Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem klientem Vectry, mam złoty pakiet TV i Internet 50 Mbit/s. Z tego co się orientuję, do jutra włącznie można bezkarnie wypowiadać umowy ze względu na zmiany w ofercie programowej. Otóż ze względu na moje miejsce zamieszkania jestem "skazany" na Internet od Vectry, natomiast skłaniam się ku zrezygnowaniu z TV. Niektóre programy, które mnie interesują, wędrują w nowej ofercie z "Programów gwarantowanych" do "Programów niegwarantowanych". Z tego co się zorientowałem, działa to tak, że dostawca w każdej chwili może bezkarnie taki kanał "niegwarantowany" wyłączyć. Czy wiecie może, od czego to zależy i czy można się gdzieś dowiedzieć, które kanały niegwarantowane będzie się odbierało po 1 sierpnia? W obecnej sytuacji musiałbym podjąć decyzję w ciemno - zależy mi np. na Comedy Central, dotychczas było ono gwarantowane, a od soboty nie będzie. Ale czy będę ten kanał odbierał czy nie, dowiem się dopiero w sobotę, więc ciężko decyzję o pozostaniu z Vectrą podjąć do piątku włącznie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ale czy będę ten kanał odbierał czy nie, dowiem się dopiero w sobotę, więc ciężko decyzję o pozostaniu z Vectrą podjąć do piątku włącznie :roll:

 

To że niektóre kanały są w pakiecie niegwarantowanym nie oznacza że od razu zostaną wyłączone od 1.08.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym gorzej, skoro mogą wyłączyć w każdej chwili. Znalazłem taką wypowiedź ich rzecznika prasowego z 2013 roku:

Vectra wprowadziła zmiany do umów na dostęp do programów telewizyjnych mając na uwadze wyłącznie sytuację, kiedy któryś z kanałów zdecyduje się zakończyć działalność w Polsce.

Jednak nie sądzę, żeby "zakończenie działalności w Polsce" było powodem, dla którego któryś niegwarantowany kanał przestają nadawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działa trochę na innych zasadach, każdy operator ma w swojej ofercie programy niegwarantowane na wypadek(nowe negocjacje,zakończenie emisji,itp...) to chroni go przed falą wypowiedzeń, na tyle lat w nc+ i vectrze mało było takich przypadków wręcz powiem że sobie nie przypominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Moja umowa jest dosyć świeża, nie upłynął jeszcze okres zobowiązania, więc przy jej zerwaniu płaciłbym całą tę standardową karę w postaci równowartości promocji z mojej oferty itp. Z tego co rozumiem, jeśli zerwę umowę do piątku włącznie, to ta kara mnie omija. Ale co gdybym zrobił to po 1 sierpnia? W mailu, który kilka tygodni temu zapewne wszyscy otrzymaliśmy, jest kilka załączników z nowymi postanowieniami, cennikami itp. Widnieje tam taka informacja:

Wszystkich Abonentów, których obowiązują Umowy zawarte na Promocyjnych Warunkach Umowy przewidujące cykliczne przedłużanie czasu trwania takich Umów, informujemy, iż z dniem 1 sierpnia 2015 roku okres wypowiedzenia takiej Umowy wynosi jeden miesiąc ze skutkiem na koniec miesiąca, nie zależnie od tego czy okres zobowiązania określony w takiej Umowie upłynął lub nie.

Ok, okres wypowiedzenia wyniesie 1 miesiąc, ale co z opłatami wynikającymi z okresu zobowiązania? Czy okres zobowiązania zostanie dla takich jak ja zniesiony? Czy wynosić będzie tyle samo i karę będzie się płaciło tak czy siak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem wypowiedzenie, płaciłem obecnie 77zł za złoty + SnO + 60mb. Myslałem, że za jakiś pakiet stalowy/srebrny + neta ze 30mb zapłacę dużo mniej, a okazuje się, że za neta+TV nie idzie zejść poniżej 55-60zł czego by się tam nie wzięło (50mb + platyna, wybranie gorszego neta bądź pakietu TV skutkuje PODWYŻSZENIEM ceny :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak masz dobrze.

U mnie internet + Platyna to minimum 90 PLN i nie chcą gadać niżej nawet pomimo wypowiedzenia umowy. Pani proponuje 15 MB internet z Platyną za 90 PLN albo 50 MB z Platyną za 95 PLN i umowa na dwa lata. Nie chcą słyszeć o umowach rocznych....

Za 55-60 platyna i Net 50 brałbym w ciemno :-).

Ale tak to jest jak nie ma konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzwonili z upc i netii. Wiedza, ze vectra zmienia regulamin. Netii nie biore bo to makabra a upc daje to co mam drozej niz vectra wiec dzis podjade do bok odwolac swoje wypowiedzenie. Place za pvr z platyna sno erot i c+ net 100 116 zl. C+ w wersji podstawowej od dawien dawna wiec nawet nie wiem jak sie nazywa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzwonili z upc i netii. Wiedza, ze vectra zmienia regulamin. Netii nie biore bo to makabra a upc daje to co mam drozej niz vectra wiec dzis podjade do bok odwolac swoje wypowiedzenie. Place za pvr z platyna sno erot i c+ net 100 116 zl. C+ w wersji podstawowej od dawien dawna wiec nawet nie wiem jak sie nazywa:)

Czyli do września będziesz miał w tej cenie C+, później nie mniej niż 39,90zł, więc warto poczekać do końca umowy i coś sensownego wynegocjować.

Vectra ma podobno lokalną ofertę utrzymaniową: Platyna PVR + SnO + Canalplus + Internet 100Mb/s za 134,90. Mnie się udało uzyskać jeszcze rabat 10zł, ale łatwo nie było.

Można dobrać pakiet HBO za 24,90.

Dokładnie podczas pierwszego telefonu otrzymałem taką ofertę, ale lekkie negocjacje i rabat na 15zł dostałem (po konsultacji z przełożonym). To był max co można było od nich wyrwać. Dają ją tylko dla tych, co już mieli u nich dobrą ofertę. Dobrałem jeszcze do tego Multiroom z modułem CI za 7,50zł miesięcznie i obniżoną aktywacją do 1zł (też konsultacja, bo wyjściowa 19zł). Jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzwonili z upc i netii. Wiedza, ze vectra zmienia regulamin. Netii nie biore bo to makabra a upc daje to co mam drozej niz vectra wiec dzis podjade do bok odwolac swoje wypowiedzenie. Place za pvr z platyna sno erot i c+ net 100 116 zl. C+ w wersji podstawowej od dawien dawna wiec nawet nie wiem jak sie nazywa:)

Nikt z DUK z Vectry się z Tobą nie kontaktował? Do mnie dzwonili kilkukrotnie po złożeniu wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra wycofuje z oferty Da Vinci Learning i Mezzo Live HD w zamian dostaniemy Romance Tv (SD i HD) i Nuta tv HD

 

Czyli bardzo dobre programy wyłączają, zastępując je wielką chałą...Jeszcze jak wyłączą kanały NC+ to już w ogóle będzie mogiła...a Wy dalej na wyścigi lećcie przedłużać umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra wycofuje z oferty Da Vinci Learning i Mezzo Live HD w zamian dostaniemy Romance Tv (SD i HD) i Nuta tv HD

 

Czyli bardzo dobre programy wyłączają, zastępując je wielką chałą...Jeszcze jak wyłączą kanały NC+ to już w ogóle będzie mogiła...a Wy dalej na wyścigi lećcie przedłużać umowy.

 

Czy te informacje to sprawdzone i potwierdzone przez TV Vectra czy nadawców. Na razie opieramy się na plotkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wczoraj wziełem rozwód z vectra, Nowa kochanka jest UPC. Dodam tyle posiadam tuner horizon z nagrywarką i drugi tuner hd. Testowałem tuner horizon powiem po prostu wymiata. Vod to coś pięknego, obraz przybytwa, aplikacje Youtube, Picasa, gry i do tego w tunerze jest wifi. Nagrywanie naraz 4 programów równocześnie. Muszę jeszcze go bardziej w testować.

 

Ja od wczoraj wziełem rozwód z vectra, Nowa kochanka jest UPC. Dodam tyle posiadam tuner horizon z nagrywarką i drugi tuner hd. Testowałem tuner horizon powiem po prostu wymiata. Vod to coś pięknego, obraz przybytwa, aplikacje Youtube, Picasa, gry i do tego w tunerze jest wifi. Nagrywanie naraz 4 programów równocześnie. Muszę jeszcze go bardziej w testować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ja rozumiem od września będzie znów możliowść wypowiadania umów?

Informacje podane drobnym drukiem jest dla mnie dwuzanczna, więc proszę o info (posiadam pakiet platynowym)

Wszystko zależy kiedy podpisywałeś umowę, w której w załączniku dostałeś kanały gwarantowane. Najlepiej sprawdź, wtedy będziesz miał 100% pewność :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...