Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

@krsk, pakiet SuperFilm GO to wszystkie HBO + Cinemax + HBO GO, czyli Film GO wzbogacone o Cinemaksy :) Negocjować zawsze możesz, ale osobiście wątpię, że zejdą z ceny już rabatowej. 30 zł za ten pakiet to całkiem opłacalny interes, o ile oczywiście jesteś zainteresowany zawartością tych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku wypowiedzenia umowy, Vectra dzwoni z jakąś propozycją by utrzymać klienta? A w przypadku tego samego pakietu co się miało, np. tylko z wymianą na dekoder HD, to dadzą rabat (niższa cena w stosunku do cennikowej)? Bo to umknęło mi uwadze przy wypowiedzeniu, jak składała je moja mama.

 

Z góry dzięki za odpowiedź ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłeś osobiście czy przez internet? Ciekawe, bo nie widzę opcji (nawet przy samodzielnym tworzeniu paczek) Platynowego i 40Mb/s w cenie, o której napisałeś, więc coś mi tu śmierdzi... mało tego, w sieci nie widzę regulaminu odnośnie właśnie tego kompletu, ale zaniżona (89zł/mies.) stawka jest przez jedynie kilka miesięcy, później będziesz płacił dość słono... Przecież ta sama promocja dotyczy wszystkich ofert z Pakietem Platynowym i internetem od 10 Mb/s wzwyż. Nawet ten najtańszy później staje się droższy. No chyba, że jest inaczej? ;>

Zamówiłem przez przedstawiciela, jestem nowym użytkownikiem. W cenie (stała stawka przez 2 lata: 80zl/mc) jest tez dzierżawa dekodera HD oraz modemu, umowa na 24 m-c, aktywacja i instalacja łącznie ok 50zł. Dodatkowo zdecydowałem się na jakiś serwis muzyczny na rok za 5 zł/m-c i dostałem za to bodajże 4 czy 5 miesiecy TV i internetu za złotówkę (po podliczeniu całkowitych kosztów wyszło lepiej niż jakby go nie brać nawet, jeżeli nie używało by się go wcale - trzeba pamiętać o rozwiązaniu umowy po roku). Zastanawiałem się nad pakietem Canal+ ale ceny mnie poraziły i zrezygnowałem. Z tego co się dowiedziałem to przedstawiciele łowią jedynie nowych klientów więc nie można u nich przedłużać umów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda się z nimi użerać. Jak masz możliwość, to czekaj do zmiany oferty programowej i instaluj satkę ;).

 

Ostatnio dostałem dwie ich nowe ulotki. Nie ma to jak oferować w paczce , gdzie masz pakiet Złoty HD, dekoder SD.. :lol2: . I ich teksty, że jakość obrazu jest doskonała.. Moim zdaniem, nie warto na nich już naskakiwać bo nic nie zrobią. Ich poczynania zweryfikują klienci, no jakoś w rodzinie udało mi się przekonać do Cyfrowego Polsatu ;). Uprzedzając innych - jestem zadowolony ;). No ale zauważyłem tendencję do oglądania programów w takiej jakości i formacie obrazu, jakim zarzuci operator. Nawet jak to rozciągnięty obraz jest, to dla 90% ludzi to nie jest problem. Jak zmieniłem ostatnio u wujka proporcje obrazu na właściwe (ma Cyfrowy Polsat - na kineskopie dałem 4:3 letterbox , na tym w salonie 16:9, ale emisje w formacie 4:3 tak, żeby były paski po bokach) no to oczywiście, że źle zrobiłem, i mam rozciągnąć na kineskopie na cały obraz, a w salonie tak , żeby programy 4:3 były na całym ekranie. To samo z Vectrą jest. W analogu rozciągają kanały, a w cyfrówce część kanałów SD wygląda po prostu słabo. W Niemczech powyżej opisana sytuacja jest niedopuszczalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniły się promocje, owszem , jest możliwość dobrania dekodera SD, ale na stanie w APS-ach ich mało. Teraz promuje się HD. Nawet do Mini HD wciskają dekodery Mini HD 2000 i HD 3000, a SD pracownicy odradzają. A Vectra jeszcze dekoder SD (Technisat) po części wciska ludziom, bo za dekoder HD biorą 15 zł/mies. dzierżawy. Żeby zaoszczędzić parę groszy, część osób weźmie dekoder SD. My Polacy tak mamy, wolimy ilość , a nie jakość ;). Zresztą 3/4 abonentów Cyfrowego Polsatu posiada dekoder HD albo PVR. A ile abonentów Vectry posiada dekoder HD albo PVR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy żadna telewizja satelitarna nie przebije ofertą telewizji kablowej, po 1 że nie mają programów z wszystkich platform, po 2 nawet jeśli ceny będą podobne to w kablówce w pakiecie dostaniesz internet za nie wielką dopłatą i już Ci wyjdzie taniej.Szymon Ty widzę masz wielkie pretensje do vectry, a znajdź ofertę innego dużego gracza z internetem 40mb i pakietem takim jak platynowy za 80zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internecik z Vectry można zostawić

 

do tego Universe+ za 59zł i mamy więcej, lepszą jakość TV Cyfrowej i fajny internet od Vectry

 

edit

 

sami widzicie że jakość SD nie jest jakością Cyfrową, ale nie da się tego doprosić od Vectry żeby to poprawiła... Rok czasu minął i dalej jest kaszana i tylko obiecują że poprawią....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59zł za universe i za 21zł dostaniesz w vectrze 40mb ? bo porównujemy tutaj paczke platynowy i net 40mb/s.

 

Ok będziesz mieć kilka kanałów co nie ma w Vectrze (Fox Hd,Kuchnia,Domo,Planete) ale też kilku mieć nie będziesz.

 

Miałem cyfrę,miałem polsat i mam obecnie vectre.a SD to nie oglądam bo nie mam potrzeby, pozatym nie jestem na tyle fanatykiem telewizji, by się aż tak o jakość przywalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igorr: każdy ma prawo mieć inne zdanie ;). Ja natomiast dbam o jakość obrazu, to dla mnie jest ta jakość z Vectry po prostu słaba. O HD u nich złego słowa nie powiem , ale SD tak. Część ludzi bierze sam pakiet TV albo sam Internet. Jestem zdania, że prędkości pobierania do 20 MB/s są tutaj akceptowalne (większe nie mają sensu), ważniejsza dla mnie jest prędkość wysyłania. Jeszcze jakieś 2-3 miesiące temu w większych miejscowościach, internet od Vectry miał znacznie niższą prędkość pobierania i wysyłania, aniżeli to w umowach. Na Facebooku ludzie na nich narzekali. I powiem Tobie jeszcze jedno - jeżeli ja w Vectrze miałem dekoder SD, to według nowych promocji bym płacił za dwa dekodery HD znacznie więcej, aniżeli w Cyfrowym Polsacie. W moim przypadku musi być pakiet w dość niskiej cenie i dobra jakość.. No, a jakbym został w Vectrze, to nadal bym narzekał na kanały SD.

 

Ja narzekałem na nich, natomiast Ty nie no i tyle w temacie ;)

 

Swoją drogą, czy u Was także kanał TVP Rozrywka jest jakościowo słaby (tj. bitrate dobre, ale lekko rozmyty jest?). Przypominam , że rozdzielczość wynosi 720x576. Dekoder u mojej babci, Technisat SD, podłączony pod TV LED Samsunga 32".

 

Zresztą na internecie Paczka Platynowy HD i Internet 40 MB/s są za 89 zł w umowie na 24 miesiące, a i tak ta cena ulegnie zmianie ;). Ja czytałem wyżej dyskusję, także wiem, że niektórzy otrzymają rabat ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj zadzwonili z Vectry do mojego taty (mają dwa numery w systemie i trafiło na niego). Mój tata trochę pokręcił co i jak, ale w poniedziałek Pani ma dzwonić do mnie z tą samą ofertą jednak zapytam od razu, a w poniedziałek najwyżej sprostuję (o ile zadzwoni w odpowiednich godzinach). Otóż Pani zaproponowała, z tego co zrozumiałem, 40% zniżki na dowolne pakiety (przy czym wymieniła wszystkie prócz C+ i Film GO), po czym jednak podała pakiet SuperFilm GO (wnioskuję po opisie taty, tj. wszystkie HBO + jakieś kanały filmowe i HBO przez internet :D) w cenie 30zł, co jakby nie patrzeć nie jest 40% tańsze, ale jest w cenie pakietu Film GO. Pytanie brzmi, czy da coś próba negocjowania ceny za ten SuperFilm GO, czy ceny pakietów są niewzruszalne w takich sytuacjach?

Że się tak sam zacytuje żeby było wiadomo o co chodzi. Pani zadzwoniła dzisiaj i zaproponowała, jak się okazało, pakiet Film GO w rewelacyjnej cenie tylko dla mnie, po 40% zniżce za... 29.89 :lol2: Czyli cena standardowa. Jedyny plus to darmowa aktywacja i pierwszy miesiąc za złotówkę. Ogólnie bezsens. W dodatku Pani chyba liczy strasznie na jakąś prowizję od klienta, bo chociaż jej powiedziałem, że nie chcę, to zapowiedziała, że da mi dzień na zastanowienie i jutro zadzwoni :P Cóż, jutro jej powiem żeby zadzwoniła do mnie jak będzie oferować pełną paczkę C+ w tej cenie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pytań...

A ja mam. Dlaczego z tak bliska oglądasz telewizor? Ja z odległości czterech metrów na 40-calowym telewizorze nie mam tylu powodów do marudzenia. Co prawda nie mogę powiedzieć, że SD w przypadku niektórych kanałów to żyleta, ale zdarzają się takie, które naprawdę można pochwalić - np. TV Puls. Jak dla mnie jakość 10/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, czy u Was także kanał TVP Rozrywka jest jakościowo słaby (tj. bitrate dobre, ale lekko rozmyty jest?). Przypominam , że rozdzielczość wynosi 720x576. Dekoder u mojej babci, Technisat SD, podłączony pod TV LED Samsunga 32".

 

 

Był słaby, ale od kilku dni coś się poprawiło. Jakościowo nie odbiega teraz wiele od pozostałych kanaów TVP w SD. Ale do niedawna było widać sporo artefaktów nawet przy statycznym obrazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję chwilę dłużej przyjrzeć się jakości kanałów SD z Cyfrowego Polsatu i porównać je z tymi od Vectry i powiem wam że.... szału nie ma. Kanałów HD nie porównywałem bo te od Vectry są OK. Porównywałem jakość oglądaną na telewizorze LED Toshiba 40 cali. Telewizor podłaczony kablem HDMI do dekodera PVR CP.

 

O ile genralnie można odnieść wrażenie że w CP jest lepiej jak w Vectrze to po dłuższym oglądaniu już takiego wrażenia nie ma. Kanały SD także denerwują. Tak samo "farfocle" kompresji i artefakty pojawiają się na ekranie tylko niekiedy są troszkę mniej widoczne bo obraz w CP jest mniej ostry jak w Vectrze. Gdyby Vectra zmniejszyła ostrość swoich kanałów SD nie byłoby widać różnicy i tak przykładowo w CP:

TLC - Obraz niewyraźny, móstwo artefaktów. W Vectrze jest lepiej. Mniej artefaktów i ostrzejszy obraz.

Polsat News - tak samo widać artefakty na paskach i przesuwających się literach. Logo Polsatu w artefaktach tak samo jak w Vectrze. W Vectrze wyostrzony obraz zwiększa wyrazistość artefaktów więc bardziej je widać.

BBC Knowledgle - tutaj minimalnie lepiej. Artefakty są takie same jak w Vectrze tylko mniej widoczne ze względu na mniejszą ostrość obrazu.

Filmbox, Filmbox Action - Jest słabiutko. Mnóstwo artefaktów. W Vectrze jest lepiej.

 

Ciekaw jestem jak te kanały wyglądają w NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert03: Za emisje tych programów (oprócz Polsat News) nie odpowiada Cyfrowy Polsat. W NC+ te kanały wyglądają tak samo (tj. pobierane z tego samego transportera co w Cyfrowym Polsacie), ale tutaj TLC i BBC Knowledge zostały zamienione na wersje HD. Dodatkowo, na TLC HD (tutaj już odpowiada za emisję Cyfrowy Polsat) co jakiś czas robi się czarny ekran (dosłownie na ułamek sekundy). W NC+ na lepszą jakość obrazu może wpływać zastosowanie droższych elementów w dekoderze ;).

Za emisję kanałów Filmbox i Filmbox Action odpowiada właśnie NC+ - na TP. z którego są nadawane, jest 13 kanałów SD ;).

 

TLC SD i BBC Knowledge SD są nadawane z TP. 11117/V, jest na nim 11 kanałów SD no i sam wiem , że kanały z TP. dość często się "sypią". W Vectrze część kanałów wygląda gorzej, a część lepiej. Moim zdaniem i tu i tu nie ma ideałów. Już nie będę mówić, dlaczego mam Cyfrowy Polsat i w ogóle, szkoda czasu ;).

 

No i w moim przypadku, na ostrość kanałów nie narzekam ;). Ale to chyba dlatego , że mam dość wysoki poziom ostrości ustawiony - zresztą jak miałem dekoder od Vectry, to tak samo było i tutaj też nie narzekałem na samą ostrość, tylko na artefakty i jakość samą.

 

Był słaby, ale od kilku dni coś się poprawiło. Jakościowo nie odbiega teraz wiele od pozostałych kanaów TVP w SD. Ale do niedawna było widać sporo artefaktów nawet przy statycznym obrazie.

 

Dzięki za informację, właśnie dzisiaj miałem okazje sprawdzić, czy to jest prawda. I owszem, jest lepiej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się jeszcze jedną rzeczą.

Podłączyłem kabel antenowy od Vectry bezpośrednio do telewizora Samsung UE40ES7000. Dałem szukaj kanały cyfrowe kablowe. Telewizor znalazł wszystkie cyfrowe Vectry i poukładał w Vectrowskim porządku ( 1,2,3 to radio, 101, 102, 103 itd... telewizja ).

Oczywiście kanały są kodowane i oglądać nie można za wyjątkiem planszowych i TVP Info.

Okazało się że jakość TVP Info oglądana z telewizora jest lepsza niż z dekodera. Posiadam dekoder HD. Śmiem twierdzić że częściowo za artefakty odpowiadają Vectrowskie dekodery. Nie jest to jakoś rażąco ale swój udział w artefaktach mają.

Rodzice posiadają Technisata podłączonego do OTV LCD LG 42cale podłączonego kablem SCART. U nich kanały SD wyglądają lepiej niż u mnie ( większy telewizor, kabel scart i dekoder Technisat , u mnie telewizor LED 40 cali HDMI dekoder HD).

Tyle opinii :-).

To kolejny argument przeciw skrzynkom pod telewizorem. Masz nowy telewizor nie potrzebujesz skrzynki... Skrzynki tylko dla starych analogowych OTV :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operator woli udostępnić swoje tunery bo ma wtedy lepsze wsparcie techniczne gdy coś się stanie i większą kontrolę nad swoim produktem, więc nie ma się co dziwić. Szybciej uda się usunąć usterkę, aktywować kartę, udostępnić dedykowana usługę, vod. Telewizorów cyfrowych jest teraz cała masa, różni producenci, różne softy, jedne lepsze inne do bani. Jak coś się schrzani to przez telefon operator nie jest w stanie pomóc np. jakiemuś posiadaczowi telewizora Crown z Tesco.

Ostatnim operatorem bez parowania była Cyfra+, teraz już wszyscy parują i dają swoje dekodery, albo moduły sparowane z kartą. Jedynie mniejsze kablówki, których nie stać na licencję conaxa czy nagre, działają jeszcze na filtrach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakaż to kontrola nad swoim produktem ma mieć Vectra? Jest to operator (sprzedawca sygnału, pośrednik między producentem danego kanału a abonentem), jedyne produkty to kanały vectra info czy ewentualne usługi typu VOD. To po co ta niby "kontrola" swoich dekoderów, zapewne jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Moduł jest zdecydowanie tańszy, nie wymaga pilota czy innych elementów które użytkownik dotyka i oddanie tego do operatora po rozwiązaniu umowy musi się wiązać z małym liftingiem, żeby kolejny użytkownik nie otrzymał zwyczajnie strucla. Każda kablówka powinna zapewnić wybór moduł z kartą lub dekoder i skończyć te paranoje ze swoimi sprzętami wciskanymi na siłę. W końcu to abonent ponosi koszty z używaniem tych urządzeń (koszty energii elektrycznej), dbaniem żeby nic niechcący nie uszkodzić, żeby np.pies nie pogryzł pilota. Ponadto nie pojmę dlaczego operatorzy są tak chytrzy, że kanałów ogólnie dostępnych w DVB-T nie udostępnią w sposób cyfrowy w DVB-T lub DVB-C oczywiście FTA. To powinien być im psim obowiązkiem zagwarantowanym ustawowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...