Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni w moim analogu (Wrocław) programy zostały poprzestawiane, a co gorsza, obecnie jest tylko 29 programów (wcześniej było ok. 50).

Czy ktoś zna przyczynę?

 

Wyszukaj na nowo kanały. U nas w Żarach tak zrobili bodajże w roku 2008, kiedy pozamieniali częstotliwości w analogu, jedne włączyli, jedne wylączyli. W zamian za to dali nam wtedy Zone Romantica, Zone Reality i dwa jakieś kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję przeszukiwać co parę dni (myślałem, że to chwilowe), programy kończą się na częstotliwości 400 MHz, dalej nic nie ma. Na cyfrze nic się nie zmieniło, chodzi mi tylko o ten analog.

Myślałem, że była jakaś informacja o zmianach, ale niczego nie znalazłem na stonie vectry.

A swoją drogą znaleźć coś (oprócz oferty) na tej badziewnej stronie to sztuka. Takiego dziadostwa dawno nie widziałem na stronach szanowanych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję przeszukiwać co parę dni (myślałem, że to chwilowe), programy kończą się na częstotliwości 400 MHz, dalej nic nie ma.

Dalej jest zapewne cyfra.

Musisz zapytać w Twoim lokalnym BOK co się dzieje i dlaczego wyłączyli część analogu.

Analog jest nadawany z lokalnych stacji czołowych i w każdym mieście jest inaczej. Analogiem Vectra zarządza lokalnie przy lokalnym BOK jest stacja czołowa.

Być może w Twoim mieście wszyscy abonenci przeszli już na cyfrę i nikt nie został z umową na analog (nie chce mi się w to wierzyć ale kto wie) ? Jeśli tak to analog będzie sukcesywnie wyłączany bo przestał na siebie zarabiać a jego utrzymanie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni w moim analogu (Wrocław) programy zostały poprzestawiane, a co gorsza, obecnie jest tylko 29 programów (wcześniej było ok. 50).

Czy ktoś zna przyczynę?

Normalne w Vectrze. W Starachowicach chyba nie mamy więcej kanałów w analogu niż Ty w tej chwili. A też kiedyś było ich z 50...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszło 13 nowych kanałów, 10 Polsatów i 3 od Canal+ Cyfrowy. Zostały uruchomione dwie nowe częstotliwości.

Na jednej jest paczka 5 kanałów: Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News, Polsat Film i Polsat News. Polsat 2 i Polsat Cafe znajdują się na tej samej częstotliwości co TLC, Sportklub, TVP Seriale i PPV SD. Na drugiej częstotliwości znajduje się pięć kanałów: Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra HD, Ale Kino+ HD, Teletoon+ HD/Hyper HD i MiniMini+ HD. Polsat HD jest w paczce z TVP1 HD, TVP2 HD i PPV HD.

 

Świecą kanały: Polsat2, Polsat Sport, Polsat Sport News i Polsat Film. TVP Seriale nadal nie świeci.

 

Jakość obrazu wszystkich kanałów bardzo dobra. Bitrate na wszystkich co mam powyżej 3,5MB/s. Screeny dodam popoludniu albo wieczorem. Za to Polsat HD popsuty, na dekoderze SD zamiast czarnego ekranu mam różne zakłócenia itd (zielone).

 

Pakiet Złoty Cyfrowy - lokalizacja Żary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (Wawa) jest wszystko poza Polsat Cafe i Polsatem Sport i Extra w SD. Jakość Polsatu HD i Polsatów Sport w HD świetna. Polsat Sport News także dobrze, bitrate lepszy niż w DVB-T (z tym, że tam leci w MPEG-4, więc tak powinno być). Teletoon HD też ładny, na HD Minimini i Ale kino pillarboxy z 4:3, więc trudno coś powiedzieć.. mam nadzieję, że jest tam jakiś content HD emitowany ;).

Czekam teraz tylko na tych ekspertów co znów zjadą jakość nowych kanałów.. najbardziej uśmiałem się czytając, że TVP1 HD ma lepszą jakość w DVB-T, kiedy w Vectrze bitrate jest 2x większy i widać gołym okiem rożnice na plus.. Nie mówiąc już o 2jce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szymon9904

Dzięki, już mnie nie dziwi słaba jakość Orange Sport, a rozpiętość bitrate przerażająca!

Mam jeszcze pytanie jak sprawdzić i ile wynosi w Vectrze bitrate kanałów HD np. Canal+ SportHD, Polsat Sport Extra HD, nSportHD, Travel Channel HD, Viasat Nature/History HD i Canal+gol(niestety SD)? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...