, który odseparuje sygnał diseqc z wyjścia dekodera i wygeneruje nowy dla satelity z portu B (2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak kolega wyżej napisał. Brak opcji Diseqc w dekoder.

 

Przychodzą mi 3 rozwiązania do głowy.

 

1. Tak jak kolega kmf877 wyżej napisał, przełożyć kable z wejścia B do A.

 

2. Wymienić dekoder na taki z opcją diseqc.

 

3. Znaleźć urządzenie które przekieruj sygnał z satelity HB do tunera.

Znalazłem w sklepie internetowym takie urządzenie jak generator diseqc

 

http://www.sklepsaturn.pl/generator-e-116.html

 

Czy rozwiąże to mój problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...