Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, bLaYd napisał:

Dziś był u mnie technik i wymienił sprzęt od Internetu na MTA ARRIS TG6441B przy aneksie ze 150 Mb/s na 600 Mb/s. Czy ten moden/router to coś porządnego? Myślałem, że dostanę Technicolor, taki jak prezentują w ofercie na stronie internetowej.

To lepszy modem od tego białego Technicolora. Arris ma przede wszystkim Wi-Fi kategorii 6.

 

 

21 minut temu, bLaYd napisał:

Ów router ma 2.4G i 5G, czy warto wyłączyć 2.4G i korzystać z samego 5G, jeśli wszystkie urządzenia w domu wspierają tą technologię? Czy oszczędność prądu jest znikoma i lepiej zostawić włączone obydwie sieci?

 

Jak nie korzystasz z 2.4 GHz po prostu wyłącz, po co ma zakłócać eter.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2022 o 12:28, dolf napisał:

Pytałem o 12-tki przed 1 kwietnia, ale DUK powiedział mi, że obecnie nie mają dla mnie takiej oferty. Ostatecznie stanęło na 24. Utrzymano mi starą cenę, ale zwiększono prędkość neta z 300 do 600 i wymieniono modem na wifi6. Mój pakiet to Złoty+PVR+Sport Na Ostro+net 600 Wifi6 za 74,90. Ponadto zrezygnowałem Z Canal+prestige w Vectrze (miałem po 40 pln), bo dużo lepsze oferty są na Canal+ Online.

 

to mega dobra ta cena, ja obecnie za platyne + 450mb + Komorka place 99,99 po rabatach za 2 zgody i termin płatność. Ale właśnie mam ten modem nie wifi6. Interesowałby mnie właśnie Canal+ Prestige za 35-40 zł, ale jak zadzwoniłem to tylko przy dwuletniej umowie. Nie wiem czy za rok będę pod obecnym adresem, dlatego nie podejmę się dłuższego niż rok zobowiązania. A vectra nie wszędzie będzie do podłączenia i przenoszenie to znając tego operatora będzie to niezłe kino, dramat z komedią, z przewagą komedii. W lato mi się kończy obecna umowa.

 

W dniu 5.04.2022 o 22:43, vectriusz napisał:

Jaki obecne jest najlepszy dekoder oferowany przez Vectrę? Głównie chodzi mi o szybkość działania epg. Musi też być możliwość układania własnej listy. 

 

na smart 4k obecnie EPG na niektórych kanałach nie pokazuje programu na jutro, tylko od razu wskakuje pojutrze. No i listę ulubionych wg swojej kolejności ułożyć nie można. Oglądajac kanał na liście ulubionej jak podczas oglądania do niej wracasz to wyrzuca cię z ulubionej do wszystkie.

 

Ale i tak obecna wersją launchera jest o niebo lepsza od tej co była pół roku temu, kiedy przewijanie EPG aby nastąpiło na dzień kolejny trzeba było wybrać: pokaż program na następny dzień, i dopiero się ładowało. I to nazywa się Smart :) W obecnej wersji wizualnie dużo lepiej, ale dużo też do poprawy. Np info o danym serialu czy filmie nie ma daty produkcji, która seria czy odcinek. No i to operowanie listami co wcześniej opisałem.

Jeszcze rok poprawek i będzie dobrze :P 

 

z innej beczki: 

czy vectra jest jedynym z dużych operatorów, który po wyłączeniu 3 stacji rosyjskich nie dał NIC w zamian. Choćby takiego News24 czy EuroNews albo Sky News? Mija 1,5 m-ca, a ogólnie to od roku ani jeden kanał nie przybył, np. Polsat Crime & Investigation, czy Studio Med albo AMC, Sundance. Oferta jest szeroka, zgadzam się, że jedna z szerszych na rynku, ale przy zabraniu więcej jak jednego kanału coś w zamian cały rynek takie ruchy dokonał. 

Edytowane przez Tok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z kompletnie innej beczki ;)
Jak Vectra dzwoni, to zawsze jest formułka "Czy mogę rozmawiać z Panią/Panem X" (i tu kompletnie się nie zgadza płeć czy wiek rozmawiającego)
Co im powiedzieć, żeby szybko i jasno zrozumieli, że będą gadać tylko ze mną albo z nikim?

Coś jak formułka "nie życzę sobie aby ta rozmowa była nagrywana" - natychmiastowo kończąca rozmowy z call-centrami...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2022 o 01:19, ACloserLook napisał:

Co im powiedzieć, żeby szybko i jasno zrozumieli, że będą gadać tylko ze mną albo z nikim?

Coś jak formułka "nie życzę sobie aby ta rozmowa była nagrywana" - natychmiastowo kończąca rozmowy z call-centrami...

Jest taka magiczna formułka - RODO - możesz ją usłyszeć od konsultanta jak będziesz się upierał że będą gadać tylko z Tobą albo z nikim.

 

Podejrzewam że nie takiej porady się spodziewałeś ;P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inner beczki - usługa catchup TV działająca na dekoderze z softem Graphene przestała pracować. Po włączeniu audycji z odtworzenia, widzę tylko czarny ekran. Już tak kiedyś było zanim usługa zaczęła poprawnie działać w zeszłym roku. 
 

Działa u Was keczup?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2022 o 17:30, kfm877 napisał:

Trzeba przy tym zaznaczyć że to jest stalowy bd, czyli bez dekodera. Trzeba mieć swój telewizor z dvb-c żeby odebrać programy cyfrowe.

 

W dniu 17.04.2022 o 19:52, Zuzia napisał:

Dla wszystkich klientów jest dostępny serwis TV Smart GO (dawniej Vectra TV Online). Jakby ktoś nie miał TV z DVB-C, ale jakąś przystawkę z Androidem na przykład.

Może i jest ale jak nie masz telewizji to żadnego pakietu w TV Smart nie obejrzysz. No i dla Stalowego również brakuje paru kanałów w TV Smart - TVN7, TTV, TRWAM, TVP POLONIA, TVP3 (inne niż Warszawa), TV6, TVP HISTORIA, ANTENA TV, TV OKAZJE, plus paru dodatkowo nie ma poza siecią.

 

Ogólnie to czy ze Stalowym bez dekodera czy bez kosztuje tyle samo, tylko że przy Stalowym Internet jest tańszy o 10PLN i dochodzi 10PLN za telewizję, więc ewentualnie ma znaczenie jak ktoś sobie Internet od podatku odlicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich są dostępne kanały w otwartym okienku, obecnie chyba trzy. Po wykupieniu pakietu Premium np. Eleven też będzie on widoczny w TV Smart GO.  Co do pakietu Stalowego, to nie wiem ile dają z niego w TV Smart GO, bo nigdy go nie miałam, ale pewnie jest tak jak piszesz.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TaTo46 napisał:

@Ernando może najpierw zadzwoń do nich.Jak zrezygnujesz to dlaczego mają się z Tobą  skontaktować?

Ja proponuje odwiedzić lokalne biuro klienta - na pewno będą mieli lepsze oferty niż te z infolinni.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...