Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Dzis po pewnych problemach podlaczono mi internet oraz tv. Troche sie zdziwilem poniewaz technik podlaczyl dekoder adb 4730cd zlaczem ethernet a nie skretka. Dekoder dziala na podlaczeniu "iptv". Myslamem ze zwykly dekoder hd nie jest dekoderem internetowym jak smart 4k... Nie chcialem aby tv byla zalezna od internetu. Tym czasem z racji tego ze mam jakis specjalny swiatlowod sprzet zostal podlaczony w ten sposob a nie inny. Router jaki otrzymalem to Huawei EchoLife GPON terminal. Zobaczymy jak to sie bedzie sprawowalo i czy bede mogl np nagrywac kanaly mimo zwyklego dekodera hd bez dysku. Jutro potestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lakiman napisał:

Orange miało dobrą jakość programów.

Mnie wtedy zniechęciła( 2017 r) ilość kanałów SD.

Na dzień obecny mają atrakcyjną ofertę.

 

Tak

od 2018-19 bardzo dbaja o wymianę na HD, praktycznie co nowy kanał na rynku wejdzie to jest dodawany do Orange. No i menu bardziej można pod siebie dostosować niż w tym smart vectry. I na pasku widać co można nagrac. A jak się nagra limit 5 x większy niż ten w smart vectry. 

3 godziny temu, maciekmm napisał:

Dzis po pewnych problemach podlaczono mi internet oraz tv. Troche sie zdziwilem poniewaz technik podlaczyl dekoder adb 4730cd zlaczem ethernet a nie skretka. Dekoder dziala na podlaczeniu "iptv". Myslamem ze zwykly dekoder hd nie jest dekoderem internetowym jak smart 4k... Nie chcialem aby tv byla zalezna od internetu. Tym czasem z racji tego ze mam jakis specjalny swiatlowod sprzet zostal podlaczony w ten sposob a nie inny. Router jaki otrzymalem to Huawei EchoLife GPON terminal. Zobaczymy jak to sie bedzie sprawowalo i czy bede mogl np nagrywac kanaly mimo zwyklego dekodera hd bez dysku. Jutro potestuje.

Dekoder 4K to ten go**o smart? 

i od kiedy Vectra daje router, ponoć wifi u nich z modem wbudowane. 
uwazaj z nagraniami bo jeśli to ten pseudo smart to max do 10h nagran można, naprawdę 🤣🤣🤣
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder 4K to ten go**o smart? 
i od kiedy Vectra daje router, ponoć wifi u nich z modem wbudowane. 
uwazaj z nagraniami bo jeśli to ten pseudo smart to max do 10h nagran można, naprawdę
 
 

Miałem wziąć tego smarta i to nie jeden odradzał,nawet na infolinii.Mam C4120 i jestem bardzo zadowolony gdybym brał to tylko PVR 4K ale już ich nie ma.Ale Vectra to ostateczność ale nie mam wyjścia,bo talerza nie chce.Na PSP nie liczę ,dziś chyba wezmę Canal+ za 20 zł na 2 miesiące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hdnet 4730cd to hybryda, może pracować zarówno w trybie kablowym (antenowym) jak i w trybie IPTV (gpon). Korzystając z łącza światłowodowego bezpośrednio do domu w technologii gpon otrzymujemy dostęp po kablu internetowym.
Osobiście uważam ten model za znacznie bardziej udany niż Smart na andku.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczesniej pisalem chcialem zwykly dekoder hd zamiast smart 4k zeby tv nie byla zalezna od internetu. Otrzymalem dekoder hd 4730cd ktory okazal sie hybryda dzialajaca i podlaczona w trybie iptv (gpon) jako ze swiatlowod mam poprowadzony do samego mieszkania. Dzis potestuje i zobacze jak bedzie dzialal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku telewizja i internet to praktycznie to samo (wszystko po IP). Będzie światło - działają usługi, nie będzie - to nic nie działa. Jedyne oddzielenie tych usług jest na koncentryku, bo TV jest modulowana w paśmie rf w systemie DVB-C a internet jest udostępniany w paśmie rf w DOCSIS. Natomiast jeśli stacja czołowa nie ma redundacji dosyłu sygnału to awaria swiatlowodu może spowodować usterkę obydwu mediów. Sygnał w dvb-c i docsis bedzue modulowany, ale odpowiednio na dekoderach mamy ciemność a na komputerze połączono ale brak internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie objawy były u mnie ostatnio sygnał DVB-C był jednak brak odbioru, internet połączony (NFC) i jego brak dodatkowo brak EPG. Wszystko zniknęło i wróciło jednocześnie podejrzewam awarię światłowodu poza miastem. Z tego co myślę to chyba mam rację według tego co napisał @kfm877.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis pobawilem sie troche dekoderem adb 4730cd ustawionym na iptv. Dziala nawet dosyc sprawnie. Kanaly przelaczaja sie dosc szybko, menu (jak na soft carbo) jest nowoczesne. Myslalem ze skoro jest carbo to wyglad menu bedzie podobny do tego z dekoderow c+. Tutaj mile sie rozczarowalem gdyz jest calkiem inaczej. Dekoder przy mojej zabawie zawiesil sie tylko raz. Niestety z jakiegos powodu nie moge pobrac ustawien VOD. Oczywiscie nikt na infolinii nie jest w stanie powoiedziec dlaczego. Po wcisnieciu przycisku Netflix lub HBO na pilocie dekodera aplikacje nie uruchamiaja sie. Nie wyskakuje zupelnie nic. Czy to normalne ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2021 o 22:47, Tooomek2323 napisał:

Nowe kanały vectry amc, sundance  jakas mtv i jeszcze kilka, nie zapamietalem. Mignela mi tylko plansza ale na liscie ich nie ma. Ktos tez tak mial?

 

U mnie są na liście programowej od ponad miesiąca / jakieś ze 20 kanałów których nie było wcześniej w Vectrze/ . Między innymi te co piszesz. Brak obrazu - komunikat : "brak dostępu - 5 " .

Domyślam się że są to kanały Multimedii , których nie było w Vectrze. Może je kiedyś udostępnią . Tylko po co są na liście programowej skoro i tak nie można ich oglądać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jaceksobczak napisał:

 

U mnie są na liście programowej od ponad miesiąca / jakieś ze 20 kanałów których nie było wcześniej w Vectrze/ . Między innymi te co piszesz. Brak obrazu - komunikat : "brak dostępu - 5 " .

Domyślam się że są to kanały Multimedii , których nie było w Vectrze. Może je kiedyś udostępnią . Tylko po co są na liście programowej skoro i tak nie można ich oglądać ?

To by się zgadzało tak na szybko naliczyłem około 20-22 kanałów, których nie ma w Vectrze a są w Multimedia Polska. Ja np. u siebie gdy zrobię wyszukanie na nowo kanałów w telewizorze (bez dekodera) to mi wyszukuje oprócz kanałów jakieś kanały serwisowe o nazwie: ADB RM 1,2, ADB Software Download, Motorola OTA, ADB Enews BC itp. - meldują się na pozycjach 900 zaraz za kanałami erotycznymi. Ja che ten kanał uruchomić to wyskakuje że nieprawidłowa usługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2021 o 14:48, maciekmm napisał:

Dzis pobawilem sie troche dekoderem adb 4730cd ustawionym na iptv. Dziala nawet dosyc sprawnie. Kanaly przelaczaja sie dosc szybko, menu (jak na soft carbo) jest nowoczesne. Myslalem ze skoro jest carbo to wyglad menu bedzie podobny do tego z dekoderow c+. Tutaj mile sie rozczarowalem gdyz jest calkiem inaczej. Dekoder przy mojej zabawie zawiesil sie tylko raz. Niestety z jakiegos powodu nie moge pobrac ustawien VOD. Oczywiscie nikt na infolinii nie jest w stanie powoiedziec dlaczego. Po wcisnieciu przycisku Netflix lub HBO na pilocie dekodera aplikacje nie uruchamiaja sie. Nie wyskakuje zupelnie nic. Czy to normalne ? 

Netflix jest tylko na graphyne na vec4730cdx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wydaje mi sie ze moj 4730cd jest na graphyne. Ustawienia Vod nie sciagaja sie a naciskajac na przycisk Netflix czy HBO kompletnie nic sie nie dzieje. Czy to wina brakow w oprogramowaniu ? Jesli chodzi o vod to dlaczego zalezy on od miasta ? Nie jest to usluga dostepna dla wszystkich spelniajacych wymagania techniczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie umowa bezterminowa, 2x Platyna z modułem CI + SNO + Eleven + net 150 + tel. stacjonarny całość za 90,30

TELEWIZJA 69,30
Pakiet DTV Platynowy - 29,90
Pakiet Sport Na Ostro - 5,00
Pakiet Eleven - 6,90
Dostęp do DTV HD 20,00
Dostęp do DTV HD w Multiroom 7,50
INTERNET 20,00
Internet 150 Mb 20,00
TELEFON 1,00
Plan Domowy - 1,00

 

Czy za te pieniądze można wyciągnąć cos ciekawszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...