Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Abonenci którzy mają do tego dostęp i które znam i tak tego nie oglądają bo mają platformy SAT. Abonenci pakietu stalowego zrezygnowali i zawiesili anteny na balkonie lub na dachu. Oglądają DVB-T.

Abonenci wyższych pakietów telewizyjnych Vectry mają cały analog gratis. Więc dla kogo te filtry miałyby być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonenci którzy mają do tego dostęp i które znam i tak tego nie oglądają bo mają platformy SAT. Abonenci pakietu stalowego zrezygnowali i zawiesili anteny na balkonie lub na dachu. Oglądają DVB-T.

Abonenci wyższych pakietów telewizyjnych Vectry mają cały analog gratis. Więc dla kogo te filtry miałyby być ?

Filtry są potrzebne, bo Vectra swego czasu w miejsce zlikwidowanych sieci Azart podłączyła niejedno osiedle i za kilka zł płaconych w czynszu ludzie mają oficjalnie pakiet nazwijmy to ogólnie podstawowy/socjalny. Kto podpisze umowę na cyfrę dostanie cały analog gratis (analogowy multiroom), kto nie podpisze i nie zrezygnuje w ogóle z usług Vectry będzie miał podstawowe programy nadal w formie analogowej za parę zł tak jak dotychczas, tak ja to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc globalnie tak jest ale lokalnie jest różnie.

W moim mieście AZART'y zostały podłaczone do TVK na długo przed pojawieniem się Vectry. Mieszkańcy mieli możliwość odbioru pakietu socjalnego w gniazdach AZART (telmorowskie instalacje szeregowe) ale wystarczyło złożyć do spółdzielni wniosek że się z tego nie korzysta i opłaty spółdzielnia nie naliczała ( w latach 90 było to 2 złote). Odbiór z tych gniazd był kiepski więc większość ludzi rezygnowała z tego i nie płaciła. Siatka na balkonie dawała idealny odbiór 4 programów + lekko śnieżący TVN a z gniazdka obraz śnieżył. Gdy nastała Vectra ( jeszcze czasy analogu) sygnał z AZART'ów został odłączony a mieszkańcom którzy płacili za ten pakiet zaproponowano podłączenie kablówki. Instalowano gniazdo abonenckie w mieszkaniach i przez 3 miesiące pakiet złoty gratis z możliwością wypowiedzenia lub przejścia spowrotem na socjal. Po 3 miesiącach można było podpisać umowę na 2 lata na pakiet złoty i jeśli ktoś się decydował dostawał wszystkie kanały za połowę ceny przez cały czas trwania umowy.

W ten sposób Vectra pozbyła się AZARTów i objęła swoją siecią wszystkich abonentów. Abonenci zaś zachowali prawo decydowania o wyborze dostawcy telewizji.

Spółdzielnie zezwalają na montaż prywatnych anten na balkonach bloków, na dachach pozostawiono maszty AZART bez anten po to by można na nich montować anteny indywidualne. Tam gdzie nie jest to możliwe zamontowano na dachach bloków specjalne stojaki do montażu anten indywidualnych.

Tak więc nikt nie jest "skazany" na pakiet socjalny i sądząc po ilości anten indywidualnych nikt z socjalu analogowego Vectry już daaaaaaaawno nie korzysta bo nawet w czasach analogu naziemnego nie zapewiał wszystkich kanałów które można było odbierać przy pomocy anteny zewnętrznej ( brakowało TVN). Dlatego sądzę iż Vectra nie ma powodu by utrzymywać te filtry w sieci w moim mieście gdyż prawdopodobnie nie posiada abonentów analogowego pakietu stalowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonenci którzy mają do tego dostęp i które znam i tak tego nie oglądają bo mają platformy SAT. Abonenci pakietu stalowego zrezygnowali i zawiesili anteny na balkonie lub na dachu. Oglądają DVB-T.

Abonenci wyższych pakietów telewizyjnych Vectry mają cały analog gratis. Więc dla kogo te filtry miałyby być ?

Jak mają DVB-T to mają 20 kanałów, w analogu Vectry jest ich więcej i są całkiem ciekawe, jak np. nSport, tak więc mają więcej kanałów za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że promocja na nSport i całą resztę skończy się po założeniu nowych filtrów. Podejrzewam, że z pakietu podstawowego Vectry może korzystać wciąż wiele tysięcy osób i to dla nich te filtry będą założone. Nie jeden abonent pewnie nawet nie wie, że ma sygnał z Vectry, płaci kilka zł w czynszu za coś co się może nazywać "antena Azart", "telewizja pakiet podstawowy" itp. Nie jeden może nawet płaci a z gniazdka tvk w ogóle nie korzysta. Będą pewnie i tacy, którzy dalej myślą, że to nowe gniazdko to jest nowy Azart a nie kablówka. Sytuacja z darmowym odbiorem kanałów typu TVN24 czy nSport nie może trwać zbyt długo bo moim zdaniem nadawcy się na to nie zgodzą (o ile w ogóle zostali poinformowani przez Vectrę o tym darmowym dostępie, bo nie można wykluczyć sytuacji, że te filtry są wymieniane po cichu ;) ). Załóżmy, że takich mieszkań "odfiltrowanych" jest 100 000 w skali kraju, wówczas wydaje mi się, że formalnie od tych 100 000 trzeba by odprowadzić wszelkie opłaty licencyjne za każdy miesiąc objęty promocją, chyba, że nadawca programu wyraził zgodę na "otwarte okno".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że promocja na nSport i całą resztę skończy się po założeniu nowych filtrów. Podejrzewam, że z pakietu podstawowego Vectry może korzystać wciąż wiele tysięcy osób i to dla nich te filtry będą założone. Nie jeden abonent pewnie nawet nie wie, że ma sygnał z Vectry, płaci kilka zł w czynszu za coś co się może nazywać "antena Azart", "telewizja pakiet podstawowy" itp. Nie jeden może nawet płaci a z gniazdka tvk w ogóle nie korzysta. Będą pewnie i tacy, którzy dalej myślą, że to nowe gniazdko to jest nowy Azart a nie kablówka. Sytuacja z darmowym odbiorem kanałów typu TVN24 czy nSport nie może trwać zbyt długo bo moim zdaniem nadawcy się na to nie zgodzą (o ile w ogóle zostali poinformowani przez Vectrę o tym darmowym dostępie, bo nie można wykluczyć sytuacji, że te filtry są wymieniane po cichu ;) ). Załóżmy, że takich mieszkań "odfiltrowanych" jest 100 000 w skali kraju, wówczas wydaje mi się, że formalnie od tych 100 000 trzeba by odprowadzić wszelkie opłaty licencyjne za każdy miesiąc objęty promocją, chyba, że nadawca programu wyraził zgodę na "otwarte okno".

 

Ja bym prosił czytać ze zrozumieniem co napisałem. Więc napiszę jeszcze raz ale innymi słowami:

1. W Świeciu nie ma pakietu podstawowego zwanego AZART od Vectry w sieciach AZART. Sieci AZART są wyłączone, w wielu mieszkaniach gniazda zdemontowane nie ma przejścia sygnału pomiędzy pionami, brak połączenia skrznek Vectry ze skrzynkami AZART. Zrobiono to jakieś 6 lat temu bardzo dokładnie skrzynki Vectry są zabezpieczone, bloki połączone światłowodami. Jest to zamknięta sieć Vectry bez "lewych" przyłączy.

2. W Świeciu nie płaci się za telewizję od Vectry w czynszu. Nie ma takiej możliwości. Spółdzielnie nie interesują się tym i nie zapewniają sygnału telewizyjnego w mieszkaniach. Dają wolną rekę mieszkańcom jak pisałem wyżej.

3. W Świeciu aby mieć jakikolwiek sygnał od Vectry należy mieć umowę z Vectrą. Nie ma innej możliwości.

4. W Świeciu nie ma promocji nSport gdyż posiadacze analogu mają go także w cyfrze i za to płacą. Za wyjątkiem osób posiadających sam internet którzy nie są świadomi że mają dostęp do analogu ale też Vectrze płacą więc nie można mówić że to jest za darmo.

5. Proponowałbym nie filozofować o opłatach za kanały gdyż jest to bicie piany. Skąd domniemanie że sygnał analogowy retransmitowany w Vectrze obok cyfrowego jest dodatkowo płatny od gniazdka ? Czasy analogu już mijają i tam gdzie jest cyfra operator odprowadza opłaty za cyfrę. Analog jest zapewne na innych warunkach lub zwolniony z opłat. Gdyby płacone było osobno analog już dawno zostałby wyłączony. Jaki księgowy w prywatnym biznesie zgodziłby się na podwójne opłaty za retransmisję kanału cyfrowego i analogowego podczas gdy abonenci płacą tylko za jeden. Jest zapewne jakiś system umów dotyczący opłat który daje pewną swobodę operatorowi. Tego my nie wiemy i do niczego ta wiedza nie jest nam potrzebna.

6. Nie wiemy także na jakich zasadach działają poszczególne miasta ze swoimi stacjami czołowymi. One także mają pewną swobodę działania albo poprostu więcej chcą (mogą) zrobić dla klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzetelny post i tak dodam, że w przypadku usług internetowych, księgowane są wpływy z tegoż właśnie medium a to że istnieje możliwość korzystania z TV to już inna bajka. Vectra trzeba przyznać że jest pod tym względem pobłażliwa. Pamiętam, że kilka lat temu aby korzystać z internetu w spółdzielczej kablówce należało posiadać pakiet telewizji. Obecnie się czasy zmieniły i takiego wymogu nie ma.

Podsumowując czy ktoś odbiera czy nie niechaj pozostanie to jego sprawą i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam z kolei inny przypadek. W jednej z dużych spółdzielczych sieci kablowych w kujawsko-pomorskim do oferty internetu kablówka dodaje pakiet telewizji cyfrowej gratis. Pakiet kanałów jest odpowiednikiem Złotego w Vectrze. Za 1 zł daja dekoder ale także istnieje możliwośc odbioru telewizji cyfrowej bez dekodera za pomocą karty Conax. Jest też oczywiście analog.

Tak więc mnie nie dziwi wcale fakt iż w Vectrze analog w małej mieścinie odblokowano. Może przez pomyłkę a może celowo w celach marketingowych i niech tak pozostanie :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert03: Ad punkt 5 - W sieci kablowej składasz miesięczne raporty, np. Eurosport podajesz ilość abonentów pakietów analogowych + ilość abonentów pakietów cyfrowych i tą sumę podajesz w rozliczeniu a oni to mnożą przez współczynnik i masz fvat do zapłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wyjaśnienia, mój ostatni post nie odnosi się do sytuacji w Świeciu lecz do ogólnej sytuacji w skali kraju gdzie są spółdzielnie pobierające opłatę w czynszu. Tak jak napisano powyżej raporty za dany program przeważnie obejmują liczbę abonentów pakietu cyfrowego i pakietu analogowego. Wiadomo, że jeśli ktoś ma pakiet cyfrowy to nie płaci się podwójnie (za cyfrę i za analog) ale jak ktoś ma analog bez cyfry to opłatę licencyjną płaci się za analog. Nawet jeśli Vectra obecnie nie podłącza już samej tv analogowej, to musi nadal raportować ile ma gniazdek "analogowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet w Vectrze to chyba akurat jedno co najlepiej działa. Nie ma żadnych limitów, oferowane prędkości są przynajmniej u mnie idealnie zgodne z umową. W dzień 12.00-23.00 jest 24mb a od 23.00 do 12.00 w południe nie spada poniżej 60mb. Lokalizacja Białystok. Warto kogoś zapytać u siebie w lokalizacji jak to śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także złego słowa na internet napisać nie mogę. Prędkości są zgodne z umową ( w nocy 2x więcej niż umowa) brak limitów, brak awarii.

Ostatnia awaria jaką sobie przypominam miała miejsce 5 lat temu. Trwała 24 godziny i była spowodowana przerwaniem światłowodu odczas prac budowlanych gdzieś w Wielkopolsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak na początku roku ludzie narzekali na internet od Vectry. Speedtesty i inne testy prędkości pokazywały wartości znacznie odbiegające od standardów.

 

Obiecane screeny:

 

aipu.jpg

 

 

wr4u.jpg

 

 

z7ht.jpg

 

 

05kv.jpg

 

 

A tak swoją drogą. Uznaliśmy z babcią, że jesienna promocja Vectry jest bardzo atrakcyjna (55 zł za Złoty HD + dekoder HD + Multiroom). W Żarach na 99% już nie wrócą zwykłe deki ADB. I teraz takie pytanie związane z dekiem Motoroli - czy jest w nim możliwość ustawienia listy ulubionych (tj. 1 TVP1, 2 TVP2, 3 Polsat itd.), czy jednak nie? Oraz czy można na nim sprawdzić bitrate, jak to jest w dekoderze Technisat? Technisat zostaje dalej, ale tutaj chodzi o sprawdzenie kanałów HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz takie pytanie związane z dekiem Motoroli - czy jest w nim możliwość ustawienia listy ulubionych (tj. 1 TVP1, 2 TVP2, 3 Polsat itd.), czy jednak nie? Oraz czy można na nim sprawdzić bitrate, jak to jest w dekoderze Technisat?

2x nie ;)

 

Przyłączając się do powyższej dyskusji, zastrzeżeń do internetu z Vectry również nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma co brać tego dekodera, bo kluczową funkcją dla mojej babci i dziadka jest lista ulubionych, bo lista zaczynająca się od 100 jest nieakceptowalna. Czyli dalej Vectra będzie doić na Złoty SD + analog za 56,99 zł.. W XXI wieku do LED TV podpięty dekoder SD...

 

I w samych Żarach mało kto wypowiedział umowę Vectrze, kiedy była taka możliwość (niektórych oszukali na termin zakończenia umowy: 1 października 2013 r.). Ci, co mieli mieć satkę, to już dawno mają. U nas mało popularne jest DVB-T, a szkoda, bo mamy dostęp do 3 MUX-ów polskich, części niemieckich i przy dobrych warunkach niektóre MUX-y czeskie, a także MUX-4 z TV Mobilną. Żyć, nie umierać ;)

 

A tak poza tematem: Mojego kumpla dziadkowie wzięli Cyfrowy Polsat, dawniej analog Vectry na 3 TV. Są zadowoleni. Za 3 zł więcej mają to samo co ja w podpisie (dekoder główny HD 5000), różnica w tym, że umowa albo 18 miesięcy/3 gratis albo 29 miesięcy/3 gratis (nie pamiętam dokładnie), a ja 15 miesięcy i 1 gratis, ale już w maju/czerwcu szansa na wymianę HD 6000 na model z PVR :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odniesieniu do internetu to nie ma z nim problemu, a prędkości są takie jak na umowie tu trzeba vectrze postawić dużego plusa.

 

Ale powinni odkodować podstawowe kanały (TVP1/2,TVN (HD),Polsat,TVP Regionalna.....) tak jak UPC w DVB-C lub wrzucić sygnał DVB-T w sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy do czynienia z tym sprzętem, ale deki Motoroli do IPTV (1910,1960,1963) używane np. przez Inotel czy Jambox mają możliwość układania listy ulubionych, jak i zmiany kolejności kanałów. Tak więc może niech ktoś kto ma ten sprzęt się wypowie ;) ksx, masz ten dek w domu, czy po prostu gdzieś widziałeś i odradzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem forum Vectry na FB i się okazuje, że ten dekoder nie ma możliwości budowania listy ulubionych, a "sortowania list ulubionych". Niestety, ale kluczowe jest HD (bo jest w salonie LED TV 32" i trochę szkoda, by dalej był podłączony do niego dekoder SD) i listy ulubione, więc trzeba poczekać na to, kiedy ADB znowu się w Żarach pojawią, ale prędzej to Vectra zbankrutuje niż się u nas pojawią te dekodery, a więc musi zostać to co jest. Ewentualnie konkurencja, a nic poza CP nie pozostaje, bo Vectra ma monopol (NC+ za drogie i u mojej babci nie ma jako takiej możliwości połączenia dekoderów, żeby były w jednej sieci net - co prawda internet jest, ale na drugim końcu mieszkania i wyszłoby to bardzo drogo i skomplikowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...