Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja dostałem taka odpowiedz na Facebooku."Uprzejmie informujemy, iż przy wybraniu opcji abonament Platynowy z dekoderem PVR oraz Internetem 60Mb przez pierwszych 6 miesięcy cena wynosi 89,00 zł, kolejnych 18 miesięcy rozliczanych jest według stawki 145,70 zł." Stawka może być różna po upływie 6 miesięcy w zależności jaki dekoder itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o "promocjach" w związku z tym, że szukam dostępu do internetu znalazłem w ofercie Vectry ofertę internetu 30Mb/s w cenie 49,9zł przy umowie na czas nieokreślony. Też zastanawiam się gdzie jest tu "haczyk" i dochodzę do wniosku, że pewnie ten tym umowy, jak za kilka miesięcy dostanę podwyżkę abonamentu :/ , co przy umowie na czas określony raczej nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o "promocjach" w związku z tym, że szukam dostępu do internetu znalazłem w ofercie Vectry ofertę internetu 30Mb/s w cenie 49,9zł przy umowie na czas nieokreślony. Też zastanawiam się gdzie jest tu "haczyk" i dochodzę do wniosku, że pewnie ten tym umowy, jak za kilka miesięcy dostanę podwyżkę abonamentu :/ , co przy umowie na czas określony raczej nie wchodzi w grę.

Te 89,00 to jest "lep na muchy" czyli zabieg marketingowy "dla roztargnionych" tak jak telefon za złotówkę w sieciach komórkowych. Na początku płaci się mniej a potem się przepłaca. Haczyk polega na tym że mniej płaci się przez pierwsze 6 miesięcy trwania umowy a przepłaca się w ciągu kolejnych 18 miesięcy :-).

Przy takich ofertach należy żądać na piśmie ile wynosi koszt abonamentu w całym okresie trwania umowy i taki dokument traktować jako umowę. Do tego dodajemy koszty aktywacji i inne dodatki i mamy pełen obraz oferty. Wtedy dzielimy to na 24 (miesiące) i mamy kwotę abonamentu miesięcznego. który zapewne będzie daleki od reklamowanej kwoty 89.... 149 PLN za platynę z internetem to chyba jakiś błąd. Jeśli sama platyna przy umowie na 36 m.cy kosztuje 35 PLN + dzierżawa dekodera to ile w tej paczce kosztuje internet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultant na infolinii twierdzi, że na obudowie każdego rutera (nie modemu) jest fizyczny wyłącznik rozrzutu wifi, ale nie chce mi się w to wierzyć. Sygnał chcę wyłączyć tylko wtedy kiedy trzeba żeby nie zakłócał mi słuchawek bezprzewodowych od kina domowego. Przed laty LibeBox od Tepsy strasznie zagłuszał mi moje słuchawki. Poza tym jeśli nie da się tego wyłączyć to wezmę od nich modem bez wifi bo nie było jeszcze kolesia od instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o "promocjach" w związku z tym, że szukam dostępu do internetu znalazłem w ofercie Vectry ofertę internetu 30Mb/s w cenie 49,9zł przy umowie na czas nieokreślony. Też zastanawiam się gdzie jest tu "haczyk" i dochodzę do wniosku, że pewnie ten tym umowy, jak za kilka miesięcy dostanę podwyżkę abonamentu :/ , co przy umowie na czas określony raczej nie wchodzi w grę.

Te 89,00 to jest "lep na muchy" czyli zabieg marketingowy "dla roztargnionych" tak jak telefon za złotówkę w sieciach komórkowych. Na początku płaci się mniej a potem się przepłaca. Haczyk polega na tym że mniej płaci się przez pierwsze 6 miesięcy trwania umowy a przepłaca się w ciągu kolejnych 18 miesięcy :-).

Przy takich ofertach należy żądać na piśmie ile wynosi koszt abonamentu w całym okresie trwania umowy i taki dokument traktować jako umowę. Do tego dodajemy koszty aktywacji i inne dodatki i mamy pełen obraz oferty. Wtedy dzielimy to na 24 (miesiące) i mamy kwotę abonamentu miesięcznego. który zapewne będzie daleki od reklamowanej kwoty 89.... 149 PLN za platynę z internetem to chyba jakiś błąd. Jeśli sama platyna przy umowie na 36 m.cy kosztuje 35 PLN + dzierżawa dekodera to ile w tej paczce kosztuje internet ?

Wszystko się zgadza, ale komentarz raczej do "super hiper ekstra najlepszej najznakomitszej ofercie za jedyne 89zł :lol2: ".

A natomiast odnośnie samego netu, zauważyłem że vectra mocno ukryła warunki oferty 30Mb/s. Przedstawiciele promują prędkości 10, 20 i 40 a najlepiej w pakietach z TV i telefonem (niby taniej :lol: ). Tak jak kolega "Robert03" napisał każdą ofertę należy przeanalizować sumując w okresie umowy koszty aktywacji (instalacji), abonamentu w okresie promocji i po nim i dopiero wyciągnąć średnią. Ja tak liczyłem i wychodzi że na sam internet nie ma specjalnych promocji (okresy 24 m-czne) dlatego w końcu zdecydowałem się na umowę na czas nieokreślony.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc Vectra obecnie nie ma dobrej oferty. Wszystko jest drogie i na siłę. Widać na brak klientów nie narzekają skoro ceny idą w górę, atrakcyjność ofert spada, przybywa za to pułapek i zawiłości w ofertach tak by klienta nabić w butelkę.

Miesiąc temu poszedłem do BOK pogadać co słychać i zapytać czy mają dla mnie coś ciekawszego od tego co mam obecnie. A obecnie mam umowę na 36 mcy pakiet platynowy z internetem 8Mb za 89,90 PLN + 2x dekoder HD - stała cena przez cały okres umowy.

Jakież było moje zdziwienie jak pani w BOK powiedziała że obecnie nie ma mi do zaoferowania nic lepszego w dobrej cenie. Teraz jest mniej za więcej i jakby nie patrzeć niewiele mogę sobie polepszyć nawet dopłacając conieco do abonamentu. No to ok. Zostaję bez zmian :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dobrej oferty? Płacę 175 zł za pakiet vip, mam pełną ofertę premium z NC+ (Canal+, HBO, Cinemax, Filmbox), do tego Polsaty Sport HD, nSport, kanały HD których nie ma nigdzie na satelicie jak Viasat HD, Mezzo Live HD czy Travel Channel HD itd itp, do tego dobrze działającego PVRa i internet 16 Mbps.. W NC+ za gorszy pakiet zapłaciłbym ~220 zł.. i do tego jeszcze doliczyć bym musiał z 50 zl za internet.

 

Ty masz platynę z dwoma dekoderami i netem za 89 zł - która platforma da Ci coś lepszego w tej cenie? Porównywalny pakiet z nc+ to 59 zł, multiroom 10 zł, a do tego jeszcze trzeba doliczyć net i dodatkową kasę na dekoery (300 zł) albo ich wynajem miesięczny.. Naprawdę w Vectrze obiektywnie nie jest źle ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że pakiet platynowy z internetem w cenie 89zł to przyzwoita oferta. Obecne propozycje od PH (takie dostawałem - tylko nie potrzebuje telewizji) to za pakiet platynowy, dekoder HD i internet 40Mb/s to 80zł i 6 m-cy po 17zł. Średnio wychodzi na miesiąc coś około 65zł. Wydaje się nie wiele więcej niż za sam internet z tym, że po 6 miesiącach "promocji" przykro płacić 30zł więcej de facto za coś czego nie potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bugmenot

Z całym szacunkiem, ale dyrdymały piszesz i delikatnie mówiąc nieprawdę. Dla stałych klientów w Vectrze wcale nie jest tak różowo- wystarczy zobaczyć na moją ofertę z Vectry i NC+. Sorry, ale nie masz się czym chwalić, bo ja w sumie płacę 165 zł za troszkę lepszy VIP( gdzie masz FoxHD, BBC Knowledge HD, MGM HD, PlaneteHD i wiele innych programów dostępnych w NC+, których nie ma w Vectrze?). A jakość programów jest nieporównywalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultant na infolinii twierdzi, że na obudowie każdego rutera (nie modemu) jest fizyczny wyłącznik rozrzutu wifi, ale nie chce mi się w to wierzyć.

Masz racje, ze mu nie wierzysz bo opowiada bzdury. Jedyny przycisk to WPS (Wi-Fi Protected Setup), ktory sluzy do dodania nowego urzadzenia do sieci.

Ponadto, jak wspomniano wczesniej Vectra nie podaje loginu/hasla do routera Wi-Fi, wiec sam nic nie zmienisz/ustawisz. Lepiej wziac sam modem...

 

BTW ciekawe, dlaczego VECTRA tak strzeze loginu/hasla do routera Wi-Fi... Coz za straszne tajemnice sie tam kryja :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon: Jestem klientem Vectry od 3 lat, tak więc chyba już stałym? W 2011 roku płaciłem tyle samo mając zwykły dekoder HD. Przez ten czas doszło pełno kanałów, ja dostałem na przedłużenie umowy PVRa i płace tyle samo. Dla mnie bomba ;).

 

W Nc+ masz Foxa HD i BBC Knowledge upscal, MGM HD czy Planete HD, w Vectrze Viasat Nature HD, Fashion TV HD, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra HD czy Hustler HD ;-). Każdemu wedle potrzeb. Patrząc na sprawę czysto liczbowo i bez liczenia dubli w HD to Vectra ma znacznie więcej (koło 40) kanałów, których w NC+ nie uświadczysz. W drugą stronę Vectrze brakuje raptem Foxa, AXN Spin, History, Viacom Blink, Discovery Historia, Polsatu Play, Polsat C&I, Planete, Kuchnii, Domo i dwóch kanałów dla dzieci...

 

Co do Twojego "trochę lepszego" VIPa, to płacisz wiecej niż ja (gdybym zrezygnował z netu wyszłoby jakieś 145 zł za tv), a nawet nie masz na stałe Cinemaxów, więc o czym tu mówić

 

Co do jakości - w Warszawie od dłuższego czasu jest bardzo dobra (plazma 50"), a mam też porównanie z Nką i takie HBO jest np. lepsze w Vectrze ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...