Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Skręcając go w prawo lub w lewo powoli, pierw musisz poluzować śrubki w obejmie konwertera, by miał by konwerter mały luz do skręcania.

 

Przy skręcaniu minimalnie sprawdzaj stan sygnału i poprawny czy jest odbiór kanałów

Edytowane przez Dariusz1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli macie profesjonalny miernik należy sprawdzić ilość decybeli w sygnale. Czasem zdarza się że miernik pokarze 100% a po korekcie skosu konwertera i odpowiednim wysunięciu konwertera na hokeju można zyskać nawet do kilku cennych decybeli ;)

I też należy uważać bo jeżeli pod F'ke dostanie się woda, wtedy ona może zaśniedzieć co bd powodowało problemy z odbiorem sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A wartość BER - im większa tym lepiej?

 To jest tak że np.

 1.0E02 - im mniejszy pierwszy indeks (zakres od 1.0 do 9.9) tym lepiej,  im drugi indeks (zakres od E1 do E5) jest więszy tym lepiej czyli np. BER 1.4E4 jest lepszy od 1.4E2.

Edytowane przez Crossi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam

 

chciałbym dostroić sobie sygnał z anteny cyfrowego polsatu miernik posiadam satlinka 6933 i moje pytanie brzmi na jakich częstotliwościach najlepiej regulować antenę high frq low freq i jaka polaryzcja z góry dziękuje

Edytowane przez BOLO1898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakieś logiczne wytłumaczenie dlaczego w godzinach ok. 18-20 zanika mi 11508V?

Normalnie mam: siła: 69% jakość: 49%, a w tych godzinach spada do: siła: 69% jakość: 4-9% i tnie.

Dzieje się tak LG 37LV375S i powtarza się to regularnie.

 

Natomiast na nboxie BSKA nic specjalnego się nie dzieje. Jest on podpięty pod tą samą antenę, tylko w innym pokoju.

 

Najpierw myślałem, że to wina kabla, bo do pokoju z LG jest 30m od anteny, ale potem zauważyłem, że poza tymi godzinami odbiór jest stabilny.

Coś może zakłócać odbiór?

 

Reszta odbiera normalnie.

W trefnych godzinach na 11158V miałem dzisiaj siła: 69%, jakość 77%, a na 10796V siła 72%, jakość 86%, więc bez żadnych anomalii.

Edytowane przez Maker3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

11508 V to częstotliwość na której pośrednia jest zakłócana przez bts i modemy LTE. Może sąsiad korzysta wtedy z internetu. Sprawdź kabel i złącza. Poza tym jest to słaby transponder, 30m kabla też robi swoje, szczególnie jeśli konwerter nie ma dużego wzmocnienia.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No nie wiem. Dom jednorodzinny, nie blok, więc siła oddziaływania sąsiadów raczej znikoma. Poza tym u mnie jest tylko telefonia 800 i 900 Mhz. Co prawda downlink GSM kończy się na 960Mhz, a LNB wysyła od 950Mhz, ale to chyba tylko najniższe tp mogłyby być dotknięte, a nie 11508, które powinno być gdzieś w środku.

 

Z pasmem DECT też się nie pokrywa. Jest blisko, ale wg. artykułu Mr. Orbity zagrożone częstotliwości to dopiero 11,6 - 11,65 GHz.

 

Znalazłem jakiś post, że żarówka LED komuś wycięła 11508V.

Byłyby jaja, jak sam TV LED by zakłucał.

Ale zastanawia mnie ta regurlarność, gdzie epicentrum przypada na godz. 19

 

EDIT:

Jednak 6km ode mnie jest Play 1800Mhz, a wiem że sąsiad ma właśnie neta z Playa i odbiera go zewnętrzną anteną.

Play ma uplink 1729,9-1744,9Mhz i downlink 1824,9-1839,9Mhz.

Pokrywa się to może z 11508V?

Najlepiej jakby ktoś podesłał link/tabele jak przekładają się częstotliwości na satelicie na tą w kablu. Przyda się na przyszłość :)

Edytowane przez Maker3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Za dnia też ma lipny sygnał z tego transportu, więc koniecznie trzeba wyregulować czasze lub przynajmniej sprawdzić skręt konwertera. MER może skoczyć o 1-2dB i problem się rozwiąże. Musisz też uszczelnić sieć, przy 30m kabla tracisz na nim około 10dB i to jeśli masz dobry RG6. Sprawdź złącza. Jaki masz konwerter? Jeśli zabieg z przekręceniem konwertera lekko w lewo (patrząc zza anteny) nie przyniesie rezultatu to przydałyby się pomiary. Zaproś montera z miernikiem, ale dobrym a nie jakiś wychyłowy czy że skalą w %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Włączałem, wyłączałem różne sprzęty elektryczne w domu i nie trafiłem na nic na co miałbym wpływ.

Konwerter to Golden Interstar Quad. Antena ok. 80cm, jakaś 20 letnia, sprawia wrażenie ciężkiej, stalowej. 

Ogólnie w czasach analogu robili dobre anteny?

 

Jak będzie lepsza pogoda to pobawię się jeszcze skosem, ale nie widzę większej nadziei. Jak kiedyś wcześniej regulowałem, to właśnie na 11508V.

Dopóki mam uprawnienia na tematyczne TVNy w SD to zostawiam problem, a jak trzeba będzie to kupi się Triset Profi.

 

Zobaczyłem, że kilku sprzedawców ma tanią przesyłkę, to kupię na próbę 3m czarnego Triseta 113 i wymienię zewnętrzną część, bo może biały kabel uległ lekkiej degradacji (ma 3,5 roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro pomijasz podstawę, to w jaki sposób chcesz rozwiązać problem? Masz słaby sygnał na antenie, to jest on podatny na wszelkie zakłócenia, nie tylko interferencyjne, ale nawet te związane ze zmianą wilgotności powietrza. 

Twoje podejście do Twojego problemu jest błędne. Wymiana wszystkiego nie rozwiąże problemu, a tylko wygeneruje koszty. Może poprawi nieco sytuację, ale nadal nie będziesz wiedział co było powodem. Tylko profesjonalista posiadający profesjonalny miernik z analizatorem widma znajdzie szybko źródło problemu i Ci go rozwiąże.

Chcesz to robić sam, to zacznij od prawidłowego ustawienia anteny.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

2 lata temu zamontowana antena 80 cm wraz z konwerterem TWIN CORAB (za 1 zł do nowej umowy NC+)

 

Dekoder WiFi Premium Box

 

Kabel Triset 113

 

Listwa filtrująca zasilanie i SAT : http://www.tme.eu/pl/details/axon-800/listwy-przeciwprzepieciowe/hsk-data/axon-800-15m/

 

 

Antena ustawiona bez miernika, przez rok czasu siła wynosiła 95% a jakość na poszczególnych kanałach od 54 - 80%. Na mierniku dekoderowym ogólnym 80%.

 

Po roku czasu zaczął się problem, problemy z odbiorem TYLKO I WYŁĄCZNIE na kanałach z grupy TVN, czyli jak mniemam cały jeden transporder.

 

Objawiało się to tym że obraz klatkuje, zatrzymuje się, a nawet na ułamek sekundy jest informacja o braku sygnału, na wszystkich innych kanałach w tym samym czasie jest idealnie.

Na drugim dekoderze podpiętym do tego samego konwertera problemów nie było.

 

W związku z tym konsultanci NC+ wydali diagnozę, uszkodzony konwerter.

 

Zakupiłem nowy, Inverto Ultra Black TWIN. Po jego zamontowaniu siła na każdym kanale wzrosła do 100%, jakość min. 65% przy dobrej pogodzie (tvn) i 85% (ttv), na ogólnym 84%.

 

Przez tydzień problemów nie było żadnych, było idealnie.

 

Obecnie po tygodniu problem powrócił, objawia się to identycznie jak wcześniej, nie mam już sił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Mam problem z tp. TVN HD co jakis czas mam problem w postaci przecinek lub pikselizacji obrazu.

Sprawdzałem na rożnych nboxach z oryginalnym softem N/nc+ oraz na jednym Nbox z Enigma na głowicy bsla i bzzb

 

I mam nastepujące wyniki

Bsla oryginalny soft: siła 79% jakość 54%

e2 bsla siła 70/74/76 % (skacze) jakość 48/49/50%

e2 bzzb głowica 77/78/79% jakość 58%

 

Mam prosbe na jakim dekoderze najlepiej ustawić z oryginalnym softem czy enigm ?

I na co zwracać uwagę sile, jakość czy BER

 

Problem jest tylko z TVN HD

 

Kiedys jeszcze była pikselizacja/ścinki na tp.Polsat HD/ TVP2 HD czy Polsat 2 HD, ale juz jest ok tylko TVN HD przycina...

 

Z gory dziekuje za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...